Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Eurovision 2015 - Viena. Suedia câștigatoare. România locul 15.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
611 replies to this topic

#595
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014
Eu nu vă înțeleg p'ăștia cu „Voltaj a cântat o melodie fără forță”. Păi și căcatul ăsta suedez de melodie unde pielea p**ii are forța? N-are un mesaj real, nu se potrivește contextului social din europa deloc, nu are un ritm melodic special (ca să nu mai zic memorabil) și vesurile sunt tâmpite rău.

Că Voltaj nu a avut prezență scenică? Păi putea să fie și AC/DC, Manowar sau Queen pe scenă că tot suedezul era considerat mai pizdos. Poate doar Rammstein cu efectele pirotehnice reale luau crema suedezului și asta cu vreo scenă cu bărbați în chelea goală.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/w51LSu9Jm4Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ediția de anul ăsta a avut în plus și o scenă mai de căcat. Aia de anul trecut a arătat bestial.

Edited by LeopardSurd, 24 May 2015 - 18:05.


#596
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,040
  • Înscris: 31.03.2015

View Posttoto_riina, on 24 mai 2015 - 16:16, said:


Dupa criteriul politic sau al puterii si intereselor, pai Franta sau UK sau Germania ar fi trebuit sa castige mereu, ori sunt printre ultimele!
Apoi, ex. Romaniei aseara a fost pe locul 2 la televot, deci nu poti spune ca telespectatorilor nu le-a placut, dar degeaba, nu-i suficient daca nu te vrea si juriul! Cand am iesit pe loc fruntas cu Luminita Anghel si cu Traistariu de ce n-a mai avut nimeni nimic cu noi?
Cred ca e clar pentru toata lumea ca românii nu stiu sa cante/nu au treaba cu muzica. Ei doar incearca sa para ”europeni”, adoptand anumite valori, atitudini d-ale occidentalilor, pe care le implementeaza in mod jalnic. Acum ceva ani voiam sa aratam europenilor ce femei frumoase avem noi, si ce europenizati suntem, trimitand la eurovizion tot felul de pitipoance ce-si aratau bulanele, ca altceva n-aveau ce sa etaleze. Si nu aveau sexăpil ci pareau prostituate. In felul ăsta nu reuseam decat sa fim penibili; eram (si inca suntem) precum o adolescenta din aia introvertita, care brusc se apuca sa bea, sa fumeze, sa se prostitueze, doar pentru a arata celorlalti tineri ca si ea poate fi cool. Toti mai vin cu cate ceva din folclorul lor, cu cate-o babuta, cu cate-o femeie cu barba, cu cate-o ghidusie, numai noi ne luam prea in serios, dar ce pacat ca nu observa nimeni straduintele noastre! :lol:

#597
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012
^
Păi România tot timpul a avut reprezentați de căcat la Eurovision, toți moșii și pițipoancele care nu-s artiști, sunt doar niște tipi care nu-s afoni și cărora le-o făcut unu o melodie comercială de rahat. Artiștii adevărați cântă în pub-uri printre sticle de bere și fum de țigară în timp ce pițipoancele au șansa să fie văzute de milioane de oameni.

#598
blocexpert

blocexpert

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 16.02.2013
Parerea mea ca si mesajul a fost complet inadaptat. Ce ii intereseaza pe aia din europa problemele noastre? Ca sunt copiii lasati singuri si parintii sunt la munca... parintii aia plecati oricum te voteaza, noi trebui sa ii convingem pe restul sa ne voteze. Romanii din diaspora si Moldova voteaza oricum cu Romania, chiar daca ar canta Arsinel celebra melodie "Ma dusei sa trec la Olt".
Acum ceva ani in urma prin metrou cantau niste tiganusi o chestie: mameeeeelooooor din lumea intreaga... cred ca ar fi fost un mesaj mai bun.
Dincolo de mesajul piesei, tipii de la Voltaj intepeniti cum erau, ce emotie sa transmita?

#599
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
La Eurovision melodia contează doar 20%, restul de 80% se stabilește pe alte criterii "străine" de muzică!
   Eu nu înțeleg de ce țările care contribuie la organizarea Eurovisionului și sunt calificate direct în finală nu renunță la acest "sport" după umilințele care le îndură an de an la votul final!


#600
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

View Postsftpdt, on 21 mai 2015 - 14:08, said:

Interesante steguleţe. Corelate cu ţara potrivită Posted Image.
Arschlandia are mulți fani, mult prea mulți fani! Posted Image 'Noemy' era în primi 10 ....

Edited by Teophileos, 25 May 2015 - 23:16.


#601
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008
Conform televot Romania era pe locul 12 ( 69 puncte)
iar clasamentul TOP 3
01. Italy – 366
02. Russia – 286
03. Sweden – 279
Sursa
Pe mine ma apuca rasul Posted Image  la Televot, Austria (tara gazda) a luat FIX ZERO PUNCTE (27. Austria – 0) insa le-au umflat aia din juriu cu pompa.
Sincer mie nu mi s-a parut ca Sweden a avut o piesa buna , mai de graba au castigat pentru efectele speciale. Russia  a avut o piesa bunicica dar nu merita locul 2 , Italia iar nu am avut o piesa stralucita. De restul nu vorbesc fiindca anul asta nu prea m-a interesat mai deloc (deci nu prea stiu ce melodii au fost iar la tv m-am uitat mult prea putin) si chiar ma bucur ca nu prea m-am uitat la editia Eurovision de anul asta fiindca sigur imi provoca Posted Image  (nu neparat de la melodii ). Cat despre Romania, locul real cred ca era locul 12 (cum a fost la Televot ). Zic multi ca: "de ce nu au cantat romanii in engleza ca ocupau un loc bun" ,stau si ma intreb italienii de ani buni in ce limba canta ? si pe ce locuri s-au clasat ? Eu m-am mirat de Germania ca a avut un scor "bun" acum am ascultat si eu melodia chiar nu e grozava.  Eurovision 2013[ http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/ce/EuroSuecia.svg/25px-EuroSuecia.svg.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] Malmo cred ca a avut cele mai multe melodii frumoase ,voci bune, show-uri si public pe masura.

Edited by stlk, 26 May 2015 - 01:31.


#602
sftpdt

sftpdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,665
  • Înscris: 29.08.2013

View Poststlk, on 26 mai 2015 - 01:02, said:

Eurovision 2013[ http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/ce/EuroSuecia.svg/25px-EuroSuecia.svg.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] Malmo cred ca a avut cele mai multe melodii frumoase ,voci bune, show-uri si public pe masura.

Aş adăuga şi ediţia din 2010 pe listă Posted Image.

Edited by sftpdt, 26 May 2015 - 11:38.


#603
bubba_000

bubba_000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 21.09.2009
Eu cred ca am gusturi mai ciudate. Preferata mea de departe a fost Ungaria, versurile mi s-au parut superbe. Mi-a placut foarte mult si Estonia.

Mi-au mai placut si Belgia si Georgia, mai ales pentru spectacol.

#604
Mihai_Steaua78

Mihai_Steaua78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,103
  • Înscris: 30.09.2012
http://m.stirileprot...icle_id=3681746

#605
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View PostMihai_Steaua78, on 26 mai 2015 - 15:34, said:

Daca accesez linkul dat de tine de pe un PC nu duce la niciun articol anume ci pe pagina principala a site-ului (varianta desktop).Ce ai dat tu e un link pentru mobil (sau poate nici pentru ala?!)

Edited by stlk, 26 May 2015 - 17:00.


#606
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

View PostMihai_Steaua78, on 26 mai 2015 - 15:34, said:

E foarte bun link-ul tău, l-am utilizat și pe tabletă și pe smartphone :OK: a "mers ca uns"

#607
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View PostTeophileos, on 26 mai 2015 - 17:05, said:

E foarte bun link-ul tău, l-am utilizat și pe tabletă și pe smartphone Posted Image a "mers ca uns"
...si catre ce articol te-a dus linkul ? (pe PC nu m-a dus la niciun titlu)

Edited by stlk, 26 May 2015 - 17:11.


#608
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Modificare la Eurovision 2015. Voturile juratilor din doua tari au fost anulate. Cum arata clasamentul final  
http://www.stirilepr...p?section_id=16

Edited by Teophileos, 26 May 2015 - 17:12.


#609
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View PostTeophileos, on 26 mai 2015 - 17:10, said:

Modificare la Eurovision 2015. Voturile juratilor din doua tari au fost anulate. Cum arata clasamentul final  
http:/www.stirileprotv.ro/lbin/desktop/index.php?section_id=16
E ciudat ! am intrat pe linkul dat de tine si te redirectioneaza catre pagina principala (am incercat si pe Firefox si pe IE8)
Cred ca linkul pentru PC este de fapt asa http://stirileprotv....st-anulate.html
Sa inteleg ca in caz de descalificare al Muntenegrului, Romania urca pe locul 14 , poate pica si melodia de pe locul 1 pentru plagiat (din cate vad multi sustin ca este plagiata)  Posted Image

Edited by stlk, 26 May 2015 - 17:41.


#610
cipaul66

cipaul66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 26.08.2009

View Poststlk, on 26 mai 2015 - 16:59, said:

Daca accesez linkul dat de tine de pe un PC nu duce la niciun articol anume ci pe pagina principala a site-ului (varianta desktop).Ce ai dat tu e un link pentru mobil (sau poate nici pentru ala?!)
Linkul este bun cu condiția sa nu setezi variantă desktop - asta este valabil pentru tablete și telefon ! Pentru PC este valabilă varianta pusă ulterior ... !

#611
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008
"Rezultatele de la Eurovision 2015 i-au dezamagit cumplit pe francezi, care iau in calcul posibiliatea ca de la anul sa nu mai participe" ...Continuare AICI Cand ocupau locuri bune si nu neaparat pentru melodii frumoase ci pe alte criterii, nu mai ziceau nimic de retragere sau ca e o nedreptate. Nu se oftica si germanii ? poate sa oftica toti si nu mai participa in viitor ca sa putem obtine si noi locul 1 .
. Posted Image

Edited by stlk, 26 May 2015 - 17:55.


#612
sailor62

sailor62

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 28.07.2008

View Poststlk, on 26 mai 2015 - 17:48, said:

"Rezultatele de la Eurovision 2015 i-au dezamagit cumplit pe francezi, care iau in calcul posibiliatea ca de la anul sa nu mai participe" ...Continuare AICI Cand ocupau locuri bune si nu neaparat pentru melodii frumoase ci pe alte criterii, nu mai ziceau nimic de retragere sau ca e o nedreptate. Nu se oftica si germanii ? poate sa oftica toti si nu mai participa in viitor ca sa putem obtine si noi locul 1 .
. Posted Image

Si euroivisionu' se incadreaza in stupiditatea americanizata a vietii moderne in care toti si toate vrem sa fim pe locul 1 , nu conteaza felul in care joci , canti, arati, etc . Nu, totul e sa ajungi in varf prin orice mijloace si cand nu se intampla asta , oooo vai si ioi.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate