Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 

Eurovision 2015 - Viena. Suedia câștigatoare. România locul 15.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
611 replies to this topic

#1
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
"S-a dus" Ediția a 59-a (Ediția a LIX-a), ce a avut loc în perioada 6-10 mai 2014 în Danemarca,  Copenhaga, „B&W Hallerna“,   urmează Ediția a 60-a (ediția a LX-a) în Austria, în anul 2015.  Postare plăcută cu știrile despre Ediția a 60-a ( Ediția a LX-a) ce va avea loc în Austria. Austria a câștigat cea de-a 59 a ediție (Ediția a LIX-a) a Eurovision în anul 2014!

Attached Files



#2
Remiliano

Remiliano

    The Cinephile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 14.01.2014
M-am lamurit si despre acesta. N-om fi noi cei mai buni, dar am fost corecti. Noi, romanii n-am venit cu urangutani si cu maimute, ca puteam foarte bine sa aducem pe manelisti, dar ce sa faci?! Noi suntem sfintii Europei Posted Image

#3
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012
Pentru 2015 am o singura propunere si sper ca cei avizati sa o ia in seama:

[ http://static2.libertatea.ro/typo3temp/pics/naomi_13_31dead8526.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
Rexob

Rexob

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,507
  • Înscris: 25.02.2012
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/f7HKBlAzN5I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Mi-e mila de ele. Nu e chiar melodie de locu 1-2-3-4,dar ...ce huiduite erau. Political shit.

#5
zippo68

zippo68

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 10.11.2008
Voturiile curului date dupa alte criterii decat cele muzicale.

#6
Rexob

Rexob

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,507
  • Înscris: 25.02.2012
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hkrF8uC92O4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Modificati titlul,Netherlands au castigat! Posted Image

#7
ovidiu_ms

ovidiu_ms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,296
  • Înscris: 06.02.2013
Ce sa comentam despre 2015?  Inca suntem in stare de soc.Posted Image

#8
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006

 megafanro, on 11 mai 2014 - 00:43, said:

"S-a dus" Ediția a 59-a (Ediția a LIX-a), ce a avut loc în perioada 6-10 mai 2014 în Danemarca,  Copenhaga, „B&W Hallerna“,   urmează Ediția a 60-a (ediția a LX-a) în Austria, în anul 2015.  Postare plăcută cu știrile despre Ediția a 60-a ( Ediția a LX-a) ce va avea loc în Austria. Austria a câștigat cea de-a 59 a ediție (Ediția a LIX-a) a Eurovision în anul 2014!
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/xSExKHb1LZE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9
RMC Info

RMC Info

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,679
  • Înscris: 21.04.2004
Atenție și acest thread care excelează prin mesaje antisemite, homofobe și xenofobe riscă închiderea.

Ori va revizuiți opiniile și va rezumați exclusiv la calitatea muzicală și artistică a concursului de sâmbăta seară, fără atacuri la persoană si împotriva celor cărora sunt diferiti vouă, ori închidem cârciuma!

Mersi.

PS: Asta seara pe Arte la 21:45 rulează Philadelphia. Merită văzut!

#10
Remiliano

Remiliano

    The Cinephile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 14.01.2014

 RMC Info, on 11 mai 2014 - 14:14, said:

Atenție și acest thread care excelează prin mesaje antisemite, homofobe și xenofobe riscă închiderea.

Ori va revizuiți opiniile și va rezumați exclusiv la calitatea muzicală și artistică a concursului de sâmbăta seară, fără atacuri la persoană si împotriva celor cărora sunt diferiti vouă, ori închidem cârciuma!

Noi am comenta de muzica, dar din pacate nu s-a votat muzica Posted Image Posted Image

Edited by Remiliano, 11 May 2014 - 14:23.


#11
RMC Info

RMC Info

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,679
  • Înscris: 21.04.2004

 Remiliano, on 11 mai 2014 - 14:22, said:



Noi am comenta de muzica, dar din pacate nu s-a votat muzica Posted Image Posted Image

Ce părere ai despre Sanna Nielsen din Suedia? Ai căutat pe YouTube si alte melodii ale ei?

Dar prestatia în premieră a San Marino?  Despre asa zisele recorduri ale concursului prezentate in intermezzo?

Iar imaginarul muzeu al Euroviziunii vi s-a părut amuzant? Pana la urma ați înțeles mesajul angajat  al acestui spectacol? Mesajul transmis de câștigător la finele concursului? Toleranță și pace?

Sigur ca nivelul artistic al acestui concurs apreciat deseori kitch este discutabil - nici nu avem pretenția a-l considera un Bayreuth al muzicii usoare, dar a discuta aici ca țațele exclusiv despre cum se îmbracă unii sau ca alții au alte preferinte sexuale ca ale noastre mi se pare de cea mai joasa speță.



#12
Remiliano

Remiliano

    The Cinephile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 14.01.2014

 RMC Info, on 11 mai 2014 - 14:33, said:

Ce părere ai despre Sanna Nielsen din Suedia? Ai căutat pe YouTube si alte melodii ale ei?
Pentru a-ti raspunde la intrebare. Melodia Suediei mi s-a parut foarte OK. Si, dak nu tineam cu Romania, era clar alegerea mea. Si nu, nu am cautat alte melodii ale ei, insa promit ca o voi face...Posted Image

#13
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007

 RMC Info, on 11 mai 2014 - 14:33, said:

Ce părere ai despre Sanna Nielsen din Suedia? Ai căutat pe YouTube si alte melodii ale ei?

Dar prestatia în premieră a San Marino?  Despre asa zisele recorduri ale concursului prezentate in intermezzo?

Iar imaginarul muzeu al Euroviziunii vi s-a părut amuzant? Pana la urma ați înțeles mesajul angajat  al acestui spectacol? Mesajul transmis de câștigător la finele concursului? Toleranță și pace?

Sigur ca nivelul artistic al acestui concurs apreciat deseori kitch este discutabil - nici nu avem pretenția a-l considera un Bayreuth al muzicii usoare, dar a discuta aici ca țațele exclusiv despre cum se îmbracă unii sau ca alții au alte preferinte sexuale ca ale noastre mi se pare de cea mai joasa speță.

Chiar mi-a placut Suedia si asta as fi ales, dar degeaba trimitem noi sms daca juriul  voteaza masiv pentru ciudati, votul prin sms e la misto.

Si daca tot  se incurajeaza libertatea, de ce nu e bine sa-ti spui parerea despre "castigator", doar trebuie sa fie tolerate si parerile critice nu? Daca esti critic nu inseamna ca esti homofob.

Attached Files


Edited by tiestodj20, 11 May 2014 - 15:20.


#14
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
@RMC Info Mesajul lui a fost superb, n-am ce zice.... "we are unity"  "we are unstoppable" , oare la ce se refera? hmmm

#15
catalinhio

catalinhio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 23.02.2008
Am si eu o intrebare:cine stabileste cit costa apelul sau sms-ul  la vot pentru fiecare tara in parte?Televiziunile care transmit concursul?Stiati ca Romania are poate cel mai scump apel dintre toate?Conteaza asta la votul final?
Ce parere aveti?
Attached File  Romania.jpeg   224.72K   70 downloads
Attached File  Italia.jpeg   214.73K   66 downloads
Attached File  Austria.jpeg   191.02K   60 downloads
Attached File  Elvetia.jpeg   164.01K   55 downloads
Attached File  Franta.jpeg   222.97K   48 downloads
Attached File  Germania.jpeg   187.65K   49 downloads
Attached File  Olanda.jpeg   184.46K   43 downloads
Attached File  Polonia.jpeg   184.79K   38 downloads
Attached File  Spania.jpeg   198.16K   43 downloads
Attached File  Ungaria.jpeg   212.77K   45 downloads

#16
sftpdt

sftpdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,664
  • Înscris: 29.08.2013
1 Euro + 24% TVA cred.

#17
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,872
  • Înscris: 28.11.2006
In Spania a fost mai scump :P

Daca era si la noi max. 5 centi, votam si eu. Cand am vazut pretul, am zis pas.

TVR ar trebui sa mai reduca din personal si din firmele capusa, nu sa ia pielea de pe cei care vor sa voteze :ciocan:

#18
RMC Info

RMC Info

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,679
  • Înscris: 21.04.2004

 tiestodj20, on 11 mai 2014 - 15:18, said:



Chiar mi-a placut Suedia si asta as fi ales, dar degeaba trimitem noi sms daca juriul  voteaza masiv pentru ciudati, votul prin sms e la misto.

Si daca tot  se incurajeaza libertatea, de ce nu e bine sa-ti spui parerea despre "castigator", doar trebuie sa fie tolerate si parerile critice nu? Daca esti critic nu inseamna ca esti homofob.

Una este sa ai o parere pertinenta despre prestatia artistica a reprezentantului Austriei si alta este sa faci afirmatii homofobe si intolerante fata de cei diferiti tie.

Sigur ca fiecare dintre noi are are preferintele sale sexuale iar natura a facut foarte bine lasand lucrurile in felul acesta.

Dar sa te napustesti cu inversunare impotriva unora care nu-s ca tine... asta tine de vremuri demult apuse care ar fi trebuit sa fie demult la gunoiul istoriei.

Stai linistit - Conchita Wurst nu e molipsitoare! Preferintele sexuale - te nasti cu ele. N-ai cum sa le schimbi pe urma.

Nu uita insa ca libertatea ta se termina acolo unde incepe libertatea celuilalt.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate