Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Diaree

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
UngureanuJos

UngureanuJos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 09.03.2012

 lex404, on 10 mai 2014 - 22:26, said:

Eu nu divinizez medicii, dar crede-ma ca traditia asta romaneasca de auto-medicatie nu face prea bine Posted Image
In primul rand, 3 saptamani sunt mult prea multe...Si nu toti medicii sunt cum crezi tu Posted Image
pai daca ma duc la un medic imi spune ceva....la altul spune altceva.....am fost la medici....nu e automedicatie....doar am intrebat si analizez raspunsurile primite.....AUTO-MEDICATIA NU E PUR ROMANEASCA!!!

Edited by UngureanuJos, 10 May 2014 - 23:02.


#20
nicuberbec01

nicuberbec01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 26.09.2011
Daca tot ai amanat vizita la medic , recomand o metoda ,,babeasca'' pe care am recomandat-o multor suferinzi si da rezultate  100%.
Se spala bine si se consuma crude(se mesteca bine) 10-15 frunze de salcam de 3 ori pe zi inainte de masa, pana la vindecarea completa.Efectul este garantat.
Daca se banuieste o toxiinfectie alimentara, medicina naturista recomanda si otetul ce mere-diluat in apa, luat dimineata pe stomacul gol..
Sunt sfaturi citite in revista ,,Trup si suflet'' din anii 1936- 1938 pe care le-am gasit in podul unei case care apartinuse unui medic.
Foarte multe retete naturiste din acele reviste le-am regasit de-a lungul anilor, in actuala revista ,,Formula AS''.

Edited by nicuberbec01, 11 May 2014 - 09:22.


#21
NelsonMandravela

NelsonMandravela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,567
  • Înscris: 10.01.2012
Diareea e cu grasimi ? AI greutate subnormala, anemie, colesterol total scazut, dar totusi normal ?Ar putea fi celiachie in cazul asta. NU incepe dieta fara teste (intepare in deget sau clasice, din sange), ar insemna sa te complici. Oricum, eliminand glutenul vei avea cu siguranta de castigat, chiar daca nu esti intolerant.
Sau poti avea la fel de bine intoleranta la fructoza, lactoza, soia sau vreun alt aliment care poate nu iti prieste.

Edited by NelsonMandela, 12 May 2014 - 07:28.


#22
mirelixu

mirelixu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.01.2015
ATENTIE LEAC DIAREE  PENTRU ADULTI !!!am avut o diaree timp de 3 zile  mergeam la wc  nonstop si ziua si noaptea  faceam apa , am luat tot ce mi-au spus de la farmacie  (Imodium ,smecta....etc)  era groaznic   nici  la  doctor nu ma puteam duce ca faceam pe mine  din 15 in 15 min trebuia sa merg la wc    ATENTIE   DACA VEDETI CA DIAREEA  TINE MAI MULT DE DOUA ZILE  LUATI  5 PICATURI   DE IOD (tinctura de iod)   IN JUMATE DE PAHAR CU APA  VA FACETI BINE PE LOC  eu am facut asta si inca o persoana si ne-a trecut pe loc   MULTA SANATATE  !!!!!!

#23
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,134
  • Înscris: 04.02.2011
Diareea este o reacţie normală a organismului la un aliment necorespunzător.  Ce înseamnă asta? Organismul încearcă din greu să scape de un aliment cel puțin nociv, chiar toxic, în cel mai rău caz letal. Iar un medicament care împiedică acest lucru poate dăuna.
Am făcut un test: având diaree de 3 zile, am luat "supradoză" de diatomită,  folosită în medicină ca detoxifiant (3 linguriţe în loc de una), care în mod normal ar constipa poate ajuta în schimb, deoarce prin efectul de detoxifiere se substituie funcţiei normale a organismului. Astfel, diatomita va prelua toxinele care altfel ar ajunge în organism. Practic, efectul cărbunelui medicinal dar rezolvând problema diareei fără efectele secundare date de medicamente. Pe mine m-a ajutat acolo unde niciunul din sfaturile clasice nu "a pus cepul".

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate