Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 

Allview A5 Smiley

- - - - -
  • Please log in to reply
1531 replies to this topic

#1207
Iuliskaya

Iuliskaya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 01.04.2014

View Postmihai05009, on 05 iunie 2015 - 17:45, said:

Nu-mi pasa de teste eu vreau design efecte!

n-ai ce sa astepti dupa Allview . ei doar primesc update-uri de la actualli producatori ca mai apoi sa le modifice incat sa apara la boot si alte chestii sigla/denumirea Allview.

http://www.update-lo...va-h8-6113.html

aici ii un link pentru CUSTOM ROM Lollipop , dar ironic ii ca e pentru modelul H8 simplu. Daca stii pe cineva sau ai rabdare sa inveti cum sa portezi un ROM pentru device-ul tau , atunci poti sa reusesti . Sunt destule tutoriale pe Xda si pe China-devices cum sa portezi un rom.

#1208
mihai05009

mihai05009

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 28.08.2014
Poate o sa încerc dar am mai încercat port si...dar fara reușitã

#1209
rcryss

rcryss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 19.12.2011

View PostIuliskaya, on 05 iunie 2015 - 18:08, said:

n-ai ce sa astepti dupa Allview . ei doar primesc update-uri de la actualli producatori ca mai apoi sa le modifice incat sa apara la boot si alte chestii sigla/denumirea Allview.

http://www.update-lo...va-h8-6113.html

aici ii un link pentru CUSTOM ROM Lollipop , dar ironic ii ca e pentru modelul H8 simplu. Daca stii pe cineva sau ai rabdare sa inveti cum sa portezi un ROM pentru device-ul tau , atunci poti sa reusesti . Sunt destule tutoriale pe Xda si pe China-devices cum sa portezi un rom.

ROM-ul banuiesc ca intr-un final nu e atat de greu de port-at dupa ce urmarim tutoriale dar problema e KERNEL-ul pentru care, din cate stiu, nu este impartasit codul sursa.

#1210
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011
Si nu o sa fie impartasit. MT este kernel inchis.

#1211
rcryss

rcryss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 19.12.2011

View PostK-X-T, on 06 iunie 2015 - 17:01, said:

Si nu o sa fie impartasit. MT este kernel inchis.

Doar daca nu-si vor schimba politica lor, eu zic ca le-ar prinde mai bine daca l-ar face open-source.

#1212
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011
Probabil e implicat si guvernul chinez in treaba asta.. cu ceva gen spyware si de asta nu vor sa deschida codul.
FSB din RUsia a recunoscut ca in cazul yotaphone e implicat guvernul Rusiei..

Eu am avut cateva situatii cu telefonul care m-au pus pe ganduri.. Am avut chiar si cu laptopul cateva situatii razna.. si nu sunt din ala obsedat de teoria conspiratiei dar totusi.. unele situatii pun semne de intrebare.

Edited by K-X-T, 07 June 2015 - 17:57.


#1213
Iuliskaya

Iuliskaya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 01.04.2014

View PostK-X-T, on 07 iunie 2015 - 17:53, said:

Probabil e implicat si guvernul chinez in treaba asta.. cu ceva gen spyware si de asta nu vor sa deschida codul.
FSB din RUsia a recunoscut ca in cazul yotaphone e implicat guvernul Rusiei..

Eu am avut cateva situatii cu telefonul care m-au pus pe ganduri.. Am avut chiar si cu laptopul cateva situatii razna.. si nu sunt din ala obsedat de teoria conspiratiei dar totusi.. unele situatii pun semne de intrebare.

[OFF] si nu este prostie , telefoanele inteligente pot sa transmite date prin unde radio si cu telefonul inchis si bateria "descarcata" deci orice este posibil . eu asa m-am "fript" cand am lucrat la o companie de curierat . Mi-au dat un Sony Xperia Z , mare smecherie , si am plecat mai repede intr-o zi de la lucru ca dara na, vineri e weekend , gratare si dinalea . L-am inchis si peste vreo 1 ora 2, ma suna sefu ca voi fii penalizat ca bla bla , iar eu "ha ? cum? da cand? " iar  cand a inceput sa-mi dea detalii pe unde am umblat ( am facut calculul ca telefonul emitea semnal cam la fiecare 20-30 de minute ) am ramas perplex ,deci :))).
[ON]  pai da , nu prea ai ce sa faci in privinta aceasta. singura ta optiune este sa repartitionezi memoria interna la tableta ( ca am vazut ca are vreo 1 Gb sau cat pentru aplicatii ) si sa ti-l customizezi cu module Xposed  ca sa arate/se simte ca si un Lollipop :) .

#1214
Temeve

Temeve

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 23.05.2014
Dar semnalul GPS nu functioneaza deloc? Ma tot chinui cu el si nimic.

#1215
aLLLx

aLLLx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 685
  • Înscris: 15.07.2006
Iesi cu telefonu' afara din casa!

#1216
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011
Activeaza-ti A-GPS(trebuie conexiune de date internet sau wi-fi ca sa gaseasca informatiile prinvind pozitia satelitilor mai repede).

Fara conexiune de date si fara pozitia satelitilor actualizata poate dura si 20-30 de minute sa gaseasca satelitii mai ales daca esti undeva unde semnalul de la sateliti este slab.

#1217
Temeve

Temeve

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 23.05.2014
Degeaba activez conexiunea la internet ca tot nu ma localizeaza.

#1218
TsmTsm

TsmTsm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 08.07.2014
Ieși din casa..

#1219
mihai05009

mihai05009

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 28.08.2014
Ieși pe geam! :-)

#1220
Temeve

Temeve

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 23.05.2014
L-am lasat afara 20-30 minute si degeaba.Un Nokia 5230 ma localiza imediat. Allview-ul meu nimic.

#1221
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011
Ce soft de gps folosesti? instaleaza GPS info pe telefon din google play. Este putin probabil sa nu mearga gps'ul din motive hardware.

#1222
Temeve

Temeve

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 23.05.2014
Harti si alte aplicatii care-ti cer permisiunea de a te localiza. Aveti idee ce versiune de GravityBox functioneaza? Am luat multe si nu merg.

Edited by Temeve, 12 June 2015 - 00:47.


#1223
corlatemanuel

corlatemanuel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 05.02.2015
m-am saturat!serios acum, exista si telefoane chinezesti ce pot fi folosite de ex. Xiaomi... si banuiesc ca se poate pune pe allview a5 smiley windows phone... ar merge mult mai bine decat cu romul stock...am auzit ca s-a facut un rom de wp10 pe xiaomi mi4... poate ca se poate porta!

#1224
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011
Cale lunga pana a se porta asa ceva care sa mearga si pe smiley. Nu vad de ce s-ar chinui cineva sa piarda timp sa faca asa ceva care sa mearga pe smiley. Xiaomi Mi4 are alta arhitectura, alt kernel, alt SOC.. Treaba lunga, grea si anevoiasa.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate