Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...
 La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...
 Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?
 Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...
 

Probleme Orange DTH in Suedia.

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#37
zappaf

zappaf

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 09.05.2006

View Postgurga, on 07 decembrie 2014 - 21:35, said:

Ma poate ajuta cineva?

Cauta-l pe Orange_helper.

Edited by zappaf, 09 December 2014 - 14:55.


#38
varu_sandel

varu_sandel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 03.10.2011

View Postzappaf, on 09 decembrie 2014 - 14:49, said:

Cauta-l pe Orange_helper.

O sa ii spuna ca serviciul e disponibil doar in RomaniaPosted Image

#39
gurga

gurga

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 04.12.2014
Am sunat la orange si asa miau spus

#40
zappaf

zappaf

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 09.05.2006

View Postgurga, on 10 decembrie 2014 - 19:12, said:

miau

Bine ca nu ti-au spus HAM!

#41
belbody

belbody

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 20.08.2009

View Postgurga, on 04 decembrie 2014 - 11:57, said:

Salut am si eu un echipament de la orange lam montat am gasit satelitul am semal 100 cu 70 dar nu gaseste nici UN program ma Poate ajuta cineva sunt in malmo

Salut am si eu un echipament de la orange lam montat am gasit satelitul am semal 100 cu 70 dar nu gaseste nici UN program ma Poate ajuta cineva sunt in malmo

Nu esti pe satelitul care trebuie, nu conteaza ce-ti arata televizorul. Televizorul iti arata ce ar trebui sa fie, nu ce este - la denumirea satelitului. Numele satelitului nu vine din cer, din cer vin semnale cu o anumita frecventa, aia e singura care le identifica.
Tot ce se actualizeaza este semnalul, daca satelitul pe care esti are frecvente identice cu cele de pe cel pe care il cauti tu, iti va arata ca ai semnal, dar din pacate nu esti pe frecventele de pe satelitul tau.
Foloseste dishpointer.com si misca antena pana intri pe satelitul care trebuie.

Edited by belbody, 16 December 2014 - 14:20.


#42
gurga

gurga

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 04.12.2014
Mersi frumos de ajutor o sa mai incerc zilele astea. Tu esti din malmo?

#43
belbody

belbody

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 20.08.2009
Nu, sunt in Spania.

#44
kill4re

kill4re

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 05.11.2006
Buna Ziua,
Ma poate ajuta cineva cu receptia a 2 programe fta?(protv international si tvr international)
Programele au functionat pana ieri(pana am inceput eu sa umblu prin sateliti).Am reusit sa gasesc programele insa imi scrie no signal(hotbird/ku)
Vad insa ca nu am semnal deloc pe hotbird(nu am umblat la antena)
Pe hotbird am LNBP:ON,LNB TYPE:Universal,LNB Freq:10600/9750,22khz:Auto,Disewc:1.0,Committed:1
Vreo solutie/rezolvare?Multumesc

Am incercat sa umblu la diseqc am dat valoarea 2 si am reusit sa receptionez satelitul inclusiv cele 2 canale.
Acum intrebarea mea:cum este pozitionata antena as putea receptiona alte programe fta romanesti?

#45
favoritul

favoritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 22.01.2008
@kill4re - Cele doua canale si-au schimbat frecventele de lucru.

=== Actualizare: 20.01.2014 ===

Program: Pro Tv International
Satelit:  Hot Bird 13 Est
Frecventa: 11200 V 27500 5/6

Program: TVR International
Satelit: Hot Bird 13 Est
Frecventa: 11179 H 27500 3/4

Edited by favoritul, 20 January 2015 - 15:26.


#46
favoritul

favoritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 22.01.2008
@gurga - Pentru receptia in Malmo e nevoie de antena mare. Una intre 110 cm - 150 cm (in caz de timp nefavorabil sa ramai cu semnal) Nu trebuie sa te abonezi tu, ci cineva din familia ta ce se afla in Romania si iti trimit ei receptorul acolo! Tu trebuie sa ai antena instalata pe satelitul respectiv. Succes!

P.S: Inainte de a cumpara antena verifica daca ai semnal. In Malmo poti gasi pe cineva care sa testeze. Conform hartii satelitului acolo unde te afli tu esti in aria de acoperire.

Attached Files


Edited by favoritul, 20 January 2015 - 15:45.


#47
vastoc

vastoc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.06.2005
Salut, Locuiesc in Stockholm si sunt curios daca se prinde Orange TV aici si daca da, cu ce antena? Sunt foarte interesat de partea cu posturile HD.
Multumesc,
Stefan

#48
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postvastoc, on 09 februarie 2015 - 19:50, said:

Salut, Locuiesc in Stockholm si sunt curios daca se prinde Orange TV aici si daca da, cu ce antena? Sunt foarte interesat de partea cu posturile HD.
Multumesc,
Stefan
Salut Stefan,

Accesul la canalele oferite prin intermediul serviciului Orange TV este permis doar de pe teritoriul Romaniei. Aceste informatii sunt prezentate si pe site-ul Orange.

O zi buna,
Orange Helper.

#49
danyconnect

danyconnect

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 809
  • Înscris: 14.10.2011

View Postvastoc, on 09 februarie 2015 - 19:50, said:

Salut, Locuiesc in Stockholm si sunt curios daca se prinde Orange TV aici si daca da, cu ce antena? Sunt foarte interesat de partea cu posturile HD.
Multumesc,
Stefan
da footprintu zice ca esti in acoperire 48dBW antena recomandata de 70cm dar ia una de 100cm sa ai si rezerva

Edited by danyconnect, 10 February 2015 - 09:43.


#50
bonou2

bonou2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 19.03.2006

View PostOrange_helper, on 10 februarie 2015 - 09:19, said:

Salut Stefan,

Accesul la canalele oferite prin intermediul serviciului Orange TV este permis doar de pe teritoriul Romaniei. Aceste informatii sunt prezentate si pe site-ul Orange.

O zi buna,
Orange Helper.
imi cer scuzele de rigoare  dar  numai da acest citat/raspuns/posta pe forum  ca un robot /papagal
cand esti intrebat  de introducerea unor canale tv  sau de distribuirea cam-lui arunci pisica pe altii
gandestete sau ganditi-va  ca voi Orange TV incepand de la ceo pana la femeia de serviciu  ca sant  capsunari  sau o alta formulare romani din strainatate care  vor sa achizitioneze/vizioneze acest dth
acest lucru lasa pe seama unori oameni/useri de forum  care stiu care este realitatea si practica  in receptia semnalelor r-tv prin satelit
de teoria chibritului si studii de fezabilitate  santem satui  
datorita si lor tu sau voi  mancati o paine  buna/rea cum este dar o papi

#51
vastoc

vastoc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.06.2005

View Postdanyconnect, on 10 februarie 2015 - 09:41, said:

da footprintu zice ca esti in acoperire 48dBW antena recomandata de 70cm dar ia una de 100cm sa ai si rezerva

Ms frumos pt raspuns! M-am linistit atunci cu Orange TV, nu am posibilitate sa pun o antena de 1m in locatia in care ma aflu Posted Image  . In acest moment am DolceTV, dar nu pot pricepe de ce nu am semnal HD si ma gandeam ca poate daca trec la Orange fac o smecherie.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate