Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...
 O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...
 Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook
 

6230i sau k600i ?

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
ChuKKy

ChuKKy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 20.12.2005
Am 8 milioane la dispozitie mai mult nu pot sa mai pun ajutatima si pe mine sa fac o alegere.
6230i sau k600i sau poate stiti ceva mai bun la 8 milioane:).
Va multumesc :)

#2
Iuzeir Ally

Iuzeir Ally

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 11.11.2005
depinde ce vrei ! k600i e 3G! iar u daca nu ai abonament 3G nu vad ce rost ar avea , 6230i e mult mai bun decat k600i parerea mea, cu toate ca sunt fan sony ericsson :P

Edited by Iuzeir Ally, 20 December 2005 - 16:03.


#3
ChuKKy

ChuKKy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 20.12.2005
Am 8 milioane si vreau sa imi iau un telefon la abonemant pe connex si nu stiu ce sa imi aleg....Spuneti`mi si mie care e mai bun dintre 6230i si k600i sau poate aveti si alte pareri despre alte mobile de 8 milioane la abonament.
Multumesc :)

Aaa si exista vreo diferenta intre k600 i si k608 i? Am vazut ca , k608 i e mai ieftin (mult mai ieftin ) decat k600 .....Va rog eu ajutatima:)
Multumesc:)

Edited by ChuKKy, 20 December 2005 - 15:55.


#4
ChuKKy

ChuKKy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 20.12.2005
Sincer sa fiu nu ma intereseaza deloc 3g`u dar am auzit despre 6230i mai multe plangeri pe acest forum si imi e usor teama si chiar nu stiu ce sa aleg.....

Btw: de ce k608i e mai ieftin (mult mai ieftin) decat k600?

Astept in continuare sa ma ajutati...ptr deciderea mobilului care o sa il cumpar:)

As vrea unu care sa aiba mai multa memorie sau eventual un slot ptr card....ceea ce k600 nu are din pacate....eu vreau mai mult pentru mp3 spatiu.....

Edited by ChuKKy, 20 December 2005 - 16:00.


#5
Danutz

Danutz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,645
  • Înscris: 05.05.2004
muult mai bun 6230i-ul
si da, si eu sunt fan s-e

Edited by Danutz, 20 December 2005 - 16:34.


#6
Iuzeir Ally

Iuzeir Ally

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 11.11.2005
telefonul vrei sa il iei din magazin ? daca da la liber sau la abonament?
un 6230i e aprox 10 mil la liber in mag :P

#7
ChuKKy

ChuKKy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 20.12.2005
pai il iau la abonament daca e sa il iau si costa 8 milioane;):D
Alte mobile care credeti ca mai sunt bune pana in 8 milioane..../?

#8
ebola23

ebola23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,219
  • Înscris: 02.01.2005

View PostChuKKy, on Dec 20 2005, 17:46, said:

pai il iau la abonament daca e sa il iau si costa 8 milioane;):D
Alte mobile care credeti ca mai sunt bune pana in 8 milioane..../?


acum o ora mi-am luat un6230i cu abonament de la ultrapro(multumiri domnului tzepi care este :kisstogether: ).e 7.6 mil.Daca te intereseaza ceva anume putem vorbi pe mess.Deocamdata nu am ce sa-ti zic prea multe ca o sa-l pun la incarcat.Dar il stiam si e super.

#9
ChuKKy

ChuKKy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 20.12.2005
Pai....zimi si mie id tau :)

#10
raduth

raduth

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 19.05.2004
Eu am k600, sunt multumit de el, ascult radioul 7-10 ore pe zi si la sf zilei bateria mai imi ramane cam pe la 40-50%, e drept ca sub 40 % swcade mult mai repede.
Dezavantajul la k600 este tastatura, acele taste sunt greu de manevrat la sms, de asemenea nu are loc de card, cyum are 6230i.
din cate stiu no 6230 si 6230i au avut mai multe probleme de soft, mailul din ele nu spuporta atasamente la descarcare, la K600 pot sa descarc mail cu tot cu atasament.
De asemenea camera la k600 parca e mai buna decat la 6230i.
K608 e mai ieftin pt ca asa e politica SE, la fel a fost si K500 si apoi K508, din punct de vedere al caracteristicilor sunt aproape indentice, mi se pare ca varianta k608 are cu 1 mb mai putina memorie si e cu 1 mm mai lung si juma de mm mai gros.
Eu ti-as sugera K600, din pct de vedere al fiabilitatii softului si al camerei si radioul cu rds e super tare

#11
ChuKKy

ChuKKy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 20.12.2005
imi place foarte mult designu la k600.... de fapt imi place tot la el in afara ca are memorie foarte putina....:) daca avae si slot ptr card il cumparam din prima dar acu chiar nu stiu....

Btw: cum se comporta bateria?

Poti sa imi dai un id de mess sa vorbim despre acest mobil?

Edited by ChuKKy, 21 December 2005 - 15:58.


#12
Iuzeir Ally

Iuzeir Ally

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 11.11.2005
:D ce faci cu tel 3g daca nu ai abonament 3g ?
eu recomand k750i  :coolspeak:
dar mai tre sa pui niste banutzi

#13
ChuKKy

ChuKKy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 20.12.2005
mai pui tu restu de bani?:D

#14
raduth

raduth

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 19.05.2004
Iuzeir Ally
"ce faci cu tel 3g daca nu ai abonament 3g ?"

Mici precizari:
Aple video poate primi si da orice client connex care are abonament ( nu cartela), li se activeaza by default din centrala fara sa ceara ei neaparat.
Treb sa ai ab la connex, tel compatibil 3g si sa te afli in zona de acoperire 3g a connex-ului.
Tarifele sun 20 c/min catre connex, 30 c min catre Orange( cand vor lansa la anul) si 85 c min international ( catre tarile cu care Connex are acord de 3G).
De asemenea ab 3g la connex, sau extraoptiune 3 g la connex pe langa apel video( pe care l-am clarificat mai sus) iti mai ofera si trafic de wap si internet.
Astea se pot activa prin apel la *222.Daca nu il foloseste nu il activeaza, si poate macar primi si da apel video fara vreo extrataxa la ab de baza.

#15
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003
6230i e cu mult mai bun decat k600. sau daca e mosul mai darnic cumpara k750i :P

#16
Iuzeir Ally

Iuzeir Ally

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 11.11.2005

View Postraduth, on Dec 22 2005, 11:18, said:

Iuzeir Ally
"ce faci cu tel 3g daca nu ai abonament 3g ?"

Mici precizari:
Aple video poate primi si da orice client connex care are abonament ( nu cartela), li se activeaza by default din centrala fara sa ceara ei neaparat.
Treb sa ai ab la connex, tel compatibil 3g si sa te afli in zona de acoperire 3g a connex-ului.
Tarifele sun 20 c/min catre connex, 30 c min catre Orange( cand vor lansa la anul) si 85 c min international ( catre tarile cu care Connex are acord de 3G).
De asemenea ab 3g la connex, sau extraoptiune 3 g la connex pe langa apel video( pe care l-am clarificat mai sus) iti mai ofera si trafic de wap si internet.
Astea se pot activa prin apel la *222.Daca nu il foloseste nu il activeaza, si poate macar primi si da apel video fara vreo extrataxa la ab de baza.

ms frumos pt informatii , dar stiam toate aceste lucruri
ai uitat sa specifici ca ca abonamentul este 33$ , acoperirea foarte slaba , miutele gratuite incluse etc
eu cred ca 3g ul e bun pt traficul de date la viteze mari pe care il ofera, nu pentru apelurile video
si parerea mea ca serviciul 3g e inca in faza de testare (neoficial), adica nu ne ofera serviciile de cea mai buna calitate :P

;)

#17
raduth

raduth

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 19.05.2004
Iuzeir Ally
nu treb sa iei tel neaparat cu ab 3 g, poti sa il iei si cu extraotpiunea 3 g care e doar 3 $ si se adauca peste orice ab existente( chiar si de 4 $)
citeste aici, daca nu ma crezi:

http://www.connex.ro...-connex-3g.html

incearca sa te informeti putin inainte de a posta

#18
ChuKKy

ChuKKy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 20.12.2005

View PostTzepi, on Dec 22 2005, 13:28, said:

6230i e cu mult mai bun decat k600. sau daca e mosul mai darnic cumpara k750i :P


Pai din ce se discuta pe forumu acesta despre 6230i ar iesi ca are multe buguri...?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate