Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Diferenta clase sociale intr-un cuplu

- - - - -
  • Please log in to reply
137 replies to this topic

#37
Gyselle

Gyselle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 19.03.2014

View PostOClaudiu, on 16 aprilie 2014 - 21:08, said:

Dar in timp, fata nu se va obisnui sa vrea mai mult ?
pai, spune-asa ! tu nu esti sigur pe tine ! nu stii ce vrei tu, de fapt !

asa-i ca-i mai desteapta ca tine, cu tot cu cele 8 clase ale ei ?

#38
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,514
  • Înscris: 06.01.2012
Nu inteleg cum ea e "inteligenta , dornica sa invete lucruri noi ,& shit" cand are doar 8 clase .
Scoala dezvolta multe abilitati , de la inteligenta , imaginatie si organizare la disciplina si dezvoltarea relatiilor inter-umane cu colegii si profesorii .
Si daca nu cumva in anii de scoala pe care nu i-a absolvit n-a facut tot ceva care sa-i dezvolte abilitatile astea inerente oricarui drum pe viata , imi explica si mie cineva cum e "inteligenta" ?
Nu de alta' dar am mai vazut si eu oameni cu 8 clase .
Inteligenta nu era prin zona .

Edited by jeffy86able, 17 April 2014 - 07:34.


#39
Mos-Nicolae

Mos-Nicolae

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,954
  • Înscris: 09.12.2013
Daca la 31 de ani a ramas tot cu 8 clase... in situatia in care tara asta urla de diplome... aici este o problema.

#40
On_my_way

On_my_way

    robotica melomana

  • Grup: Validating
  • Posts: 9,799
  • Înscris: 06.06.2012

View Post_overboost, on 16 aprilie 2014 - 23:43, said:

Bogatia si saracia pot sta sub acelasi acoperis doar in basme. In viata reala, nu.

Nu pentru ca mai mult ca sigur ea nici nu produce bani. Fara sa produca bani, exceptand cazul in care el face de la 5000 (euro)/luna in sus - ceea ce probabil nu e cazul - trebuie ca ei sa faca sacrificii si compromisuri, care la un moment dat la unul dintre ei, la el cel mai probabil, vor da pe dinafara.
Subscriu, chiar daca in privinta sumei nu-s de acord, pt. ca sunt si oameni care nu-s foarte cheltuitori, cu toate ca sunt capabili sa produca multi bani.

Quote

Nţ! Ai numa' rabdare sa le treaca focurile sexatului.
Demolatorule de vise care esti! :)

#41
Mos-Nicolae

Mos-Nicolae

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,954
  • Înscris: 09.12.2013
Recunosc ca ai fost dulce la mesajul asta, dar tot nu schimba faza cu 31 de ani si doar un liceu.
Eu am un amic care este bagat cu o tipa care lucreaza la B.T. - Este casiera: Tipa are facultate si toate cele - leafa de cateva mii de ron, el are 8 clase, liceu fara bac... cred ca la cateva zile si la fiecare cearta... este tocat pe treaba asta.
Aici este discriminare.

#42
_overboost

_overboost

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,726
  • Înscris: 06.07.2013

View PostShahara, on 17 aprilie 2014 - 07:10, said:

Clasele sociale n-ar trebui sa fie o piedica intr-o relatie in conditiile in care cei doi se potrivesc. Faceti-ma o visatoare sau o idelaista dar in fata iubirii n-ar trebui sa stea nimic. Dar din pacate nu mai este cazul, acum si cel mai mic detaliu nesemnificativ este o problema majora in viata de cuplu.
Sfatul meu: cand gasesti persoana care sa te completeze ( si asta-i al naibii de greu) nu ar trebui sa o pierzi doar pentru simplul fapt ca-i saraca, ca-i de la tara, ca-i bogata, ca n-are acelasi pedigree ca tine.
Ia gaseste-ti tu un nene care-ti place, cu care te intelegi de minune, care te fute de-ti urla creierii. Dar care e saracut, castiga sa zicem... 800 lei/luna. Tu, sa zicem, 3000 lei/luna.

Futeti-va vreo 6 luni ca nebunii, apoi mutati-va-mpreuna. Ai sa vezi ca per total tu o sa iesi mai prost decat cand stateai singura. Cheltuielile-s mai mari in doi, el nu poate sprijini prea mult... Si hai, ca la traiul de zi cu zi mai e cum mai e, dar inchipuie-ti ca vine vara si vrei sa te duci in... Malta, spre exemplu. Tu, singura, te puteai duce, ca nu era o tragedie sa rupi 600 de euro. Dar acum sunteti doi, deci 1200. Da' tu nu faci banii astia. Si nici plus ai lui nu se fac. Si nici tu nu mai ai economii cum ai fi avut daca erai singura, am spus mai sus de ce. Deci nu va duceti, nu te duci. Vara asta. La iarna, la fel. De 1 Mai, la fel. Vara urmatoare, la fel. De sarbatorile de iarna viitoare, la fel.

Da' cat crezi ca mai poti si tu sa renunti la ceea ce-ti place si-ti doresti doar pentru ca IN DOI NU VA PERMITETI?

Ia, fa o analiza atenta si poate dai si un raspuns. Sunt tare curios.

#43
Mos-Nicolae

Mos-Nicolae

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,954
  • Înscris: 09.12.2013
Ai fost dur, contra la moralitate si dragoste, dar corect.

#44
OClaudiu

OClaudiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,864
  • Înscris: 17.09.2003
Dar daca o fata ofera afectiune si respect, chiar daca nu are anumite venituri, nu completeaza celelalte aspecte ? Credeti ca partea financiara conteaza atat de mult ?
Nu e vorba de mine. Apropo, mai este ceva, ambii au aceeasi problema de sanatate. Ea nu a facut liceul intrucat provine de la tara, unde stim cu totii cum este situatia.

Edited by OClaudiu, 17 April 2014 - 10:28.


#45
Mos-Nicolae

Mos-Nicolae

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,954
  • Înscris: 09.12.2013

View PostOClaudiu, on 17 aprilie 2014 - 10:13, said:

Dar daca o fata ofera afectiune si respect, chiar daca nu are anumite venituri, nu completeaza celelalte aspecte ? Credeti ca partea financiara conteaza atat de mult ?
In viata de zi cu zi? Da.
Singurele divorturi de care stiu... sunt alea in care barbatul a ramas fara job si au inceput scandalurile, chipurile el s-a apucat sa bea, dar din prima mana o spun ca muiera era invatata cu o viata mai buna.
Acuma am o tipa care o sa divorteze de barbat si o sa ii lase si niste rate in carca... s-a saturat de saracie si i-a spus direct: Eu nu mai stau in saracia asta. Pac... femeia pleaca si el ramane cu ratele.

#46
Shahara

Shahara

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 29.08.2013

View Post_overboost, on 17 aprilie 2014 - 08:54, said:

Ia gaseste-ti tu un nene care-ti place, cu care te intelegi de minune, care te fute de-ti urla creierii. Dar care e saracut, castiga sa zicem... 800 lei/luna. Tu, sa zicem, 3000 lei/luna.

Futeti-va vreo 6 luni ca nebunii, apoi mutati-va-mpreuna. Ai sa vezi ca per total tu o sa iesi mai prost decat cand stateai singura. Cheltuielile-s mai mari in doi, el nu poate sprijini prea mult... Si hai, ca la traiul de zi cu zi mai e cum mai e, dar inchipuie-ti ca vine vara si vrei sa te duci in... Malta, spre exemplu. Tu, singura, te puteai duce, ca nu era o tragedie sa rupi 600 de euro. Dar acum sunteti doi, deci 1200. Da' tu nu faci banii astia. Si nici plus ai lui nu se fac. Si nici tu nu mai ai economii cum ai fi avut daca erai singura, am spus mai sus de ce. Deci nu va duceti, nu te duci. Vara asta. La iarna, la fel. De 1 Mai, la fel. Vara urmatoare, la fel. De sarbatorile de iarna viitoare, la fel.

Da' cat crezi ca mai poti si tu sa renunti la ceea ce-ti place si-ti doresti doar pentru ca IN DOI NU VA PERMITETI?

Ia, fa o analiza atenta si poate dai si un raspuns. Sunt tare curios.
Pentru situatii de genul exista compromisuri. Pun cei 600 din vara asta deoparte pentru vara viitoare sa mergem amandoi :)

Dar daca este sa ma dau pe mine ca si exemplu - da poate-ti suna arogant sau juvenil - pentru mine oamenii sunt mai importanti decat si banii.
Pentru mine viata nu se rezuma doar la bani, la lucruri luxoase la vacante de vis.
Si crede-ma as putea renunta oricand la vacante pentru persoana iubita.
Da s-a spus ca banii nu cumpara fericirea dar o intretine si stuff, dar eu incerc sa nu pun pret pe bani. Si sper ca intotdeauna sa fiu asa.

#47
On_my_way

On_my_way

    robotica melomana

  • Grup: Validating
  • Posts: 9,799
  • Înscris: 06.06.2012

View PostMos-Nicolae, on 17 aprilie 2014 - 10:29, said:

In viata de zi cu zi? Da.
Singurele divorturi de care stiu... sunt alea in care barbatul a ramas fara job si au inceput scandalurile, chipurile el s-a apucat sa bea, dar din prima mana o spun ca muiera era invatata cu o viata mai buna.
Acuma am o tipa care o sa divorteze de barbat si o sa ii lase si niste rate in carca... s-a saturat de saracie si i-a spus direct: Eu nu mai stau in saracia asta. Pac... femeia pleaca si el ramane cu ratele.
Ohoo, cate cazuri din astea cunosc! De-aia ma umfla rasul cand aud cat de sufletiste se cred unele femei. Pai, in teorie e tare usor sa fii bun la suflet, dar practica dovedeste contrariul si asta se intampla mai ales din cauza ca cei mai multi oameni confunda iubirea cu fiorii.

View PostOClaudiu, on 17 aprilie 2014 - 10:13, said:

Dar daca o fata ofera afectiune si respect, chiar daca nu are anumite venituri, nu completeaza celelalte aspecte ? Credeti ca partea financiara conteaza atat de mult ?
Nu e vorba de mine. Apropo, mai este ceva, ambii au aceeasi problema de sanatate. Ea nu a facut liceul intrucat provine de la tara, unde stim cu totii cum este situatia.
Ce te face sa crezi ca cei doi pot fi exceptia de la regula? Pt. ca exista si exceptii, dar sunt f. putine.

#48
Mos-Nicolae

Mos-Nicolae

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,954
  • Înscris: 09.12.2013

View PostOn_my_way, on 17 aprilie 2014 - 10:50, said:

Ohoo, cate cazuri din astea cunosc! De-aia ma umfla rasul cand aud cat de sufletiste se cred unele femei. Pai, in teorie e tare usor sa fii bun la suflet, dar practica dovedeste contrariul si asta se intampla mai ales din cauza ca cei mai multi oameni confunda iubirea cu fiorii.
Generatia asta tanara nu stie ce inseamna iubirea, dapoi cand ajungi in spate cu muierea... o sa se lase nasol.

Edited by Mos-Nicolae, 17 April 2014 - 11:07.


#49
On_my_way

On_my_way

    robotica melomana

  • Grup: Validating
  • Posts: 9,799
  • Înscris: 06.06.2012

View PostMos-Nicolae, on 17 aprilie 2014 - 10:58, said:

Generatia asta tanara nu stie ce inseamna iubirea, dapoi cand ajungi sa ei in spate muierea... o sa se lase nasol.
Femeile sunt mai dure, am lucrat cateva si vorbea de barbat de parca era un sclav, de muiere trebuie sa ai frica, prea multe filme romantice le-au facut sa fie cu cerinte prea ridicate, cand eam tanar ma gandeam ca sunt prea ciudat si o sa pun femeia sa faca lucruri ciudate la pat... pana la urma am aflat ca femeile sunt mai ciudate si nu doar o data m-am trezit sa fiu pus in vreo pozitie sa ma gandesc ca sunt cam batran.
Ha! Ha! Apropo de filme romantice, ia spune-mi: in cate filme romantice ai vazut tu ca eroina principala (printesa, contesa, ducesa,  bla bla bla) era cucerita de un sarantoc, un coate-goale, fara perspective? :D

#50
OClaudiu

OClaudiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,864
  • Înscris: 17.09.2003
Dar daca ambii au aceeasi problema de sanatate, nu schimba datele problemei ? Provenind dintr-un mediu unde este obisnuita cu greutatile vietii, credeti ca pe parcurs, va avea aspiratii mai mari ?

#51
Mos-Nicolae

Mos-Nicolae

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,954
  • Înscris: 09.12.2013

View PostOn_my_way, on 17 aprilie 2014 - 11:06, said:

Ha! Ha! Apropo de filme romantice, ia spune-mi: in cate filme romantice ai vazut tu ca eroina principala (printesa, contesa, ducesa,  bla bla bla) era cucerita de un sarantoc, un coate-goale, fara perspective? Posted Image
Eu am vazut doar filme romantice in care fata era saraca, la alea in care fata era bogata... nu ma uit ca sunt misogin!
Chiar si Robin Hood ala era printul Hotilor!

#52
SonOfWolf

SonOfWolf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 14.04.2014
Claudiu, tu esti inginerul de 34 de ani?

#53
On_my_way

On_my_way

    robotica melomana

  • Grup: Validating
  • Posts: 9,799
  • Înscris: 06.06.2012

View PostOClaudiu, on 17 aprilie 2014 - 11:07, said:

Dar daca ambii au aceeasi problema de sanatate, nu schimba datele problemei ? Provenind dintr-un mediu unde este obisnuita cu greutatile vietii, credeti ca pe parcurs, va avea aspiratii mai mari ?
Depinde ce inseamna problemele alea de sanatate. Cat priveste aspriatiile tipei, eu nu stiu cum si le-ar putea implini, atata timp cat nu are scoala, poate sa se agate de un barbat mai in varsta si bogat, pe care sa-l prosteasca, altfel nu vad cum.

View PostMos-Nicolae, on 17 aprilie 2014 - 11:09, said:

Eu am vazut doar filme romantice in care fata era saraca, la alea in care fata era bogata... nu ma uit ca sunt misogin!
Chiar si Robin Hood ala era printul Hotilor!
Vezi? Nici in filme femeile nu se uita la sarantoci sau la tipi care, prin comportamentul lor, nu le dau sentimentul ca intr-o zi vor fi cel putin capabili sa aiba grija de ele, daca nu sa le asigure o viata imbelsugata. Femeile nu-s romantice neconditionat.

#54
Mos-Nicolae

Mos-Nicolae

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,954
  • Înscris: 09.12.2013

View PostOn_my_way, on 17 aprilie 2014 - 11:15, said:

Depinde ce inseamna problemele alea de sanatate. Cat priveste aspriatiile tipei, eu nu stiu cum si le-ar putea implini, atata timp cat nu are scoala, poate sa se agate de un barbat mai in varsta si bogat, pe care sa-l prosteasca, altfel nu vad cum.


Vezi? Nici in filme femeile nu se uita la sarantoci sau la tipi care, prin comportamentul lor, nu le dau sentimentul ca intr-o zi vor fi cel putin capabili sa aiba grija de ele, daca nu sa le asigure o viata imbelsugata. Femeile nu-s romantice neconditionat.
Cat imi pare rau ca nu stiu numele la promo ala cu "Te-ai schimbat, nu mai esti barbatul de care m-am indragostit!"
Femeia este dulce la inceput.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate