Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Windows 8.1 Update 1 - Final

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
740 replies to this topic

#703
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

View PostAlex_23, on 25 februarie 2017 - 10:57, said:

Cum as putea rezolva  aceasta problema , efectiv ma dispera . Am reinstalat si windoes.ul si degeaba
Cum intru in browser si stau mai mult de 5 minute pe youtube sa zicem gata apare

Acesta este un topic de interes general, nu pentru probleme specifice cauzate cel mai probabil de un hardware defect.
De aceasta data deschid eu topic pentru tine: https://forum.softpe...sod-windows-81/
Data viitoare off-topicul va fi sters fara avertisment. Nu mai esti propriu-zis un utilizator proaspat inscris si cu putine posturi...

Edited by _-_, 25 February 2017 - 12:14.


#704
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
Dupa toate updateurile si dupa cat se chinuie M$ sa impinga 10le, se pare ca 8.1 o sa ramana mult timp cel mai bun O.S. facut de Microsoft, dar respins de useri datorita esecului lamentabil de 8.0 si a interfetei metro pe care o deschide butonul START.

Edited by notrust, 07 November 2017 - 23:18.


#705
lucifermorningstar

lucifermorningstar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 07.11.2017
de unde as putea sa descarc o imagine de windows 8.1 gratuit ? am eu licenta. de pe torrent nu mai vreau , pentru ca am incercat cateva versiuni , si aveau ceva modificari toate , desi era precizat clar in nfo ca sunt "neatinse" .

#706
eu69

eu69

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 01.04.2011

View Postlucifermorningstar, on 17 noiembrie 2017 - 01:41, said:

de unde as putea sa descarc o imagine de windows 8.1 gratuit ? am eu licenta. de pe torrent nu mai vreau , pentru ca am incercat cateva versiuni , si aveau ceva modificari toate , desi era precizat clar in nfo ca sunt "neatinse" .
De aici am descarcat si eu:
https://www.microsof...wnload/windows8

#707
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

View Postlucifermorningstar, on 17 noiembrie 2017 - 01:41, said:

de unde as putea sa descarc o imagine de windows 8.1 gratuit ? am eu licenta. de pe torrent nu mai vreau , pentru ca am incercat cateva versiuni , si aveau ceva modificari toate , desi era precizat clar in nfo ca sunt "neatinse" .

Daca te uitai la primul link din topic, nu mai era necesar sa adresezi aceasta intrebare. Data viitoare arunca o privire si asupra primului post inainte de a posta la un topic! Asa se procedeaza pe un forum.

#708
lucifermorningstar

lucifermorningstar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 07.11.2017
intradevar , era pe prima pagina . am facut greseala sa presupun ca linkurile nu erau actualizate sau nu mai e valabil suportul download pentru 8.1 multumesc pentru indrumare.

#709
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
salut...vin si eu cu o intrebare, am o tableta cu wind 8 nu pot sa ii fac update la 8.1. imi apare in store dar upgradul se sfarseste cu eroarea 0x8000000a.
din ce am citit pe net am inteles ca upgradeul la 8.1 a fost disponibil pentru doi ani, din ian 2016 pana in ian 2018. este adevarat? e posibul ca acuma sa fie prea tarziu?
multumesc!

#710
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
nu stie nimeni nimic?
intre timp, am descarcat kitul win 8.1, l-am pus pe cardul sd, am rulat setupul si am primit eroarea ca nu poate fi validata licenta.
am incercat sa pun si fisier ei.cfg, cu diferite combinatii, dar fara rezultat.

#711
alexzsky2

alexzsky2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.11.2014
Pentru win7 exista un toll gen asta?

#712
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Tool nu "toll".
Daca te uitai pe aria dedicata in topicul dedicat, marcat cu IMPORTANT, atunci il gaseai in primul post: https://forum.softpe...egal-windows-7/

#713
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004

View Postrich1974, on 09 aprilie 2018 - 13:16, said:

nu stie nimeni nimic?

Nu ar trebui sa fie nicio problema.
Nu e cazul sa modifici niciun fisier ei.cfg. Daca ai imaginea corecta se instaleaza varianta corespunzatoare serialului care se afla in bios.
Poate n-ar strica un telefon la Microsoft Suport.

#714
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
A rulat setupul pentru Windows 8.1 direct pe cardul de memorie sub Windows 8 (activat). Serialul (pentru Windows 8) este in BIOS.
Eroarea aia este ciudata. Probabil ca doar apeland la suport din partea Microsoft se poate rezolva.

#715
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
update.
pana la urma, am sters fisierul ei.cfg
am rulat din nou setup ul, a mers pana la 55% si apoi mi-a aparut o icoana cu "windows 8.1 installation has failed".

eu asta eram curios: parca am citit undeva ca upgradeul la 8.1 este valabil doi ani incepand cu ianuarie 2016. fiind deja depasita perioada de doi ani, am vaga impresie ca upgradeul a devenit imposibil.  clean install nu mai apuc sa fac din cauza ca, din nu stiu ce motiv, usbul nu este vazut. adica, au fost momente cand le vedea, dar nu pot avea incredere in asa ceva cand e vorba de instalare.

in fine, toata tarasenia asta nu ma afecteaza prea mult, windows 8 merge excelent. nu am mai avut deloc problema cu "sleep of death". asta mi se pare extraordinar. chiar imi este teama ca, trecand la 8.1, problema va reveni.

Edited by rich1974, 09 April 2018 - 20:51.


#716
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
In cazul lui Windows 10, upgrade-ul de la o versiune de Windows 10 pentru care a expirat suportul la versiunea actuala nu mai este asigurat de catre Microsoft.
Probabil ca si in cazul lui Windows 8 este aceeasi situatie.

Pe o tableta care venise cu Windows 8.1 am facut mai intai upgrade si apoi clean install la Windows 10 (stick-ul bootabil l-am creat cu tool-ul de la Microsoft si mi-a functionat cu un cablu OTG din 3 testate.). Am povestit pe undeva pe aici ce peripetii am avut: https://forum.softpe...6#entry17885882
Poti incerca sa procedezi in mod asemanator ca sa instalezi Windows 8.1 pe modelul tau de tableta.

Dar daca esti multumit cum functioneaza Windows 8 si nu te deranjeaza ca anumite aplicatii/ versiuni cer Windows 8.1 sau 10, atunci poti sa ramai la Windows 8. Pe acest procesor Windows 8 se comporta cel mai bine, plus ca nu mai ai de-a face sub Windows 8 cu elemente de interfata inutile/ deranjante pe o tableta, gen bara de titlu in aplicatiile moderne cu buton Close s.a.m.d., nu mai apare inutilul buton Start, nu mai raman aplicatiile suspendate in RAM cand le inchizi prin swipe vertical, iar tragerea unei aplicatii in AppSwitchBar prin swipe in jos si apoi spre stanga functioneaza fara gres comparativ cu Windows 8.1. La fel, swipe de la marginile ecranului functioneaza mai fluent, Windows 8 fiind mai bine optimizat pentru utilizare gestuala (Windows 8.1 fiind mai butonocentric).
Aproape ca mi-e dor sa revin si eu la Windows 8 pe aceasta tableta. Poate ca asa as mai folosi-o...

#717
alexzsky2

alexzsky2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.11.2014

View Post_-_, on 09 aprilie 2018 - 14:51, said:

Tool nu "toll".
Daca te uitai pe aria dedicata in topicul dedicat, marcat cu IMPORTANT, atunci il gaseai in primul post: https://forum.softpe...egal-windows-7/
Da,din graba am scris toll in loc de tool.
Daca te uitai pe aria dedicata in topicul dedicat, marcat cu IMPORTANT, atunci il gaseai in primul post: https://forum.softpe...egal-windows-7/ CARE nu este functionabil ptr. win7,de aia am intrebat si in aceasta zona,poate stie careva alt tool dar ma indoiesc odata ce microsoft doreste scoaterea din uz versiunea 7 de win.

#718
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Mai exista posibila in cazul asta doar descarcarea in baza codului de activare:
https://www.microsof...wnload/windows7

#719
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,263
  • Înscris: 15.06.2014
Salut baieti. Vin la voi cu o problema la un laptop ce are pe el Win 8.1

A venit un prieten cu el la mine pentru ca are o problema cu tastatura, in sensul ca nu o poate folosi 100% in scriere.. spre exemplu, pe desktop, daca apas anumite butoane gen tasta i, deschide Settings, daca apas tasta f imi deschide Search sectiunea files..

Deci pe scurt ma gandesc ca e o problema de setare ceva pe undeva ?

#720
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Fie apasa simultan tasta Win, fie a ramas apasata tasta Win (Win Logo Key) - defectiune hardware. Nu exista o asemenea setare.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate