Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 

LG G3 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
12359 replies to this topic

#8263
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010

View Postdiscoshok, on 18 septembrie 2015 - 08:07, said:

Chiar nu stie nimeni daca merge conectat hdd extern sau flash usb prin cablu otg?
Dacă nu a încercat nimeni.....cum să-ți răspundă?
Eventual întreabă-l pe nea gogu, poate știe el....

#8264
dirtyd

dirtyd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 02.05.2007
Am conectat eu. Il vede, dar fiind ntfs imi spune incorect filesystem . Nu am avut chef sa cercetez situatia.

#8265
meitza

meitza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 05.06.2014
Am si eu o nelamurire...ma confrunt de cand am G3-ul (aproape 1 an) cu o problema si anume legata de vizionarea sau salvarea unor documente in format pdf...pur si simplu mesteca la vizualizarea sau salvarea lor insa nu se intampla nimic...de ce?Luna trecuta vedeam/descarcam un document pe care-l primesc constant in fiecare luna acum in aceleasi conditii si fara sa vin eu cu vreo aplicatie de pe  store iar acum nu mai vrea...  si nu e prima data cand se intampla asta,pur si simplu nu gasesc o explicatie...Mentionez ca intre timp am facut trecerea la ultimul update de soft cu resetare pe stock rom.
Poate recomanda cineva o aplicatie cu sa fara plata (sa nu coste totusi prea mult,ceva mai decent) care sa-si faca treaba fara sa ma mai chinui inutil?

Edited by meitza, 18 September 2015 - 14:47.


#8266
discoshok

discoshok

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 315
  • Înscris: 17.12.2013

View Postmeitza, on 18 septembrie 2015 - 14:45, said:

Am si eu o nelamurire...ma confrunt de cand am G3-ul (aproape 1 an) cu o problema si anume legata de vizionarea sau salvarea unor documente in format pdf...pur si simplu mesteca la vizualizarea sau salvarea lor insa nu se intampla nimic...de ce?Luna trecuta vedeam/descarcam un document pe care-l primesc constant in fiecare luna acum in aceleasi conditii si fara sa vin eu cu vreo aplicatie de pe  store iar acum nu mai vrea...  si nu e prima data cand se intampla asta,pur si simplu nu gasesc o explicatie...Mentionez ca intre timp am facut trecerea la ultimul update de soft cu resetare pe stock rom.
Poate recomanda cineva o aplicatie cu sa fara plata (sa nu coste totusi prea mult,ceva mai decent) care sa-si faca treaba fara sa ma mai chinui inutil?
Adobe reader...descarca-l de pe mp

#8267
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Eu folosesc office suite pro. Merge fără probleme. Am versiunea cu plată.

#8268
sk8t3r

sk8t3r

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 23.08.2014
De cand am trecut la 20t,cu 15-20 de minute de 4g,1,5-2 ore de wifi si rest utilizare normala ... 20-30 min convorbire pe zi am utlizarea bateriei cam ca in screenshot... Este bine ?

Attached Files



#8269
gutanu

gutanu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.09.2015
Salutare  tuturor.  Am o problema cu telefonul LG g3 vers 32 de gb si 3 gb de ram.
Am telefonul de cateva zile , este nou .  Am probleme cu reteaua cred. folosesc cartela telekom. Desi imi arata ca am retea   cand cineva ma suna ii spune ca e ocupat sau si eu cand sun tot la fel   imi inchide brusc apelul  desi imi arata ca am linii.  aceste lucruri nu se intampla mereu.    O fi o problema din telefon , sau cartela  e prea veche  sau a fost taiata prost  cand au facut o  microsim ???  va rog  cineva sa ma ajute cu un sfat, raspuns.  Sau ce sa fac sa l returnez ?     Va multumesc !

#8270
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Incearca un prepay orange sau vodafone si fa niste teste.

#8271
mishteuse

mishteuse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 26.01.2006

View Postdiscoshok, on 18 septembrie 2015 - 08:07, said:

Chiar nu stie nimeni daca merge conectat hdd extern sau flash usb prin cablu otg?
stick-uri usb formatate fat32 merg fara probleme, cele ntfs merg cu aplicatii care au plugin pentru citire ntfs, cat despre un HDD am testat cu unul de 500 gB, alimentare doar prin usb, si... a mers :) chiar nu ma asteptam :)

#8272
mastertm

mastertm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 28.01.2006
Se mai poate face ceva cu semnalul de receptie gps ? Am fost pe varianta oficiala apoi pe Cloudy2.5 si am reinstalat din nou pe android pe varianta internationala 5.0 v 20i. Semnal foarte bun si trecere automata de pe digi pe vodafone unde nu era semnal. Acum am actualizat softul la versiunea 20t pe varianta europeana si vad ca am probleme de retea. Adica semnalul cade brusc (in centrul Clujului mi s-a intamplat) si nu imi mai trece automat pe vodafone cand digi nu are semnal. Versiunea internatioanala 20i se pare ca era mai stabila. Stiti vreo solutie pentru amplificarea semnalului gsm, fiindca aplicatiile din google play nu au nici un efect.
Stima.

#8273
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,490
  • Înscris: 11.02.2007
Pe v20t îmi face și mie figuri pe rețeaua 4G. Pică la greu. De ceva vreme stau doar pe 3G

#8274
valitudor

valitudor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,924
  • Înscris: 18.10.2003

View Postferibalint, on 09 septembrie 2015 - 13:14, said:

Da, eu folosesc și merge cu excepția când apare la unele posturi acel mesaj cu copyright.
Attachment Screenshot_2015-09-09-14-12-54.pngAttachment Screenshot_2015-09-09-14-13-14.png

Am descoperit care este problema, nu root-ul era, ci framework-ul xposed. Dupa ce instalez xposed nu mai merge Horizon Go... :(

#8275
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
La asta nu m-am gândit.....

#8276
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,490
  • Înscris: 11.02.2007
Poate intereseaza pe cineva: LG G3 32gb de vanzare, telefonul personal :)
Poze si informatii pe PM.

#8277
mateitasian

mateitasian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 832
  • Înscris: 22.12.2014
mi se întâmplă ceva ciudat de  un timp : se incarca greu.. circa 8-9 ore zice.
Cam de când am făcut update-ul ala cu 20t...la voi cum se comporta ?  in cat timp se incarca ?

#8278
maryo81_cta

maryo81_cta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 18.03.2011

View Postmateitasian, on 21 septembrie 2015 - 20:06, said:

mi se întâmplă ceva ciudat de  un timp : se incarca greu.. circa 8-9 ore zice.
Cam de când am făcut update-ul ala cu 20t...la voi cum se comporta ?  in cat timp se incarca ?
In 2 ore cam asa

Edited by maryo81_cta, 21 September 2015 - 20:13.


#8279
valitudor

valitudor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,924
  • Înscris: 18.10.2003
În câte ore zici?

#8280
maryo81_cta

maryo81_cta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 18.03.2011

View Postvalitudor, on 21 septembrie 2015 - 20:10, said:

În câte ore zici?
2-3 ore cam asa.Dar nu descarcat 100% de la 5-15%

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate