Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Dancing on the Edge (2013 - )

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Un serial englezesc despre o formatie de jazz, alcatuita din muzicieni de culoare, care isi incearca norocul in Londra anilor '30.
In distributie ii regasim, printre altii, si pe Chiwetel Ejiofor si John Goodman. Decoruri decente, muzica buna, intriga relativ ok... exista toate premisele pentru dezvoltarea unui serial excelent.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/rapudr0DCdw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
L-ai urmarit?
Mie mi s-a parut cam fad pe alocuri. Eu m-am uitat pentru actori si muzica(foarte fain redata atmosfera muzicala a vremii ,la fel si cantecele alese). Plotul mi s-a parut un fapt secundar ,nici macar nu prea m-a prins prea tare sa aflu asasinul la sfarsit ,
Spoiler
Performante actoricesti bune ,in special "veterana" Jaqueline Bisset ,care arata bestial ,Mathew Goode ,John Goodman ,Tom Hughes si delicioasa actrita scotiana Joanna Vanderham(recunosc sincer ca ea e unul dintre motivele principale pentru care m-am uitat la serial). Chiwetel nu m-a impresionat nici de aceasta data.

Edited by edigee, 26 March 2014 - 11:33.


#3
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Am vazut primul sezon, nu stiu daca va mai urma un altul, informatiile sunt ambigue in privinta asta.
Exista o crima cu iz de roman politist mediocru, folosita doar ca un fir, un pretext pentru a inchega serialul in jurul unui punct comun care sa uneasca "fauna" din diferitele clase sociale ale epocii respective.
Muzica... buna, intr-adevar, dar cam putina parca, atmosfera anilor '30 foarte bine surprinsa iar actorii s-au descurcat cu brio - chiar si Chiwetel si-a facut treaba ok (apropo: sa asteptati voi mult si bine sa va "impresioneze" omu' asta, e la fel de plat precum un peste congelat). Posted Image
Per total mi s-a parut o mini-serie destul de reusita, daca ar fi sa dau o nota as zice ca merita un 7.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate