Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

Parcagiu omorat in bataie la Sectia 10

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
434 replies to this topic

#217
gabicen

gabicen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,875
  • Înscris: 27.06.2006
Din link-ul din deschiderea subiectului am inteles ca " Daniel obişnuia să păzească parcările din zona Pieţei Unirii".
Am citit cu atentie stirea din link si nu am inteles o chestie: de cine trebuia sa păzească omul parcarile?
Nu am inteles nici cine il punea sa pazeasca parcarea...ca nu "lucra" la parcarile din Unirea de capul lui...

Este pacat ca mor oameni inocenti din motive stupide si nu se gasesc locuri de munca adevarate in tara.
Condoleante familiei.

Edited by gabicen, 08 March 2014 - 21:12.


#218
adcamo

adcamo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,022
  • Înscris: 12.02.2009
Mdea,in tarile cu apa calda cand iti zice politistul la pamant cu mainile la ceafa,asa faci,nu ii explici ca nu poti ca ai costumul armani pe tine,altfel poate iei un glont in c*r,perfect legal. Dar de,noi vrem numai politetea si competenta alora,nu si autoritatea lor. Care nu crede sabfaca un drum si sa comenteze la carabinieri sau la guardia civil/national. Ca astia sunt mai blanzi. Daca nu il conving sa incerce si la nemti.

#219
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009

View Postcostyn_man, on 08 martie 2014 - 20:59, said:

Violenta politiei germane ste recunoscuta dar asta numai in cazuri cind li se pune sau considera ca le este atentata integritatea corporala!
Exemplu:
http://www.220.ro/fa...ana/F7o6CDketC/
Astia sunt boieri si cel putin asa ar trebui sa fie si politia din romania
In state scot pistolul instantaneu

#220
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View Postadcamo, on 08 martie 2014 - 20:20, said:

Cred ca trebuie sa fi mai activ pe aria sf.
S a ajuns ca politia sa faca abuzuri deoarece li s a luat politistilor autoritatea conferita de o lege eficienta.
S a ajuns sa se simpatizeze cu cei care comit abuzuri deoarece cei corecti s au saturat ca legea sa avantajeze infractorii.
bai las-o balta. unde vezi tu in lege ca n-ai voie sa ridici si sa duci la politie un parcagiu? parca parcagiul a murit in sectia de politie nu? pai daca il duc la politie il duc sa ceva nu? de ce nu ii fac frumos actele si il trimit la scoala de corectie. si las-o balta auzi politistii sa aiba migrene dmnle din cauza unui parcagiu. 2 suturi date cu grija si se rezolva. razii din astea dese. cel putin de 2 ori pe saptamana si se rezolva. in alta ordine de idei el politistul ar trebui sa fie un exemplu de impartialitate si stapanire de nervi ca daia a dat niste teste psihologice cand i s-a pus pistolu' in mana. daca maine un gradat militar sa zicem considera ca aia din ferentari sunt doar niste ciori , ia ak47 din dotare si trage in plin? asta vreti? sa luam pusca cand ni se pune pata? alternative n-aveti? exista doar alb si negru? gri nu exista? sau ne lasam purtati de pasiuni si ne facem singuri dreptate? ne aparam fratii cu pusca?  ca daca e asa si eu am scuza ca intr-o zi m-am apucat sa debitez pe net proiecte de arme la niste straini

#221
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009

View Postgabicen, on 08 martie 2014 - 20:59, said:

Este pacat ca mor oameni inocenti din motive stupide
Dar cand ti-e frica sa parchezi si daca nu platesti ,nu e stupid ?

#222
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Victoras, ai masina? Hai ca te iau ca la gradinita asa.

#223
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,028
  • Înscris: 31.07.2007

View Postvyctoras1985, on 08 martie 2014 - 21:04, said:

exista doar alb si negru? gri nu exista?

Exista, din pacate in cazul de fata a crapat splina in el.

#224
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,583
  • Înscris: 01.08.2005
Guardia civil sint in spania si sint ceva de speriat, brutali si fac ca alte forte de ordine sa para mielusei pe linga ei! Despre politia germana, care domnul croitoru cred ca nu a avut de a face cu ea, este o forta de ordine care actioneaza instantaneu si nu conteaza sexul impotriva caruia este indreptata actiunea, consider ca romanii sint copii mici pe linga ei!
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lZ76iSdT15k?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#225
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View PostBlueKing-69, on 08 martie 2014 - 20:55, said:

1. "Caz de omor comis de politist" va trebui dovedit. Sunt sigur ca o ancheta se face (chiar daca nu de catre SRI sau SIE), noi aici doar chibitam;

2. Acolo, in Germania, tot asa va kakati in capul tuturor politistilor, asa cum generalizati pe aici? Tot asa va bateti joc de autoritatile statului?

Problema de ansamblu cu actiunea si perceptia asupra autoritatii vine tot de la noi, de la societate in ansamblu.
Autoritatea (oricare ar fi aceasta) nu poate actiona decat deficitar (si atunci este / o percepem, desigur, ca fiind timorata, prea slaba, ineficienta, copartasa) fie excesiv (si, evident, nici atunci nu este bine, generalizand in aprecierea aceasta ”politistii- medicii-functionarii sunt toti criminali, spagari”). Nu are rost sa ne tot comparam cu statele occidentale.
La noi s-a lansat si dezbatut in diverse campanii de presa, in toate mediile despre ce si cum si cat sa cerem politiei in privinta radarelor. Te opreste politia pt viteza? Pai sa te iei de cascheta lui, de modelul radarului, de omologari, calibrari, masina inscriptionata cu fontul si dimensiunea corespunzatoare, sa fie doi plitisti in masina (nu doi, nici trei)... WTF?
In Germania rulezi fin cu masina si trezesti cu un blitz in fatzau. Din acel moment pui ban pe ban si astepti amenda acasa. Amenda data de un radar amplasat in boscheti, in copaci, in koorul unei vaci. Nu comentezi, nu contesti. Corect? Nu te dai cu koorul de asfalt si nu faci ca toate visele in fata politistilor si nu ceri nimanui buletine / certificate / dovezi / draci / laci.

Cand esti in Germania si pe autostrada lor masina CIVILA din fata ta iti blingane / semnalizeaza brusc BITTE FOLGEN doar pentru ca politistilor sub acoperire din ea li s-a parut nustiuce suspect la tine (rulai prea incet, te-ai uitat prea lung la peisaj...) nu mai stai sa comentezi, te supui si te comporti ca la carte, raspunzand la toate solicitarile acestora.
de metoda maradona ai auzit? de aia cerem legitimatie. si a vreau si eu sa stiu cine ma ancheteaza ca poate dobitocul e o gorila care ma abuzeaza. e un drept esential. lasati apologia gradatilor.
si da bai ma iau de modelul radarului si calibrare ca dau bani pe o amenda pe care poate nu o merit si banii aia s-ar putea duce pe mancarea copilului cumparata in romania asta nenorocita cu salariu mic.
aaa am inteles eu ce va manaca pe voi. faptul ca el militanul tre sa mai renunte la atitudinea aia de sef peste popor specifica ante 89 si sa intre in randul lumii

#226
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009

View Postedy_wheazel, on 08 martie 2014 - 21:06, said:



Exista, din pacate in cazul de fata a crapat splina in el.
Asa am zis si eu ca a crapat splina si am fost criticat aspru


#227
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View Postadcamo, on 08 martie 2014 - 21:02, said:

Mdea,in tarile cu apa calda cand iti zice politistul la pamant cu mainile la ceafa,asa faci,nu ii explici ca nu poti ca ai costumul armani pe tine,altfel poate iei un glont in c*r,perfect legal. Dar de,noi vrem numai politetea si competenta alora,nu si autoritatea lor. Care nu crede sabfaca un drum si sa comenteze la carabinieri sau la guardia civil/national. Ca astia sunt mai blanzi. Daca nu il conving sa incerce si la nemti.
bai nene ca sa te numesti autoritate tre sa ai un motiv serios si nu orice zgarie branza isi permite sa treaca toate testele psihologice in US sau deutscheland. politistul nu are dreptul sa iti zica culcat. te pune cu mainile la spate sau pe capota masinii. lasati visele umede de captain rambo cu tresa pe uniforma si viata cazona.

#228
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,583
  • Înscris: 01.08.2005

View Postvyctoras1985, on 08 martie 2014 - 21:09, said:

de metoda maradona ai auzit? de aia cerem legitimatie. si a vreau si eu sa stiu cine ma ancheteaza ca poate dobitocul e o gorila care ma abuzeaza. e un drept esential. lasati apologia gradatilor.
si da bai ma iau de modelul radarului si calibrare ca dau bani pe o amenda pe care poate nu o merit si banii aia s-ar putea duce pe mancarea copilului cumparata in romania asta nenorocita cu salariu mic.
aaa am inteles eu ce va manaca pe voi. faptul ca el militanul tre sa mai renunte la atitudinea aia de sef peste popor specifica ante 89 si sa intre in randul lumii
ORICE politist se legitimeaza cind i se solicita! Despre atitudinea de sef? Codul spune destul de clar, politistul trebuie sa aiba o atitudine politicoasa dar FERMA! Sa nu crezi ca te roaga frumos sa prezinti actele sau sa-l insotesti la sectie!

Edited by costyn_man, 08 March 2014 - 21:13.


#229
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View PostRealThing, on 08 martie 2014 - 21:06, said:

Victoras, ai masina? Hai ca te iau ca la gradinita asa.
nu

#230
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009

View Postvyctoras1985, on 08 martie 2014 - 21:12, said:


bai nene ca sa te numesti autoritate tre sa ai un motiv serios si nu orice zgarie branza isi permite sa treaca toate testele psihologice in US sau deutscheland. politistul nu are dreptul sa iti zica culcat. te pune cu mainile la spate sau pe capota masinii. lasati visele umede de captain rambo cu tresa pe uniforma si viata cazona.
Cat ai stat tu in US de stii toate astea ?

#231
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View Postedy_wheazel, on 08 martie 2014 - 21:06, said:


Exista, din pacate in cazul de fata a crapat splina in el.
nah , chiar n-am ce discuta cu tine

#232
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006

View Postvyctoras1985, on 08 martie 2014 - 21:14, said:

nu

Pai atunci despre ce discutam?

#233
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
Pai daca a crapat ce vrei sa zica omul?

#234
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View Postcostyn_man, on 08 martie 2014 - 21:13, said:

ORICE politist se legitimeaza cind i se solicita! Despre atitudinea de sef? Codul spune destul de clar, politistul trebuie sa aiba o atitudine politicoasa dar FERMA! Sa nu crezi ca te roaga frumos sa prezinti actele sau sa-l insotesti la sectie!
n-are rost tu n-ai trait cu comunisti eu da. am avut atitudine de comunisti in familie si stiu ce e aia

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate