Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Consum real la sfarsit de luna la abonamentele Optim

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
1000 replies to this topic

#649
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
La mine are si el delay-ul pe care il au toate SMS-urile, 2-3 minute.

#650
zyyd

zyyd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 20.02.2012
Ai fix trei "click-uri" de dat pentru a accesa cost control din aplicația MyDigi sau și mai simplu  *111*1*5#( asta dacă ești "grăbit", in tren spre Pătârlăgele și trebuie neapărat sa știi câți GB ai consumat pentru a posta pe forum). De când "nu-ți pune" Digi 4G la Pîrscov și de când cu wifi-ul nesecurizat al vecinului, postezi tot felul de rahaturi; cu ce scop? În plus, mai ești și ironic cu persoanele care încearcă sa te ajute.

#651
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View PostNeaceasca85, on 29 august 2017 - 15:27, said:

Dar nici nu trebuie sa scrii STATUS, eu dau SMS la 700 doar cu 1 singura litera, la intamplare, sau chiar cu un . punct. Intr-adevar vad si eu acum ca nu functioneste. Ideea e ca si Vodafoame m-a invatat inca din 2004 cu un cost control cu functionare deficitara, nu e ceva nou pentru mine, e un feature al telefoniei mobile.Gata, a venit, culmea, dupa eroarea cu can't send message.
Am tastatură SwiftKey, am scris o singură dată STATUS în sms-ul către cost control și de atunci predicția completează automat când apăs pe litera S la acel număr scurt. Mi-a plăcut mie și îmi place acest termen, în mod voit trimit sms-ul departe interogare cu textul STATUS. Deh, e un fetiș de-al meu. Fiecare scrie ce vrea. Consider că un singur punct, un emoticon sau oricare prescurtare scrisă e o involuție, o întoarcere la limbajul MIRC ori yahoo messenger, o șuntare voită a conexiunilor neuronale care se ocupă de exprimare și chiar a vorbirii. Îmi vine să iau la bătaie retarzii care în loc de "Ce faci, prietene?" rostesc "CF Boss?". Prefer să trimit textul STATUS, chiar îmi propun să compun poeme ori esee filosofice în SMS-urile de interogare ale stării abonamentului.

#652
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Da dar aia e doar o comanda catre un robot, smartfoanele nu permit SMS gol cum permiteau vechile Nokii. Scriere corecta, esee si poeme doar daca ti le citesc alti oameni, cum e de exemplu aici, dar la 700 nimeni nu-ti citeste SMS-ul si cel mai practic mi se pare sa trimit un punct.

Edited by Neaceasca85, 29 August 2017 - 21:06.


#653
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012


View Postzyyd, on 29 august 2017 - 15:47, said:

Ai fix trei "click-uri" de dat pentru a accesa cost control din aplicația MyDigi sau și mai simplu  *111*1*5#( asta dacă ești "grăbit", in tren spre Pătârlăgele și trebuie neapărat sa știi câți GB ai consumat pentru a posta pe forum). De când "nu-ți pune" Digi 4G la Pîrscov și de când cu wifi-ul nesecurizat al vecinului, postezi tot felul de rahaturi; cu ce scop? În plus, mai ești și ironic cu persoanele care încearcă sa te ajute.

Iubesc Digi.Mobil, conexiunea 3G e idealul meu în viață și atunci tot ce aș putea și am mai scump. Ești mulțumit, domnule? Cu trenul merg rar, mai tot timpul muncesc și n-am timp de browsing. Chiar i-mi plăcea să îmi sosească în următoarea secundă statusul cost control prin sms. Chiar dacă am 43 de ani și 110 kilograme trăiesc în secolul XXI în care informația trebuie să o obții instant. În capătul uliței mele am o pantă de 35 de grade pe care o urc alergând ca să fiu primul la vreo lucrare din care să îmi câștig traiul și să îmi întrețin familia, am viteza unui bolid de Formula 1 când trebuie să ajung înaintea competiției la un punct de lucru de unde trebuie să asigur familiei mele bunăstarea. N-am timp de aplicării greoaie.

Fucking SwiftKey, iar mi-a dat rateuri la câteva cuvinte.

#654
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,193
  • Înscris: 18.04.2008
Încă puțin și vin rapoartele Posted Image

#655
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
400 de minute nationale. Cam putin, erau 500 daca nu plecam la turci unde am facut 6,56 euro din SMS-uri.

#656
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,193
  • Înscris: 18.04.2008
Eu am de 5 ori mai mult. ;)

#657
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,193
  • Înscris: 18.04.2008
Digi.Tel
În familie:
Spoiler

Digi.Mobil
Optim 2 - Cartelă pentru date:
Spoiler

Digi.Mobil
Optim nelimitat - Abonamentul tatălui meu:
Spoiler

Digi.Mobil
Optim nelimitat - Abonamentul mamei mele:
Spoiler

Digi.Mobil
Optim nelimitat - Abonamentul meu:
Spoiler

RCS&RDS
Trafic total în perioada 1-08 august 2017:
Spoiler


#658
Alex871

Alex871

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 04.01.2012
72 GB?ce faci frate de consumi atata?Posted Image

#659
dumyro

dumyro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 25.02.2007
Cu streaming video dispar GB imediat Posted Image)
Daca te uiti in 1080P pe youtube iti ia cam 1.5GB pe ora. Dailymotion/vimeo/restul iti iau cam 3GB pe ora. Aici vorbesc de "filme", nu ceva gen v-blog unde sta cineva intr-o camera si doar vorbeste.
La 720P reduci traficul cu aproximativ 50%

Edited by dumyro, 10 September 2017 - 00:00.


#660
Alex871

Alex871

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 04.01.2012

View Postdumyro, on 09 septembrie 2017 - 23:59, said:

Cu streaming video dispar GB imediat Posted Image)
Daca te uiti in 1080P pe youtube iti ia cam 1.5GB pe ora. Dailymotion/vimeo/restul iti iau cam 3GB pe ora. Aici vorbesc de "filme", nu ceva gen v-blog unde sta cineva intr-o camera si doar vorbeste.
La 720P reduci traficul cu aproximativ 50%
limita e de 60 gb ,hai 65gb daca bagi optiunea 5gb cu 5 euro...dar nu 72gb

#661
dumyro

dumyro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 25.02.2007
Limita este de 50 GB.  Dar ea se aplica cu o intarziere de 5 ore(in medie)  dar in cazul meu, de ex,  am intrat in limitare si dupa aproximativ 36 de ore.  Daca bagi un torrent asa pe final.......  :)

#662
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,529
  • Înscris: 20.10.2006
Sau daca continui sa faci trafic si dupa limitare. Desi merge foarte prost, mai rau decat la concurenta cand e limitare.

#663
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Da, e mai bine sa ramai fara net deloc sau sa platesti suplimentar decat sa ai net limitat.

#664
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,529
  • Înscris: 20.10.2006
Da, in anumite situatii cand ai urgente de rezolvat online mai bine sa platesti in plus, nu ar strica sa existe optiunea asta. Apoi la anumite abonamente de la concurenta nu ramai fara net/nu platesti suplimentar cand termini traficul, insa nici nu merge asa prost ca DigiMobil.

#665
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ai extraoptiune pentru 5GB in plus.

128kbps merg mai bine la ceilalti decat la Digi? Tii neaparat sa te faci de ras cu fiecare ocazie :)

Edited by MembruAnonim, 10 September 2017 - 21:22.


#666
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,529
  • Înscris: 20.10.2006
Din pacate insa extraoptiunea aia nu iti da trafic instant si nici nu poate fi activata de mai multe ori simultan.

Da, altii ofera mai mult de 128 Kbps dupa terminarea traficului sau la unele abonamente/optiuni nu limiteaza/limitau si uploadul la 64 Kbps. In plus mai exista la alte retele si optiunea de trafic nelimitat la viteza maxima noaptea, aplicatii necontorizate, etc.

Edited by LunaCrystal, 11 September 2017 - 08:46.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate