Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Consum real la sfarsit de luna la abonamentele Optim

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
1000 replies to this topic

#613
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Am depasit deja 700 de minute nationale, acest count se va opri mai devreme luna asta, pe 29 iulie cand voi trece in turkish roaming pentru 7 zile.

#614
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
787 minute nationale, cu asta se incheie iulie.

#615
costynsimion

costynsimion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 29.06.2012
Asa se incheie luna in roaming international Germania. Ps mai am 2 luni si reziliez cu rds rcs

Attached Files



#616
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Degeaba am 50 GB lunar, nu are de gând nimic digi cu acoperirea 4G în zona mea. N-am ce face cu 5 GB 3G, nu-mi ajung să îi fac hotspot acasă pentru ca să scap de sârma fixă telekom. Dacă ar pune digi 4G aici mi-aș mai lua pentru copii încă două abonamente DON și aș trece și eu de la DO2 la DON, ne-ar ajunge 150 GB lunar să scăpăm de sârma telekom. :(

#617
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,193
  • Înscris: 18.04.2008

View Postcostynsimion, on 31 iulie 2017 - 20:28, said:

Asa se incheie luna in roaming international Germania. Ps mai am 2 luni si reziliez cu rds rcs

Foarte bine! O să fie rețeaua mai liberă! Posted Image

#618
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View PostKyKyKyKy, on 31 iulie 2017 - 21:13, said:


Foarte bine! O să fie rețeaua mai liberă! Posted Image
Nu începe și tu ca distrusul ăla de danutz care nu are o viață. Asta cu trimisul la alți operatori în loc să oferi o rezolvare clientului e un cretinism mizerabil, o ticăloșie.

Ah, uitasem să îl menționez și pe maiorul kaka. Ei sunt frații cărați de muscă.

#619
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,193
  • Înscris: 18.04.2008
Nu e de asta, dar citeam pe Facebook la postarea de la RDS și Digi24 privind noile prevederi despre roaming date de Comisia Europeană, unde o mulțime de oameni revoltați ziceau că RDS încalcă legea. Nu, nu o încalcă pentru că sunt operatori în Europa care au regim special, la fel ca RDS.

#620
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Las-o așa cum a picat. Era vorba despre stilul postării tale:

Quote

Foarte bine! O să fie rețeaua mai liberă!
:love:
.
Foarte urât.

#621
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Eu sunt in Turcia care nu e in UE deci nu pot avea pretentii, desi nu mi-ar fi stricat niste date roaming gratis la ce net infect si de rahat are hotelul la care am nimerit, intr-o zona in care alte hoteluri au net bun.

Am 4 euro facuti din SMS-uri, in roaming ador sa dau SMS catre destinatii non-Digi si nu prea imi place sa dau in Digi, invers fatza de Romania.

#622
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,849
  • Înscris: 26.02.2010
Tot aia e în roaming, nu contează destinația.

@androholic, ai mai multe șanse de fibra optica de la Telekom, decât de 4G de la digi, fiind zona de munte e mai greu cu acoperirea.

#623
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
@aris86
Nu e zonă de munte, sunt doar niște dealuri în jurul meu iar pilonii au vizibilitate bună între ei. Nu locuiesc pe Vârful Omu.

#624
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Va fi acoperire 4G peste tot, e doar o chestiune de timp.

DIGI_Helper, on 29 iunie 2017 - 14:15, said:

Legat de acoperirea semnalului la telefonia mobila, compania nostra este in plina dezvoltare si ne dorim cat mai rapid sa acoperim toate zonele, obiectivul fiind sa oferim semnal 4G tuturor abonatilor, indiferent de zona.


#625
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
In 2019 sau cel târziu in 2020 vor renunța la 3G și va fi doar 4G și vor lucra și la 5G ; vor renunța la 3G Pt simplul fapt ca nu este rentabila și nu poate satisface nevoia omului de a avea internet la o viteza decenta

#626
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008

View Postaris86, on 01 august 2017 - 07:35, said:

Tot aia e în roaming, nu contează destinația..
Pai tocmai de aia fac asa. Posted Image In tara imi place sa dau SMS doar in Digi si mai ales in Digi la distanta mare. Incerc sa folosesc doar SMS in roaming aici. Posted Image

#627
costynsimion

costynsimion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 29.06.2012

View PostKyKyKyKy, on 31 iulie 2017 - 21:13, said:



Foarte bine! O să fie rețeaua mai liberă! Posted Image
nici nu sa uscat bine cerneala de pe ctr cu digi si deja esti ironic.eu renunt la ei dupa 7 ani de servici in care acu 3 ani aveam semnal mobil limitat dar erau mai putini utilizatori .de atunci astept o diversificare si o imbunatatire a semnalului in zona unde granzi au 4 g si ei dau vina pe vegetatie ca nu e semnal,si in roaming am folosit netu cu bani si a fost ok a mers pe retea 3 g aproape 1 gb apoi ma bagat in 2 g indiferent de retea am sunat la ei si au zis ca nu pot face nimic.pai atunci cum sa fi ingaduitor ,doar de dragu numelui (digi)?

#628
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,193
  • Înscris: 18.04.2008
Odată ce ai ieșit din țară niciun operator nu îți mai garantează funcținonarea serviciilor. Nu e musai să ai 3G/4G afară, dacă în țară ai numai 3G.
Vezi tu, România fiind cu mult peste alte țări la capitolul telecomunicații, celor dependenți de tehnologie le este foarte greu să accepte realitatea din alte țări.

#629
costynsimion

costynsimion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 29.06.2012
Tu nu sti nici unde e granita dar sa sti cum sunt serviciile in afara tari .nu mi se pare corect sa iti mearga pe 3 g apoi sa te limiteze pe 2 g toti operatori din Germania si tu sa spui ca nu ai ce face.ca nu sau vorbit nemti intre ei (Vodafone, telekom sau Q2) sa nu imi mai dea voie sa intru pe 3 g la ei in retea si sa ma tina in 2 g si stau in Frankfurt cel mai mare oras financiar din Germania si nu exista zone fara semnal ca la digi.in roaming se conecteaza pe voce un 3 g dar nu merge si datele.si sa folosesti tu date cu bani de la digi in roaming pe viteza de 2 g .asa ca am luat inapoi extraoptiune de 5 gb cand eu de obicei nu consum mai mult 1 gb pe luna.ca unde stau am wifi

Si apropo ziceai ca nu ai telefon 4 g dar vi cu pareri si argumente de ce inseamna tehnologia.fi in pas cu tehnogia si apoi sa dar raspunsuri in cauza ca cu alea 3 eboda pe care le ai tu nu face nici cat cel mai ieftin tel 4 g .

#630
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,193
  • Înscris: 18.04.2008
Ai chef să-mi răstălmăcești vorbele sau vorbești ca să te afli în treabă?
Am telefon cu 4G, dar nu compatibil cu 4G-ul Digi. Data viitoare informează-te despre bunurile mele, dragul meu, Adolf!
Nu sunt de acord cu 4G-ul pentru că este inutil. Toate tehnologiile unde apelurile nu merge sunt inutile.
Stai liniștit! Știu foarte bine unde sunt granițele României.
Dacă nu înțelegi niște lucruri despre rețelele gazdă, mai bine pune mâna și documentează-te! Ah! Poate și un manual de limba română.
Îi mai repet: Odată ce ai ieșit din țară, niciun operator nu e răspunzător de cum îți merge cărămida în rețelele străine.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Facebook (1)

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate