Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...
 Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...
 Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...

Are cineva o inregistrare Radio R...
 Geoana: „Sistemul de vot es...

Imprimare mai multe pagini intr-o...

trebuie sa depun declaratie unica...

Ruse vs Rusesti
 

Romtelecom -> T; Cosmote -> T-Mobile ?

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
dreyfus

dreyfus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 21.02.2006
Nemtii de la Deutsche Telekom isi pregatesc de ani de zile intrarea in Romania, o piata cu mare potential de crestere, in ciuda declinului din prezent.  
Prin intermediul grupului elen OTE, pe care il manageriaza si la care sunt principalul actionar, sefii de la DT au declansat un amplu proces de fuziune. Pe segmentul de telefonie, Cosmote a preluat Zapp si magazinele Germanos, pe segmentul de televiziune, Romtelecom a inghitit compania de televiziune prin cablu NextGen si retelele Boom TV si AKTA Satelit.

http://www.dailybusi...-romania-94534/

http://www.telekom.c...worldwide/60858

Edited by dreyfus, 26 February 2014 - 23:17.


#2
abu_cwarky

abu_cwarky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 10.11.2013
Sa nu le stea in gat de la atata inghitit :)

#3
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010
SI care este noutatea ? Posted Image

#4
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,199
  • Înscris: 18.04.2008
și? :ack:

Dacă se schimbă conducerea și denumirea, cred că o să-i sun sau mă duc și le spun:

„Wo ist meine Faseroptik?”

#5
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Pe partea de Internet urban n-au aproape nicio sansa,reteaua Nextgen este sub 1% din toata infrastructura,am citit pe forum ca a aparut si la ei netul de 1Gbps,dar spre deosebire de ei RDS  ofera aceasta viteza in toata reteaua unde se vinde "fiberlink",iar UPC cred ca da 200 in toata reteaua lor.In jud Alba Romtelecom nu ofera VDSL in nicio locatie,s-ar putea sa ofere in Alba Iulia insa acolo au deja reteaua NextGen.In Aiud,unde locuiesc eu,livreaza ADSL de 8 Mbps maxim,in condtiile in care RDS ofera 1000 si UPC 200.RDS mai nou a achizitionat si compania HCC electrosim miscare prin care a cumparat principalul rival Romtelecom in zona rurala limitrofa oraselor,asa ca ar face bine sa se miste putin mai repede nemtii aia,mie imi place concurenta si as avea o alternativa viabila la RDS in caz ca se strica calitatea livrata mie pana acum.

#6
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,074
  • Înscris: 14.10.2008

 KyKyKyKy, on 27 februarie 2014 - 00:35, said:

și? Posted Image
Dacă se schimbă conducerea și denumirea, cred că o să-i sun sau mă duc și le spun:
„Wo ist meine Faseroptik?”

Keine faseroptik, keine, canci. Posted Image Imi pare rau, dar fibra optica vorbeste in ungureste si tu nu intelegi. Posted Image

 xeleron, on 27 februarie 2014 - 00:37, said:

In Aiud,unde locuiesc eu,livreaza ADSL de 8 Mbps maxim,in condtiile in care RDS ofera 1000...
Aceeasi situatie si la mine la case, deja si ultimii 2 ramasi au trecut la RDS, probabil prelungisera cu Romtelepom in 2012 cand eu am reusit sa aduc RDS-ul in cartier, acum pa. Posted Image

Edited by Neaceasca85, 27 February 2014 - 03:29.


#7
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004

 Neaceasca85, on 27 februarie 2014 - 03:26, said:

Imi pare rau, dar fibra optica vorbeste in ungureste si tu nu intelegi. Posted Image
Tu precis ai început s-o rupi pe ungurește binișor, la cate de frenetic ești pentru un anumit ISP.
Întreaga Țară Oltenească ar trebui să te renege, să te expulzeze la Secui, să-ți ia dreptul de a mai mânca praz toată viața ta.

#8
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,155
  • Înscris: 04.02.2011
Poa' să schimbe și 5 culori, fără o strategie coerentă, vor da tot palme la rahat. Ba fac o rețea, ba o desființează, chestii din astea, care toacă bani de-am-p_lea.

Edited by benis, 27 February 2014 - 13:03.


#9
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,199
  • Înscris: 18.04.2008

 Neaceasca85, on 27 februarie 2014 - 03:26, said:

Keine faseroptik, keine, canci. Posted Image Imi pare rau, dar fibra optica vorbeste in ungureste si tu nu intelegi. Posted Image

Iar mă repet?
Nu îmi iau RDS, nu încă!

Motivele le-am prezentat de prea multe ori.

#10
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

 dreyfus, on 26 februarie 2014 - 23:15, said:

Nemtii de la Deutsche Telekom isi pregatesc de ani de zile intrarea in Romania, o piata cu mare potential de crestere, in ciuda declinului din prezent.  
Prin intermediul grupului elen OTE, pe care il manageriaza si la care sunt principalul actionar, sefii de la DT au declansat un amplu proces de fuziune. Pe segmentul de telefonie, Cosmote a preluat Zapp si magazinele Germanos, pe segmentul de televiziune, Romtelecom a inghitit compania de televiziune prin cablu NextGen si retelele Boom TV si AKTA Satelit.

http://www.dailybusi...-romania-94534/

http://www.telekom.c...worldwide/60858
.nextgen NU a fost inghitita de nimeni. e copilul low cost al rtc. informatiile de mai sus sunt viciate si induc in eroare.vai d e ei  ziaristii lu' peste prajit in ulei de motor.

#11
dreyfus

dreyfus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 21.02.2006
NextGen a preluat Injoy care in Severin a fost inghitit de RDS dar in mare parte din tara de catre Romtelecom si revranduit Nextgen. De aceea nu se foloseste tehnologia ADSL in retelele NextGen pt ca au folosit de la bun inceput tehnologiile retelelor inghitite cu pondere mare dintre acestea, amintitul Injoy.

#12
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,108
  • Înscris: 13.01.2013
Asta da oferta pt prosti !
http://www.romteleco.../promovare-web/

Maxim am zis !

Attached Files

  • Attached File  rtc.jpg   206.01K   55 downloads


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate