Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Joy residence

- - - - -
  • Please log in to reply
236 replies to this topic

#73
M07

M07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 25.06.2014
eu  m-am mutat la 36(mansarda),de vreo 3 zile. La mine nu se simte nici un miros la baie,deocamdata totul e ok. Nu stiu cum o sa mearga cu rcs-ul,trebuie sa fac un transfer,ca abo am deja la ei. Stick-ul acela care ti-l da daca ai nu stiu cate servicii merge f bine,l-am incercat aseara.

Edited by M07, 24 September 2014 - 08:26.


#74
motabaxxx

motabaxxx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 11.08.2014
Mirosul ala nasol din scurgeri l-am avut si eu cand m-am mutat (in blocul 1). Se duce dupa cateva saptamani, cand o sa folositi apa , o sa se curete automat apa aia statuta din tevi, de dinainte, si o sa fie ok.

#75
Thoring

Thoring

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 25.01.2014
eu am cumparat in blocul 2 , sunt multumit momentan. Raportul calitate pret e ok. Ramane de vazut pe parcursul timpului cum va fi.

Edited by Thoring, 24 September 2014 - 11:10.


#76
motabaxxx

motabaxxx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 11.08.2014

 sorinpana2000, on 20 septembrie 2014 - 08:58, said:

Problema e parca in partea dinspre blocul 3 ca parca acolo tot incercau sa desfunde cu un sarpe,eu sincer si hartia o arunc la cos ,dar de multe ori se intampla ca de la resturi de tencuiala si altele cazute prin tevi de cand se finiseaza....
eu de ex ,daca nu pun dopul la cada  am un miros in baie  " de primavara la stana" Posted Image))
O intrebare ptr vecini din primul bloc:
-in cat timp au venit cei de la rds? ca stiu ca au fost probleme si la primul bloc,
-cum ati procedat sa infiintati asociatia singuri sau cu o pers ceva si care sunt costurile aprox? pentru curatenia scarii cum procedati...
-o rugaminte e vre-un vecin care sa stea in capatul dinspre blocul 2 si sa fie dispus sa imparta o galeata ,doua de wirelles Posted Image contra cost, pana vine mesesriasii de la rds si la noi? pe balcon prind  ceva unde de la Alex,shark2000 parca un dlink  ,ca parca suntem in varf de munte sau la manastire Posted Image)) nu cablu nu internet Posted Image(((

multumesc anticipat

Salut. Problema cu net-ul si cu cablul tv cred ca vine din alta parte. Cineva a taiat cablul de fibra care vine la blocul 2. Deci pana nu se sudeaza o sa fie "ca pe varf de munte" :D

#77
AngiCarmen

AngiCarmen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 30.06.2014
Exact..cineva din bloc 1 sa fie oare? abia asteptam sedinta de pe 28 sa mergem la usa locatarului sa l intrebam dc nu ne place :))) si vrea sa ne lase fara cablu :))

#78
M07

M07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 25.06.2014
asa nebun? :)).

#79
AngiCarmen

AngiCarmen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 30.06.2014
Da da :)) probabil la deranjat ca s a umblat un picut pe la gazon ,unde au tras baietii de la rds fibra..

#80
didi2000

didi2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 03.10.2014
Salut! Sunt si eu mult interesata de Joy 2, dar pare a fi tare departe de metrou (20 de minute vad ca se zice). Recunosc ca nu am probat inca la pas si am ajuns acolo pe cai ocolite. Sper sa o fac cat mai curand, insa m-am gandit ca poate ma ajuta cineva sa iau decizia. Sunt curioasa sa stiu cum ar fi traseul pana la metrou: cele 20 de minute se parcurg pe o ruta cat de cat amenajata (luminata, circulata), asfaltata, fara caini si fara a ajunge plin de praf/noroi la lucru sau e o cursa cu obstacole? Voua, celor care stati deja pe-acolo, cum vi se pare drumul acesta zi de zi? Multumesc mult pentru orice sfat!

#81
motabaxxx

motabaxxx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 11.08.2014

 didi2000, on 03 octombrie 2014 - 21:40, said:

Salut! Sunt si eu mult interesata de Joy 2, dar pare a fi tare departe de metrou (20 de minute vad ca se zice). Recunosc ca nu am probat inca la pas si am ajuns acolo pe cai ocolite. Sper sa o fac cat mai curand, insa m-am gandit ca poate ma ajuta cineva sa iau decizia. Sunt curioasa sa stiu cum ar fi traseul pana la metrou: cele 20 de minute se parcurg pe o ruta cat de cat amenajata (luminata, circulata), asfaltata, fara caini si fara a ajunge plin de praf/noroi la lucru sau e o cursa cu obstacole? Voua, celor care stati deja pe-acolo, cum vi se pare drumul acesta zi de zi? Multumesc mult pentru orice sfat!

Buna. Aici in zona asta de Popesti nu este decat praf. Se construieste mult in zona, Eclipsei si Amurgului sunt neasfaltate, si scot tot praful si noroiul in Agnes. Deci Praf e din belsug sub orice forma: Pe jos sau valatuci dupa masini.

#82
didi2000

didi2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 03.10.2014
Multumesc pentru raspuns. Mi-ar fi placut Joy si e greu de cantarit avantaje vs dezavantaje. Auzind asta, incep tot mai mult sa ma gandesc la un altul, ceva mai aproape de metrou, si anume Prestige (care era pe locul 2, din ce am vazut pana acum). E intr-adevar pe Amurgului, dar parca zona arata mai ok. Mai meditez. Mersi mult.

#83
marmiha

marmiha

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 05.10.2014
buna tuturor, am fost ieri la vizionare si mi-a placut tare mult un apartament la joy. am si eu niste intrebari pentru cei care, poate, au cumparat prin prima casa. la ce curs de schimb s-a calculat pretul apartamentului pentru plata in lei, ati fost obligati sa platiti comision de retragere dezvoltatorului, cum a iesit evaluarea apartamentului?

multumesc mult de ajutor,

#84
motabaxxx

motabaxxx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 11.08.2014

 didi2000, on 04 octombrie 2014 - 15:36, said:

Multumesc pentru raspuns. Mi-ar fi placut Joy si e greu de cantarit avantaje vs dezavantaje. Auzind asta, incep tot mai mult sa ma gandesc la un altul, ceva mai aproape de metrou, si anume Prestige (care era pe locul 2, din ce am vazut pana acum). E intr-adevar pe Amurgului, dar parca zona arata mai ok. Mai meditez. Mersi mult.
Oricum toata zona e distrusa de praf si constructii. De bine de rau, Agnes e asfaltata spre deosebire de celelalte. Noi am ales Joy pentru ca raportul calitate pret e bun, si dezvoltatorul nu e tepar, cum sunt si au fost candva pe aici prin Popesti. ;)

#85
M07

M07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 25.06.2014

 marmiha, on 05 octombrie 2014 - 11:21, said:

buna tuturor, am fost ieri la vizionare si mi-a placut tare mult un apartament la joy. am si eu niste intrebari pentru cei care, poate, au cumparat prin prima casa. la ce curs de schimb s-a calculat pretul apartamentului pentru plata in lei, ati fost obligati sa platiti comision de retragere dezvoltatorului, cum a iesit evaluarea apartamentului?

multumesc mult de ajutor,


Cursul BNR e cel utilizat,initial noi am trecut mai mult, 4,5 /euro,urmeaza sa vedem cum ne intelegem la semnarea contractului,nu stiu exact cum se procedeaza,am inteles de la Argeseanu ca o sa primim banii din diferenta de curs. Comisionul eu unul l-am platit,mi-a spus de la inceput ca asa se procedeaza si e trecut si in promisiunea de cumparare. Evaluarea a fost ok,a iesit putin peste,parca cam cu 2000 de euro.

#86
sorinpana2000

sorinpana2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 21.04.2009
Zona e cat de cat ok,oriunde sunt constructii este praf si drumuri neasfaltate ,amurgului am vazut ca s a asfalta pana la jumate,si probabil la anul va fi toata asfaltata,

#87
M07

M07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 25.06.2014
Amurgului nu s-a asfaltat pentru ca un dezvoltator a iesit prea mult cu constructia si a ocupat o parte din drum.Tipic ca la noi...

#88
dandana2014

dandana2014

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.10.2014
Buna ziua

Am inteles ca e o problema destul de mare  cu locurile de parcare, ca nu sunt locuri pentru toate apartamentele desi se promite acest lucru si de cei de la sud si de dezvoltator,poate confirma cineva acest lucru?mai ales ca urmatoarele blocuri au cate 40 de apartamente si locuri cel mult pentru 20 de apartamente,deci daca nu avem masina e bine,daca avem masina se promite ceva si de fapt nu este,se cheama inselaciune.de ce peste tot trebuie sa fie o buba ceva .....

#89
M07

M07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 25.06.2014
nu sunt locuri de parcare suficiente. Daca vi se promite intrebati va rog unde fac ei 40 de locuri de parcare in spatiul acela.

#90
dandana2014

dandana2014

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.10.2014

 M07, on 06 octombrie 2014 - 10:40, said:

nu sunt locuri de parcare suficiente. Daca vi se promite intrebati va rog unde fac ei 40 de locuri de parcare in spatiul acela.


pai asta am vazut, ca la primul bloc nu sunt mai mult de 20 de masini parcate in fata si parca sunt 32 de apartamente la blocul 2 am inteles ca au fost 36 ap si iar da cu virgula la cele cu 40 de ap clar nu au cum sa parcheze 40 de masini pe 20 de locuri....de ce nu spun ca nu au locuri decat pentru 20 sau 22 de masini sa nu mai minta lumea in fata sa stie omul de la inceput ca nu are loc de parcare

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate