Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

Valoare tichet de masa 2014

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
zepar

zepar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 691
  • Înscris: 24.06.2010
Salut! M-ar interesa ce valoare are un tichet de masa (bon de masa) din-ala obisnuit care se da la salariati, si cum se acorda: unul la ziua de lucru, sau dupa cum are patronul chef? Intreb fiindca am tot auzit de salariu X + bonuri de masa si vreau sa imi pot calcula exact cat inseamna Posted Image

Edited by zepar, 10 February 2014 - 16:06.


#2
95-DMC

95-DMC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 31.05.2008
9,35lei atat parca era valoarea unui bon de masa

#3
dxdx

dxdx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 469
  • Înscris: 02.05.2007
9.35

#4
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,186
  • Înscris: 28.06.2005
Dacă nu se specifică altfel, cel mai probabil se va oferi un tichet de masă/zi lucrătoare.
Dacă într-o anumită zi eşti în delegaţie şi primeşti diurnă, nu mai primeşti şi tichet de masă.
Valoarea curentă a unui tichet de masă este de 9,35lei, cum s-a mai spus.

Există şi firme care oferă un număr fix de tichete de masă (de ex 15 tichete), indiferent de zilele lucrate.

Edited by sfantu.dracu, 10 February 2014 - 16:45.


#5
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007
poti primi maxim 1 tichet/zi lucratoare/luna

si nu echivala cu bani ca nu e fix acelasi lucru pentru ca nu primesti rest si poti fi obligat sa mai cumperi ceva ce poate nu iti trebuie

Edited by opop, 10 February 2014 - 17:02.


#6
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009

View Postopop, on 10 februarie 2014 - 16:59, said:

poti primi maxim 1 tichet/zi lucratoare/luna

si nu echivala cu bani ca nu e fix acelasi lucru pentru ca nu primesti rest si poti fi obligat sa mai cumperi ceva ce poate nu iti trebuie

ce vorbiti, eu in tot Brasovul pe unde am colindat imi cumpar orice cu bonuri TIGARI, BERE, pasta de dinti, si inca
la Carrefour , billa , etc restul il primesc cash in caz ca nu mai am inca un tichet, sau mai iau un pachet..
regulile alea la bonuri cu rest si doar produse alimentare sunt demult o legenda , cei de la Kaufland
sunt care practica, la astia si daca mai trebuie sa cumperi de 1 BAN, mai  pui inca 50bani sa iei o cafea ca altfel
nu iti incheie vanzarea,

Edited by Shieu, 10 February 2014 - 17:13.


#7
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007

View PostShieu, on 10 februarie 2014 - 17:08, said:

ce vorbiti, eu in tot Brasovul pe unde am colindat imi cumpar orice cu bonuri TIGARI, BERE, pasta de dinti, si inca
la Carrefour , billa , etc restul il primesc cash in caz ca nu mai am inca un tichet, sau mai iau un pachet..
regulile alea la bonuri cu rest si doar produse alimentare sunt demult o legenda , cei de la Kaufland
sunt care practica, la astia si daca mai trebuie sa cumperi de 1 BAN, mai  pui inca 50bani sa iei o cafea ca altfel
nu iti incheie vanzarea,


Am observat prin reply-urile tale ca traiesti intr-o lume paralela, mama ta are rate si tie iti arde de tableta de la rds.

Quote

La BILLA, puteti  plati pentru cumparaturile Dvs. cu cele mai importante bonuri de masa si tichete cadou. In fiecare magazin veti gasi informatii suplimentare despre bonurile de masa acceptate in filiala respectiva.
Va reamintim ca puteti achita cu bonurile de masa numai produse alimentare iar cu tichetele cadou se pot achita orice fel de produse. Atat pentru bonurile de masa cat si tichetele cadou, nu se acorda rest.
asta e doar un exemplu ca delirezi, nu stau acum sa-ti caut 1000 de exemple ca sa-ti desfiintez aberatiile

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate