Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Sin City: A Dame to Kill For (2014)

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
HighHopes

HighHopes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 03.06.2013
Tot Frank Miller si Robert Rodriguez, dar cu o distributie mai faina: Eva Green, Joseph Gordon-Levitt, Jessica Alba, Bruce Willis, Rosario Dawson.

Trailer n-am gasit inca, dar:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VCj82s2-OHg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
GeorgeM

GeorgeM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,445
  • Înscris: 05.08.2006
Mai tare decat ditamai balenele de actori precum  Mikey Rourke, Rutger Hauer, Benicio Del Toro sau Clive Owen nu poate fi baiatul ala obisuit de cartier , Joseph Gordon-Levitt, poate in locul lui Elijah Wood, dar ala a facut un rol prea bun.

Pe bune Mikey Rourke poate fi inlocuit?  Noroc ca am inteles ca revine Jaime King http://www.imdb.com/...=ttfc_fc_cl_t23

L.E. Stai frate ca Mikey joaca si in noul film, am rasuflat usurat.

#3
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,060
  • Înscris: 10.04.2006
De ani de zile se tot anunta continuarea.
Am inteles ca prin august ar aparea.

#4
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nqRRF5y94uE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

A aparut trailer Posted Image Posted Image Posted Image
Sin City: A Dame to Kill For (2014)
Action | Crime | Thriller  -  22 August 2014 (USA)

#5
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
nu mai am rabdare.. :P

#6
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 12.07.2010
Din categoria "Nu-ti fa iluzii, ca sa nu ai deziluzii"

O noua mizerie hollywoodiana, creata cu unicul scop de a mulge niste bani de la fanii primului film, dupa modelul de succes 300 Rise of an Empire, partea a doua a filmului bazat, coincidenta, tot pe o nuvela grafica a lui Frank Miller.

Daca primul film a fost foarte bun, copiind scena cu scena, replica cu replica, 3 din cele 5 volume ale seriei cu acelasi nume, partea a doua foloseste doar un volum (reprezentand partea ok a filmului), celelalte doua povesti (cele retardate) fiind scrise special pentru acest film (probabil pe buda, cu 15 minute inaintea expirarii termenului de predare) si esueaza lamentabil.

Singurul motiv pentru care Bruce Willis face parte din distributie reprezinta numele si fatza sa pe afisul filmului. Personajul sau e bagat din burta, nu are nici un scop, nu face nimic si ar fi putut la fel de bine sa nu existe. Dar fanii trebuie atrasi cumva, nu?

Joseph Gordon Levitt da viata unui erou care intra automat in top 10 cele mai imbecile personaje din istoria filmului.

Marv isi vede linistit de treaba, desi, in prima parte a filmului, sfarsise prajit pe scaunul electric.

Eh, detalii..

Partea buna e ca avem parte de Eva Green goala, de ajungem sa ne saturam, exact la fel ca in 300 Rise of an Empire (wow, ce de coincidente...).

Sfatul meu: nu va duceti. 6/10 cu indulgenta, si asta doar asa, ca imi place de Eva Green.

#7
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008

 Bob493, on 25 august 2014 - 22:02, said:

.... ca imi place de Eva Green.
++1
Asta cred ca e unul dintre singurele motive pentru care o sa vad filmul. Si 300 Rise tot pentru asta l-am vazut.

Edited by edigee, 25 August 2014 - 23:08.


#8
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Macar 300 era color, la asta au bagat culorile doar pentru efect, o rochie, buzele Evei... sunt eu mai greu de cap, nu prea inteleg filmele astea.

#9
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,060
  • Înscris: 10.04.2006
Mie mi-a placut partea cu culorile. E diferita fata de alte filme.
Si vocea naratorului.
In rest cam slabute povestile, iar mie mi s-a parut chiar scurt.

#10
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006

 Bob493, on 25 august 2014 - 22:02, said:

[...]
Da, ai perfecta dreptate, E total inferior fata de precedentul si aceeasi nota i-am acordat-o si eu (tot cu indulgenta).

#11
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013

 Bob493, on 25 august 2014 - 22:02, said:

ca imi place de Eva Green.
Cu ochii aia verzi... Posted Image Tot Jessica Alba mi se pare mai tare.Posted Image

Dar filmul e slab. Prima parte a fost intr-adevar originala, totul ok. Asta nou nu are sens.

#12
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,752
  • Înscris: 22.11.2006
Am cazut cu toii de acord ca primul a fost foarte bun. Pe pe al doilea l-am vazut la cinema in 3 D, pregatit de orgasm cinefilic... Mmmdaa, nu a fost rau, dar mi s-a parut mult mai greu de urmarit. Muzica din film foarte buna, unele personaje sunt ok, dar altele sunt absolut ciudate. Am pareri impartite despre el...

#13
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
nu e la fel de bun ca primul. de ceva ani e moda asta sa faci un film ca sa fie bifat si atat. totul se termina prea repede.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate