Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Casa in Gulia

* * * * - 9 votes
  • Please log in to reply
7449 replies to this topic

#5365
lenny13

lenny13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,564
  • Înscris: 30.09.2013
Ce frumoasa-i glicina! Chiar și roz. Bolunzasc!

Attached Files


Edited by lenny13, 28 April 2018 - 21:36.


#5366
adinosh

adinosh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,636
  • Înscris: 13.06.2007
Nu il mai lasa sa creasca asa mult. Nu e in regula sa tai mai mult de o treime, ideal 1\10 dar cine draq are timp...

P.S. Cutitul sa fie ascutit, sa nu rupa iarba. Se observa dupa 1-2 zile; varfurile zdrobite se ingalbenesc.

#5367
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,587
  • Înscris: 11.03.2006
Chiar nu am putut sa tai iarba mai devreme. Cutitul de abia acum il ascut, dupa ce o tund tura asta.

#5368
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,587
  • Înscris: 11.03.2006
N-am ce sa zic. Astept.

Attached Files



#5369
dell99

dell99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 29.09.2008
Zilele astea miroase seara a salcam de la padure, tot sa stai afara sa adulmeci :).

#5370
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Parca-ti mai creste inima, asa-i?

#5371
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
çok güzel...

#5372
adinosh

adinosh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,636
  • Înscris: 13.06.2007
Hai sus!

Cultivam pe\sub pamant.

Attached Files



#5373
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,587
  • Înscris: 11.03.2006
Am primit, in sfarsit, facturile de la nebunii cu gazele. La fix 2 ani de cand am depus cererea.

Attached Files


Edited by cumparator, 13 May 2018 - 20:49.


#5374
catalijns

catalijns

    je

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,231
  • Înscris: 14.05.2007
Daca tot e topic de botanica :) pe aici: stie careva treaba cu salcamul roz/mov (nu glicina!). Nu prea am gasit info pe net..cimitirul de langa lacul cu nuferi din Chitila este inconjurat cu asa ceva, arata ireal (acum vreo saptamana), si miros super.

#5375
dell99

dell99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 29.09.2008

View Postcatalijns, on 14 mai 2018 - 05:09, said:

Daca tot e topic de botanica Posted Image pe aici: stie careva treaba cu salcamul roz/mov (nu glicina!). Nu prea am gasit info pe net..cimitirul de langa lacul cu nuferi din Chitila este inconjurat cu asa ceva, arata ireal (acum vreo saptamana), si miros super.
Nu sunt chiar asa rari, se gasesc de vanzare, li se mai spune salcam pendul. Cauta prin magazine online dupa CASQUE ROUGE. Si mie cand i-am vazut prima data mi s-au parut foarte frumosi si i-am cautat :).

#5376
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,587
  • Înscris: 11.03.2006

View Postcatalijns, on 14 mai 2018 - 05:09, said:

Daca tot e topic de botanica Posted Image pe aici: stie careva treaba cu salcamul roz/mov (nu glicina!). Nu prea am gasit info pe net..cimitirul de langa lacul cu nuferi din Chitila este inconjurat cu asa ceva, arata ireal (acum vreo saptamana), si miros super.

Nici nu am stiut de salcamul asta. Arata extraordinar. Am gasit aici https://www.parcuri....u-10-12af-p2814 .La ICAS in Voluntari au salcam galben, care arata si el intr-un mare fel. La toamna mai dau o tura pe la ei si mai iau cativa pomi. Chestia e ca salcamul asta se face ditamai copacul.

Altfel, am luat toate materialele si astept echipa sa mai vina cateva zile sa lucreze la parter.
Am o cositoare electrica, cea mai mica pe care am gasit-o. Cand o bag mai mult timp in iarba inalta si uda si nu face fata, imi sare siguranta, direct cea din firida. Mi s-a intamplat asta de cateva ori pana acum. Dupa firida am disjunctor diferential de curent mai mic. Nu stiu acum valorile, o sa ma uit data viitoare si o sa chem si electricianul, dar mi-e teama ca a facut chiar el ceva aiurea.
Poate sa fie ceva la impamantare?

#5377
Mirel_85

Mirel_85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,865
  • Înscris: 07.09.2008

View Postcumparator, on 13 mai 2018 - 20:48, said:

Am primit, in sfarsit, facturile de la nebunii cu gazele. La fix 2 ani de cand am depus cererea.

2 anii......pff....Posted Image
Si eu care credeam ca la mine a durat mult, dupa 15 luni de tratative, doua oferte, una in vara trecuta si una anul asta, alte doua oferte refacute, una recalculata la prima oferta si alta recalculata dupa ultima oferta intr-un final s-au emis contractele si facturile, le-am semnat si am platit prin OP. Sper sa nu astept inca atat pana voi avea gaze. Ei spun ca in maxim 6 luni de emiterea autorizatiei de construire ma branseaza, povestea e ca autorizatia de construire poate sa dureze minim doua luni iar maxim ...Dumnezeu cu mila.....Posted Image

#5378
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,587
  • Înscris: 11.03.2006
Legal este sa faca lucrarea in 6 luni dupa obtinerea AC sau 12 luni dupa semnarea contractului. Noi am semnat contractul in decembrie 2016, acum 1 an si 5 luni. Inca nu curg gaze prin tevi, cine stie ce ne mai asteapta. La o adica, daca esti disperat platesti "taxa de urgenta" si din cate am inteles se simplifica multe. Eu nu pot sa platesc amenda asta, ca ii urasc.
Ok, ma opresc, ca pot sa ii injur ore intregi fara sa obosesc. Posted Image

#5379
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,587
  • Înscris: 11.03.2006
Tot botanice pun, nu am altceva. Astept si mor de plictiseala.

Bradul care avea varful uscat are acum 2 varfuri.

Attached Files


Edited by cumparator, 30 May 2018 - 16:50.


#5380
manghels

manghels

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,900
  • Înscris: 27.02.2008
cum ai facut cu bradutii?..le-ai taiat varfurile uscate?..daca da..de unde?

#5381
anaki

anaki

    IES-CONSULTANTA DE SPECIALITATE

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,260
  • Înscris: 17.03.2009

View Postcumparator, on 14 mai 2018 - 08:07, said:


Nici nu am stiut de salcamul asta. Arata extraordinar. Am gasit aici https://www.parcuri....u-10-12af-p2814 .La ICAS in Voluntari au salcam galben, care arata si el intr-un mare fel. La toamna mai dau o tura pe la ei si mai iau cativa pomi. Chestia e ca salcamul asta se face ditamai copacul.

Altfel, am luat toate materialele si astept echipa sa mai vina cateva zile sa lucreze la parter.
Am o cositoare electrica, cea mai mica pe care am gasit-o. Cand o bag mai mult timp in iarba inalta si uda si nu face fata, imi sare siguranta, direct cea din firida. Mi s-a intamplat asta de cateva ori pana acum. Dupa firida am disjunctor diferential de curent mai mic. Nu stiu acum valorile, o sa ma uit data viitoare si o sa chem si electricianul, dar mi-e teama ca a facut chiar el ceva aiurea.
Poate sa fie ceva la impamantare?
Pune o poza cu cele doua disj diferentiale.

#5382
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,587
  • Înscris: 11.03.2006
Multumesc mult. O sa fac poze sambata.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate