Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10
 Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...
 O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...
 Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 

Fumatorii de tigari home made / rulate

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
6318 replies to this topic

#793
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 29.06.2006
mikromaticul este puiul lui topomatic, o masina exceptionala, nu ai cum s-o strici pt ca toata e facuta din metal, efort nu depui deloc la actionarea parghiei si tigarile ies perfecte, la pretul ala eu as lua asa doar s-o am, pt ca apreciez foarte mult masinaria. Care are nevoie, nu mai stati pe ganduri.
Nicule....ti-am zis ;) dar tu nimic, batman batman :)))

#794
nicuung

nicuung

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 08.12.2014
dupa cum am mai scris mai sus mikromaticul este cea mai buna pe care am folosit-o si o folosesc in continuare de mai bine de 3 luni si sunt superincintat...practic s-a scos banii care i-am dat pe ea...(190 ron)...sa stii xcit ca am tinut cont de parerea ta ..(mi-am dat seama ca nu vorbesti ca sa te afli in treaba...)  ..urmatoarea masinuta ar fi pauarmatic 2 ,daca ar fi sa imi mai cumpar inca una..dar mi-e teama ca fiind electrica sa nu se prajeasca motorul sau transformatorul...cum am patit cu fosta GERUI de care m-am folosit ceva timp si care imi placea ca umplea tigara ft bine insa avea dezavantajul ca ii cadea jarul ...(foarte nasoala treaba mai ales in masina ...)stima NICU ...!!!

#795
BlackVirus

BlackVirus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 29.01.2009
Nu ca o vând eu, dar micromaticul chiar își face treaba bine de tot.am mai încercat si cu electrică acum vreo 2-3 ani si se cam scuturau.Cu mikromaticul, după primele 20-30 de țigări(ca sa îți intri in mana) nu mai ai nici o treaba .chiar am fost foarte mulțumit de cum le face, sa poți sa tragi din Țigară normal

Încă mai am masinuta Mikromatic ocb.Se pune praful pe ea ca nu am mai folosit-o...pe cine interesează, astept un mesaj.trimit si in tara.100 lei + transport (trimit si cu verificare dacă se dorește ) si pot sa o dau personal in București și Ploiești dar la 110 lei(ma costa si pe mine transportul ca nu sunt din București )

#796
nicuung

nicuung

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 08.12.2014
la banii astia e pomana curata....numai cine nu stie ce inseamna mai sta la indoiala ,eu unul as lua-o fara sa mai stau pe ginguri....dupa cum am mai scris mai sus se vinde pe net cu 210(saptamina trecuta am verificat)..deci...multumiri colegilor pentru sfat,lui xcit mai ales...!!! mai nou am dat de o sursa de tutun de calitate bunicica as zice (virginia gold de tarie medie 500 grame cu 130 ron la cutii originale sigilate...dar nu de pe net...mi-a "vindut" pontul un prieten si sunt supermultumit de el..) din 500 de grame fumez 1 luna...mai dau 15 ron pe tuburi si si asta e=30 pachete cu 145 ron...mi se pare ok...As mai avea o intrebare de la cunoscatori:as vrea sa fumez si tigari mentolate...din ce am citit s-ar gasi tuburi cu filtru mentolat ,e de ajuns sau trebuie sa fie si tutunul mentolat...stima NICU...!!!

#797
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 29.06.2006
nu stiu ca n-am incercat, dar nu cumva sa pui arome mentolate la tutun ca sunt numai chimicale, ai putea incerca filtrele alea mentolate dar nu stiu cat efect au

 nicuung, on 06 aprilie 2015 - 10:56, said:

dupa cum am mai scris mai sus mikromaticul este cea mai buna pe care am folosit-o si o folosesc in continuare de mai bine de 3 luni si sunt superincintat...practic s-a scos banii care i-am dat pe ea...(190 ron)...sa stii xcit ca am tinut cont de parerea ta ..(mi-am dat seama ca nu vorbesti ca sa te afli in treaba...)  ..urmatoarea masinuta ar fi pauarmatic 2 ,daca ar fi sa imi mai cumpar inca una..dar mi-e teama ca fiind electrica sa nu se prajeasca motorul sau transformatorul...cum am patit cu fosta GERUI de care m-am folosit ceva timp si care imi placea ca umplea tigara ft bine insa avea dezavantajul ca ii cadea jarul ...(foarte nasoala treaba mai ales in masina ...)stima NICU ...!!!

powermatic2 nu cred ca se strica niciodata, eu il am si il folosesc cu un vecin, deci munceste dublu aparatul, merge impecabil, daca ai posibilitatea sa-ti iei asa ceva vei fi foarte multumit, iti garantez

#798
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 05.10.2007
a incercat cineva sa aromatizeze tutunul de rulat folosind "tutun" lichid de tigara electronica ?? daca la alea merg si se pufaie, de ce n-ar merge si la tutun obisnuit ptr umezit/aromatizat o picatura-doua ?

Edited by primuministru, 06 April 2015 - 17:11.


#799
florentin40

florentin40

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 06.05.2008

 nicuung, on 06 aprilie 2015 - 11:41, said:

la banii astia e pomana curata....numai cine nu stie ce inseamna mai sta la indoiala ,eu unul as lua-o fara sa mai stau pe ginguri....dupa cum am mai scris mai sus se vinde pe net cu 210(saptamina trecuta am verificat)..deci...multumiri colegilor pentru sfat,lui xcit mai ales...!!! mai nou am dat de o sursa de tutun de calitate bunicica as zice (virginia gold de tarie medie 500 grame cu 130 ron la cutii originale sigilate...dar nu de pe net...mi-a "vindut" pontul un prieten si sunt supermultumit de el..) din 500 de grame fumez 1 luna...mai dau 15 ron pe tuburi si si asta e=30 pachete cu 145 ron...mi se pare ok...As mai avea o intrebare de la cunoscatori:as vrea sa fumez si tigari mentolate...din ce am citit s-ar gasi tuburi cu filtru mentolat ,e de ajuns sau trebuie sa fie si tutunul mentolat...stima NICU...!!!

Vinde-ne si noua pontul,(virginia gold de tarie medie 500 grame cu 130 ron la cutii originale sigilate)

#800
MarcoGEO

MarcoGEO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 14.02.2015
Si eu vreau , nu pentru mine ca presupun ca e tutun expandat

#801
diavloo

diavloo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 19.01.2009
Si eu as fi interesat de acest tutun. Daca poti da-ne mai multe detalii si cu siguranta ii vom face vanzare.
@nicuung: Nu ti-as prea recomanda filtrele cu mentol. Am luat eu click sau ceva de genul. Sunt din acelea cu biluta de se sparge daca vrei sa fumezi mentolat. Nu au fost ce ma asteptam, iti dadeau un gust de mentol in gura de t-i se facea rau, plus ca filtrul in dreptul bilutei sparte se umezea, asa ca nu stiu cat de sanatoase sau nesanatoase au fost pentru ca eu dupa cateva tigari le-am fumat ca pe un filtru normal si nu am mai spart acea biluta.

Edited by diavloo, 07 April 2015 - 10:53.


#802
betthonell

betthonell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 17.06.2007

 BlackVirus, on 26 martie 2015 - 12:09, said:

Salutare tuturor...dupa ce acum vreo luna si ceva v-am tot intrebat ce masina sa iau, ce tutun...ma opresc aici.Timpul de care dispun sa-mi fac tigari si mie si lu nevasta-mea este mult prea limitat si prefer sa iau direct pachet..pur si simplu nu am timp iar timpul liber care il am nu vreau sa il pierd facand tigari...asa ca pe cine intereseaza, am un Aparat Injectat Tutun OCB Mikromatic in stare perfecta, arc si un dala de cauciuc de tine tigarile de rezerva, cutie, toate carticelele...am folosito cam o luna juma, aproape un kg de tutun.Am avut grija de ea si e ingrijita, Eu am dat 200 de lei pe ea..acum nu pot nici eu sa o dau asa..asa ca zic 150 de lei..eu sunt din Ploiesti...pot sa trimit in toata tara, sau maxim vin pana in Bucuresti la Gara de Nord ca tot trebuie sa ajung pana in Bucuresti.Cine doreste mai multe detalii sau e interesat, il rog sa apeleze la 0731 355 725

[ http://s9.postimg.org/ch7qobfh7/IMG_0135.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Si sper sa nu fie suparare ca am postat aici, sa nu se considere reclama sau asa ceva...

da-mi un numar de telefon daca ai ai aparatul

#803
BlackVirus

BlackVirus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 29.01.2009
azi l-am trimis la Brasov, tot la un coleg de pe Softpedia.

#804
nicuung

nicuung

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 08.12.2014
Acum cit sa o tina omul...(blak virus)..a pus-o de 2 saptamini la vinzare...!!! e prea buna mai ales la pretul asta pe care il cerea el...dar chiar si asa la pret oficial e de departe cea mai buna(manuala) din comertul on-line...In legatura cu tutunul pe care il cumpar eu,nu promit nimic...o sa il intreb pe furnizorul meu daca mai poate da si daca are destul...(e foarte solicitat..) eu pina l-am gasit am schimbat vreo 5 -6 furnizori...stima NICU..!!!

#805
florentin40

florentin40

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 06.05.2008

 nicuung, on 07 aprilie 2015 - 19:22, said:

Acum cit sa o tina omul...(blak virus)..a pus-o de 2 saptamini la vinzare...!!! e prea buna mai ales la pretul asta pe care il cerea el...dar chiar si asa la pret oficial e de departe cea mai buna(manuala) din comertul on-line...In legatura cu tutunul pe care il cumpar eu,nu promit nimic...o sa il intreb pe furnizorul meu daca mai poate da si daca are destul...(e foarte solicitat..) eu pina l-am gasit am schimbat vreo 5 -6 furnizori...stima NICU..!!!

Pune si tu niste poze cu tutunul .

#806
florentin40

florentin40

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 06.05.2008
Mikromaticul a ajuns la mine.Multumesc BlackVirus.

#807
BlackVirus

BlackVirus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 29.01.2009
Cu mare plăcere.Si eu ma bucur ca nu se pune praful pe ea si o folosește cineva :)

#808
cadryan

cadryan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 29.11.2010
ufff am ajuns cam tarziu. Pacat ca s-a vandut... Vroiam eu acel micromatik. Sa-l folosesti sanatos ”!

#809
florentin40

florentin40

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 06.05.2008

 nicuung, on 07 aprilie 2015 - 19:22, said:

Acum cit sa o tina omul...(blak virus)..a pus-o de 2 saptamini la vinzare...!!! e prea buna mai ales la pretul asta pe care il cerea el...dar chiar si asa la pret oficial e de departe cea mai buna(manuala) din comertul on-line...In legatura cu tutunul pe care il cumpar eu,nu promit nimic...o sa il intreb pe furnizorul meu daca mai poate da si daca are destul...(e foarte solicitat..) eu pina l-am gasit am schimbat vreo 5 -6 furnizori...stima NICU..!!!

Ai vreun raspuns pentru noi ?In legatura cu furnizorul tau de tutun.Au trecut cam multe zile si nimic.

#810
lucyan210

lucyan210

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 27.03.2014
a incercat cineva tutun adus din ucraina?

am un amic care lucreza pe tir, si nu imi poate aduce tigari, dar tutunul din tigari poate sa mi-l aduca....
daca vreau pall mall, sau dunhill, imi aduce....

aparat de facut tigari am, sotia mea e multumita....
eu m-am lasat de "sportul" asta, am trecut pe electronica....

poate sa trimita de proba .....
nu are cont pe softpedia, dar poate sa aduca ......

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate