Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum curat gletul de pe perete

Muzica trance

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...
 Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa
 Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?
 

Fumatorii de tigari home made / rulate

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
6318 replies to this topic

#3925
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Cam mult. Trebuie depozitat cu grijă. Eu am luat maxim 1,5 kg dar acea jumătate de kilogram peste a fost un bonus pentru "fidelitate". Fiecare tutungiu respectabil le mai dă câte un bonus clienților. Pfffff, dar mi-au ajuns acele 1,5 kg de la începutul lui ianuarie și încă mai am din el pentru câteva zile, și n-am fost singur pe el, am mai dat câte un borcănaș mic pe ici, pe colo, pe la micile mele obligații sau trocuri. :lol:

Cred că 4,5 kilograme tutun tocat mi-ar ajunge un an întreg dacă l-aș fuma doar eu.

#3926
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 29.06.2006

View PostSerafim606, on 11 aprilie 2017 - 22:07, said:

Si ai putut sa iei de afara 4,5 kg legal intr-o singura comanda?
Prin intermediul celor de la farataxe ai luat?

nu, cu transporturi sua am adus

View Postandroholic, on 12 aprilie 2017 - 00:17, said:

Cred că 4,5 kilograme tutun tocat mi-ar ajunge un an întreg dacă l-aș fuma doar eu.

exact asa suntem si eu cu vecinul, el 5 pungi eu 5 pungi ne ajung 6 luni, daca era doar pt mine imi ajungea 1 an, dar totusi 1000 de lei pe an eu zic ca e bine nu? bine...si tuburile aferente

#3927
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View Postxcit, on 12 aprilie 2017 - 05:21, said:


nu, cu transporturi sua am adus

exact asa suntem si eu cu vecinul, el 5 pungi eu 5 pungi ne ajung 6 luni, daca era doar pt mine imi ajungea 1 an, dar totusi 1000 de lei pe an eu zic ca e bine nu? bine...si tuburile aferente
1000 de lei e cam mult, pentru mine. Eu am dat anul trecut maxim 400 de lei la un calcul rapid.

#3928
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,241
  • Înscris: 19.08.2005
Intrebare pentru XCIT, e mai bun tutunul din linkul tau decat OHM Silver ? Ca stiu ca erai fan (ca si mine dealtfel).

#3929
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 29.06.2006
e la fel, doar ca e cu cativa centi mai putin, dar e taiat mai fin ca dean's e la textura, foarte fumabil

#3930
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,241
  • Înscris: 19.08.2005
Multumesc mult.

#3931
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 29.06.2006

View Postandroholic, on 12 aprilie 2017 - 06:25, said:

1000 de lei e cam mult, pentru mine. Eu am dat anul trecut maxim 400 de lei la un calcul rapid.
corect, dar socotim fata de pachetul de tigari de la magazin....ca asa foarte bine poti sa socotesti daca nu mai fumam deloc....acum ce sa zic, daca te raportezi la calitate da, faci economie mai multa daca poti sa fumezi orice, in schimb daca ma apuc sa socotesc cu 15 lei pachetul la magazin sau cat dracu o mai fi.....ohooo dadeam 450 pe luna, deci zic ca ies foarte bine. Sa fim sanatosi aia conteaza :)

#3932
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,241
  • Înscris: 19.08.2005
Zi mersi, eu dadeam 675 lei/luna (~30 tigari pe zi), deci chiar daca dau acum 250-300 lei, eu ma consider fericit. Viciul subtire cu cheltuiala se tine. Dar prefer sa nu dau mai mult de jumatate statului roman, ca sigur va fi furat de hotii din conducerea statului.

#3933
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 29.06.2006

View Postdanyel61, on 12 aprilie 2017 - 10:47, said:

ca sigur va fi furat de hotii din conducerea statului.
asta e logic

#3934
forsaken44

forsaken44

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 26.01.2016
tutun la punga cu cirese a incercat cineva? am fumat djarum cherry si mi s-au parut dementiale. mi s-a luat si mie sa dau 17 lei pe zi.

#3935
forsaken44

forsaken44

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 26.01.2016
Mi-am luat recent tot djarum, de foita.Mari, oribile, cu un filtru cu care iti era rusine sa le fumezi in lume.
Caut ceva de genul asta la punga or something.Am tuburi de tigari si aparat de injectat.
Sunt atat de bune incat te lovesc cerebral.

http://imgur.com/a/WUx0K

#3936
deloghi

deloghi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 16.08.2015
nu produc la pungi.

#3937
florin cfs

florin cfs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 06.01.2007
Achizitie recenta la preturi de magazin...

Attached Files



#3938
eddiezack

eddiezack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 27.08.2007
Iar am mixat.. 110g Pall Mall blue+110g Pall Mall amber + 50g Marlboro Gold + 50g Drum Original + 100g Drum Blue Bright. Drum aveam, restul am luat acum. Tot bun. Mai mergea un Drum original pentru tarie si un django aromatique aruncat in scarba pentru aroma. Dar.. e bun. Deci merg excelent combinatiile de tutun la punga extravolum de la unguri cu Drum. Injectate. Zau, e super ok. Tre` numa un pic de rabdare la `mestecat intre ele.
Nicunul din ele luat separat nu-mi place cum imi place combinatia..
De ce am amestecat atatea: le gust separat, poate gasesc "minunea". Cum am zis, minunea e ce a iesit, niciunul nu e exact ce voiam. Probabil nici n-o sa mai caut. O sa merg pe ce am descris, a treia oara cred. Cand e Django punem si din ala. Cand nu, nu. Dar e super ok.

Edited by eddiezack, 20 April 2017 - 18:44.


#3939
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,241
  • Înscris: 19.08.2005
Oferta de tigari de foi se diversifica:
https://www.e-tutung...-tutun-maruntit

#3940
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
Interesant. Ar veni 289 de lei/kg. Scumpisor.
Eu m-am fixat pe primus. Imi place la nebunie cum e tocat, iar gustul si aroma sunt exact ce-mi trebuie.

PS: Dupa cum se vede in a doua poza, mie imi pare tocat cam naspa Senatorul. Ceva gen Pegasus, in bucati de diferite marimi.

PS2: Da bine ca dupa ce mi-am luat eu 10 pachete de primus, astia de la tuburiaparate au scazut pretul cu 50 de bani/pachet :)). Nu e o avere, dar ma oftic ca nu am prins si eu oferta :)).

Edited by Serafim606, 24 April 2017 - 16:18.


#3941
eddiezack

eddiezack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 27.08.2007

View Postdanyel61, on 24 aprilie 2017 - 10:50, said:

Oferta de tigari de foi se diversifica:
https://www.e-tutung...-tutun-maruntit
Ok-ok. Dar a luat cineva? E ok?
Adicatelea am si eu o intrebare: comparativ, la gust ma refer, nu la bani, cum e tutunul din tigarile de foi fatza de cel unguresc extravolum (Pall Mall, Rothmas, Marlboro, pungi in jur de 110gr)? Pegasus am incercat (noroc ca n-am cumparat eu, mi-a dat cineva o tigara), mie unul mi s-a parut aproape oribil. Mahoarca. Primus.. e in aceeasi categorie? Korona inteleg ca e chiar mai prost decat Pegasus. Senatorul de mai sus, intreb din nou, e in aceeasi categorie? La pret vad ca da, si la minuni nu ma astept.. (adica tutun bun si ieftin). Dar intreb si eu..

Si revin cu o intrebare la cei care fumeaza rulate. Am fumat Drum Original, prea tare, prea puternic, prea pregnant, Drum Blue, slab de abia daca simti ceva cand tragi din tigara. E greu sa mixezi doar tutun de rulat, ceva intre ele mi-ar place. Cand il mixez cu cel de injectat merge usor. Dar nu se mai ruleaza fain. Cum e ruda lor, Samson? Sau Look Out, ca am vazut ca e la aceeasi categorie de pret. Intreb ca tarie si aroma fata de cele doua Drum de care am zis ca am avut.

Edited by eddiezack, 24 April 2017 - 17:10.


#3942
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
Pe cate tuburi ai incercat Pegasus? Eu l-am nimerit dupa vreo 6 tuburi testate. Cu Korona nu am nimerit pe niciun tub, iar cu Primus am nimerit din prima(#noroc)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate