Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
MYEGNETIAPASS - GRECIA - mic ghid

Distribuție Golf 7 2.0 TDI

Ajustare pret contract mixt

Incurajarea, stimularea si sustin...
 Pentru voi cat de relevant e cons...

MyGuava?

Statele Unite Mexicane vor avea ...

C Embedded
 DUO Street View

Lipsa menstruației de cateva...

Ajustare pret contract mixt

Cum setez sa trimit sms de pe dig...
 Microciment in bucatarie

La mulți ani @nick5roo!

DDNS Digi

Marantz MM7025 vs Rotel RB1552 mkii
 

Fumatorii de tigari home made / rulate

* * * * * 10 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
6318 răspunsuri în acest subiect

#3907
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.898
  • Înscris: 26.03.2012
Sper să nu poluez topicul dar sper să trăiesc cât străbunica mea 101 ani, aveam vreo 6 anișori și mă cam feream să șad pe genunchii ei strașnici din cauză că îi cădea mereu scrum și jar din nelipsita ei țigară rulată de ea din ziar și nu știu ce tutun, țigară care nu îi lipsea din buzele ei crețe. Am stat o singură dată pe genunchii ei și mi-a picat scrum fierbinte pe umărul meu alb de lapte și am sărit ca ars (pe bună dreptate :lol: ).
Dacă ea a trăit atâția ani îmbâcsindu-se cu tutun învelit în ziare din alea pline de plumb tipărite în vremurile alea în care muncitorii la ziar ieșeau de la serviciu precum minerii din mină, eu pot să o depășesc ca longevitate.
Recomand un tutun marca mea ©Ultimul Drum, punga aia Drum e doar recipientul în care îmi pun tutunul când ies în lume ca să par și eu mai din prezent. Ultimul Drum e la 60 de lei kilogramul, se fumează doar în fâșii tăiate cu cuțitul din coli albe de 50 de bani, țigara se rulează cu ochii închiși datorită experienței home made numai lângă o cafea spălăcită la 1 leu suta de grame într-o ceașcă nespălată de burlac despărțit de cel puțin 1 deceniu și jumătate. Apropo, musai feștila de mahoarcă să fie aprinsă cu brichetă făcută în vreo magazie a vreunui producător care fuge de taxe și impozite, brichetă din aia de 50 de bani, de unică folosință. Aprinzi 10 feștile cu ea, gata gazul ori scânteia. Poftă bună. Eu savurez toate astea pe îndelete, asta e viața la țară. Și totuși, mi-am propus să trăiesc cât străbunica mea. A nu se înțelege că vreau să vă vă îngrop pe toți, numele meu de familie nu e Iliescu iar prenumele meu nu e Ion. :lol:

Fișier atașat  IMG_20170410_153658.jpg   110,39K   80 download-uriFișier atașat  IMG_20170410_153656.jpg   107,39K   74 download-uri

#3908
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.898
  • Înscris: 26.03.2012
Sărutmana pentru like
@xcit ;)

#3909
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.449
  • Înscris: 01.10.2016
Like , am vrut sa dau si eu , dar ai luat-o cu Iliescu la urma si ma-m zapacit , de draci . :D

#3910
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.898
  • Înscris: 26.03.2012

 gladiatore, on 10 aprilie 2017 - 17:43, said:

Like , am vrut sa dau si eu , dar ai luat-o cu Iliescu la urma si ma-m zapacit , de draci . :D
E normal să îți vină toți dracii. Profesorul meu de istorie ne-a arătat manualul de pe care am învățat istoria omenirii poza lui Iliescu, era undeva la capitolul verigi lipsă, el de atunci s-a născut și a format homo secera și ciocanus pe meleagurile noastre, e scris în ADN-ul celor care țin frâiele patriei noastre și oricâte analize ar face cei tineri nu pot trece testul datorită substanțelor de reper.

Sper ca România noastră să devină ceea ce a fost odată, acea Românie în care fiecare muncitor își permitea ca la sfârșitul săptămânii să își își îmbrace cel mai bun costum cu cea mai galantă pălărie, să își ia doamna elegantă de braț, cu haine făcute la comandă la croitorul personal, și să iasă la teatru, la spectacol, la bulevard cu birjar, să nu își mai facă griji ce fumează fiecare, de unde mama dracului procură fiecare un tutun bun și mai ieftin. Toți românii erau Domni pe atunci. Acum suntem sclavi, fie că vă priește ori nu adevărul, suntem sclavi pentru fiecare plăcere infimă. Deh, vrei să savurezi un tabac cu aromă? Musai să să faci mii de căutări și să întrebi tot internetul. Pe timpul Mariei Tănase tabacul fin era la preț de mărunțiș la gologani la fiecare tabacherie sau drogherie pe fiecare stradă.

Acum trebuie să forezi, să faci prospecțiuni geologice, să apelezi la toți prietenii, dușmanii, cunoscuții ori necunoscuții ca să îți poți permite un viciu ancestral care nu era o problemă existențială nici măcar în epoca primitivă.

#3911
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.904
  • Înscris: 29.06.2006

 androholic, on 10 aprilie 2017 - 17:37, said:

Sărutmana pentru like
@xcit Posted Image
oricand cu placere :) mai ales la asa naratiune....nu se putea ignora

#3912
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.904
  • Înscris: 29.06.2006
eu de asta fumez, super bun

#3913
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.898
  • Înscris: 26.03.2012
Sărutmana @Bogdansv1  , vechiul meu prieten de pipa păcii, se știe. Doar noi doi și șefii de triburi din seria Old Shatterhand, Old Surehand și Winnetou, știm cum să introducem, răscolim, tasăm și apăsăm cu futacul. Restul e can can. :lol:

#3914
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.898
  • Înscris: 26.03.2012

 xcit, on 10 aprilie 2017 - 21:57, said:

eu de asta fumez, super bun
Sper că îmi trimiți și mie 10 grame, doar așa, ca să îmi mai parfumez și eu sărăcia, obida și forța interioară pe care numai înțelepciunea și zen-ul meu dobândite la un fum de tutun mi le stăpânesc.

#3915
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 26.782
  • Înscris: 01.02.2014

 xcit, on 10 aprilie 2017 - 21:57, said:

eu de asta fumez, super bun
Asa ieftin aproape juma de kg?
Cat e transportu?

Editat de I2O, 11 aprilie 2017 - 01:51.


#3916
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.904
  • Înscris: 29.06.2006
daca iei 10 pungi iesi la 95 de lei punga

#3917
deloghi

deloghi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.498
  • Înscris: 16.08.2015
la cantitate mare nu fac fite?

Editat de deloghi, 11 aprilie 2017 - 07:35.


#3918
eddiezack

eddiezack

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 248
  • Înscris: 27.08.2007

 xcit, on 11 aprilie 2017 - 05:11, said:

daca iei 10 pungi iesi la 95 de lei punga
1 kg maxim. $20 / kg transport. Plus transportul intern in RO.

#3919
deloghi

deloghi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.498
  • Înscris: 16.08.2015

 florin cfs, on 06 aprilie 2017 - 07:36, said:

62 euro/kg ??? asa ieftin? care-i explicatia?
printr-un noncomunitar. sunny europe. carnet marinar.

#3920
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.898
  • Înscris: 26.03.2012

 I2O, on 11 aprilie 2017 - 01:48, said:

Asa ieftin aproape juma de kg?
Cat e transportu?
5-10 lei, depinde de la lună la lună.

#3921
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.904
  • Înscris: 29.06.2006

 eddiezack, on 11 aprilie 2017 - 07:30, said:

1 kg maxim. $20 / kg transport. Plus transportul intern in RO.
eu am luat 10 pungi, deci 4,5 kg si am platit rotund 1000 de lei cu toate taxele incluse

dar luat la ultima virgula a fost 950

#3922
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.705
  • Înscris: 25.11.2014
Cum ai luat 4,5 kg? Intr-o singura comanda sau mai multe?

#3923
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.904
  • Înscris: 29.06.2006
una

#3924
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.705
  • Înscris: 25.11.2014
Si ai putut sa iei de afara 4,5 kg legal intr-o singura comanda?
Prin intermediul celor de la farataxe ai luat?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate