Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Fumatorii de tigari home made / rulate

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
6318 replies to this topic

#3961
BlackGuy

BlackGuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 477
  • Înscris: 28.08.2010
Care este diferenta la gust si calitativa dintre drum albastru si camel albastru?
Stiti si alt tutun mai slab si bun?

#3962
asi89

asi89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 04.01.2017
am primit si eu tigarile de foi Senator, varianta mai scumpa la Pegasus,.

Am incercat Primus cand au aparut, si raman tot pe acestea.




#3963
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,703
  • Înscris: 25.11.2014
Cum sunt comparativ cu Pegasus sau Primus?
Se poate o mica recenzie :D?

#3964
mariusjo

mariusjo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 29.04.2009
Buna seara, ce parere aveti despre: Aparat Injectat Tutun OCB TOP-O-MATIC (a21) 200,00 Lei?
Link https://www.tuburiap...ocb-top-o-matic
comparativ, cu https://www.tuburiap...-mikromatic-duo

Un tutun mai " tare" - sunt fost consumator de Kent clasic 100's, ceva asemanator? Am incercat, Red Field = slab, Drum albastru=slab.
Ceva tuburi de calitate 100's.
Va rog un sfat. Multumesc.

#3965
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006

 mariusjo, on 28 aprilie 2017 - 21:31, said:

Va rog un sfat. Multumesc.
Da, macar ultimele 10 pagini

#3966
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006

 mariusjo, on 28 aprilie 2017 - 21:31, said:

...ce parere aveti despre: Aparat Injectat Tutun OCB TOP-O-MATIC (a21) 200,00 Lei?...
Bună.
Și despre preț și despre mașinărie.

#3967
mariusjo

mariusjo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 29.04.2009

 scaiba, on 28 aprilie 2017 - 21:56, said:

Bună.
Și despre preț și despre mașinărie.

Multumesc.

 xcit, on 28 aprilie 2017 - 21:49, said:

Da, macar ultimele 10 pagini

Sunt la pag. 209 si nu m-am lamurit inca, despre tarie si Kent nu s-a prea vorbit.

#3968
deloghi

deloghi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 16.08.2015

 mariusjo, on 28 aprilie 2017 - 21:31, said:

Buna seara, ce parere aveti despre: Aparat Injectat Tutun OCB TOP-O-MATIC (a21) 200,00 Lei?
Link https://www.tuburiap...ocb-top-o-matic
comparativ, cu https://www.tuburiap...-mikromatic-duo

mergi pe mikromatic. al meu face 4 ani si nu am schimbat nimic la el. a facut km de tigari.
am avut ocb-ul - slabeste la incheieturi.
kent este firma!! tu vrei ceva asemanator? incearca mai multe modele si vezi cu ce te impaci. fiecare are reteta lui de a prepara tutunul. daca era asa simplu toate tutunurile din lume se numeau kent, aveau aceaiasi aroma si gust, acelasi tip de filtru dar si hartie.... nu este posibil !

Edited by deloghi, 28 April 2017 - 22:22.


#3969
mariusjo

mariusjo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 29.04.2009

 Bogdansv1, on 08 martie 2017 - 20:22, said:

Dar ultimele 10 pagini le-ai citit?! Săracul danyel61, parcă e Sisif, indiferent cât de străduiește să centralizeze, tot apare câte un personaj ce l-a inspirat pe Creangă.

Godzil, "muieti îs posmagii?"
Sisif ne Sisif, pagina din link deschide o poveste despre un concediu, care s-a incheiat si cam atat, ce se deschidea odata este alta poveste.
Asa ca verifica inainte de a te lua de om.

 deloghi, on 28 aprilie 2017 - 22:16, said:

mergi pe mikromatic. al meu face 4 ani si nu am schimbat nimic la el. a facut km de tigari.
am avut ocb-ul - slabeste la incheieturi.
kent este firma!! tu vrei ceva asemanator? incearca mai multe modele si vezi cu ce te impaci. fiecare are reteta lui de a prepara tutunul. daca era asa simplu toate tutunurile din lume se numeau kent, aveau aceaiasi aroma si gust, acelasi tip de filtru dar si hartie.... nu este posibil !
Multumesc pentru raspuns, tocmai de aceea am pus aceasta intrebare, cu subiect si predicat, poate cineva a descoperit aroma si taria din "Kent" (daca ar fi aroma din trecut......)

#3970
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
Topomatic încarcă și tuburi de 100 mm, Mikromatic doar normale.

#3971
eddiezack

eddiezack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 27.08.2007

 mariusjo, on 28 aprilie 2017 - 22:09, said:

Multumesc.



Sunt la pag. 209 si nu m-am lamurit inca, despre tarie si Kent nu s-a prea vorbit.
Drum Original e tare.. tocmai ce ma "plangeam" eu cu doua pagini in urma..

 eddiezack, on 24 aprilie 2017 - 17:16, said:

Si revin cu o intrebare la cei care fumeaza rulate. Am fumat Drum Original, prea tare, prea puternic, prea pregnant, Drum Blue, slab de abia daca simti ceva cand tragi din tigara. E greu sa mixezi doar tutun de rulat, ceva intre ele mi-ar place. Cand il mixez cu cel de injectat merge usor. Dar nu se mai ruleaza fain. Cum e ruda lor, Samson? Sau Look Out, ca am vazut ca e la aceeasi categorie de pret. Intreb ca tarie si aroma fata de cele doua Drum de care am zis ca am avut.
Dar nu aduce a Kent. E un tutun mai "greu".. Si se preteaza la rulat, nu la injectat. Pentru ca e tutun de rulat.

Edited by eddiezack, 29 April 2017 - 09:17.


#3972
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
După câteva cercetări "alchimistice" am descoperit secretul aromatizării tutunului vrac tocat. Am tocat frunze uscate din mentă și am pus 50% tutun tocat la 50 % mentă tocată. Pfuai, țigările mele au gust de Virginia acum.

#3973
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,703
  • Înscris: 25.11.2014
Da fumul, fumul cum e? M-am jucat și eu cu niste mentă și nu mi-a mai trebuit. Fum greu, gros, tare și înecăcios.

#3974
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
E acceptabil fumul.

#3975
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,703
  • Înscris: 25.11.2014
Am uitat ca tu ai plamanul calit :lol:. Fara filtru, nu :P?

#3976
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
A mai bagat careva senator sa imi zica niste pareri?
Nu mai vrea babacu meu pegasus...cica put

Edited by I2O, 03 May 2017 - 21:48.


#3977
florin cfs

florin cfs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 06.01.2007
Ieri am primit si eu comanda. Senator 14 lei are acelasi aspect vizual (ma refer la tutun) ca si Pegasus sau celelalte din categorie, este ceva mai inchis la culoare decat Primus dar, surprinzator, are cotoare cam multe. Ca tarie este mai slab ca celelalte (Primus sau DB) dar este un tutun mai bine prelucrat, are un gust mai fin, o aroma mai delicata. Mirosul degajat este mai putin deranjant pentru ceilalti dar cine vrea un tutun mai strong va avea o oarecare dezamagire. Tigara este ambalata si individual. Am facut un amestec de Senator 14 cu Primus, ceva cigarillos pentru aroma si tutun firicel Marlboro rosu din Luxemburg. Una peste alta, nevasta-mea spune ca stric Marlboro aiurea si ca, din punct de vedere al mirosului, ar prefera sa fumez mai scump si mai putin. Eh, dar ce stiu ele?

#3978
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 florin cfs, on 04 mai 2017 - 06:39, said:

Ieri am primit si eu comanda. Senator 14 lei are acelasi aspect vizual (ma refer la tutun) ca si Pegasus sau celelalte din categorie, este ceva mai inchis la culoare decat Primus dar, surprinzator, are cotoare cam multe. Ca tarie este mai slab ca celelalte (Primus sau DB) dar este un tutun mai bine prelucrat, are un gust mai fin, o aroma mai delicata. Mirosul degajat este mai putin deranjant pentru ceilalti dar cine vrea un tutun mai strong va avea o oarecare dezamagire. Tigara este ambalata si individual. Am facut un amestec de Senator 14 cu Primus, ceva cigarillos pentru aroma si tutun firicel Marlboro rosu din Luxemburg. Una peste alta, nevasta-mea spune ca stric Marlboro aiurea si ca, din punct de vedere al mirosului, ar prefera sa fumez mai scump si mai putin. Eh, dar ce stiu ele?
Cate tigari ai scos dintr-o lulea?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate