Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Fumatorii de tigari home made / rulate

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
6318 replies to this topic

#127
lupingo

lupingo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 03.07.2007
http://m.okazii.ro/t...oara-a141435808
Eu de aici cumpar doar ca nu platesc transportul fiind din acelasi oras

#128
EnZz0

EnZz0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 19.01.2012
După părerea voastră care sunt cele mai calitative tuburi de pe piață?

Eu până acum am fumat doar în tuburi Magnus care mi se par okay dar mâine trebuie să-mi cumpăr din nou pentru că le-am terminat și voiam să văd dacă aveți alte sugestii mai bune.

Edited by EnZz0, 31 January 2014 - 02:31.


#129
dgd64

dgd64

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 18.03.2010
Eu sincer folosesc Primus Multifiltru cu carbon si sunt foarte multumit si de pret si calitate .

#130
EnZz0

EnZz0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 19.01.2012
Referitor la condițiile de păstrare ale tutunului, credeți că este mai bine să fie ținut mai răsfirat și aerisit sau mai presat ? Iar recipientul în care este ținut, care este cea mai bună alegere: într-o cutie de carton; într-o pungă de plastic; într-o sticlă; într-un ziar?

Edited by EnZz0, 31 January 2014 - 16:06.


#131
dgd64

dgd64

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 18.03.2010
Eu tin tutunul in cutie metalica inchisa ermetic , este o cutie de cafea nes ,e bine de stiut ca tutunul trebuie sa aiba o umiditate aparte , adica nici umed nici uscat prea tare nu e bun , daca e prea umed nul poti injecta in tuburi daca e prea uscat iarasi se sfarama si e iute la fumat , tutunul al tin dupa cum am spus in cutie metalica si ai pun o feliuta de mar sa-si pastreze umiditatea , feliuta de mar nu influenteaza asupra aromei ce o are tutunul.Dar acuma nu am ce sa pun in cutie nici feliuta de mar nu folosesc .......caci am ramas in pana de tutun Posted Image

#132
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Si eu sunt in pana si tot prospectez, poate gasesc ceva. Tutunul il pastrez intr-o cutie de plastic (alimentar) cu capac etans. Poate tine 500 gr. Cand pare prea uscat am o spritiera mica si doar dau un pic pe el.

#133
cosmin-mihai

cosmin-mihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 30.01.2014
ce spritiera? cu ce?

#134
dgd64

dgd64

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 18.03.2010
Poate sa-mi spuna si mie cineva cum se face aromatizarea tutunului deci procesu de aromatizare cum se pune cat se pune , cantitativ o fiola la cat tutun merge , eu nu am facut niciodata si nici nu stiu de aia intreb .

#135
cosmin-mihai

cosmin-mihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 30.01.2014
nici eu nu am folosit dar cei care vand zic ca o sticluta de aceea la 30 ml se pulverizeaza la 4-5 kg de tutun,imprastiind tutunul pe o masa ceva intins

#136
dgd64

dgd64

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 18.03.2010

 cosmin-mihai, on 31 ianuarie 2014 - 20:28, said:

nici eu nu am folosit dar cei care vand zic ca o sticluta de aceea la 30 ml se pulverizeaza la 4-5 kg de tutun,imprastiind tutunul pe o masa ceva intins
Oare Acela alimentar nu o fi bun ?Posted Image

#137
cosmin-mihai

cosmin-mihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 30.01.2014
care alimentar estentele astea de vanilie,rom,portocala s.a? nu stiu buna intrebare ca idee
oricum din cate stiu aromele schimba doar mirosul nu si gustul tutunului

si iti trebuie un recipient cu pulverizator f fin care sa pulverizeze pe o suprafata cat mai mare daca iei estenta din asta alimentara

#138
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Pulverizez cu apa. Nu am incercat arome, poate imi fac timp. Am fumat narghilea si pare destul de placut tutunul aromatizat.

#139
dgd64

dgd64

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 18.03.2010
Un experiment facut acuma 4 minute de mine , am desfacut 2 tigari de ale sotiei parliament si am pus o picatura de esenta de rom folosit la prajituri in tutun si l-am amestecat putin dupa care l-am injectat in tub ........am aprins si am fumat-o .......o aroma de rom toata casa si gust deopotriva a rom , mai am una o pastrez la dimineata la cafea .

#140
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006
narghileaua nu are tutun, are o melasa care contine foarte putin tutun, nu are nici o legatura cu tutunul aromatizat, acolo sunt fructe. Tutun aromat poti sa spui ca e ala de cirese, vanilie, ala din blackstone, king edwards, etc

#141
cosmin-mihai

cosmin-mihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 30.01.2014
deci sa experimentez si eu :)
deci schimba si gustul mare grija sa nu te imbeti de la rom :))

#142
dgd64

dgd64

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 18.03.2010
Ai incercat @cosmin -mihai ?

#143
cosmin-mihai

cosmin-mihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 30.01.2014
inca nu maine am sa fac experimentul ca nu gasesc esenta

#144
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006
nu e bine sa exagerati cu aromele astea improvizate, pt ca prin ardere unele substante se descompun si sa nu dati in alte belele

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate