Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

Fumatorii de tigari home made / rulate

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
6318 replies to this topic

#163
dgd64

dgd64

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 18.03.2010
Nu mai e mult pana maine cand primesc tutunul mult asteptat , vecinu a plecat de ieri in Lacu sarat la parinti si vine dimineata numai , dar si cu tutunul meu .Posted Image

#164
cosmin-mihai

cosmin-mihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 30.01.2014
bv sa ne dai si noua!!! :)

#165
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 29.06.2006
bai nea, pai ne tii asa ca pe ace? nu ne dai niste pareri aici?

#166
maximg

maximg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,658
  • Înscris: 07.11.2007
Azi am testat si eu de la cineva , o tigara ..
Nu este rau , si trecind peste dezavantajele cu tinutul ei in sus , Posted Image este o varianta ok , macar financiara .
Problema este ca n-am idee cu ce sa incep .
Am vazut ca avea o " trotineta " electrica de umplut tuburile , o cutie uriasa de tuburi , tutun ...
Un sfat ceva , ce aparat sa cumpar , ce tuburi credeti ca sint ok ( acum fumator de kent ) ce tutun .... macar pina capat experienta ...
Multumesc .

#167
cosmin-mihai

cosmin-mihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 30.01.2014
eu folosesc tuburi primus multifilter cu carbon activ sunt f bune si folosite de majoritatea,aparat de umplut tuburi poti sa iti iei manual cel mai ieftin 10 ron ,sau electric cel mai ieftin 45-50 ron,iar despre tutun poti lua pall mall sau kent sau poti incerca mai multe variante pana gasesti ceva pe plac asa am inceput toti

tuburile costa 4.5-5lei cutia de 200 tuburi

like :)

iar pana capeti experienta poti intreba pe cel de la care ai incercat daca iti este apropiat

#168
maximg

maximg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,658
  • Înscris: 07.11.2007
Cu aparatul si tuburile m-am cam lamurit . Tutunul ramine baza . Nu doresc sa trec de la tigari " stas " la tigari facute " smechere " , poate mai si reduc fumatul , asa ca un tun rezonabil si acceptabil la gust ...trebuie sa caut . Un pont ceva ??? Aveti idee cam cit tutun intra la o tigare , asta sa fac niste socoteli de rentabilitate ...

#169
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Sunt facute socotelile mai sus, cu sau fara rotunjire la virgula.

#170
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 29.06.2006
vezi ce tutun iei, ca unii au scapat si de molii fara voia lor, altii au scapat de neveste...asa ca mare grija, incearca sa gusti inainte de a cumpara

#171
maximg

maximg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,658
  • Înscris: 07.11.2007

View Postxcit, on 03 februarie 2014 - 21:47, said:

vezi ce tutun iei, ca unii au scapat si de molii fara voia lor, altii au scapat de neveste...asa ca mare grija, incearca sa gusti inainte de a cumpara
Ce naiba sa gust ??? Pai eu maninc sau fumez ? Asta era si scopul interventiei mele , ce tutun sa iau? Am inteles ca ala " de gradina " este praf , ala mai de fite , este scump ....Posted Image
Acum dupa ce m-am inflamat , constat ca pretul tutunului duce tigarea la doar putin sub pretul de " fabrica " ....iar ideea generela , cred , este si o scadere a costurilor ....

#172
lupingo

lupingo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 03.07.2007

View Postmaximg, on 03 februarie 2014 - 21:23, said:

Cu aparatul si tuburile m-am cam lamurit . Tutunul ramine baza . Nu doresc sa trec de la tigari " stas " la tigari facute " smechere " , poate mai si reduc fumatul , asa ca un tun rezonabil si acceptabil la gust ...trebuie sa caut . Un pont ceva ??? Aveti idee cam cit tutun intra la o tigare , asta sa fac niste socoteli de rentabilitate ...
Daca vrei sa folosesti tutun de calitate un pachet iti ajunge la aprox 8 lei +- 50 bani. Daca faci tigarile gen "creion" un pachet costa 9 lei. Aroma si gustul tigarilor de firma nu o sa-l ai niciodata pt ca n-ai de unde face rost de tuburilor folosite de acestia. Dupa 3-4 zile te obisnuiesti cu ele si fumezi mai putin. Nu stiu de unde are @mihai.cosmin preturile alea dar in fine, sunt mult mai mari. Daca alegi aparatul manual cu 10 lei te lasi de facut tigari din prima zi. Daca esti fumator de pall mall si kent cred ca ar merge variantele light de la Drum sau Domingo eventual Camel albastru. Atentie mare la pastrarea tutunului, daca se usuca va fi iute ca dracu...

#173
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 29.06.2006
pai tu gusti numai ce bagi in burta? cand am zis sa gusti ma refeream la a fuma o tigara din tutunul care urmeaza sa-l cumperi, sa il testezi, poftim, daca ti se pare mai corect

eu am fumat toate tutunurile de pana acum, cu tuburi primus cu carbon....eh de cand am schimbat sursa de tutun si am luat marlboro light, s-a schimbat tigara, e foarte buna....dar am incercat si cu tuburi marlboro..eeeeh alta treaba nene, nu se compara cu tuburile primus, deci cand termin tuburile primus o sa trec pe marlboro

#174
maximg

maximg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,658
  • Înscris: 07.11.2007
Hai ca fac o lista de achizitie si vad eu ce iese . De mi-or iesii ochii pun o poza ....
Multumesc de sfaturi .

#175
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 29.06.2006

View Postlupingo, on 03 februarie 2014 - 22:13, said:

Nu stiu de unde are @mihai.cosmin preturile alea dar in fine, sunt mult mai mari

sunt corecte preturile, eu iau tuburile primus carbon cu 40 de lei 10 cutii

#176
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,847
  • Înscris: 01.09.2006

View Postxcit, on 03 februarie 2014 - 22:17, said:

eu am fumat toate tutunurile de pana acum, cu tuburi primus cu carbon....eh de cand am schimbat sursa de tutun si am luat marlboro light, s-a schimbat tigara, e foarte buna....dar am incercat si cu tuburi marlboro..eeeeh alta treaba nene, nu se compara cu tuburile primus, deci cand termin tuburile primus o sa trec pe marlboro
Tu de unde iei tutunul si tuburile ?

#177
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 29.06.2006
tuburile de la un baiat si tutunul de la cineva care il importa din germania

#178
cosmin-mihai

cosmin-mihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 30.01.2014

View Postlupingo, on 03 februarie 2014 - 22:13, said:

Daca vrei sa folosesti tutun de calitate un pachet iti ajunge la aprox 8 lei +- 50 bani. Daca faci tigarile gen "creion" un pachet costa 9 lei. Aroma si gustul tigarilor de firma nu o sa-l ai niciodata pt ca n-ai de unde face rost de tuburilor folosite de acestia. Dupa 3-4 zile te obisnuiesti cu ele si fumezi mai putin. Nu stiu de unde are @mihai.cosmin preturile alea dar in fine, sunt mult mai mari. Daca alegi aparatul manual cu 10 lei te lasi de facut tigari din prima zi. Daca esti fumator de pall mall si kent cred ca ar merge variantele light de la Drum sau Domingo eventual Camel albastru. Atentie mare la pastrarea tutunului, daca se usuca va fi iute ca dracu...
preturile sunt corecte,iar eu i-am spus omului la aparate preturile minime,de ex eu am un aparat electric pe care am dat 40 lei si sunt f multumit de el

#179
khristy36

khristy36

    Sunt bestii care se plimba prea mult pe pamant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,597
  • Înscris: 02.10.2010
@ xcit  pretul tutunului care este

#180
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 29.06.2006
40 de lei 160 de grame

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate