Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Retenție R.C.S.

- - - - -
  • Please log in to reply
5197 replies to this topic

#37
hd20max

hd20max

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 03.03.2007
Eu am luat ieri din Deva o tableta Samsung Galaxy TAB 3 - 7'' doar cu WiFi. Prelungirea abonamentelor pe 24 luni (29 RON cablu + 39 RON FBL + 1,24 EUR Digimobil in familie + 1,24 EUR DigiTel in familie (a trebuit sa trec de la tel fix asociat pe care il avem de la inceputul contractului cu taxa de mentenanta de 5RON la oferta actuala de Tel fix, fara taxa de mentenanta)) - rata pe factura va fii de 20 RON.
La inceput am intrebat ce oferte de retentie au. Mi-a oferit 2 luni gratuite la prelungire pe 12 luni sau 4 luni gratuite la prelungire pe 24 luni. Apoi i-am spus cucoanei ca am auzit de tablete sau televizoare... A recunoscut ca aprimit niste tablete dar doar cate unaPosted Image pe model: Samsung 3G+WiFi si Samsung WiFi si ceva modele de Allview tot asa. Samsung cu 3G nu mai avea....
M-am gandit ca ce-i in mana nu-i minciuna si am luat.
De televizoare nu auzise nimic.
La tablete cu 3G se adauga la contract si o cartela de date cu 10 RON/luna.

#38
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006
Da, acum ca tot s-a aflat de Samsung Galaxy Tab 3 o sa zic toate modelele de tablete oferite de RCS-RDS.

Tableta Wi-Fi Model 1 Allview City+  http://www.allview.r...city/descriere/

Tableta Wi-Fi Model 2 Samsung Galaxy Tab 3 http://www.gsmarena....0_wifi-5423.php

Tableta 3G Model 1 Allview AX2 Frenzy http://www.allview.r...enzy/descriere/

Tableta 3G Model Samsung Galaxy Tab 3 http://www.gsmarena...._3_7_0-5422.php

Daca se opteaza pentru tableta 3G e obligatoriu sa iei si internetul mobil de la RDS, e abonamentul de 15 lei cu 5 GB trafic inclus. Se ofera o reducere de 5 lei la el, deci costa 10 lei abonemtul de net mobil.

#39
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
Dupa 2 ani tableta va ramane la mine?Adica daca dupa 2 ani vreau sa renunt la toate serviciile RDS trebuie sa dau tableta inapoie?


/Multumesc catalinman.Deci tableta ramane in proprietatea mea dupa 2 ani.

Edited by ZIGZAG20, 25 January 2014 - 12:55.


#40
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006
Ramane proprietatea ta.

#41
VH1

VH1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 09.01.2014
Zvon: Televizoare și tablete în oferta RCS-RDS ?

http://hdsatelit.blogspot.ro/2014/01/televizoare-si-tablete-in-oferta-rcs-rds.html

#42
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006
VH1, daca tot esti apropiat RCS sau ai anumite informatii din interior de ce pui link-uri cu titlu Zvon ?

Exista destui abonati din toata tara ce au confirmat oferta cu tablete. TV-urile, in schimb se dau in Brasov.

#43
adrian8080

adrian8080

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 453
  • Înscris: 12.12.2010

View Postcatalinman, on 25 ianuarie 2014 - 12:15, said:

Da, acum ca tot s-a aflat de Samsung Galaxy Tab


Exemplu perfect pentru stilul comunist rds!
Ori e oferta pentru toti clientii ori doar pentru privilegiati cu pile si relatii?!

#44
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006
E oferta de retentie pentru toti clientii, Nu e nimic comunist in asta. Am zis de la inceput ca sunt tablete Allview si Samsung da nu am vrut sa zic modelele pana nu transpirau pe forum de la abonati ce le-au ridicat deja.

#45
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Astept pe cineva din Timisoara care a luat tableta, il rog sa posteze aici cum a procedat, s-a dus si a intrebat la pop sau s-a dus hotarat sa renunte si au venit rds cu oferta.

Mie primul model imi trebuie, Allview fara 3G. Am inteles ca e gratis, nu Catalin ? Am Fiberlink 2 + telefon fix si mobil (asociat) + internet mobil (asociat).

Edited by Ion_de_la_Raion, 25 January 2014 - 13:49.


#46
adrian8080

adrian8080

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 453
  • Înscris: 12.12.2010

View Postcatalinman, on 25 ianuarie 2014 - 13:41, said:

E oferta de retentie pentru toti clientii, Nu e nimic comunist in asta. Am zis de la inceput ca sunt tablete Allview si Samsung da nu am vrut sa zic modelele pana nu transpirau pe forum de la abonati ce le-au ridicat deja.
in oferta nu, dar in stilul promovarii?
daca te duci in magazin si intrebi ce oferta au si iti raspunde marele agent de vanzari ca reduceri 2 sau 4 luni de la plata, si de asta cu tabletele nimic pana nu-l intrebi direct. cum ti se pare? ca sa nu mai zicem ca peste tot pe unde te duci modele de top nu exista, cand de fapt ele sunt pus la pastrare pentru cunoscuti. n-ai vrut sa zici...hai sa fim seriosi...parerea mea e ca rds pierde mult prin astfel de abordari.

Edited by adrian8080, 25 January 2014 - 13:49.


#47
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013

View Postadrian8080, on 25 ianuarie 2014 - 13:20, said:

Exemplu perfect pentru stilul comunist rds!
Ori e oferta pentru toti clientii ori doar pentru privilegiati cu pile si relatii?!

RDS e o companie romaneasca, cea mai romaneasca... Oricat de bun ar fi RDS sub toate aspectele si cat de "moka" ar da produsele, serviciile etc si oricat de simpatic mi-ar fi pentru tot ce incearca sa faca asa e... poti sa fii sigur ca prima data le obtin angajatii si neamurile lor. Am vazut eu cum loaza din pop a pus "stice" la sertar pentru prieteni. Glumeam cu ea atunci si mi-a zis ca a pus 3 la sertar pentru niste cunoscuti ca altfel n-ar putea lua. Glumeam pentru ca eram binedispus ca nu stiu ce rahat prinsesem atunci. Eu nu am luat router gigabit de la inceputul lui noiembrie cand am pus prima sesizare dar pilele "are". Si am sesizari peste sesizari si deasupra o groaza de urgentari.

Edited by grinci, 25 January 2014 - 14:12.


#48
blue_taty

blue_taty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 31.08.2009
Timișoara de luni. Surse interne...

#49
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Mersi, tot astept pe cineva care sa se duca inaintea mea. Posted Image

#50
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006

View Postadrian8080, on 25 ianuarie 2014 - 13:48, said:

E si normal sa nu iti ofere din prima.

In primul rand, oferta asta ti-o ofera Departamentul de retentie in caz ca esti iesit de sub contract si ameninti cu rezilierea serviciilor.

Nu o sa sara pe tine din prima cu oferta asta, se poate intampla foarte bine sa te sune cu 2 zile inainte sa intre in vigoare rezilierea si abia atunci sa iti ofere chestia asta.

Plus ca oferta exista de 2 zile, nici nu imi imaginez ca toti agentii comerciali din POP-urile din tara au primit tabletele si ca la primul client care intreaba de ele le si ofera.

Sunt localitatati in care o sa inceapa abia de luni, de exemplu spunea cineva ca in Oradea nu sunt tablete in momentul asta.

#51
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Poate in Oradea au fost atatea pile de fidelizat ca n-a mai ramas nimic. Zic si eu... :)

Edited by grinci, 25 January 2014 - 13:59.


#52
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006
In Oradea nu s-a inceput inca da si cand o sa inceapa presupun ca o sa fie destule pentru toti amatorii. Posted Image

Pe mine ma bucura altceva, faptul ca RDS are de ceva timp un Departament de Retentie si faptul ca poate sa-ti ofere ceva in cazul in care vrei sa pleci.

De exemplu, exista varianta sa prelungesti serviciile cu 12 luni si sa 2 luni gratuite sau sa prelungesti serviciile cu 24 de luni si sa ai 4 luni gratuite.

Sau daca esti abonat Fiberlink 50 prelungesti contractul cu 12/24 luni si ai Fiberlink 100 la pret de Fiberlink 50.

#53
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Catalin nu vreau sa te supar sau ceva doar ca experienta mea cu angajatii de aici e dintre cele mai proaste. Din ce-am observat la RDS e mai bine sa te intereseze doar serviciul in sine, nu Doamne fereste vreun echipament. Cand serviciul nu poate veni fara un echipament dedicat oferit exclusiv de RDS e nasol.

#54
adrian8080

adrian8080

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 453
  • Înscris: 12.12.2010

View Postcatalinman, on 25 ianuarie 2014 - 13:57, said:

E si normal sa nu iti ofere din prima.
e uimitor ce spui aici.

hai sa recunoastem ca la capitolul resurse umane si angajati nivelul este sub mediocru. tu ca angajat poate vezi lucrurile altfel, dar iti spun din prisma clientului care a avut mai multe contracte cu rds in mai multe orase. acelasi stil lamentabil si acelasi tratament execrabil peste tot.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate