Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...
 O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...
 Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook
 

Ce ai manca astazi sau de ce ti-e pofta in clipa asta?

- - - - -
  • Please log in to reply
238 replies to this topic

#199
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 15.12.2012
Dulce si mult. Orice.

#200
Batranelul

Batranelul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,965
  • Înscris: 25.04.2007
Eu mananc ceva de genul asta
[ http://www.bucatarul.ro/reteteculinare/1/Aluaturi/Placinta/Placinta%20cu%20mac%20si%20lamaie.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

adicatelea un fel placinta/prajitura cu mac. cumparata. dar buna! e preferata neveste-mii.

#201
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 15.12.2012
A halit cineva pita din asta ? Mi-a ramas mintea la ea. Am vazut-o la Carrefour cu 20 lei. Cam mult pentru o pita. E, asa, gelatinoasa.


[ http://nutrivita.ro/349-thickbox/cereal-bio-paine-bio-integrala-de-secara-cu-fulgi-de-ovaz-si-seminte-de-in-500g.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#202
Taylor_M

Taylor_M

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,209
  • Înscris: 08.08.2014
in germania sunt foarte populare painicile de acel gen,  sunt pline de seminte, fibre si consistente. Sunt oarecum umede dar nu le-as numi "gelatinoase". eu una nu ma dau in vant dupa ele, pentru ca sunt destul de 'unappetizing' si cu textura cam neplacuta, fibroasa, insa cine nu se da in vant dupa paine pufoasa, poate sa comsume si asa ceva. sunt sanatoase.

#203
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 15.12.2012
Gris cu lapte si dulceata
[ http://img.garbo.ro/images/article_pictures/back/P1040875%20300%20cu%20200.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


View PostTaylor_M, on 07 septembrie 2014 - 16:01, said:

in germania sunt foarte populare painicile de acel gen,  sunt pline de seminte, fibre si consistente. Sunt oarecum umede dar nu le-as numi "gelatinoase". eu una nu ma dau in vant dupa ele, pentru ca sunt destul de 'unappetizing' si cu textura cam neplacuta, fibroasa, insa cine nu se da in vant dupa paine pufoasa, poate sa comsume si asa ceva. sunt sanatoase.
Asa, exact, umede, nu uscate. Cum apasam prin punga aia groasa se simtea ca o gelatina. Nu am gustat. Io nu mananc paine, dar m-am izbit de ele cautand biscuiti si mi-a facut pofta. Tre sa imi iau una de curiozitate. parca vad ca nici nu imi place si balesc degeaba.
Am halit in schimb bruschete cu paine cu masline (Lidl), rosii cu busuioc uscat si sare, branza de vaci cu usturoi si ceapa (Lidl) si carnat uscat picant. Era sa imi halesc si dejtele.Posted Image N-as crede ca-s mai bune cu paine din aia.

#204
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,492
  • Înscris: 04.05.2006
Nici nu sunt. Nu e deloc gustoasă în raport cu pâinea uzuală. Primul contact cu pâinea asta poate fi chiar dezastruos

#205
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
As manca o ciorba de perisoare.

#206
PaulFCB

PaulFCB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,238
  • Înscris: 22.04.2009
Astazi aveam chef de o pizza diavola la Trattoria Buongiorno la terasa.

Poate maine.

#207
Aprilia

Aprilia

    Forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,847
  • Înscris: 03.11.2005
O ciorba de pui de tara, cum facea strabunica.

#208
Taylor_M

Taylor_M

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,209
  • Înscris: 08.08.2014

View Postrichelieu, on 08 septembrie 2014 - 12:19, said:

Nici nu sunt. Nu e deloc gustoasă în raport cu pâinea uzuală. Primul contact cu pâinea asta poate fi chiar dezastruos
Esti si dumneata apocaliptic. tine si de obisnuinta. Ar fi de preferat sa trecem treptat pe paine de acest gen, pentru ca aia alba e de proasta caliTate. ce mananc eu acum, se situeaza undeva la mijloc.

in plus este mult mai satisoasa, mai ales daca este si bogata in seminte si nuci. si cu branza proaspata e chiar delicioasa.

#209
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,492
  • Înscris: 04.05.2006
E de preferat sa renunțăm de tot la pâine :). Nu ii contest oricum avantajele nutriționale în raport cu pâinea convențională și nici nu te contrazic în privința obișnuinței. Dar primul contact cu ea, este o experienta... nu tocmai dezirabila pentru cineva cu obiceiurile culinare ale lui Thair

#210
Jericho77

Jericho77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,435
  • Înscris: 10.05.2014

View PostBatranelul, on 06 septembrie 2014 - 22:41, said:

Eu mananc ceva de genul asta
[ http://www.bucatarul.ro/reteteculinare/1/Aluaturi/Placinta/Placinta%20cu%20mac%20si%20lamaie.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

adicatelea un fel placinta/prajitura cu mac. cumparata. dar buna! e preferata neveste-mii.

Baigli.

e foarte buna :D

#211
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Ungurii au multe prajituri cu mac mult, care sunt foarte bune.

#212
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014
Posted Image

Attached Files


Edited by Purpura, 10 September 2014 - 09:44.


#213
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,492
  • Înscris: 04.05.2006
Niste sardine la gratar. Hmm....cred ca dau o fuga la Bocca :D

#214
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
O bucata de purcel cu salata verde!

#215
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,046
  • Înscris: 18.12.2007
Niste clatite cu dulceata de trandafiri... cred ca ma apuc sa fac

#216
Batranelul

Batranelul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,965
  • Înscris: 25.04.2007
Adevarul e ca doua ssabiciuni am eu in viata: dulceata de trandafiri si cea de nuci.
Si anul asta nu am avut parte nici de una, nici de alta.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate