Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN
 Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV
 

Revelionul la Telecom

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
xnick

xnick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 601
  • Înscris: 05.12.2001
Cea mai interesanta noapte pentru orice meserias din breasla este bineinteles revelionul (mai putin interesanta pt. abonati...).

Va rog sa monitorizati ce se intampla cu retelele in care aveti acces si sa impartasiti senzatiile aici.

Cu multumiri si ganduri bune,

La multi ani

#2
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
00.30 accesul in orice retea, apel, sms, etc  - DEAD

rtl merge, 1 din 3

#3
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
de la 23:58 pana la 00:09 nici un apel sau un sms in reteaua CONNEX nu a reusit !!! (in arad)....romtelecomul merge din prima incercare iar RDS nu stiu ce s-a intamplat dar nu merge de la 23:30!!!!

#4
mrproper

mrproper

    10 ani de Softpedia...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,063
  • Înscris: 13.11.2002
Dial-up cu 20-24kbs and verry stuffy...

#5
DrFan

DrFan

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 28.02.2002
CONNEX:
am inceput la 23:40 cu telefoanele...pana la 00:10 incercari zadarnice.la 00:10:01:D am reusit sa iau legatura cu cineva de pe romtelecom...ASTA a fost singura legatura cara am putut sa o iau pana la 00:45...

SMS:
am trimis pe orange un sms pe la ora 20:30 si a ajuns pe la 22:45...faza tare nu?.....
pe la 23:00 a primit un sms din grecia(panafon) care a fost trimis pe la 18:00...:(...

#6
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
oricum.....pe net nu a prea fost lume....asa ca nu avea de ce sa mearga greu...

#7
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,863
  • Înscris: 28.11.2001
Orange.... 23,30 - 02,40  Mort!

#8
andrei_traznitu

andrei_traznitu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 07.12.2001
nu stiu de voi dar de pe abonament am sunat si pe orange si pe connex de la 23:45 la 00:15...din P neamt...

Happy New Year !

#9
DrFan

DrFan

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 28.02.2002

Quote

Originally posted by andrei_traznitu
nu stiu de voi dar de pe abonament am sunat si pe orange si pe connex de la 23:45 la 00:15...din P neamt...

Happy New Year !


si eu am abonament.....si totusi nu mi-a mers


acum depinde cum prinzi....uite Virus zicea ca Orange a fost dead pt perioada respectiva....insa eu am reusit sa sun de pe orage pe 00:30.....


tre sa ii intelegem si pe ei(operatorii) ca nu are rost sa investeasca banii in super aparatura pe care sa o foloseasca max de 2 ori pe an....nu?

#10
TheNTmAx

TheNTmAx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 21.09.2002

Quote

Originally posted by drfan
si eu am abonament.....si totusi nu mi-a mers

tre sa ii intelegem si pe ei(operatorii) ca nu are rost sa investeasca banii in super aparatura pe care sa o foloseasca max de 2 ori pe an....nu?

Exact!!!! si oricum sinceri baieti...eu la 23.45 avem toate telefoanele rezolvate (sef, amici, etc) si cautam inca o sticla de vin.

la 23.50 cautam petarzile si sampania

la 00:00 era revelionul si eram improscat cu sampanie

la 00.15 fir rupt...cheful continua
La Multi Ani!

#11
GOR

GOR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,596
  • Înscris: 16.10.2002
Eu nu pot sa va spun decat ce s-a intamplat intre 00:04 si 00:35, cand am efectuat toate apelurile de pe Zapp  (BUCURESTI - Zona Dristor) in retelele CONNEX  (Bucuresti, Pitesti), Orange  (Bucuresti), Romtelecom  (Bucuresti, Severin) - Toate apelurile au fost facute instant, fara reincercari - nici mie nu mi-a venit sa cred - adica abonatii CONNEX nu puteau sa ia legatura intre ei, insa eu i-am sunat pe amandoi... intr-un final i-am apelat pe toti cei de la petrecere ca sa ma conving... si a mers. :OK:
SMS-urile au mers perfect (tot de pe Zapp) - am trimis si pe CONNEX si pe Orange la 23:40 si au ajuns in mai putin de 10min. :D
Din cate am observat cea mai deficitara retea a fost CONNEX, care abia dupa cateva ore si-a revenit.

#12
mtest

mtest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,957
  • Înscris: 13.06.2002
SMS trimis din Orange in Orange la 23:50; mi-a venit pending pe la 1 shi delivered pe la 1:30.

#13
Seven[BERE]

Seven[BERE]

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 06.11.2002
Orange, Craiova, zona Universitatii:
Ultimul apel 23:50 dupa care artificii, sampanie, La multi ani ... chef ... la 00:20 telefon pe fix ... Ok, Orange Ok. Mai greu a fost sa prind pe Connex, cam la a 4-a incercare.

bye

#14
priza

priza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 02.05.2002
bucuresti, aviatiei:
orange a mers de la 00.10, connex de la 00.20, romtelecom de la 00.01.
Eu sunt pe connex asa ca am asteptat cel mai mult.

#15
zmith

zmith

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,122
  • Înscris: 10.07.2002
Sa fim seriosi si in noaptea de Revelion va intereseaza cum sta operatorul cu semnalul si altele. Sa fim seriosi toata lumea vorbeste in prostie atunci, daca nu prinzi "linie" vei prinde mai tarziu. Capacitatea operatorilor in asemenea situatie este mica si nu face fata, dar daca esti baiat inteligent faci toata treaba asta cu vorbaria si sms-urile inainte de 23:00 si ai scapat usor, la ora 24:00 poti sa bei linistit cupa de sampanie.
Si era sa uit, nu v-as dori sa fiti langa aparatele de monitorizare in noapte de Craciun sau Revelion, sa petreceti noapte in "singuratate". Asa ca sa fim "putin" mai ingaduitori.
Din puntul meu de vedere Orange s-a comportat "aproape" bine in noaptea de Rev si de Craciun.
Un an bun pentru toata lumea si La Multi Ani.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate