Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 

[NL] - Obtinerea cetateniei olandeze

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
Moderator edit:
Mut aici o discutie de pe alt topic.
Cine a mai obtinut cetatenia olandeza poate sa aduca si alte precizari, orice informatie e binevenita.




(eu v-am zis ca va urmaresc din umbra)

View Postgmasterleo2000, on 04 ianuarie 2014 - 03:56, said:

..iar renuntarea, dupa cum deja s-a mai discutat pe acest topic, este o procedura destul de costisitoare si scarboasa Posted Image
Stii cumva unde s-a discutat exact? Eram curiosa da' un simplu search nu mi-a dat prea multe rezultate Posted Image.

Edited by Karhu, 14 January 2014 - 14:00.


#2
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005

View Postnosferyk, on 14 ianuarie 2014 - 11:36, said:

s-au pus niste link-uri de la UDI si s-a dezvoltat putin subiectul cu luni poate si 1 an in urma.
Uite niste variante aici:
http://www.udi.no/No...s/Citizenship-/
http://www.mae.ro/node/1449
Linkurile le stiu ca tre' sa facem treaba asta in curand.
Ma gandeam ca a trecut cineva prin asta recent, aveam niste intrebari despre hartogaraia din Bucuresti.

Apropo, linkul asta e complet (de fapt ala de la MAE face trimitere la el, dar nu clar!):
http://cetatenie.jus...i/articolul-27/

Frumos e ca nu raspund la mailuri nici un ruptul capului, le-am scris de curiozitate ceva acum o luna. Da' de unde...

#3
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,937
  • Înscris: 25.06.2007

View PostDev, on 14 ianuarie 2014 - 12:08, said:

tre' sa facem treaba asta in curand.
Sotul tau nu e cetatean olandez?

#4
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005

View PostKarhu, on 14 ianuarie 2014 - 12:31, said:

Sotul tau nu e cetatean olandez?
Acuma da :lol:. Si pentru inca vreo luna mai e si cetatean roman :P.

#5
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,937
  • Înscris: 25.06.2007

View PostDev, on 14 ianuarie 2014 - 12:43, said:

Acuma da Posted Image. Si pentru inca vreo luna mai e si cetatean roman Posted Image.
Hmmm, daca inteleg eu bine (vezi randul boldat din citatul in engleza) in cazul asta nu trebuie sa renunti la cetatenia romana.
Economisesti astfel timp, bani si nervi.
Sursa fiind wikipedia, e bine sa verifici daca treaba sta asa sau informatia e eronata.

''Dual citizenship

Although Dutch law restricts dual citizenship, it is possible for Dutch subjects to legally hold dual citizenship in a number of circumstances, including:
those who acquire another citizenship at the time of birth (for example, a child born to Dutch parents in the United States would hold both U.S. and Dutch citizenship).
persons who acquire Dutch citizenship through the option procedure (including former Dutch citizens resuming citizenship)
persons who become naturalised Dutch subjects, who obtain an exemption from the requirement to renounce their foreign citizenship, such as those married to Dutch subjects.
Dutch subjects who naturalise in another country who are exempted from the loss of nationality rule (such as those married to a citizen/subject of that country).''


#6
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005

View PostKarhu, on 14 ianuarie 2014 - 13:40, said:

Hmmm, daca inteleg eu bine (vezi randul boldat din citatul in engleza) in cazul asta nu trebuie sa renunti la cetatenia romana.
Economisesti astfel timp, bani si nervi.
....
Iti dai seama ca am citit regulile suficient Posted Image.
Am fact un artificiu astfel ca eu nu trebuie sa renunt. Dar el da. A aplicat el intai pentru cetatenie pe care a obtinut-o si acum trebuie sa renunte la cea romana. Apoi am aplicat eu ca fiind "casatorita cu un olandez".

Edited by Dev, 14 January 2014 - 13:56.


#7
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,937
  • Înscris: 25.06.2007

View PostDev, on 14 ianuarie 2014 - 13:51, said:

A aplicat el intai pentru cetatenie pe care a obtinut-o si acum trebuie sa renunte la cea romana. Apoi am aplicat eu ca fiind "casatorita cu un olandez".
O chestie desteapta, parerea mea...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate