Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 

Casa P+1 in com. Berceni 2014

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
720 replies to this topic

#685
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,587
  • Înscris: 11.03.2006

View PostLemonika, on 11 ianuarie 2016 - 21:26, said:

Din pacate nu-mi mai amintesc cum au facut masca semineului si nici poze nu am facut la etapa aceea.

M-am prins eu, am gasit filme pe net. Asa am sa fac si eu. [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ri7ateBbnvo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#686
mmtsdc

mmtsdc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 06.05.2013
Cam asa, dar nu uitati de tavanul pt decompresie! tavanul respctiv trebuie sa aiba si grila/grile!

Attached Files

  • Attached File  efw.png   41.71K   64 downloads


#687
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
Se gaseste skamotec in Romania?

#688
bobitzaaa

bobitzaaa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,197
  • Înscris: 23.02.2007
Da. La domnul Mugur sau http://www.kratki.ro/

Edited by bobitzaaa, 20 March 2016 - 10:22.


#689
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
Dar nu e bine sa fie placi mai mari de 1000 x 500 x 30???

A folosit cineva asa ceva?

#690
bobitzaaa

bobitzaaa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,197
  • Înscris: 23.02.2007
pai exact asa sunt cele care le-am luat eu, au exact dimensiunile specificate de tine

#691
mmtsdc

mmtsdc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 06.05.2013

View PostBodCasa, on 20 martie 2016 - 16:23, said:

Dar nu e bine sa fie placi mai mari de 1000 x 500 x 30???

A folosit cineva asa ceva?


Exista si placi mult mai mari, atat ca grosime cat si ca lungime, dar riscul deteriorarii in timpul transportului este crescut si nu isi asuma nimeni responsabilitatea.

atentie! exista firme care recomanda si monteaza Superisol pentru seminee(din dorinta de a castiga bani mai multi,bazandu-se pe faptul ca nu multi cunosc diferentele) . Produsul recomandat si garantat de catre Skamol ( pentru seminee) este doar Skamotec 225!

#692
szg

szg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,114
  • Înscris: 08.02.2013

View Postmmtsdc, on 22 martie 2016 - 11:19, said:

...Produsul recomandat si garantat de catre Skamol ( pentru seminee) este doar Skamotec 225!
daca pricep eu bine ...producatorul Skamol isi ..."garanteaza" propriul produs Skamotec ?
Si nu garanteaza produsele similare de la ...concurenta ?

pare logic :) , dar proba de "foc" este aceeasi la toate placilea astea de silicat de calciu

Edited by szg, 22 March 2016 - 16:47.


#693
mmtsdc

mmtsdc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 06.05.2013

View Postszg, on 22 martie 2016 - 16:40, said:

daca pricep eu bine ...producatorul Skamol isi ..."garanteaza" propriul produs Skamotec ?
Si nu garanteaza produsele similare de la ...concurenta ?

pare logic Posted Image , dar proba de "foc" este aceeasi la toate placilea astea de silicat de calciu


daca pricep eu bine, ai vrut sa pari sau sa fii spiritual, dar sa stii ca nu ti-a reusit, deloc ..si comentariul tau pare "romanesco-balcanic"! Skamotec225 si Super Isol sunt fabricate de catre Skamol, nu era vorba de nicio concurenta, era vorba doar despre aplicatii diferite ale acestui producator si atat.
dupa, daca pricep eu bine, te-ai bagat cam aiurea, fara sa stii diferenta intre "proba de foc"(asa cum ai spus ) si rezistenta la temperatura, dar sa stii ca te pot ajuta, daca ai curiozitati si/sau intrebari, schimba-ti atitudinea, intreaba frumos si iti raspund. ( aici era diferenta intre doua materiale aparent identice care se folosesc in domenii diferite:casnic si industrial).Mai era vorba de faptul ca multe companii comercializeaza fraudulos si ilegal niste produse din domensiul indutrial care pot fi nocive pe termen lung. Ma gandesc ca nu multi cunosc acest detalii si am vrut doar sa atrag atentia, atat.

cele bune:)

#694
szg

szg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,114
  • Înscris: 08.02.2013
lasand la o parte faptul ca (te) ataci degeaba, un lucru bun ti-am "indus" ...sa dai mai multe detalii (la prezentarea ta initiala partinitoare/"romano-balcanica" precum zici :) ) , si ai facut-o, bravo
oricum, ca pret, diferenta dintre superisol si skamotec (1000x610x25 mm) este ...dubla (la o prima cautare)

deci, fii mai clar, care sunt avantajele skamotec fata de super-isol, in afara de ce "recomanda skamol" si de "particulele ucigase"
(pe care nu producatorul le aduce "infricosator" in discutie cand se vorbeste de varianta "ieftina", super isol;
ba chiar producatorul zice despre super isol ..."No disintegration of carbon deposition is found after 200 hours' exposure to CO at 450°C") ?

#695
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,587
  • Înscris: 11.03.2006
Calsil este pentru seminee sau pentru uz industrial?

#696
mmtsdc

mmtsdc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 06.05.2013

View Postszg, on 23 martie 2016 - 11:28, said:

lasand la o parte faptul ca (te) ataci degeaba, un lucru bun ti-am "indus" ...sa dai mai multe detalii (la prezentarea ta initiala partinitoare/"romano-balcanica" precum zici Posted Image ) , si ai facut-o, bravo
oricum, ca pret, diferenta dintre superisol si skamotec (1000x610x25 mm) este ...dubla (la o prima cautare)

deci, fii mai clar, care sunt avantajele skamotec fata de super-isol, in afara de ce "recomanda skamol" si de "particulele ucigase"
(pe care nu producatorul le aduce "infricosator" in discutie cand se vorbeste de varianta "ieftina", super isol;
ba chiar producatorul zice despre super isol ..."No disintegration of carbon deposition is found after 200 hours' exposure to CO at 450°C") ?


Super Isol -"Products used in the aluminium industry" Clasa A2
Skamotec 225 -"– the strong and safe building board for fireplace enclosures" Clasa A1

Cand primesc acordul producatorului o sa fac publica corespodenta si detaliile legate de toate diferentele produselor de mai sus , dar si firmele care au facut pasul spre ilegalitate de dragul castigului...


cele bune!

Attached Files



#697
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,587
  • Înscris: 11.03.2006

View Postbobitzaaa, on 20 martie 2016 - 10:20, said:

Da. La domnul Mugur sau http://www.kratki.ro/

Cine e Dl. Mugur?Posted Image

#698
szg

szg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,114
  • Înscris: 08.02.2013

View Postmmtsdc, on 23 martie 2016 - 14:07, said:

Super Isol -"Products used in the aluminium industry" Clasa A2
...
mai precis: "The boards are designed for maximum temperatures of 1100°C (1832°F) and are applicable as back up insulating lining in a wide variety of industries like Aluminium, Cement, Glass, Petrochemical & Chemical. Due to their high resistance to carbon monoxide and hydrocarbons, the Skamol SUPER-ISOL boards can be used in furnaces with reducing atmospheres."
SuperIsol pare ar fi perfect pt. tot felul de cuptoare din tot felul de industrii.
Sa vedem, cand se poate, de ce nu si acasa :), sa stim de ce sa ne protejam, chiar si in spatele gletului.
Acum, daca are aceleasi contraindicatii pt. sanatate precum le are ..BCAul vs caramida ...

#699
bobitzaaa

bobitzaaa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,197
  • Înscris: 23.02.2007

View Postcumparator, on 23 martie 2016 - 14:43, said:


Cine e Dl. Mugur?Posted Image
userul mmtsdc :)

#700
enverhoxha

enverhoxha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 16.02.2008
Scuze pentru întrebare, dar n-am gasit alt topic.
Are cineva experiența locuirii in Berceni lângă lacuri? M-ar interesa să știu dacă sunt mulți țânțari - ziua, nu noaptea. Se poate sta în curtea casei sau trebuie să te refugiezi înăuntru?

#701
mariana_1981

mariana_1981

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 06.04.2015

View Postenverhoxha, on 22 aprilie 2016 - 18:20, said:

Scuze pentru ĂŽntrebare, dar n-am gasit alt topic.
Are cineva experiența locuirii in Berceni lângă lacuri? M-ar interesa să știu dacă sunt mulți țânțari - ziua, nu noaptea. Se poate sta ĂŽn curtea casei sau trebuie să te refugiezi ĂŽnăuntru?
Ia un "bat " si du-te la un peste pe lac si vezi pe pielea ta dacă sunt

#702
vromeo

vromeo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 03.07.2010
Sunt cu siguranta! Am vazut eu in seara asta d-aia mari. Insa zilele trecute au stropit pe albia lacului cu avionul.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate