Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

Casa P+1 in com. Berceni 2014

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
720 replies to this topic

#667
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012

View PostLemonika, on 04 ianuarie 2016 - 21:22, said:


Crede-ma ca acel WC nu este o problema....pentru mine problema este faptul ca nu gasesc un meserias pentru IPAT...problema a fost faptul ca un meserias recomandat a uitat sa lege scurgerea de la bucatarie...la fosa.
Problema este ca nu mai am incredere in meseriasi si nu mai suport vesnica placa....aaaa, dar cine v-a facut X lucrare?? si vezi cum in ochii lor cum isi fac socotelile sa te jumuleasca ...
Asta e problema mea acum:)


In cea ce priveste IPAT, Spanu te poate ajuta...

Garantez eu pentru el!

#668
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,587
  • Înscris: 11.03.2006
Multumesc Lemonika, m-am lamurit. O sa fac si eu asa ceva.
Cainii vostri sunt nemaipomeniti.Posted Image

#669
Lemonika

Lemonika

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 12.05.2013

View PostBodCasa, on 05 ianuarie 2016 - 02:08, said:



In cea ce priveste IPAT, Spanu te poate ajuta...

Garantez eu pentru el!

Multumesc.

View Postcumparator, on 05 ianuarie 2016 - 11:30, said:

Multumesc Lemonika, m-am lamurit. O sa fac si eu asa ceva.
Cainii vostri sunt nemaipomeniti.Posted Image

Am observat ca link-ul pus de mine nu duce nicaieri...e cam ca scurgerea de la bucataria mea:))).
Te rog uita-te tu la postul 615 (cred ca pagina 35) si o sa vezi cateva poze din timpul montajului racordului de la semineu la cos.

...sunt simpatici, jucausi (mai ales Joy - golden-ul), mancaciosi (mai ales Asha) si gelosi sa nu cumva sa mangai pe celalalt mai mult:)
Si al tau este un exemplar tare frumos. La primavara, cand o da coltul ierbii te asteptam pe la noi cu el, sa-i imprietenim:)

#670
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,587
  • Înscris: 11.03.2006

View PostLemonika, on 05 ianuarie 2016 - 13:08, said:


Multumesc.

Am observat ca link-ul pus de mine nu duce nicaieri...e cam ca scurgerea de la bucataria mea:))).
Te rog uita-te tu la postul 615 (cred ca pagina 35) si o sa vezi cateva poze din timpul montajului racordului de la semineu la cos.

...sunt simpatici, jucausi (mai ales Joy - golden-ul), mancaciosi (mai ales Asha) si gelosi sa nu cumva sa mangai pe celalalt mai mult:)
Si al tau este un exemplar tare frumos. La primavara, cand o da coltul ierbii te asteptam pe la noi cu el, sa-i imprietenim:)

Posted Image  M-am prins cu postul, am vazut pozele, multumesc. Asa vreau sa fac si eu masca, cu silicat de calciu. Desi nu voiam sa fac polita, imi place mult cum arata la voi, cred ca o sa reconsider.

Din pacate cainele meu nu e prietenos cu alti masculi. E destul de caracteristic pentru terieri. Pe cat de mult iubeste oamenii, pe atat de ciufut este cu alti masculi. De cate ori a ajuns nas in nas cu vreun alt baiat a iesit cu scantei. S-a mai potolit cu varsta, a ajuns sa ii mai ignore, dar de prietenie nu poate fi vorba.

#671
bobitzaaa

bobitzaaa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,198
  • Înscris: 23.02.2007
Inca o intrebare: se aude ceva prin grila aia? De exemplu daca e galagie jos, o auzi sus? si vice versa? :) Multumesc!

#672
Lemonika

Lemonika

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 12.05.2013

View Postbobitzaaa, on 05 ianuarie 2016 - 13:58, said:

Inca o intrebare: se aude ceva prin grila aia? De exemplu daca e galagie jos, o auzi sus? si vice versa? Posted Image Multumesc!

Nu, nu se aude nici de jos si nici de sus:).

View Postcumparator, on 05 ianuarie 2016 - 13:54, said:

Posted Image  M-am prins cu postul, am vazut pozele, multumesc. Asa vreau sa fac si eu masca, cu silicat de calciu. Desi nu voiam sa fac polita, imi place mult cum arata la voi, cred ca o sa reconsider.

Din pacate cainele meu nu e prietenos cu alti masculi. E destul de caracteristic pentru terieri. Pe cat de mult iubeste oamenii, pe atat de ciufut este cu alti masculi. De cate ori a ajuns nas in nas cu vreun alt baiat a iesit cu scantei. S-a mai potolit cu varsta, a ajuns sa ii mai ignore, dar de prietenie nu poate fi vorba.

Eu am in plan, peste 1-2 ani, sa refac masca semineului si sa-l imbrac in teracota.

#673
manghels

manghels

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,901
  • Înscris: 27.02.2008
na..ca nu se aude...:P..putem sa facem lucruri indecente fara probleme in dormitor..ca nu ne aude soacra..din living.. :))

#674
bobitzaaa

bobitzaaa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,198
  • Înscris: 23.02.2007

View PostLemonika, on 05 ianuarie 2016 - 14:41, said:

Eu am in plan, peste 1-2 ani, sa refac masca semineului si sa-l imbrac in teracota.
Ai vreo poza sau documentatie de referinta?

#675
Lemonika

Lemonika

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 12.05.2013

View Postbobitzaaa, on 05 ianuarie 2016 - 15:47, said:

Ai vreo poza sau documentatie de referinta?

pentru semineu??

#676
bobitzaaa

bobitzaaa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,198
  • Înscris: 23.02.2007
pentru imbracarea cu teracota a focarului la care faci referire. multumesc :)

#677
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,587
  • Înscris: 11.03.2006
Spune-mi te rog, placile de silicat de calciu au fost fixate pe profile de rigips, UD si CD?

#678
gaby16tm

gaby16tm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 14.01.2009
Nu poti pune te rog mai multe poze per ansamblu la casa?Si din living  , exterior , e f frumoasa casa si merita sa fie vizualizata finisata .
De asemenea  , cu cat ai depasit pana la urma bugetul? Cam cat te-a costat aducerea casei la rosu si apoi pana in stadiul in care e acum si cam cat crezi ca te mai costa finalizata total?cu decorativa , gard si ce ai mai avea de facut?
Mersi si sa stapaniti sanatosi casa , repet , e f misto

#679
Lemonika

Lemonika

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 12.05.2013

View Postbobitzaaa, on 06 ianuarie 2016 - 09:36, said:

pentru imbracarea cu teracota a focarului la care faci referire. multumesc Posted Image

am inceput sa caut ceva care sa se poata adapta la noi, intrucat trebuie sa pastrez placile de silicat in partea de sus a semineului - este singurul loc unde putem pune televizorul.
pe net am gasit niste cahle care mi-ar placea, le face un sobor prin covasna:)

View Postcumparator, on 06 ianuarie 2016 - 11:50, said:

Spune-mi te rog, placile de silicat de calciu au fost fixate pe profile de rigips, UD si CD?

Din pacate nu-mi mai amintesc cum au facut masca semineului si nici poze nu am facut la etapa aceea.

Attached Files



#680
Lemonika

Lemonika

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 12.05.2013

View Postgaby16tm, on 08 ianuarie 2016 - 09:17, said:

Nu poti pune te rog mai multe poze per ansamblu la casa?Si din living  , exterior , e f frumoasa casa si merita sa fie vizualizata finisata .
De asemenea  , cu cat ai depasit pana la urma bugetul? Cam cat te-a costat aducerea casei la rosu si apoi pana in stadiul in care e acum si cam cat crezi ca te mai costa finalizata total?cu decorativa , gard si ce ai mai avea de facut?
Mersi si sa stapaniti sanatosi casa , repet , e f misto

multumesc pentru aprecieri. poze cu casa finalizata nu am, pentru ca nu am ajuns la etapa aceea:), mai avem destul de multe de facut incepand din primavara aceasta.
cheltuielile cu casa la rosu (fara tigla) au fost circa 50.000 euro, iar un ultim calcul in care am inclus si cheltuielile cu terenul, proiectul, taxe, autorizatii se apropie vertiginos de 100.000 euro. cred ca  cel putin 25 - 30.000 euro vom mai cheltui.

#681
bobitzaaa

bobitzaaa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,198
  • Înscris: 23.02.2007
Alea nu sunt seminee Posted Image Never ever :) Nu stiu daca o sa functioneze abordarea ta. O solutie pentru a putea face ceva inmagazinare este sa mai pui ceva elemente deasupra focarului, pe evacuare: fumuri sau clopote. Se poate si cobori cumva cu fumul si apoi sa plece pe cos, are colegul csomi un exemplu facut de el pe topicul de seminee. Nu stiu cum o sa se impace la tine cu tv-ul.

#682
un_arhitect

un_arhitect

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 05.08.2013
deci pana la urma estimarea mea de inceput a fost aproape exacta (in ceea ce priveste casa, fara beci, gard,alei) :D

#683
Lemonika

Lemonika

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 12.05.2013

View Postun_arhitect, on 11 ianuarie 2016 - 22:39, said:

deci pana la urma estimarea mea de inceput a fost aproape exacta (in ceea ce priveste casa, fara beci, gard,alei) Posted Image

da, da, da:))

cheltuielile cu beciul, gardul si trotuarele nu au fost incluse in calculele de mai sus. si nici ''colateralele'' cu diverse reparatii.

View Postbobitzaaa, on 11 ianuarie 2016 - 21:49, said:

Alea nu sunt seminee Posted Image Never ever Posted Image Nu stiu daca o sa functioneze abordarea ta. O solutie pentru a putea face ceva inmagazinare este sa mai pui ceva elemente deasupra focarului, pe evacuare: fumuri sau clopote. Se poate si cobori cumva cu fumul si apoi sa plece pe cos, are colegul csomi un exemplu facut de el pe topicul de seminee. Nu stiu cum o sa se impace la tine cu tv-ul.

http://www.amrita.ro...

nu stiu  daca se mai poate face vreo modificare, eu mi-am exprimat o dorinta:).

#684
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 03.08.2013

View PostLemonika, on 11 ianuarie 2016 - 21:43, said:


multumesc pentru aprecieri. poze cu casa finalizata nu am, pentru ca nu am ajuns la etapa aceea:), mai avem destul de multe de facut incepand din primavara aceasta.
cheltuielile cu casa la rosu (fara tigla) au fost circa 50.000 euro, iar un ultim calcul in care am inclus si cheltuielile cu terenul, proiectul, taxe, autorizatii se apropie vertiginos de 100.000 euro. cred ca  cel putin 25 - 30.000 euro vom mai cheltui.
merita efortul financiar, si al vostru pana la urma. imi place designul casei e pe gustul meu. felicitari

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate