Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Ghiseul.ro

- - - - -
  • Please log in to reply
154 replies to this topic

#19
nickro

nickro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 588
  • Înscris: 17.08.2006
Eu nu reusesc sa ma loghez, cu username si parola de la primarie, zice ca nu sunt alocat niciunei institutii. Ceva sugestii va rog!

#20
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Completeaza exact asa cum apare pe foaie, cu litere mari/mici, la prima autentificare am impresia ca te oblica sa schimbi parola.

Edited by gumball3000, 28 February 2015 - 20:31.


#21
totjealex

totjealex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 22.06.2014
Iata ce patesc eu pe ghiseul:
http://13-14.ro/2016...a-banii-corect/

#22
iuliangrecu

iuliangrecu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 26.09.2010

 gumball3000, on 21 ianuarie 2015 - 14:46, said:

Te duci la instituția publică la care esti arondat (taxe si impozite locale Focsani sau cum i-o zice), completezi un formular de acolo, laso o copie dupa buletin si vei primi mai apoi o foaie printata cu un user si o parola.
Salut,
Mai nou, userul si o parola se transmit si pe mail, in cerere (tot pe mail) trebuie sa  atasezi doar copia buletinului. in 2 zile am primit raspunsul

Bafta

#23
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012
Ce fac daca nu gasesc primaria de care apartin pe site? Desigur nu am nici user si pass dar macar am zis sa vad daca merita sa umblu dupa ele. Desigur e vorba de o comuna.

#24
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Daca nu apare am impresia ca nu e inrolata in sistem si nu te poti inscrie.
Dar cum in Romanica 1+1 nu are intotdeauna acelasi rezultat, mai bine incerci, poate, poate.

#25
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007
Bucurie mare cand am auzit ca iti poti face cont de acasa . Am zis ca incep si eu sa mai platesc din amenzi si impozite la care recunosc sunt un pic in urma.
Toate bune, mi-am facut cont repede , am vazut detaliat tot ce aveam de plata si mi-am propus sa platesc in fiecare luna cate ceva.  Din pacate asta nu se poate , nu poti plati decat tot ce e restant.  Nefiind pregatit sa ma rup deodata de cateva mii de lei am renuntat.

Tipic romanesc, te apuci cu greu sa faci un lucru bun , il incepi bine si il sfarsesti prost . Sa speram ca se rezolva si cu treaba asta si se vor putea face plati defalcate !

#26
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006
Este o adevarata epopee sa te inscrii pe ghiseul.ro

La inceputul lunii februarie m-am dus la Directia Taxe si Impozite Sector 4 (pe Nitu Vasile).

M-am dus cu cerere printata pentru a primi pe e-mail user si parola.

Au trecut aproape 2 luni si nici pana azi nu am primit pe e-mail userul si parola ...

Trecand peste asta am vazut ca de cateva zile se poate face cont online direct pe site.

Ce sa vezi, sunt acceptate X Banci mai putin ING Romania. :))))

Nu stiu cum poti sa accepti banci ca Patria sau Cetelem IFN si sa nu ai ING in lista.

Atasez lista de banci acceptate:

•Banca Comerciala Romana
•Banca Raiffeisen
•UniCredit Bank S.A.
•BRD - Groupe Societe Generale
•AlphaBank
•PATRIA BANK SA
•CEC Bank
•Banca Transilvania
•Banca Romana de Credite si Investitii S.A.
•Idea Bank
•OTP Bank
•Veneto Bank
•Cetelem IFN
•Piraeus Bank.

#27
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
Cred că băncile care sunt doar sucursale străine nu-s acceptate pe lista asta, ING e una din ele.

#28
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

 catalinman, on 28 martie 2016 - 21:05, said:

Este o adevarata epopee sa te inscrii pe ghiseul.ro

La inceputul lunii februarie m-am dus la Directia Taxe si Impozite Sector 4 (pe Nitu Vasile).

M-am dus cu cerere printata pentru a primi pe e-mail user si parola.

Au trecut aproape 2 luni si nici pana azi nu am primit pe e-mail userul si parola ...

Trecand peste asta am vazut ca de cateva zile se poate face cont online direct pe site.

Eu am primit pe loc userul si parola, pe o foaie printata.
Probabil ti-au gresit adresa de mail.

Edited by gumball3000, 29 March 2016 - 22:21.


#29
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007
Acum obtii user si parola direct de pe site !

#30
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,193
  • Înscris: 18.04.2008
Eu am plătit 2 ani la rând prin el.
Spun că e o idee bună! Prea mulți babaci stau la cozile alea.

#31
talex007

talex007

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 18.11.2005
Eu am card la ING si la Credit Europe care nu sunt in sistem...........cam greu fara toate bancile. Asa ca anul asta am folosit metoda veche si nasola.....plata la ghiseu .......nu la cel online

#32
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,528
  • Înscris: 07.04.2005
Am incercat si eu sa ma inscriu pe ghiseul.ro

Bineinteles ca n-am reusit. Am de la Raiffeisen Bank un card Maestro si unul Visa.

Nu-mi valideaza nici unul din site-uri in cadrul Pasului 2 de la inregistrare

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Autentificare esuata!
Este necesar sa va inrolati cardul la protocolul 3D-Secure.
Inrolarea 3D-Secure se poate efectua pe siteul procesatorului de plati online romcard.ro sau pe siteul bancii emitente a cardului.
Cardul trebuie sa fie emis de una dintre urmatoarele banci:
Banca Comerciala Romana, Banca Raiffeisen , UniCredit Bank S.A. , BRD - Groupe Societe Generale , AlphaBank , PATRIA BANK SA , CEC Bank , Banca Transilvania, Banca Romana de Credite si Investitii S.A. , Idea Bank , OTP Bank , Veneto Bank , Cetelem IFN , Piraeus Bank, ING Bank.
In cazul in care ati folosit un card emis de bancile mentionate luati legatura cu banca emitenta si cereti sa va fie trasferate datele de card catre procesatorul Romcard.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

3D Secure-ul il am activat, pot face plati cu cardurile pe net.

Am sunat la banca, au facut verificari totul e ok.

Am verificat personal si cu cei de la Romcard, imi confirma ca totul e in regula.

Am mai verificat si pe site-ul https://www.activare3dsecure.ro, care imi confirma ca e ok totul.

Le-am scris un mail celor de la support-ul site-ului, dar ma indoiesc ca vor fi capabili sa faca ceva Posted Image

Attached Files



#33
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004

 catalinman, on 28 martie 2016 - 21:05, said:

Ce sa vezi, sunt acceptate X Banci mai putin ING Romania. Posted Image)))
Acum apare în listă și ING.

#34
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006
Da, din fericire acum apare si ING in lista si e totul ok acum.

Mi-am facut cont fara probleme si o sa achit doar online de acum incolo. :D

#35
danif

danif

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 13.01.2008
Taxa de eliberare certificat de cazier judiciar nu poate fi platita pe ghiseul.ro ... asadar ... tot la coada ...Posted Image

#36
cipcon

cipcon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 29.03.2016
Stie cineva cum poate fi platit impozitul prin ghiseul,ro in asa fel incat sa poti beneficia de reducerea de 10% aplicata daca achiti pana pe 31 martie? Eu am intrat si am vazut ca desi mi se spune ca beneficiez de reducere, cand trebuie sa ajung la partea finala, pe pagina de plata, suma pe care trebuie sa o platesc e intreaga. Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate