Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Ghiseul.ro

- - - - -
  • Please log in to reply
154 replies to this topic

#37
SERGIUTANDARICA

SERGIUTANDARICA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 19.09.2004
@cipcon Acea sumă care crezi tu că este întreagă e deja cu reducerea aplicată. Citește postul cu numărul 17, apoi te vei lămuri. (Nu este un topic prea mare, puteai să citești cele câteva postări din urmă!)
An nou fericit tuturor, cu taxe cât mai puține și mai mici!

#38
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Primaria mea nu este înregistrata pe giseul.ro dar anaful de care apartin banuiesc ca este .mã pot inscrie pentru a plati impozitul pe venit si asigurarea de sanatate online ?de unde iau user si parola ? de la anaf ? Cînd plateam la ghișeu la anaf îmi dadea o chitanta cu care ma duceam în partea cealanta de oraș faceam copii de pe buletine si chitante ,mai stateam la un rând imens ca sa le depun la cas..daca platesc online mai trebuie sa duc chitanta la cas ??

#39
cipcon

cipcon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 29.03.2016

View PostSERGIUTANDARICA, on 05 ianuarie 2017 - 00:26, said:

@cipcon Acea sumã care crezi tu cã este întreagã e deja cu reducerea aplicatã. Citește postul cu numãrul 17, apoi te vei lãmuri. (Nu este un topic prea mare, puteai sã citești cele câteva postãri din urmã!)
An nou fericit tuturor, cu taxe cât mai puține și mai mici!

Atunci, cum iti explici ca desi trebuia sa platesc 38 lei conform reducerii, pe ultima pagina, unde introduc datele cardului, suma care mi se cere e 42 lei? Este aceeasi suma pe care am platit-o si anul trecut, fara reducere. Imi poti dau un sfat util sau habar nu ai?

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   145.19K   46 downloads
  • Attached File  2.jpg   171.02K   43 downloads


#40
SERGIUTANDARICA

SERGIUTANDARICA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 19.09.2004
Cred cã ai intrat fãrã user + parolã și îþi spune doar cã e posibilã reducerea, dar nu o și aplicã. E clar cã trebuie sã plãtești 38 lei, dar probabil nu poþi fãrã autentificare. Eu am plãtit mereu autentificat și n-am avut niciodatã aceastã problemã.

#41
cipcon

cipcon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 29.03.2016

View PostSERGIUTANDARICA, on 05 ianuarie 2017 - 15:12, said:

Cred că ai intrat fără user + parolă și îţi spune doar că e posibilă reducerea, dar nu o și aplică. E clar că trebuie să plătești 38 lei, dar probabil nu poţi fără autentificare. Eu am plătit mereu autentificat și n-am avut niciodată această problemă.

E cu user si parola, desigur. Daca tu nu ai avut vreo problema, inseamna ca nu trebuie sa imi raspunzi. Ideal ar fi sa vorbesc cu cineva care are un raspuns la problema asta.

Edited by cipcon, 05 January 2017 - 17:27.


#42
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016
Anul trecut am platit taxele pe ghiseu.ro, acum imi spune ca : Sistemul informatic al institutiei Sector 5 este momentan indisponibil.
La sectorul 3 este ok.
Da' nah, trebuie sa intelegem. Este sect.5.

View Postcipcon, on 05 ianuarie 2017 - 10:14, said:

Cipcon, mai asteapta cateva zile. Astia sunt bugetari si se misca greu. Posted Image
Pana la urma rezolva ei.

Edited by menaloty, 05 January 2017 - 17:54.


#43
SebyS

SebyS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 20.04.2005

View Postcipcon, on 05 ianuarie 2017 - 10:14, said:

Atunci, cum iti explici ca desi trebuia sa platesc 38 lei conform reducerii, pe ultima pagina, unde introduc datele cardului, suma care mi se cere e 42 lei? Este aceeasi suma pe care am platit-o si anul trecut, fara reducere. Imi poti dau un sfat util sau habar nu ai?
Trebuie sa scazi tu manual suma corespunzatoare bonificatiei. Mie asta imi apare deasupra obligatiilor de plata:

Quote

Obligatiile de plata au fost calculate in data de 06.01.2017
Bonificaţia pentru plata integrală până la 31.03.2017 este de 10%. În acest sens trebuie să introduceţi manual suma de plată scăzând din suma iniţială bonificaţia prevăzută la rubrica detalii pe fiecare tip de impozit.
Sume datorate:

Edited by SebyS, 06 January 2017 - 13:38.


#44
cipcon

cipcon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 29.03.2016

View PostSebyS, on 06 ianuarie 2017 - 13:34, said:

Trebuie sa scazi tu manual suma corespunzatoare bonificatiei. Mie asta imi apare deasupra obligatiilor de plata:


Da, m-am jucat ieri pe site si m-am prins de faza. O sa platesc trecand suma manual si sper ca o sa se stinga debitul corespunzator, si sa nu ma trezesc ca mai am de plata diferenta...Vedem daca asta intra la capitolul surprize sau nu.Posted Image
Multumesc!

#45
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016
Am platit astazi taxe pe ghiseu.ro. Au dat drumul si la sectorul 5 si la detalii dadea suma totala si bonusul. De plata ramanea diferenta dintre suma totala si bonus. OK! In cateva secunde a venit si mailul cu dovada de plata, iar cand m-am dus iar pe "Obligatii de plata" era deja 0.

#46
since2004

since2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 13.01.2016
Eu nu reusesc sa-mi fac cont "cardul nu apartine persoanei...." Am incercat de mai multe ori; CNP introdus corect, numar card corect.... Nu imi dau seama ce nu merge. Sa conteze ca la mine pe card scrie doar numele si initiala si nu numele intreg?! Pe card in loc pe POPESCU ION scrie POPESCU I  Altceva, nu-mi dau seama; mi-am mai schimbat adresa, nr. de telefon, dar astea le-am comunicat bancii demult, nu mai sunt o problema.

Edited by since2004, 14 February 2017 - 10:21.


#47
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016
Inteleg ca deja ai cont pe ghiseu.ro  si problema ta este la plata pe site.
Pai scrie exact cum scrie pe card, pentru ca am inteles ca scrii numele intreg. Scrie Popescu I, cum este pe card.

Si nu inteleg ce este cu CNP-ul. Eu cred ca nu ai cont. Ca sa ai cont mergi personal la Administratia financiara a sectorului de care apartii (de care apartine imobilul) si iti va da acolo userul si parola, sau ti le trimite pe mail.

Edited by menaloty, 14 February 2017 - 12:09.


#48
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,831
  • Înscris: 13.07.2010
Cred că nu funcționează dacă nu e cardul pe numele plătitorului. La Pitești, de exemplu, trebuie să plătești impozit la casă separat (adică fiecare dintre soți partea lui). Am încercat să plătesc și partea soției cu cardul meu și nu a mers. Am plătit cu cardul ei și a fost ok.

#49
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,375
  • Înscris: 16.03.2007

View Postmenaloty, on 14 februarie 2017 - 12:06, said:

Si nu inteleg ce este cu CNP-ul. Eu cred ca nu ai cont. Ca sa ai cont mergi personal la Administratia financiara a sectorului de care apartii (de care apartine imobilul) si iti va da acolo userul si parola, sau ti le trimite pe mail.

Nu e nevoie sa te duci nicaieri.

Astfel, datele de acces pot fi obţinute uşor şi rapid, prin introducerea CNP-ului şi a datelor de pe cardul bancar personal. User-ul şi parola sunt trimise imediat pe adresa de e-mail furnizată, după care pot fi vizualizate şi achitate obligaţiile de plată.

Edited by laffin, 15 February 2017 - 08:58.


#50
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016

View Postlaffin, on 15 februarie 2017 - 08:57, said:

Nu e nevoie sa te duci nicaieri.

Astfel, datele de acces pot fi obţinute uşor şi rapid, prin introducerea CNP-ului şi a datelor de pe cardul bancar personal. User-ul şi parola sunt trimise imediat pe adresa de e-mail furnizată, după care pot fi vizualizate şi achitate obligaţiile de plată.
Poate s-a schimbat procedura, sau depinde de localitate sau sector(in bucuresti).
Eu cand mi-am facut contul acum cativa ani a trebuit sa merg personal.
Oricum, multumesc de precizare.

#51
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006
se poate face ceva pentru a plati impozitul si apoi amenda ?

Am o amenda rutiera de vreo 5 ani, ei acum mi-am luat casa si trebuie sa platesc impozit ,am platit la un moment dat dar toti banii s-au dus in amenda.,

Acuma am mai platit inca o data ,dar la campul amenda am ales 0 iar la impozit am lasat exact sumele . Imi apare deocamdata ca s-a platit doar impozitul,dar sa vad peste cateva zile cand se face refresh la pagina. Spun asta pt ca la prima plata imi aparea la fel, din 200 lei platiti,s-a achitat integral impozitul iar vreo 50 lei s-au dus pe amenda,azi dimineata erau toti 200 bagati in amenda iar impozitul neachitat ,plata fiind facuta acuma o saptamana.

#52
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,720
  • Înscris: 26.02.2010

View Postvio73, on 15 februarie 2017 - 06:00, said:

Cred că nu funcționează dacă nu e cardul pe numele plătitorului. La Pitești, de exemplu, trebuie să plătești impozit la casă separat (adică fiecare dintre soți partea lui). Am încercat să plătesc și partea soției cu cardul meu și nu a mers. Am plătit cu cardul ei și a fost ok.


Mere sa platesti cu orice card, nu trebuie sa fie cel inrolat, ar fi si absurd. Eu am facut contul online si platit in 5 minute, cu conditia sa fie actualizate datele personale in baza lor de date.

#53
since2004

since2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 13.01.2016

View Postmenaloty, on 14 februarie 2017 - 12:06, said:

Inteleg ca deja ai cont pe ghiseu.ro  si problema ta este la plata pe site.
Pai scrie exact cum scrie pe card, pentru ca am inteles ca scrii numele intreg. Scrie Popescu I, cum este pe card.

Si nu inteleg ce este cu CNP-ul. Eu cred ca nu ai cont. Ca sa ai cont mergi personal la Administratia financiara a sectorului de care apartii (de care apartine imobilul) si iti va da acolo userul si parola, sau ti le trimite pe mail.
Nu, n-am cont,  vreau sa-mi fac si nu pot. Ce sa fac introduc la nume doar initiala?! Eu pe card nu am scris numele intreg doar numele de familie si initiala numelui mic. O sa incerc si asa.

Edited by since2004, 15 February 2017 - 13:15.


#54
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016
Ti-am pus un link. Vezi ce scrie.  Daca ai neclaritati poti da un telefon la administratia financiara de care apartii, pentru detalii.
Eu am fost singur pe rol cand mi-am facut contul.

http://www.ditl3.ro/...-ghiseulro.aspx

Credentialul pentru plata prin cardul bancar pe site-ul www.ghiseul.ro, se inmaneaza personal la oricare din sediile noastre.
Emiterea credentialului va fi efectuata dupa completarea unei cereri de alocare de credential, insotita de copia cartii de identitate a solicitantului, respectiv dupa crearea rolului unic nominal* (in cazul in care acesta nu exista, ci este un rol comun cu alte persoane).
Ce este un Rol Unic Nominal

Rolul unic nominal = fisa unica a contribuabilului care contine elementele de identificare precum si creantele bugetare ale acestuia la nivelul unitatii administrativ teritoriale (sector al Municipiului Bucuresti).
Exemplu : Un rol de formatul “Ionescu Ionel si Ionela” nu este un rol nominal unic.
Acest rol necesita separarea in 2 roluri nominale unice, respectiv un rol pentru Ionescu Ionel, iar un altul pentru Ionescu Ionela, unde vor fi evidentiate separat, creantele bugetare ale fiecaruia dintre cei 2 contribuabili.

Si inca ceva: http://www.ditl3.ro/...ane-fizice.aspx
Persoanele fizice pot achita incepind cu data de 6.02.2012 toate obligatile fiscale locale datorate si prin site-ul www.ghiseul.ro operat de catre Centrul National pentru Managementul Societatii Informationale, dupa obtinerea credentialului de la oricare din sediile noastre.
Modalitatea de obtinere a credentialului este larg detaliata aici.

Edited by menaloty, 15 February 2017 - 15:48.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate