Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 

Silueta dupa nastere

- - - - -
  • Please log in to reply
111 replies to this topic

#73
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006
Poti sa slabesti si fara sa te duci la sala dupa ce ai nascut. Nu e vorba doar de miscare.

#74
Ulpiatraiana

Ulpiatraiana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,780
  • Înscris: 06.09.2007

View Postdiorama, on 25 ianuarie 2014 - 11:03, said:

Poti sa slabesti si fara sa te duci la sala dupa ce ai nascut. Nu e vorba doar de miscare.
Normal ca poti.Dar cu miscare slabesti mult mai frumos,se reface musculatura/pielea/te relaxeaza etc.
Eu am dat mare importanta si pielii(spa/cosmetica etc).
Mare dieta nu am facut.Foarte putin am avut o perioada pe dieta zone.Cind ne-am mutat aici nu a mai fost nevoie.Mancarea astora nu ingrasa.

#75
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006

View PostUlpiatraiana, on 25 ianuarie 2014 - 11:19, said:

Mancarea astora nu ingrasa.
Pe alt subiect ne explicai cum "ăștia" folosesc extrem de mult zahăr la fiecare mâncare. Acum spui că mâncarea lor nu îngrașă. Ne hotărâm și noi ?

#76
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006

View PostUlpiatraiana, on 25 ianuarie 2014 - 11:19, said:


Normal ca poti.Dar cu miscare slabesti mult mai frumos,se reface musculatura/pielea/te relaxeaza etc.
Eu am dat mare importanta si pielii(spa/cosmetica etc).
Mare dieta nu am facut.Foarte putin am avut o perioada pe dieta zone.Cind ne-am mutat aici nu a mai fost nevoie.Mancarea astora nu ingrasa.
Pai depinde ce vrei. Vrei sa slabesti sau sa slabesti si frumos. De sala te poti apuca oricand ai unda verde de la medic. Regimul il poti incepe oricand punct.

#77
Ulpiatraiana

Ulpiatraiana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,780
  • Înscris: 06.09.2007

Quote

Pai depinde ce vrei. Vrei sa slabesti sau sa slabesti si frumos. De sala te poti apuca oricand ai unda verde de la medic. Regimul il poti incepe oricand punct.
Foarte adevarat!
Inca un punct important este sa ai o viata activa.Parcurg pe bicicleta 10km.in fiecare zi si cam 5 cu fi`mea in spate..
Proxtu,ca sa ajungem la o concluzie ar trebui sa analizam bucataria lor inainte de influenta vestica si dupa.Imi pare rau dar nu am timp pentru asta.Insa,te voi tine la curent cu meniurile pe care le invat la studio.Ma refer la cele asiatice pe care am evitat sa la postez la gastronomicus pentru ca nu intelege nimeni si nici macar nu sintem interesati  sa vedemce/cum maninca altii.

Edited by Ulpiatraiana, 31 January 2014 - 03:03.


#78
corina_geo

corina_geo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,093
  • Înscris: 30.09.2008

View PostUlpiatraiana, on 25 ianuarie 2014 - 11:19, said:

Normal ca poti.Dar cu miscare slabesti mult mai frumos,se reface musculatura/pielea/te relaxeaza etc.
Eu am dat mare importanta si pielii(spa/cosmetica etc).
Mare dieta nu am facut.Foarte putin am avut o perioada pe dieta zone.Cind ne-am mutat aici nu a mai fost nevoie.Mancarea astora nu ingrasa.

Sotul tau e japonez ? :)

#79
Ulpiatraiana

Ulpiatraiana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,780
  • Înscris: 06.09.2007

View Postcorina_geo, on 31 ianuarie 2014 - 19:11, said:

Sotul tau e japonez ? Posted Image
Da.Dar are si radacini caucaziene.

Edited by Ulpiatraiana, 01 February 2014 - 03:18.


#80
DKN1

DKN1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 20.02.2008
10km cu bicla este egal cu aproape zero, 10km pe jos suna deja altfel, 10km alergat zilnic este supra antrenament. Bicla se foloseste pentru ca eficientizeaza deplasarea, o face mai usoara, degeaba aveti impresia ca cine o arde cu bitoacla cativa km face sport maxim. Este fals, cei sportivi merg Bucuresti-Ploiesti, nu periferie - centru care inseamna 6-10km.

#81
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006
Depinde. Dacă bagi sprinturi intense, și 3km cu bicicleta pot fi o provocare. Nu că ar consuma foarte multe calorii, dar beneficiile hormonale și metabolice merită.

#82
DKN1

DKN1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 20.02.2008
Am convingerea ca damele sprinteaza maxim, pe drumuri publice, printre pustani, caini, carucioare si babe si cand prind merg la plasa in spatele lui 331 strigand geronimo. Nu le sustine iluziile ca lalaind-o nitel cu toacla dau jos excesul ponderal, e plin de mamai la tara care merg intre sate si cu bicla si pe jos si tot sunt supraponderale - unele nu-s nici macar babe - le dam noi saizeci plus pe aparente.
Am luat plasa odata si cu un taica din asta de puteam sa jur ca are 90, facea tuica si tragea bine la masea si io cu impresia ca vai ce mult traiesc astia la tara si ce se misca uscatul la varsta lui si cand colo avea 62, acu e descompus de mult.
Romanii sunt traditional nesanatosi si e cazul sa se mai lepede de conceptii gresite. Daca o luam ca americanii cu oh vai ce bine ca ai facut trei pasi bravo tie o sa ajungem obezi ca ei numai ca noi nu avem resursele alora, aici crapi pana-ti vine salvarea, indiferent de gen.

#83
Ulpiatraiana

Ulpiatraiana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,780
  • Înscris: 06.09.2007

Quote

Am convingerea ca damele sprinteaza maxim, pe drumuri publice, printre pustani, caini, carucioare si babe si cand prind merg la plasa in spatele lui 331 strigand geronimo
In general circul pe pistele amenjate pentru bicla si nu pe trotuar.In viteza a treia se simte destul de greu si fi`mea are deja 20dekile acum..Cam dupa 1km curg apele pe mine(poate sin din cuaza umiditatii),nici nu ma imbrac gros.

Edited by Ulpiatraiana, 02 February 2014 - 05:31.


#84
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006
@DKN1: tind să cred că majoritatea damelor lucrează la bicicleta staționară, nu merg cu ea prin oraș, deci pot sprinta. Dacă vor :)

#85
darkangelo

darkangelo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,499
  • Înscris: 12.09.2006

View Postcorina_geo, on 03 ianuarie 2014 - 18:37, said:

nu arata ca o balena esuata, asa cum arata multe mame la cateva zile dupa nastere.
probabil ca s-a nascut mai sanatos decat copilul uneia care se imbuiba ca o vaca profitand de povestea comoda cum ca o gravida poata , chiar trebuie sa manance orice si oricat, ca un fel de "destrabalare" culinara ca mai apoi sa se vaita ca are varice, ca nu poate sa slabeasca etc.
Draga me, atata timp cat tu arunci cu noroi in femeile grase nu esti mai buna decat niciuna din tabere. In principiu, normal si de bun simt ar fi ca fiecare sa-si vada de fundul si de silueta ei. Adica n-ai dreptul s-o condamni nici pe fata asta ca arata ca ea, nici pe femeile mai grase care arata ca ele. Cum ar veni sa-ti vezi de treaba ta. Si de copiii tai.

#86
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006
De unde atâta corectitudine politică ? @corina_geo și-a exprimat dezaprobarea față de cele care "se imbuiba ca o vaca profitand de povestea comoda cum ca o gravida poata, chiar trebuie sa manance orice si oricat". Care e problema ? Realitatea e că o mama grasă va naște un copil care-și va începe viața cu niște dezavantaje. În plus, dacă mama s-a îngășat ca o vacă, sigur nu știe să mănânce sănătos, deci probabil că-și va îmbuiba copilul cu piure din biscuiți și mere și alte minuni.
Bine, eu nu înțeleg de ce i-ar păsa @corinei, până la urmă, copiii ei vor concura pe aceleași resurse cu copii "vacii", deci ar trebui să le aplaude chiar Posted Image

Edited by proxtu, 02 February 2014 - 10:38.


#87
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Mie imi dadea bunica-mea, cand eram copila, piure din biscuti si mere. N-am murit.

Ce bun era, chiar! :lol:

#88
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006
Sunt convins. Nici dacă-ți dădea să tragi niște țigări nu mureai, prin urmare trebuie să fie sănătoase.
Ce-mi plac argumentele astea gen "bla bla bla și n-am murit", debordează de logică :D

#89
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Oook. Posted Image

#90
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006
Poate că trebuia să folosesc :P în loc de :D, am uitat că ești sperioasă tu :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate