Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook
 sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?
 Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?
 

cand reparara cosmote reteaua

- - - - -
  • Please log in to reply
212 replies to this topic

#1
marcu35

marcu35

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,396
  • Înscris: 03.05.2011
De doua zile in anumite zone din Moldova (dupa spusele celor de la clienti) nu merge reteaua cosmote. La mine de doua zile nu pot efectua nici primi apeluri chiar daca pe telefon imi arata semnal. Intrebarea mea este ca poate cineva de la cosmote vede, cand reusesc sa repare reteaua ca cred ca doua zile sunt suficiente. Cred ca a fost de ras sa sun la clienti cosmote cu numar de orange.

#2
Stan_Patzitul

Stan_Patzitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 26.08.2009
Au o retea cu probleme, de multe ori in Bucuresti se aude prost, cu intreruperi. Altadata cade pur si simplu, in timpul convorbirii.
Site-ul lor impreuna cu magaria aia de webcare arata destul de clar nivelul la care se afla. Conducerea lor din afara vad rapoartele cu cota lor de piata, dar cota aia de piata nu inseamna mare lucru pt ca e formata din amarati care abia daca aduc 3-4 euro/luna in medie.

#3
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,788
  • Înscris: 06.09.2004
nu chiar, conducerea lor de afara se uita si la (daca nu mai mult la) arpu. si se apuca de reduceri de costuri   :)

nu folosesc cosmote, dar ma amuza topicul pt ca un auditor independent (dar platit de ei) tocmai i-a declarat cel mai bun operator pt convorbiri in 2g si 3g din romania. sursa.

#4
genericuser01

genericuser01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 01.09.2013
De parca la Orange e diferit. Azi de doua ori mi-a fost inchisa convorbirea telefonica cu aceeasi persoana.

#5
marcu35

marcu35

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,396
  • Înscris: 03.05.2011
Doua ori pe zi nu e nimic fata de doua zile la mine care maine se fac trei.

#6
dansandu

dansandu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 10.10.2005
Oare asa sa fie?
http://www.capital.ro/detalii-articole/stiri/operatorul-din-romania-care-are-cea-mai-buna-retea-pentru-serviciile-de-voce-190141.html

:))

#7
request

request

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 779
  • Înscris: 18.01.2006
Se pare ca da. Cu toate problemele pe care le au sunt primii pe lista la alegere cand vine vorba de acoperire.

Vorbesc din privinta mea, eu am Cosmote si Orange. Mai merg prin provincie iar prin unele zone ( a se citi Dobrogea ) am semnal doar la Cosmote, si la Orange slab sau deloc.
Acum vreo 2 sau 3 ani în urma era doar Cosmote, restul lipsa.

#8
l0calh0st

l0calh0st

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 22.04.2009
Degeaba ai acoperire daca reteaua e ca o dacie 1300 pe butuci.

#9
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,151
  • Înscris: 04.02.2011
V-am zis eu. Abonați-vă frate la nelimitatul Cosmote, o să vorbiți nelimitat cu morții, cristoșii și sfinții Posted Image

Am uitat: Și apoi cu avocații, să scăpați de ei :P

Edited by benis, 20 December 2013 - 16:29.


#10
l0calh0st

l0calh0st

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 22.04.2009
Plec 3 luni si dau un tun, se intoarce baiatu full.

Iti place @benis ?

#11
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,151
  • Înscris: 04.02.2011
Îmi sună bine.
Să le iasă tot pe nas,
că semnal nu le-a rămas.
Şi de totuşi îl mai ai,
telefon nu poţi să dai.
E reţeaua cea mai tare,
că tot cade în stil mare.
Dacă tot la ei te bagi,
măcar țeapă să le tragi.
Posted Image

Edited by benis, 20 December 2013 - 16:55.


#12
marcu35

marcu35

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,396
  • Înscris: 03.05.2011
Sa mor eu astia nu sunt normali. Maine e a treia zi de cand nu merge reteaua si ei "ni znaiu". Tare benis,  tare dar eu ca abonat ma cam ia nervi ca tac ca porcu in popusoi.

Cum naiba sa le tragi teapa, ca daca o tin asa cam merita.

Edited by marcu35, 20 December 2013 - 16:51.


#13
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,151
  • Înscris: 04.02.2011
Păi na, dacă te gândești bine, nici nu e țeapă. Nici în fața instanței nu pot pretinde bani pe niște servicii pe care nu le furnizează.

Eu nu am înțeles niciodată strategoia acestei coroporații Cosmote-Romtelecom.
Au început în forță cu extraopțiuni la preț mic și au declarat că se vor adresa pieței mai sărace. Ceea ce era plauzibil, plătești mai puțin, vorbești mai limitat, rețea mai proastă dar asta îți permiți, asta e. Acum au ajuns la extraopțiuni mari dar aceeași rețea varză. Adică le dai un șut în cur ălora care ar putea să rabde și bagi extraopțiuni la preț mare pentru oamenii care au mai mulți bani, deci și așteptări mai mari, dar le oferi tot aceleași servicii de căcat. Și apoi vii și spui că vrei să ajungi la nivelul concurenței, ba chiar să-i depășești. Băi, CEO-ul lor e maimuță deghizată?

Edited by benis, 20 December 2013 - 17:16.


#14
hupogramos

hupogramos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 25.03.2009
Sunt interferente din Ucraina, nu v-au zis de la relatii cu clientii? E problema veche, ucrainienii au retea CDMA850 si emit pe frecventa Cosmote, downlink-ul lor pe uplink-ul Cosmote, combinatia castigatoare. Cand se supara si dau mai tare, f-t tot de la Sulina pana la Husi si de la Iasi la Satu Mare, ba chiar si mai departe de atat. Asteptati aprilie 2014 si fiti atenti ca problema o sa apara la Vodafone.

#15
marcu35

marcu35

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,396
  • Înscris: 03.05.2011
Si eu pana in aprilie ce fac?????? Pe mine ca client nu ma intereseaza asta. Eu platesc deci vreau serviciile functionale .

Edited by marcu35, 20 December 2013 - 19:16.


#16
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,095
  • Înscris: 04.10.2005
Pai... banui ca si cosmote ii f** pe ucrainieni... :-)

#17
hupogramos

hupogramos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 25.03.2009
Nu, tocmai am explicat de ce. Ei emit pe gama pe care Cosmote receptioneaza iar in gama in care Cosmote emite nu e nimic la ei.
Marcu, ce parere ai ca si Cosmote plateste statului niste bani pentru frecventele alea ce ar trebui sa fie curate. De asta se platesc zeci si sute de milioane de euro catre stat, ca doar nu statul a construit spectrul radio.

#18
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,151
  • Înscris: 04.02.2011
Lasă că ei se fac că își asumă obligațiile, statul face la fel. Ei aveau 2 licențe CDMA în care să ofere alternativ servicii, o rețea au desființat-o, a 2-a o desființează în curând. Mai au licențe în 1800 mhz și în 2100 mhz. Au licențe mult prea multe, să mai taie din ele, dă-le dracu'!

Pe deasupra

View Posthupogramos, on 20 decembrie 2013 - 19:10, said:

E problema veche
Deci Cosmote știa de ani de zile de treaba asta când a făcut planingul radio.

Edited by benis, 20 December 2013 - 19:54.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate