Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Robotul martian european, revigor...

Geoana: „Sistemul de vot es...

Imprimare mai multe pagini intr-o...

trebuie sa depun declaratie unica...
 Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 Smart Switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 

limba alba si urat mirositoare

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
jackson87

jackson87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 18.12.2013
Va salut din nou.

Folosesc apa de gura Listerine antiseptic(portocalie), apa oxigenata cu apa si bicarbonat cu apa, dar dimineata o iau de la capat, limba e alba etc.

Gargara cu 1/2 apa oxigenata + 1/2 apa, si apoi apa cu bicarbonat e singura metoda prin care scap pt jumatate de zi de mirosul gurii.

Cum ziceam la inceput, am probleme digestive, toate scaunele mele sunt proaste, nu poate fi de aici problema? Avand si in vedere ca candidoza nu mi-a iesit la exsudate.

#20
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Problemele digestive produc aceasta depunere albicioasa pe limba.

#21
jackson87

jackson87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 18.12.2013
Ok, si ce sa fac in continuare? Ca cei 2 gastroenterologi pe care i-am consultat nu prea m-au rezolvat... Unul mi-a dat Controloc si inca ceva dar am uitat, cel de-al doilea Mezym, Probiotice si Imodium. Daca iau enzime digestive, am scaunele normale, dar ce sa fac, nu pot sa umblu toata viata cu enzimele dupa mine?

#22
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
De ce nu? Daca organismul tau nu produce suficiente enzime pentru a digera mancarea, asta e, trebuie sa iei enzime. Si eu iau colebil de fiecare data cand mananc mai gras.

#23
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 15.12.2012
Am limba alba, incarcata. Cred ca din nou am Candida. In afara de testul pentru Candida, ce analize/teste ar mai trebui sa fac ? Ce altceva poate fi ?
Multumesc!

#24
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 15.12.2012
Ma zgarie gatul, iar rezultatul va veni doar Luni sau Marti asa ca mi-am luat bicarbonat, Hexoral spray, iar maine imi iau o apa de gura cu clorhexidina si multe periute de dinti.

#25
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 15.12.2012
Nu era candida.
Am viroza.

#26
90210

90210

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 10.10.2010
Farmacistii iti multumesc pentru cumparaturile facute  :)

#27
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 15.12.2012
Hexoralul m-a ajutat extraordinar de mult. Am luat si Tantum Verde. Ma jena gatul in draci. Dupa ce clateam gura cu bicarbonat si dadeam cu Hexoral nu mai aveam nimic cateva ore.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate