Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Winter's Tale (2014)

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007

[ http://www.thehollywoodnews.com/wp-content/uploads/winters-tale-poster-691x1024.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


[ http://www.jamesejones.co.uk/images/imdb_logo.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/DBSj1MKwx6A?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Într-o noapte de iarnă, Peter Lake (Farrell), orfan, dar lăcătuş priceput, încearcă să dea o spargere la o vilă care arată ca o fortăreaţă. Deşi aparent casa este pustie, fiica proprietarilor este acasă. Şi aşa ia naştere iubirea între Peter, un spărgător irlandez de vârstă mijlocie, şi Beverly Penn (Findlay), o tânără aflată pe moarte.

Regizor : Akiva Goldsman
Actori principali : Colin Farrell , Jessica Brown Findlay , Russell Crowe
Data lansare : Februarie 2014

Edited by Dany noob, 17 December 2013 - 17:01.


#2
Man-Of-Steel

Man-Of-Steel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 18.10.2013
O sa fie misto,numai actori de prima clasa.

#3
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Pare super misto. Nu sunt genul caruia ii plac filmele de dragoste, dar asta chiar merita vazut.

#4
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,555
  • Înscris: 03.04.2010
O poveste frumoasa cu un Colin Farrell placut, pozitiv ( mi-au placut foarte mult scenele in care desena pe caldaram ), Russell Crowe negativ cu fata brazdata de cicatrici, Will Smith justitiar, luciferic, iar Jessica Brown Findlay angelica.
Regizorul Akiva Goldsman (castigator in 2002 al Oscarului la categoria "Best Writing, Screenplay Based on Material Previously Produced or Published")  cred ca ar fi trebuit sa exploateze mai bine tema din film.

Edited by raul_6776, 07 March 2014 - 23:26.


#5
HighHopes

HighHopes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 03.06.2013
Vai, da! N-a valorificat deloc povestea, s-a simtit substantial lipsa de experienta a regizorului. Curajos, de altfel, sa patrunda in lumea regiei cu un scenariu asa pretentios...dar nu suficient. Ca sa nu mai zic ca si-a batut joc de Will Smith in ultimul hal. Noroc cu distributia si coloana sonora, ambele reusite.

#6
Engineer_xxl

Engineer_xxl

    Fara glie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 14.04.2010
Unul din filmele in care parca nu intelegi nimic pana la sfarsit... ma enerva la culme ca nu puteam sa leg firul povestii dar imi placea in acelasi timp. Finalul filmului cu explicatiile de rigoare (imi placea vocea de fundal) a fost oarecum "clarificator", initial si eu imi puneam aceeasi intrebare: de ce a trebuit sa inceapa povestea cu 100 de ani inainte? oricum foarte frumoasa povestea.
Un film ce merita vazut!

PS: Rolul lui Will Smith nu i s-a potrivit deloc, nu am simtit acel Lucifer in el, Cred ca Anthony Hopkins ar fi fost mai potrivit ;)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate