Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Nasterea si viata Mantuitorului

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
68 replies to this topic

#19
blacktiti89

blacktiti89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 25.05.2009
Nu cred ca avea alte intrebari decat cele practice, gen ce casa sa inchirieze in urmatoru' sat in care urma sa mearga cu Apostolii. In rest, a venit, a spus ce era de spus, ne-a mantuit pe cruce, a inviat si a plecat inapoi in ceruri. The end!

#20
inginerule

inginerule

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,353
  • Înscris: 19.09.2013

View Postovidiu_ms, on 17 decembrie 2013 - 15:41, said:

Crede si nu cerceta. Posted Image

De ce sa cred in rahaturile altora cand eu vreau sa descopar adevarul. Daca omenirea ar fi folosit principiul asta "crede si nu cerceta" inca de la inceputurile sale am fi fost inca niste inapoiati. Oricum, pana nu vad nu cred. Este mai plauzibila ideea ca exista extraterestrii decat ca exista aceasta entitate spirituala pe care o numiti d-zeu.

#21
maxmedia1999

maxmedia1999

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,408
  • Înscris: 29.06.2012

View Postinginerule, on 04 ianuarie 2014 - 19:10, said:

De ce sa cred in rahaturile altora cand eu vreau sa descopar adevarul. Daca omenirea ar fi folosit principiul asta "crede si nu cerceta" inca de la inceputurile sale am fi fost inca niste inapoiati. Oricum, pana nu vad nu cred. Este mai plauzibila ideea ca exista extraterestrii decat ca exista aceasta entitate spirituala pe care o numiti d-zeu.

Pai si acum tot inapoiat esti ca specie,fara sa o iei ca pe jignire,diferenta dintre tine si o maimuta sau o balena este 0.Nu ai vazut bastinasii desi au creierul ca al nostru ei tot furnici mananca,comunica prin racnete si se catara in copaci.
Noi oamenii suntem niste "animale" cu capacitate buna de dresare,prindem repede cum se spune,ca delfinii:))))
Uite aici cum arata un om care nu este "dresat":
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/UkX47t2QaRs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#22
inginerule

inginerule

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,353
  • Înscris: 19.09.2013
pai cine a zis ca bastinasii sunt inapoiati? din moment ce au inventat atatea chestii nu sunt inapoiati, doar mai putin scoliti decat restul lumii. ma refeream la inapoiatii aia care au apurut prima data pe globu asta, aia de isi dadeau cu bata in cap sa verifice cat de tare e lemnul :))

#23
mihao37

mihao37

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,150
  • Înscris: 21.11.2009
Ce dovezi avem ca Iisus nu a fost in strainatatea orientului pina aproape de virsta de 30 de ani?


#24
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postmihao37, on 05 februarie 2014 - 14:14, said:

Ce dovezi avem ca Iisus nu a fost in strainatatea orientului pina aproape de virsta de 30 de ani?
Niciuna. Nici pentru Înviere nu avem. Dar de unde teoria asta năstrușnică?

#25
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Cred ca este topicul potrivit a intreba un lucru ce ma framanta.

Isus nu a declarat niciodata ca este fiul lui Dumnezeu.
Niciodata nu a afirmat cum o fac azi unii adepti ai lui :"Eu sunt Domnul"
Nu si-a arogat aceasta ascendenta.
Mai mult, trecand cu crucea in spate pe Via Dolorosa de mai tarziu, intalnindu-si mama,nu spune "Femeie iata fiul lui Dumnezeu",
ci "Femeie iata fiul tau " pamanteanul, care are sange, care are un moment de exaltare ca poate, poate o fi el alesul, Mesia,  cum il fac sa creada cei din jur prea slabi pregatiti sa inteleaga o vindecare, sau oprirea unei infectii.
Pana in ultima clipa s-a indoit de misiunea lui, a intrebat de doua ori ucenicii, "Ce credeti voi despre mine " de parca astepta o confirmare, un ajutor..
Chiar si pe cruce cand a realizat ca moare degeaba si nevinovat si ca nu exista "Dumnezeire" pentru el intreaba :"Doamne...Doamne...de ce m-ai parasit ....?!"

Edited by vio69a, 05 February 2014 - 20:09.


#26
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postvio69a, on 05 februarie 2014 - 20:01, said:

Cred ca este topicul potrivit a intreba un lucru ce ma framanta.

Isus nu a declarat niciodata ca este fiul lui Dumnezeu.
Niciodata nu a afirmat cum o fac azi unii adepti ai lui :"Eu sunt Domnul"
Nu si-a arogat aceasta ascendenta.
Mai mult, trecand cu crucea in spate pe Via Dolorosa de mai tarziu, intalnindu-si mama,nu spune "Femeie iata fiul lui Dumnezeu",
ci "Femeie iata fiul tau " pamanteanul, care are sange, care are un moment de exaltare ca poate, poate o fi el alesul, Mesia,  cum il fac sa creada cei din jur prea slabi pregatiti sa inteleaga o vindecare, sau oprirea unei infectii.
Pana in ultima clipa s-a indoit de misiunea lui, a intrebat de doua ori ucenicii, "Ce credeti voi despre mine " de parca astepta o confirmare, un ajutor..
Chiar si pe cruce cand a realizat ca moare degeaba si nevinovat si ca nu exista "Dumnezeire" pentru el intreaba :"Doamne...Doamne...de ce m-ai parasit ....?!"
Ba tocmai că da, și-a arogat această titulatură. De Dumnezeu și de Om, în același timp. Ăsta a și fost motivul pentru care a fost răstignit, de fapt.

#27
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postmario_bril, on 06 februarie 2014 - 00:01, said:

Ba tocmai că da, și-a arogat această titulatură. De Dumnezeu și de Om, în același timp. Ăsta a și fost motivul pentru care a fost răstignit, de fapt.


Ramanem in continuare prieteni....
Restul nu se potriveste....!!

#28
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

View Postmario_bril, on 05 februarie 2014 - 14:16, said:

Niciuna. Nici pentru Înviere nu avem. Dar de unde teoria asta năstrușnică?
N-ai dovezi de inviere?
Pune manuta si citeste Evangheliile si vei afla dovezile pe care le cauti.

View Postmihao37, on 05 februarie 2014 - 14:14, said:

Ce dovezi avem ca Iisus nu a fost in strainatatea orientului pina aproape de virsta de 30 de ani?
A fost. Asa, si?

View Postvio69a, on 05 februarie 2014 - 20:01, said:

Cred ca este topicul potrivit a intreba un lucru ce ma framanta.

Isus nu a declarat niciodata ca este fiul lui Dumnezeu.
Niciodata nu a afirmat cum o fac azi unii adepti ai lui :"Eu sunt Domnul"
Nu si-a arogat aceasta ascendenta.
Serios? Hai sa vedem:

Evanghelia dupa Ioan, capitol 14 said:

1.  Să nu se tulbure inima voastră; credeţi în Dumnezeu, credeţi şi în Mine.
2.  În casa Tatălui Meu multe locaşuri sunt. Iar de nu, v-aş fi spus. Mă duc să vă gătesc loc.
3.  Şi dacă Mă voi duce şi vă voi găti loc, iarăşi voi veni şi vă voi lua la Mine, ca să fiţi şi voi unde sunt Eu.
4.  Şi unde Mă duc Eu, voi ştiţi şi ştiţi şi calea.
5.  Toma i-a zis: Doamne, nu ştim unde Te duci; şi cum putem şti calea?
6.  Iisus i-a zis: Eu sunt Calea, Adevărul şi Viaţa. Nimeni nu vine la Tatăl Meu decât prin Mine.
7.  Dacă M-aţi fi cunoscut pe Mine, şi pe Tatăl Meu L-aţi fi cunoscut; dar de acum Îl cunoaşteţi pe El şi L-aţi şi văzut.
8.  Filip I-a zis: Doamne, arată-ne nouă pe Tatăl şi ne este de ajuns.
9.  Iisus i-a zis: De atâta vreme sunt cu voi şi nu M-ai cunoscut, Filipe? Cel ce M-a văzut pe Mine a văzut pe Tatăl. Cum zici tu: Arată-ne pe Tatăl?
10.  Nu crezi tu că Eu sunt întru Tatăl şi Tatăl este întru Mine? Cuvintele pe care vi le spun nu le vorbesc de la Mine, ci Tatăl - Care rămâne întru Mine - face lucrările Lui.
11.  Credeţi Mie că Eu sunt întru Tatăl şi Tatăl întru Mine, iar de nu, credeţi-Mă pentru lucrările acestea.
12.  Adevărat, adevărat zic vouă: cel ce crede în Mine va face şi el lucrările pe care le fac Eu şi mai mari decât acestea va face, pentru că Eu Mă duc la Tatăl.
13.  Şi orice veţi cere întru numele Meu, aceea voi face, ca să fie slăvit Tatăl întru Fiul.
14.  Dacă veţi cere ceva în numele Meu, Eu voi face.
15.  De Mă iubiţi, păziţi poruncile Mele.
16.  Şi Eu voi ruga pe Tatăl şi alt Mângâietor vă va da vouă ca să fie cu voi în veac,
17.  Duhul Adevărului, pe Care lumea nu poate să-L primească, pentru că nu-L vede, nici nu-L cunoaşte; voi Îl cunoaşteţi, că rămâne la voi şi în voi va fi!
18.  Nu vă voi lăsa orfani: voi veni la voi.
19.  Încă puţin timp şi lumea nu Mă va mai vedea; voi însă Mă veţi vedea, pentru că Eu sunt viu şi voi veţi fi vii.
20.  În ziua aceea veţi cunoaşte că Eu sunt întru Tatăl Meu şi voi în Mine şi Eu în voi.
21.  Cel ce are poruncile Mele şi le păzeşte, acela este care Mă iubeşte; iar cel ce Mă iubeşte pe Mine va fi iubit de Tatăl Meu şi-l voi iubi şi Eu şi Mă voi arăta lui.

View Postvio69a, on 05 februarie 2014 - 20:01, said:

Mai mult, trecand cu crucea in spate pe Via Dolorosa de mai tarziu, intalnindu-si mama,nu spune "Femeie iata fiul lui Dumnezeu",
ci "Femeie iata fiul tau " pamanteanul, care are sange, care are un moment de exaltare ca poate, poate o fi el alesul, Mesia,  cum il fac sa creada cei din jur prea slabi pregatiti sa inteleaga o vindecare, sau oprirea unei infectii.
Madam, vezi ca le-ncurci rau de tot. Nu pe Via Dolorosa s-a petrecut evenimentul de care amintesti, ci pe Golgota. Hai sa vedem:

Evanghelia dupa Ioan, capitol 19 said:

25.  Şi stăteau, lângă crucea lui Iisus, mama Lui şi sora mamei Lui, Maria lui Cleopa, şi Maria Magdalena.
26.  Deci Iisus, văzând pe mama Sa şi pe ucenicul pe care Îl iubea stând alături, a zis mamei Sale: Femeie, iată fiul tău!
27.  Apoi a zis ucenicului: Iată mama ta! Şi din ceasul acela ucenicul a luat-o la sine.

View Postvio69a, on 05 februarie 2014 - 20:01, said:

Pana in ultima clipa s-a indoit de misiunea lui, a intrebat de doua ori ucenicii, "Ce credeti voi despre mine " de parca astepta o confirmare, un ajutor..
Madam, iar ai dat cu mucii-n iahnia de fasole.

Evanghelia dupa Matei, capitol 16 said:

13.  Şi venind Iisus în părţile Cezareii lui Filip, îi întreba pe ucenicii Săi, zicând: Cine zic oamenii că sunt Eu, Fiul Omului?
14.  Iar ei au răspuns: Unii, Ioan Botezătorul, alţii Ilie, alţii Ieremia sau unul dintre prooroci.
15.  Şi le-a zis: Dar voi cine ziceţi că sunt?
16.  Răspunzând Simon Petru a zis: Tu eşti Hristosul, Fiul lui Dumnezeu Celui viu.
17.  Iar Iisus, răspunzând, i-a zis: Fericit eşti Simone, fiul lui Iona, că nu trup şi sânge ţi-au descoperit ţie aceasta, ci Tatăl Meu, Cel din ceruri.

Evanghelia dupa Matei, capitol 16 said:

Chiar si pe cruce cand a realizat ca moare degeaba si nevinovat si ca nu exista "Dumnezeire" pentru el intreaba :"Doamne...Doamne...de ce m-ai parasit ....?!"
Saracuta de tine. Te-ai pus la baut oceanul lumii. Astea nu-s pentru tine. Lasa-le. Ramai la cratita.

Edited by SOCRATE_MMXII, 06 February 2014 - 07:29.


#29
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostSOCRATE_MMXII, on 06 februarie 2014 - 07:28, said:


Socrate....Ce insiri tu acolo si desigur multi oameni habotnici care cred fara a cerceta cumpara,
sunt spusele unor oameni care au povestit povesti dupa 2-300 de ani.
Ai citit Camasa lui Hristos ?
Hai s-a facem a 5-a evanghelie daca e asa.
Sa fie ratingul mai mare.

ISUS , NU A SPUS NIMIC PERSONAL care sa ramana scris.
Nu a lasat nimic palpabil care sa ne faca sa credem povestea asta
De 500 de ani se tot gasesc cosciuge  si morminte ce se atribuie familiei lui.
Pe oamenii simplii, pescari si oieri, ii inteleg.
Dar pe cei de azi ? care calatoresc in cosmos si vindeca cancerul , care fac inginerie genetica ??
fara "mantuire" si "spirit duhovnicesc " ?
Sa fim seriosi.


Chestia cu mama.
Via Dolorosa de azi, oprirea 4-a;
Te sfatuiesc sa o vizitezi.
Poti cumpara blugi ieftini de la arabi si tamaie

In rest, misionarism de slaba clasa.

Isus a fost omul potrivit la locul nepotrivit.
Un evreu destept , caruia  studiul Thorei i s-a urcat putin la cap si s-a crezut ce nu este.
Ca mai tarziu, mult mai tarziu, oameni simpli si uimiti inca ca au vazut o vindecare ici, -alta vindecare colo, au crezut ca au vazut ochiul lui dumnezeu din cer...
scuza-ma, nu e pentru mine.
Si scuza-ma si ca te tin de la lucru in gradina....
Sa ai o zi buna

Edited by vio69a, 06 February 2014 - 09:48.


#30
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013
@vio69a: saraca de tine. Nu esti capabila nici sa citesti un text, daramite sa-l si intelegi.
Ce-are a face mercantilismul de azi cu ce s-a petrecut atunci, numai tu stii. Saracuta de tine...

Exista si a cincea evanghelie, dar tu nu esti in stare sa le intelegi pe astea patru, daramite p-a cincea.

P.S. Ca tot ai adus vorba: auzi, da' moha ala al tau a lasat ceva scris personal? Sa nu-mi spui ca el a scris coranu' ca ma tavalesc pe jos de ras. Sau ti-o fi trimis tie vreo misiva in sensu' asta?
Si inca o chestie: Io in fiecare pictura l-am vazut infatisat pe moha cu cearsafu' pe fata imbracat in haine verzi (cand am intrebat un musulman de ce-i in verde si nu in albastru mi-o zis ca aia era culoarea preferata a profetului, deci clar ca habar n-avea). N-avea nici macar gauri pentru ochi. E clar ca a fost orb. Dus de mana de nevasta.
Daca tot esti asa culta, spune-mi si mie de ce moschia are dom?

Edited by SOCRATE_MMXII, 06 February 2014 - 10:32.


#31
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010

View Postmihao37, on 05 februarie 2014 - 14:14, said:

Ce dovezi avem ca Iisus nu a fost in strainatatea orientului pina aproape de virsta de 30 de ani?
Avem dovezi ca a fost in occident nu in orient. Fata de israel eviptul e occident

#32
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Daca citim cercetatori seriosi si nu propavaduitori de religie, daca incrucisem datele,aflam ca zeci de profeti evrei, predicatori si "mesianici aspiranti", hoinareau prin Tara Sfanta, purtand mesaje de la Dumnezeu.
Si nu intamplator, daca ne amintim de stapanirea romana.
Nu de mult cineva ne-a adus aminte de Mesada, ceva cu o poveste de eroism impins pana la sinucidere.
Era epoca zelului - un nationalism fervent care facea din rezistenta impotriva ocupatiei romane o datorie sacra, obligatorie pentru toti evreii.
Dar dintre toti, se remarca unul, galileeanul Charismatic, (desi nascut la Bethlehem...ma rog...sa fie)
Omul a sfidat si autoritatile romane, a sfidat si autoritatile si ierarhia religiei evreiesti.
A fost un om mai plin de pasiune, bun mobilizator al maselor, asa cum am spus om potrivit picat insa in vremuri nepotrivite

Isus a fost totusi macinat  de contradictii; un om al pacii, care isi indemna adeptii sa se inarmeze cu sabii; un exorcist si un tamaduitor care le poruncea discipolilor lui sa-i pastreze secreta identitatea; si, in sfarsit, "Regele iudeilor" inclinat spre razbunare, a carui promisiune de eliberare de sub ocupatia Romei a ramas neimplinita in scurta sa viata. Aslan exploreaza motivele pentru care biserica crestina timpurie a preferat sa raspandeasca imaginea lui Isus ca un invatator spiritual pasnic, mai degraba decat cea a unui revolutionar cu constiinta politica.

Am citat din cartea aparuta in 2013, "Zelotul. Viata si epoca lui Isus din Nazaret" -Reza Aslan, ale carei idei le insusesc , cititi-o !

----

Socrate, iesi  din intuneric....Scutura-te de greseala ce o tot cari dupa tine....elibereaza-te....!!
Nu am nici-o treaba cu islamul, cu musulmanii, mai mult de cat am cu celelate religii.
Nu sunt "afiliata" la nici una, caci toate din punctul meu de vedere sunt depasite.

View Postcirus6, on 06 februarie 2014 - 10:33, said:

Avem dovezi ca a fost in occident nu in orient.

As fii deosebit de bucuroasa sa citesc despre asta.

#33
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

View Postvio69a, on 06 februarie 2014 - 11:01, said:

Daca citim cercetatori seriosi si nu propavaduitori de religie, daca incrucisem datele,aflam ca zeci de profeti evrei, predicatori si "mesianici aspiranti", hoinareau prin Tara Sfanta, purtand mesaje de la Dumnezeu.
Si nu intamplator, daca ne amintim de stapanirea romana.
Nu de mult cineva ne-a adus aminte de Mesada, ceva cu o poveste de eroism impins pana la sinucidere.
Era epoca zelului - un nationalism fervent care facea din rezistenta impotriva ocupatiei romane o datorie sacra, obligatorie pentru toti evreii.
Dar dintre toti, se remarca unul, galileeanul Charismatic, (desi nascut la Bethlehem...ma rog...sa fie)
Omul a sfidat si autoritatile romane, a sfidat si autoritatile si ierarhia religiei evreiesti.
A fost un om mai plin de pasiune, bun mobilizator al maselor, asa cum am spus om potrivit picat insa in vremuri nepotrivite

Isus a fost totusi macinat  de contradictii; un om al pacii, care isi indemna adeptii sa se inarmeze cu sabii; un exorcist si un tamaduitor care le poruncea discipolilor lui sa-i pastreze secreta identitatea; si, in sfarsit, "Regele iudeilor" inclinat spre razbunare, a carui promisiune de eliberare de sub ocupatia Romei a ramas neimplinita in scurta sa viata. Aslan exploreaza motivele pentru care biserica crestina timpurie a preferat sa raspandeasca imaginea lui Isus ca un invatator spiritual pasnic, mai degraba decat cea a unui revolutionar cu constiinta politica.

Am citat din cartea aparuta in 2013, "Zelotul. Viata si epoca lui Isus din Nazaret" -Reza Aslan, ale carei idei le insusesc , cititi-o !
Normal ca le insusesti, ca-i un izlamist cu "credentials" dubioase. Se da mare istoric religios, da-i un paduche oparit. Ia ce zice wiki: Cat despre credibilitatea paduchelui oparit: He is an Associate Professor of Creative Writing. Adica un arab coclit care-o uns pa ici pa colo, adica o pupat in cur p-aia de la fratia musulmana ca sa-l puna "profesor". Un fel de Lenuta Ceausescu in varianta homosexuala, doar se stie ca arabetele isi impinge cacatu' la deal. E placerea lui, d-aia mai intai isi miros basinile unu' altuia ca si animalele.
Carti scrise de paduchele oparit: No god but God: The Origins, Evolution, and Future of Islam.
Un cacat pansat cu veleitati de gay, dar care are fata de homosexual obosit.

View Postvio69a, on 06 februarie 2014 - 11:01, said:

Socrate, iesi  din intuneric....Scutura-te de greseala ce o tot cari dupa tine....elibereaza-te....!!
Nu am nici-o treaba cu islamul, cu musulmanii, mai mult de cat am cu celelate religii.
Nu sunt "afiliata" la nici una, caci toate din punctul meu de vedere sunt depasite.
Na-ti-o franta ca ti-am dres-o.
N-ai treaba, ai? Da' atunci de ce arunci cu cacat in scrierile ce pomenesc de Hristos, dar ridici coranu' in slavi?
Te-ai dat culta s-atunci c-ai zis ca izlamu' te-o invatat valori spirituale pe care nu le-ai regasit in crestinism (tu nefacand diferenta intre crestinism si bisericanism, dar asta-i alta treaba), iar cand te-am intrebat care-s alea, te-ai fofilat cateva zile. Ti-am dat pace, dar vad ca "valorile spirituale izlamiste" te racaie pa dinauntru.

View Postvio69a, on 06 februarie 2014 - 11:01, said:

As fii deosebit de bucuroasa sa citesc despre asta.
Serios?
Stai ca-ti dau material:
Nicholas Notovich: The Unknown Life of Christ
Elizabeth Clare Prophet: The Lost Years of Jesus: Documentary Evidence of Jesus' 17-Year Journey to the East - in cartea asta vei gasi referire la alte 2 expeditii in India pe langa cea a lui Notovich, care au ajuns independent una de cealalta la aceeasi concluzie: Iisus a fost in India.

Edited by SOCRATE_MMXII, 06 February 2014 - 12:58.


#34
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostSOCRATE_MMXII, on 06 februarie 2014 - 12:55, said:


Serios?


Socrate ca sa termin cu tine, caci nu-mi face de loc placere sa cobor la asemenea nivele, nu am slavit niciodata Coranul.
Desigur, ca nu poti sa-ti sustii afirmatia.
Nici asta si nici altele ce le imprastii cu o mare diaree.

Si da, scrierile ce pomenesc de Hristos, de fapt Yeshua evreul, cu frate, sora si mama in tara evreilor, sunt niste scrieri ai atata tot.
Si nu imi fac nici-o impresie , la fel ca si Biblia intreaga cu cele 2 testamente si Coranul impreuna cu ele.

Si acum mergi cu Dumnezeu, caci vad ca ai nevoie de cineva sa te conduca...

#35
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

View Postvio69a, on 06 februarie 2014 - 13:13, said:



Socrate ca sa termin cu tine, caci nu-mi face de loc placere sa cobor la asemenea nivele, nu am slavit niciodata Coranul.
Desigur, ca nu poti sa-ti sustii afirmatia.
Nici asta si nici altele ce le imprastii cu o mare diaree.

Si da, scrierile ce pomenesc de Hristos, de fapt Yeshua evreul, cu frate, sora si mama in tara evreilor, sunt niste scrieri ai atata tot.
Si nu imi fac nici-o impresie , la fel ca si Biblia intreaga cu cele 2 testamente si Coranul impreuna cu ele.

Si acum mergi cu Dumnezeu, caci vad ca ai nevoie de cineva sa te conduca...

Ai diaree deja? Ai grija sa nu te gazeze al-salam-parizer ale caruri scrieri ti le insusesti.
Tu, ca si homosexualul ala coclit pe care-l sustii, n-aveti nici o treaba cu Hristos. Da-i misto sa te dai "culta" zicandu-i Yeshua evreul.
Madam, Yeshua n-a fost evreu nici macar o clipa-n viata lui. Una, ca nu-i mult, caci tu despre esenieni n-ai auzit.

Si inca o chestie: acu' te dai pura si virgina, da' ai uitat cate clone ai avut pe forum pana acum?

#36
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostSOCRATE_MMXII, on 06 februarie 2014 - 13:19, said:

da' ai uitat cate clone ai avut pe forum pana acum?

5

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate