Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 

Arca lui Noe si potopul

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
638 replies to this topic

#19
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postpetre69, on 08 decembrie 2013 - 11:38, said:

aia galbeni cum au aparut ?
De la tutun , nespălat , organism slab oxigenat , boli de ficat , devine rezistent la boli dar apar modificări la nivel de gene .

#20
AMAN_SER

AMAN_SER

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,566
  • Înscris: 10.11.2008

View Postpacopaco1967, on 08 decembrie 2013 - 11:45, said:

Ia  mai analizează de ce blesteamă Noe pe nepotul său ? De văzut a văzut  fiu , înseamnă că fiul lui Noe va umbla şi el gol în prezenţa copiilor lui şi copii cum sânt ataşaţi de tatăl , nu se va ruşina de trupul acestuia ci va avea şi plăcere să privească , şi uite aşa puţin câte puţin se transformă omul


In două trei generaţii în familiile care se consumă alcool , tutun , cafea , apar deformări faciale dar şi de comportament la urmaşi , că nu vrei tu să accepţi e altceva , dute  şi vezi în societate în familiile dezbinate care sunt alcolişti de la bunicul şi până la nepoţi , o să vezi ce am spus . Am observat în unele familii , se oferă alcool copiilor de 3-4 ani , că sunt curioş , doar să guste spun părinţii , numai că acelor copii se deschide apetitul , iar ei consumă şi în lipsa părinţilor , vezi în mass media câţi copii ajung la spital în comă alcoolică , iar asta se incubează în organism , produce modificări , alterări ale genelor şi acestea se transmit urmaşilor amplificate şi cu aceleaşi dependenţe .

Dupa atata tutun alcool si cafea mureau naibi nu ajungeau sa dea nastere unei rase intregi fiecare copil de-al lui Noe in parte.

Edited by AMAN_SER, 08 December 2013 - 11:49.


#21
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010

View PostAMAN_SER, on 08 decembrie 2013 - 11:44, said:

A fost la cerinta lui Paco macar sa isi expuna omul pasul chiar daca e cum e.

Eu mis tare curios cum so schimbat clima si atmosfera in mod radical dupa potop.
paco cauta justificari pentru anumite povesti biblice, dar scapa din vedere multe alte aspecte, de ex. descoperirile stiintifice. la ora actuala in privinta geneticii stiinta are asa metode bine puse la punct incit e imposibil sa se insele in privinta raselor si a istoriei lor.
apoi scapa din vedere chiar ce scrie in biblie, multi alti oameni inaintea crearii lui adam, ce au aparut cum? evident ca prin evolutie.
potopul biblic nu a existat in realitate la dimensiunea descrisa in biblie, a fost un potop local datorat unor inundatii de mari amploare si a ramas in constiinta populara.

#22
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

View Postpacopaco1967, on 08 decembrie 2013 - 11:45, said:

Ia  mai analizează de ce blesteamă Noe pe nepotul său ? De văzut a văzut  fiu , înseamnă că fiul lui Noe va umbla şi el gol în prezenţa copiilor lui şi copii cum sânt ataşaţi de tatăl , nu se va ruşina de trupul acestuia ci va avea şi plăcere să privească , şi uite aşa puţin câte puţin se transformă omul
Stimabile, las-o-ncolo de treaba.Cati oameni n-au crescut in colectivitati, dar asta nu-nseamna ca au ajuns pe invers. Motivul este unul extrem de pueril si cusut cu ata alba.

View Postpacopaco1967, on 08 decembrie 2013 - 11:45, said:

In două trei generaţii în familiile care se consumă alcool , tutun , cafea , apar deformări faciale dar şi de comportament la urmaşi , că nu vrei tu să accepţi e altceva , dute  şi vezi în societate în familiile dezbinate care sunt alcolişti de la bunicul şi până la nepoţi , o să vezi ce am spus . Am observat în unele familii , se oferă alcool copiilor de 3-4 ani , că sunt curioş , doar să guste spun părinţii , numai că acelor copii se deschide apetitul , iar ei consumă şi în lipsa părinţilor , vezi în mass media câţi copii ajung la spital în comă alcoolică , iar asta se incubează în organism , produce modificări , alterări ale genelor şi acestea se transmit urmaşilor amplificate şi cu aceleaşi dependenţe .
Un drojdier avea sanse extrem de mici sa se inmulteasca, asa ca nu prea avea cum sa-si perpetueze genele mai departe. Tu corelezi ceea ce vezi in jurul tau cu vremea d-atunci.
Multi oameni au gustat alcool cand au fost copii, dar apoi cand au crescut n-au pus gura pe el, pe motiv ca nu le place.
Mie de exemplu imi place alcoolul: beau juma' de litru in 4 ani. Oare copilul meu o fi alcoolist notoriu? Deja ma ingrijorez...

Edited by SOCRATE_MMXII, 08 December 2013 - 12:00.


#23
AMAN_SER

AMAN_SER

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,566
  • Înscris: 10.11.2008

View Postcirus6, on 08 decembrie 2013 - 11:54, said:

paco cauta justificari pentru anumite povesti biblice, dar scapa din vedere multe alte aspecte, de ex. descoperirile stiintifice. la ora actuala in privinta geneticii stiinta are asa metode bine puse la punct incit e imposibil sa se insele in privinta raselor si a istoriei lor.
apoi scapa din vedere chiar ce scrie in biblie, multi alti oameni inaintea crearii lui adam, ce au aparut cum? evident ca prin evolutie.
potopul biblic nu a existat in realitate la dimensiunea descrisa in biblie, a fost un potop local datorat unor inundatii de mari amploare si a ramas in constiinta populara.

Orice argumente ai aduce o sa spuna ca e conspiratie si ca lumea stiintifica nu doreste decat sa controleze masele.

#24
tanoit

tanoit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,351
  • Înscris: 28.01.2013
@ socrate

View Posttanoit, on 08 decembrie 2013 - 11:16, said:

si pe mine m-a bantuit ceva timp intrebarea
raspunsul (CEL PUTIN IN VIZIUNEA UNUI CUNOSCUT, NEO)),a fost urmatorul;
cei trei fi ai lui Noe,aveau culoarea pielii diferita,Sem era alb,Iafet galben,Ham negru.Posted Image
Opinia nu este a mea,si EVIDENT,ca nu-i subscriu.
Pe viitor te-as ruga,inainte sa raspunzi,sa te asiguri c-ai inteles mesajul corect.

#25
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

View PostAMAN_SER, on 08 decembrie 2013 - 11:59, said:

Orice argumente ai aduce o sa spuna ca e conspiratie si ca lumea stiintifica nu doreste decat sa controleze masele.
Asta cam asa e, caci daca n-ar fi asa, azi am folosi sistemul lui Tesla de electricitate, fara fir, fara priza si n-am avea o economie mondiala bazata pe petrol.

View Posttanoit, on 08 decembrie 2013 - 12:00, said:

@ socrate
Opinia nu este a mea,si EVIDENT,ca nu-i subscriu.
Pe viitor te-as ruga,inainte sa raspunzi,sa te asiguri c-ai inteles mesajul corect.

Pai atunci fi mai explicit.
OK, I got it. Ramane mai mult pentru Gonthar.

Edited by SOCRATE_MMXII, 08 December 2013 - 12:05.


#26
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009

View Postpacopaco1967, on 08 decembrie 2013 - 11:47, said:

De la tutun , nespălat , organism slab oxigenat , boli de ficat , devine rezistent la boli dar apar modificări la nivel de gene .

aha
deci EVA asta nu numai ca a fost o curva ci a fost si o mama denaturata lasandu-si copii sa fumeze si sa traga pe nas

#27
AMAN_SER

AMAN_SER

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,566
  • Înscris: 10.11.2008

View PostSOCRATE_MMXII, on 08 decembrie 2013 - 12:02, said:

Asta cam asa e, caci daca n-ar fi asa, azi am folosi sistemul lui Tesla de electricitate, fara fir, fara priza si n-am avea o economie mondiala bazata pe petrol.

Sistemul lui tesla fara fir dar cu radiatie electromagnetica criminala si cu ionizare a aerului de sareai in aer. Sistemul ala nu era bun. Este eficient doar la ditante mici gen 2mm ca sa eviti cuplajul galvanic dar in rest nu e bun.

#28
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

View PostAMAN_SER, on 08 decembrie 2013 - 12:05, said:

Sistemul lui tesla fara fir dar cu radiatie electromagnetica criminala si cu ionizare a aerului de sareai in aer. Sistemul ala nu era bun. Este eficient doar la ditante mici gen 2mm ca sa eviti cuplajul galvanic dar in rest nu e bun.
Neah, vezi ca nu stii. E exact acelasi sistem folosit in antichitate de egipteni. Nu se ioniza nimic in plus si n-aveai nici o radiatie electromagnetica criminala. Cine-a spus asta, e evident un necunoscator.

#29
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010
hai sa-l lasam pe tesla ca nu asta-i subiectul.
sa presupunem ca toti oamenii se trag din cei 3 fii a lui noe care unu era negru unu alb si unul galben. intrebarea mea e, de ce baietii astia 3 erau asa de diferiti din ce moment aveau aceeasi parinti sau de aceeasi rasa?

#30
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

View Postcirus6, on 08 decembrie 2013 - 12:11, said:

hai sa-l lasam pe tesla ca nu asta-i subiectul.
sa presupunem ca toti oamenii se trag din cei 3 fii a lui noe care unu era negru unu alb si unul galben. intrebarea mea e, de ce baietii astia 3 erau asa de diferiti din ce moment aveau aceeasi parinti sau de aceeasi rasa?
N-aveau cum sa iasa diferiti din moment ce n-aveau stramosi negri sau galbeni, presupunandu-l pe Noe a fi "alb".

A fost un caz in Africa de Sud cand o femeie alba a nascut gemeni, unul alb si unul negru, dar ea avusese strabunici de culoare.

Edited by SOCRATE_MMXII, 08 December 2013 - 12:14.


#31
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009

View Postcirus6, on 08 decembrie 2013 - 12:11, said:

hai sa-l lasam pe tesla ca nu asta-i subiectul.
sa presupunem ca toti oamenii se trag din cei 3 fii a lui noe care unu era negru unu alb si unul galben. intrebarea mea e, de ce baietii astia 3 erau asa de diferiti din ce moment aveau aceeasi parinti sau de aceeasi rasa?
masa curva

#32
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

View Postpetre69, on 08 decembrie 2013 - 12:16, said:

ma-sa curva
OK, curva, curva. Da' cu cine?

#33
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010

View PostSOCRATE_MMXII, on 08 decembrie 2013 - 12:13, said:

N-aveau cum sa iasa diferiti din moment ce n-aveau stramosi negri sau galbeni, presupunandu-l pe Noe a fi "alb".

A fost un caz in Africa de Sud cand o femeie alba a nascut gemeni, unul alb si unul negru, dar ea avusese strabunici de culoare.
asta explica-i la paco nu mie. :)

esti sigur ca asta a fost motivul? Posted Image
mai glumeste si je ;)

View Postpetre69, on 08 decembrie 2013 - 12:16, said:

masa curva

View Postcirus6, on 08 decembrie 2013 - 12:11, said:

de ce baietii astia 3 erau asa de diferiti din ce moment aveau aceeasi parinti sau de aceeasi rasa?


#34
AMAN_SER

AMAN_SER

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,566
  • Înscris: 10.11.2008

View Postcirus6, on 08 decembrie 2013 - 12:11, said:

hai sa-l lasam pe tesla ca nu asta-i subiectul.
sa presupunem ca toti oamenii se trag din cei 3 fii a lui noe care unu era negru unu alb si unul galben. intrebarea mea e, de ce baietii astia 3 erau asa de diferiti din ce moment aveau aceeasi parinti sau de aceeasi rasa?

Asta am intrebat si eu dar nu s-a hazardat nimeni sa imi raspunda.

#35
Ayami

Ayami

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,062
  • Înscris: 08.12.2013
mai ciruse [eu is takumi dar am probleme cu contul], cat timp ai sa incerci sa "armonizezi" pe Dumnezeu cu 'descoperirile stiintifice" o sa ai probleme
am mai zis

#36
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

View Postcirus6, on 08 decembrie 2013 - 12:18, said:

esti sigur ca asta a fost motivul? Posted Image
mai glumeste si je Posted Image

Asa or zis doctorii. Amu' nu stiu cat de adevarata-i treaba. Poate or vrut s-o scoata basma curata.
Chestia respectiva se poate intampla extrem de usor daca femeia in perioada fertila are contact sexual cu parteneri diferiti in aceeasi zi.
Iti dai seama ca era de porc sa spuna la TV ca madama s-a "iubit" in aceeasi zi si cu amantul si cu sotul, doar ca amantul era negru la culoare.
Io ma-ntreb ce-ar fi zis doctorii daca in loc de negru respectivul sa fi fost galben?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate