Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Mob City (2013 - )

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Rocco_siffredi

Rocco_siffredi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 24.09.2013
http://www.imdb.com/title/tt2176609/
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/JlDUw3qu2jU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Attached Files



#2
AwkwardMe

AwkwardMe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,866
  • Înscris: 19.07.2013
Incepe pe 4 decembrie. Din trailer pare bunicel. O sa-l urmaresc.

#3
zerobitsunt

zerobitsunt

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,930
  • Înscris: 14.01.2011
cam "slabuti" actorii din ce vad. poate o merita vizionat totusi...

#4
dmx85

dmx85

    antrenor dã jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,265
  • Înscris: 06.01.2009
am "profitat" de o raceala si am vazut toate cele 6 episoade la foc automat. Mie ca fan al genului mi-a placut mult.. Adica e ceea ce trebuia sa fie, un film stil noir ce reflecta viata unor mafioti si militieni din anii '40 din L.A. Initial trebuia sa se numeasca L.A. Noir, da' probabil ca au vrut sa ii schimbe numele intrunul mai comercial si sa nu existe asemanari cu jocu' video L.A. Noire care se desfasoara fix in aceeasi perioada. Ma temeam ca o sa fie un fel de Gangster Squad, adica un cacat comercial care nu are nicio treaba cu subiectu', da' Frank Darabont e un regizor serios totusi si si-a pus amprenta pe acest serial. Recreeaza foarte bine atmosfera acelor vremuri, costume, decor, actori alesi special sa semene cat mai bine fizic cu personajele reale pe care le interpreteaza, din punctu' asta de vedere este peste Boardwalk Empire. Are foarte multa actiune, ca sa para comercial, da' cu lucrurile astea vine si reversu' medaliei si anume personaje conturate insuficient. Pare un serial cu un buget rezonabil pt ceea ce s-a vrut sa se faca, insa temerea mea e sa nu fie scurtat brusc sau taiat bugetu' drastic din cauza ca din cate am inteles nu prea a prins asa de tare. Din pacate inca suntem in anii in care daca vrei sa faci incasari record trebuie sa faci un film despre unii masti pe fata sau cu chiloti trasi peste pantaloni care sa se bata cu oamenii malefici sau alte cacaturi facute strict pt efecte speciale si imagini spectaculoase. Sper ca in cel mai scurt timp moda asta cu filme cu subiecte ireale sa se duca.

Astept cu nerabdare sezonu' 2 din Mob City

#5
justclaudiu

justclaudiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 21.08.2011
Recomand. Imi era dor de ”Shane” dar si de atmosfera pe care o avea si The Walking Dead odata.
@ zerobitsunt Serialul mi-a atras atentia datorita distributiei. Inseamna ca nu prea le ai cu serialele daca zici ca actorii sunt slabuti.

#6
AwkwardMe

AwkwardMe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,866
  • Înscris: 19.07.2013
Imi place ca l-au bagat in joaca pe t-bag.
Mie mi-a placut, a fost surprinzator pe alocuri. Cam micut sezonul 1, dar . . .deh. Asteptam 2-ul.

BTW. . .pe imdb merita o nota mai mare.

Edited by AwkwardMe, 28 December 2013 - 15:48.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate