Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Alegerea unei rase de caine

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#55
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004
daca vrei ceva cu adevarat Special, atat ca rasa cit si ca pret, comportament si "inspaimantarea" adversarului, atunci cauta un Cão Fila de São Miguel

"A large, aggressive, working dog, the Cão Fila de São Miguel must be well socialized at an early age if it is to be kept as a pet, and supervised when around unfamiliar children.[4] As with all working dogs, it must be given regular training and a job to do. Temperaments of individual dogs may vary greatly. Suitability of an individual dog for a particular kind of work may depend on the quality of early training. This breed creates a deep bond with its owner, being very gentle, loving and receptive, despite being aggressive towards strangers and other dogs. When trained well, these dogs make fantastic family pets as they are highly intelligent and docile with those they love"

si cam asa arata:
http://cdn.greatdogs...-1246715797.jpg

#56
iulia_400

iulia_400

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 695
  • Înscris: 08.02.2007

View Postlucifer76, on 11 noiembrie 2013 - 18:51, said:

Avea un vecin un buldog (nu stiu exact de care, era maro cu alb, si desul de suplu). Caine de paza, din parti. Ii furam si cainele, ii devalizam si casa. Acum vad in drumul meu  aproape zilnic un rottweiler. Eu stiam ca astia sunt mai "turbati", dar trec pe langa gard, si el da din coada la mine.
Ideea e ca nu conteaza doar rasa cainelui, ci si firea lui. Degeaba iti iei un bleg pe post de paznic.

Foarte putini catei intalniti pe strada, la plimbare, sunt catei de rasa, ci doar seamana cu o rasa....prin selectie se mentine si aspectul si temperamentul cainelui, apoi depinde si de educatia primita de la stapan, dresaj etc.

#57
osmiu

osmiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 28.09.2006
Mr_Luchius ... eu zic sa cauti raspunsuri pe un forum de specialitate . staffordshire bullterrierul e un caine de companie cu par scurt , atasat , loial , inteligent , mandru , foarte puternic pentru statura sa , cu un necesar f mare de miscare , nu face paza si nu te apara . personal cunosc mai mult sau mai putin ori am vazut ocazional numai urmatorii caini din aceasta rasa : Zupa , PisPis , Alhen , Camaro,  Charlie , Flor , Sasha , Sati . poate ca au mai fi fost si altii , dar i-am uitat ,

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate