Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Acer Liquid Z3

- - - - -
  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#55
alfa147

alfa147

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 21.07.2009
La fel si la mine, am incercat mai multe variante, dar niciuna nu a functionat. Banuiesc ca trebuie urcat din pc in card si dat update dupa aia.

#56
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,485
  • Înscris: 29.10.2007
A mers la careva pana la urma?

#57
alfa147

alfa147

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 21.07.2009
Au retras updateul, mie nu mai imi gasesti update disponibil, pe stilul epic fail!

#58
sorindts

sorindts

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 23.06.2009
Cum setez functia "APELARE FRECVENT" pentru anumite numere de telefon.

#59
sorindts

sorindts

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 23.06.2009
cum pot asocia un numar cu o melodie

View Postsorindts, on 15 martie 2014 - 11:55, said:

cum pot asocia un numar cu o melodie

View Postadrijaan, on 27 octombrie 2013 - 19:01, said:

Pana la urma la punctul unu am gasit rezolvarea, dar la doi nicio sansa.
Alta belea am conectat la telefon niste casti de la un nokia (mufa este aceeasi) dar se aude foarte incet cu toate volumele la maxim.
Stie cineva ce fel de casti sunt compatibile cu acest telefon?
Si cand gaseste cineva o husa flip pentru acest telefon sa ne dea si noua de veste aici pentru ca eu nu am gasit pe tot netul.
si pana la urma cum se copiaza ca nui dau de cap....

#60
alfa147

alfa147

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 21.07.2009
Telefonul are un sunet bun, daca activezi dts-ul. Însă îți trebuie si niște căști ok, eu am folosit niște sennheiser și am fost mulțumit. Cred ca problema e de la căștile alea nokia, probează și alte căști.

#61
Rango

Rango

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 653
  • Înscris: 09.02.2012
Buna Ziua!
Am un Acer Z120, i-am dat o resetare din fabrica pt ca se cam bloca, dupa resetare merge bine numai ca nu imi mai recunoaste Cartela SIM. Am incercat si cu alte cartele tot la fel face.  Aveti vreo idee cum as putea rezolva aceasta problema?

#62
alfa147

alfa147

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 21.07.2009
E vorba de z130, nu? De unde ai luat telefonul? Incearca simuri orange si vodafone. Daca nici atunci nu vrea, fuga cu el la garantie.

#63
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,485
  • Înscris: 29.10.2007
Pana la urma a aparut un update viabil sau mai asteptam?

#64
alfa147

alfa147

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 21.07.2009
Am găsit un update, a durat vreo 20 de minute, însă tot 4.2.2 e varianta de soft.

#65
costy81gl

costy81gl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 06.04.2005
Mie imi apare mesajul de 2 zile, dar n-am avut curaj sa-l instalez. E totul ok la tine? Se pierde ceva dupa update? Trebuie sa-mi salvez contactele sau pozele? Aplicatiile raman instalate sau trebuie sa le reinstalez?

#66
alfa147

alfa147

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 21.07.2009
Totul ok, nu pierzi nimic, nu reinstalezi nimic. Nu stiu ce e cu updateul asta, am sesizat o modificare doar in lockscreen, atat.

#67
xifor

xifor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 06.02.2007
Va mai functioneaza functia info proprietar dupa update?

#68
Klasse

Klasse

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,042
  • Înscris: 29.05.2006
Va cer scuze daca sunt ignorant. Care varianta de rom trebuie s-o descarc de pe site-ul Acer?
EMEA.GBs
EMEA_CUS1
EMEA_CSM
EMEA_GEN1s
EMEA_VGs
EMEA_MTRs
Acestea se regasesc. Habar nu am care e diferenta intre ele...

#69
geox18

geox18

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 23.10.2010
buna ziua.detin telefonul acer z3 si am o problema la el.display si touch sunt sparte si nu am gasit pe nici un site piesele pentru el.daca cunoaste cineva un site unde as putea sa gasesc display+touch va rog sa-mi trimiteti un mesaj privat deoarece nu avem voie sa scriem in public site-uri sa nu facem reclama la ele.va multumesc

#70
a_macska

a_macska

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 25.07.2014

View Postbikermanro, on 25 octombrie 2013 - 21:38, said:

Pentru moment pot sa iti raspund la intrebarea nr. 3: l-am luat de la cosmote sigilat, iar in cutie nu avea decat incarcatorul si cablul de date. Fara husa, fara casti. Este foarte posibik ca in Romania sa il importe fara orea multe accesorii ca sa le iasa un cist mic de achizitie.
Așa am cumpărat și eu un an în urmă, husa mi-a fost dată de vânzător pentru că a fost drăguț dar nu era în cutie. Căști avem eu, așa că nu am fost deranjată.

P.S. :  Postez de la acest telefon chiar acum. lol

Edited by a_macska, 06 November 2014 - 10:37.


#71
bami

bami

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.03.2014
Ajutor! am primit ieri  un acer z3 si nu inteleg ce are, in sensul ca atunci cand sunt apelata telefonul nu suna, doar vibreaza. am intrat la volume si le-am dat la maxim, am intrat la ringtonuri si am incercat sa setez tonuri  diferite, insa rezultatul final este ca tot nu se aude nimic, doar vibreaza cand sunt apelata. ati mai intalnit probleme de genul acesta? ce nu merge la el? va multumesc si astept cu nerabdare raspuns de la cineva

#72
prison

prison

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 06.10.2009

View Postbami, on 18 noiembrie 2014 - 09:19, said:

Ajutor! am primit ieri  un acer z3 si nu inteleg ce are, in sensul ca atunci cand sunt apelata telefonul nu suna, doar vibreaza. am intrat la volume si le-am dat la maxim, am intrat la ringtonuri si am incercat sa setez tonuri  diferite, insa rezultatul final este ca tot nu se aude nimic, doar vibreaza cand sunt apelata. ati mai intalnit probleme de genul acesta? ce nu merge la el? va multumesc si astept cu nerabdare raspuns de la cineva
fa o resetare din fabrica

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate