Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 [email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 

Acer Liquid Z3

- - - - -
  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#19
adrijaan

adrijaan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 25.10.2013
antonbetonistu,
Foarte tare cu manualul de utilizare. Multumim.

Am si eu o problema :
Cand scriu mesaje in modul orizontal mai ales se intampla uneori, nu mereu, sa fie necesar sa apas in partea de sus a casutei vreunei litere. Daca apas in partea centrala a literei se activeaza litera de sub ea. La voi cum este ? Sa fie la mine o problema la touch?

#20
Maxtortheone

Maxtortheone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 01.03.2007
[ https://i.imgur.com/WGqxCv5.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#21
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,401
  • Înscris: 16.03.2011
Banuiesc ca suporta fara prob un overclock la 1.3 ghz.
Ce mi se pare e ca frecventa minima e prea mare.

#22
Maxtortheone

Maxtortheone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 01.03.2007
Mai incolo in soft arata ca minimul e de fapt vreo 298mhz.

#23
adrijaan

adrijaan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 25.10.2013
Ce-nseamna asta? E de bine, e de rau?

#24
andreiboss007

andreiboss007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.11.2013
Salut!
Imi place mult aparatul.
Nu am reusit sa conectez o casca NOVERO TheFirstOne prin bluetooth.
Ceva sugestii?
Multumesc

#25
Alldakit

Alldakit

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 14.01.2011
L-am cumparat de o saptamana, e un smart foarte bun , peste asteptari.

Ii trebuie neaparat o folie pe touch (gasiti pe okazii, in magazine inca nu) si o husa mai buna ca se zgaraie repede.
Se misca foarte bine,  camera de 3 mp scoate foto bune, daca ii puneti iGO gps este perfect, wireless-ul prinde de la distanta mare.

E ciudata chestia cu ringtonul, trebuie sa faceti un folder pe card denumit MEDIA si in interior unul cu RINGTONES si acolo puneti ce ringtone vreti.
Am obs ca XP-ul nu recunoaste cardul prin cablu de date, chiar daca dai transfer de date, dar pe Windows 7 merge perfect. Pe XP folosesc WIFI Transfer, o aplicatie pt acer si intri de pe xp prin browser.
Sunt f multumit de el.

Cu restu de detalii va stau la dispozitie.

P.S. A gasit cineva incarcator auto>?

Edited by Alldakit, 20 November 2013 - 09:32.


#26
alecsutsa

alecsutsa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 12.11.2013

 Alldakit, on 20 noiembrie 2013 - 09:05, said:

L-am cumparat de o saptamana, e un smart foarte bun , peste asteptari.

Ii trebuie neaparat o folie pe touch (gasiti pe okazii, in magazine inca nu) si o husa mai buna ca se zgaraie repede.
Se misca foarte bine,  camera de 3 mp scoate foto bune, daca ii puneti iGO gps este perfect, wireless-ul prinde de la distanta mare.

E ciudata chestia cu ringtonul, trebuie sa faceti un folder pe card denumit MEDIA si in interior unul cu RINGTONES si acolo puneti ce ringtone vreti.
Am obs ca XP-ul nu recunoaste cardul prin cablu de date, chiar daca dai transfer de date, dar pe Windows 7 merge perfect. Pe XP folosesc WIFI Transfer, o aplicatie pt acer si intri de pe xp prin browser.
Sunt f multumit de el.

Cu restu de detalii va stau la dispozitie.

P.S. A gasit cineva incarcator auto>?



o intrebare .. cum stergi un contact din agenda? .ca nu gasesc absolut pe nicaieri cum sa sterg

#27
AntonBetonistu

AntonBetonistu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 14.06.2013

 alecsutsa, on 22 noiembrie 2013 - 14:21, said:




o intrebare .. cum stergi un contact din agenda? .ca nu gasesc absolut pe nicaieri cum sa sterg

Agenda>contactul respectiv>optiuni contact(cele 3 patratele verticale din dreapta sus)>Stergeti   si gata, l-ai sters

#28
alecsutsa

alecsutsa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 12.11.2013

 AntonBetonistu, on 24 noiembrie 2013 - 18:42, said:


Agenda>contactul respectiv>optiuni contact(cele 3 patratele verticale din dreapta sus)>Stergeti   si gata, l-ai sters


da..gasisem ..ms mult..am avut eu niste nr..la care nu stiu dc nu aparea optiunea de stergere..acelea au mers sterse doar cu contact remover..

#29
alecsutsa

alecsutsa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 12.11.2013
inca o intrebare :)) ..voua atunci cand primiti msg vi se aprinde ecranul tel? ..ca mie nu

#30
frtlsorin

frtlsorin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 07.08.2007
La mine nu vrea sa se conecteze la pc.Prima oara cand m-am conectat a vazut tel. apoi a disparut si nu mai vrea sa se conecteze.Acum cand conectez cablul la pc nu se intampla nimic(nu-l vede)A mai patit cineva asa?

#31
adrijaan

adrijaan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 25.10.2013
vezi ca pe pagina anterioara antonbetonistu a pus un manual de utilizare complet. Downloadeaza si tu si vezi exact ce are. Dar totusi cred ca trebuie sa instalezi tu un program in pc, nu stiu exact, dar vezi in manual.

#32
frtlsorin

frtlsorin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 07.08.2007
Am intrat pe pagina lor si am descarcat driverul usb dar tot nu vrea.Mai are cineva o idee?

#33
costy81gl

costy81gl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 06.04.2005
Il am de 3 saptamani si sunt foarte multumit de el. De exemplu acum bateria e la 20% si au trecut 6 zile si o ora de la ultima incarcare, interval in care a avut 2 simuri in stand-by si am si vorbit 1-2 ore.
Problema e ca se gasesc greu folii de calitate pentru el, iar huse dedicate inca nu a fabricat nimeni. Telefonul s-a lansat in septembrie 2013 si nu avut timp chinezii sa faca.

Legat de driver usb, abia in seara asta am reusit sa transfer ceva, dar merge cam greu. Eu instalasem AirDroid, cu ajutorul caruia nu doar transfer fisiere, dar umblu si la o gramada de setari in telefon fara sa-l ating (prin wifi).
Contactele le-am importat de pe simuri in contul Google, acolo le-am editat(le-am pus si poze) prin intermediul PC-ului, apoi am dat import din contul Google in memoria telefonului.

Sa nu uit: mi sa indeplinit visul meu de-o viata. Acum imi inregistrez automat toate convorbirile cu aplicatia "Call Recorder" si nu mai uit nimic din ce-am vorbit. Pe multe telefoane nu merg astfel de aplicatii, in sensul ca se inregistreaza doar vocea ta.

Pe file list gasiti un kit de Sygic care e foarte ok. Eu am avut in trecut GPS dedicat cu Sygic si din caua asta il prefer in locul Igo.

Edited by costy81gl, 28 November 2013 - 23:02.


#34
alecsutsa

alecsutsa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 12.11.2013

 costy81gl, on 28 noiembrie 2013 - 22:35, said:

Il am de 3 saptamani si sunt foarte multumit de el. De exemplu acum bateria e la 20% si au trecut 6 zile si o ora de la ultima incarcare, interval in care a avut 2 simuri in stand-by si am si vorbit 1-2 ore.
Problema e ca se gasesc greu folii de calitate pentru el, iar huse dedicate inca nu a fabricat nimeni. Telefonul s-a lansat in septembrie 2013 si nu avut timp chinezii sa faca.

Legat de driver usb, abia in seara asta am reusit sa transfer ceva, dar merge cam greu. Eu instalasem AirDroid, cu ajutorul caruia nu doar transfer fisiere, dar umblu si la o gramada de setari in telefon fara sa-l ating (prin wifi).
Contactele le-am importat de pe simuri in contul Google, acolo le-am editat(le-am pus si poze) prin intermediul PC-ului, apoi am dat import din contul Google in memoria telefonului.

Sa nu uit: mi sa indeplinit visul meu de-o viata. Acum imi inregistrez automat toate convorbirile cu aplicatia "Call Recorder" si nu mai uit nimic din ce-am vorbit. Pe multe telefoane nu merg astfel de aplicatii, in sensul ca se inregistreaza doar vocea ta.


Care aplicatie de Call recoder o ai? ..

#35
costy81gl

costy81gl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 06.04.2005
De la Clever Mobile.

#36
alecsutsa

alecsutsa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 12.11.2013

 costy81gl, on 29 noiembrie 2013 - 10:03, said:

De la Clever Mobile.


ms :D

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate