Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Pentru abonatii DIGI TV, sunteti de acord cu BOMBA-JIJI ?

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
lheloo

lheloo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 12.06.2004
Tocmai m-am abonat si eu la digitv. Stiti ce nu mi-a placut? Ca nu este precizat nicaieri la sediul lor sau in pliantele lor ca se face contractul pe doi ani.  Acest lucru l-am citit in contract bineinteles dupa ce mi l-a dat.

#20
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Quote

Ca nu este precizat nicaieri la sediul lor sau in pliantele lor ca se face contractul pe doi ani

Adreseaza-te in scris la OPC. Nu esti singurul care a fost tras pe sfoara cu ultima oferta.

#21
kingblana

kingblana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.12.2003
Nu esti tras pe sfoara niciunde daca semnezi de bunavoie . Daca ti-e lene sa citesti contractul , e alta treaba ....

#22
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

View Postkingblana, on Dec 15 2005, 18:28, said:

Nu esti tras pe sfoara niciunde daca semnezi de bunavoie . Daca ti-e lene sa citesti contractul , e alta treaba ....

Orice promotie (drepturi + inadatoriri) trebuie trecuta in pliantul de reclama a serviciului nu numai in contract conform legii.

#23
bmihai47

bmihai47

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.01.2006
Sal . Nu-ti spun altceva , decat ca toate firmele ( sat , gsm , etc) fac la fel. Eu sunt abonat la gigitv din iunie 2005 si nu am de ce sa ma plang . Decat sa ma abonez la Max tv care spune ca ofera pachetele + 350 de prog. fta ( taranii nu stiu ca se pot prinde si cu alt receiver ) sau Focussat , care are preturi mai mari si prog . mai putine , mai bine cu GIGITV asa cum ii.Degeaba spune oricare ca nu e bun receiverul , eu sunt foarte multumit . Nu am avut niciodata intreruperi si nici alte probleme.

View Postpytonu, on Dec 7 2005, 17:45, said:

Noua oferta e binevenita pentru viitorii posesori, dar pentru cei care au deja kitul a fost o dezamagire crunta.La cat s-a batut toba "dincolo" cu marile modificari ....au fost total neseriosi. Asteptam cu totul alceva nu o oferta economica promotionala. Ar fi trebuit sa ramanem asa  :surprise: nu asa :rant:
Oricum subiectul e depasit. Am inghitit galusca mergem mai departe.Ferice de cei care au CATV.
Ma abtin de ieri seara sa nu postez cuvinte plastice.



Scuze ca te contrazic . Daca citeai contractele ( cel semnat de tine si cel nou ) nu vorbeai asa . tu ai semnat pe 1 an . Cei cu abonament gratuit 1 an semneaza contract pe 2 ani . Pana si la contractele de chirie sau daca ai cumparat receiverul , ii o mare diferenta. daca ai platit cash , poti renunta oricand . Dar daca ai luat in chirie aparatul ( sau rate ) esti obligat sa platesti chiar daca se face abonamentul 1.000.000 lei . La fel patesc si cei care prind oferta cu 1 an gratis. Al doilea an platesc obligatoriu cat vor cei de la gigitv. Eu inca mai am si catv ( upc timisoara ) , dar vreau sa renunt la el.

#24
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,198
  • Înscris: 07.08.2003
Eu nu inteleg de ce va ofticati in halul asta. Ofertele la telefonie mobila nu eu evoluat si ele ? Cui nu ii convine sa rezilieze contractul si sa-si faca altul. E foarte simplu

#25
lukas75

lukas75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 28.03.2005

View Postlheloo, on Dec 15 2005, 15:47, said:

Tocmai m-am abonat si eu la digitv. Stiti ce nu mi-a placut? Ca nu este precizat nicaieri la sediul lor sau in pliantele lor ca se face contractul pe doi ani.  Acest lucru l-am citit in contract bineinteles dupa ce mi l-a dat.



CINE CREZI CA ITI DADEA 1 AN MOCCA DACA NU TE PRINDEA INCA UN AN SA ISI SCOATA BANII PE CONSERVA........  :death:  
Nu va mai plangeti ca nu aveti de ce, daca v-au prostit cu oferta lor de 1 an mocca si acu visati ca dupa 1 an sa renuntati TZEAPAAAAAAAAA  :inlove:

Ca sa nu fir rau pana la capat este totusi din punct de vedere financiar cea mai avantajoasa ..... sper ca si focussat sa se trezeasca si sa adopte dupa 31 martie aceeasi politica mai ales ca au receptoare de nota 20 pe care le dau mocca.
Mai bine sa ceara 100 euro pe receptor la toata lumea si sa ofere aceeasi promotie ALBASTRU + ROSU GRATIS 1 an de zile iar in al 2 lea an 19 RON.
:w00t:

#26
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 30.08.2003
Daca se dadea un an mokka si abonamentul se facea pe un an eu ziceam ca Digi a innebunit. Este absolut normal ca baonamentul sa-se faca pe 2 ani daca primesti un an gratis.

#27
A Viszkis

A Viszkis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 15.11.2005
Gratuitate la abo baza sta in picioare numai daca platesti si ceva Extra. Daca ceri numa baza, nu e gratuit. Info: 031-4004001

#28
lukas75

lukas75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 28.03.2005

View PostA Viszkis, on Jan 23 2006, 14:56, said:

Gratuitate la abo baza sta in picioare numai daca platesti si ceva Extra. Daca ceri numa baza, nu e gratuit. Info: 031-4004001


BETON
nu am citit contractu ca nu mi l-au dat boii. Sa fie sanatosi, tataie de la tzara nu va plati pt extra ........
MIINE SPER SA PUN MINA PE EL SA IL STUDIEZ
DECHID POST NOU CU SUBIECTU SPER SA NU VA SUPARATI
POATE TOTUSI CINEVA IL ARE

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate