Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Pentru abonatii DIGI TV, sunteti de acord cu BOMBA-JIJI ?

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
msv

msv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 05.12.2005
S-a confirmat Bomba celor de la RCS-RDS ( DIGITV )!!!!
Au aparut noile pliante , cu noua pomana -BAZA GRATIS daca cumperi conserva !!!!!
In atentia vechilor abonati , sunteti de acord cu noua oferta ?
Veti mai plati abonamentul digi de la 1 ianuarie 2006 ?
Oameni buni, haideti sa le dam si noi un sut in fund celor de la Digi Tv, asa cum fac dansii in prezent cu vechii abonati !!!
Cumparati o noua conserva pentru a beneficia de oferta gratis , reziliati vechile contracte , iar glorioasa conducere de la RCS-RDS va constata ca va avea cam acelasi numar de abonati in continuare.
NU este normal ca un vechi abonat sa nu mai valoreze nimic , dupa ce a cotizat timp de un an, si care te-a ajutat sa te dezvolti , iar un abonat nou sa beneficieze de MEGA POMANA rcs-rds!!!
In loc sa investeasca in calitatea serviciilor ( imagine mai buna , TXT , internet , programe noi ) , dansii subventioneaza viitorii abonati !!!!!!

#2
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Citat

In atentia vechilor abonati , sunteti de acord cu noua oferta ?

Eu am mai spus ca nu sunt de acord. Chiar daca ne-au dat 1 an HBO+Cinemax " for free " pot spune ca si-au batut efectiv joc de noi in acest timp din cauza problemelor cu semnalul pe TP1 si TP2 iar mai apoi cu experimentele lor pe firmware-ul conservelor :( Asta ca sa nu mai spun ca ne-au bagat pe gat fortat la aceea vreme receptoare cu defecte de fabricatie (ma refer aici la sursa defecta pt. toate HSS-1120NA si la primele HSS-1160NA care nu a mai permis la un moment dat updatarea firmware-ului). Oricum eu nu cred ca o sa mai platesc din 01.04.2006 si raman numai pe CATV din cauza ca de astia depind la propriu cu acces-ul la net :puke:  

Citat

Oameni buni, haideti sa le dam si noi un sut in fund celor de la Digi Tv, asa cum fac dansii in prezent cu vechii abonati !!!

Din pacate Focus si MaX nu sunt inca o alternativa la GiGi care tinde sa devina monopol pe piata DTH :(

#3
gelu_dh

gelu_dh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,148
  • Înscris: 26.09.2005
Intr-adevar a adus explozii in multe inimi bomba digi atat la vechii abonati printre care ma numar si eu (caci ne asteptam cu totii la ceva facilitati si cand colo nimic) cat si la ceilalti concurenti care cred ca vor arunca si ei alte bombe pentru atragerea cat mai multor clienti. Eu unul nu mai cred deacum in bombe in sens pozitiv. Multi isi pun nadejdea in noul receptor digi. Eu unul cred ca va fi un mare jaf caci asa e pe piata: tot ce iese mai in urma e mai prost asa ca nu imi mai pun nici o speranta  in ceva bun. Am crezut in bomba dar m-a dezamagit  ne-a lovit pe toti abonatii vechi cu schijele ei. FERITI-VA DE BOMBELE DIGI!!!

#4
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
Cu ce te-a supar digi tv asa de rau?

#5
gelu_dh

gelu_dh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,148
  • Înscris: 26.09.2005
Cu cat de repede si cu cat fast a adunat Digi clientii tot asa de repede o sa-i piarda daca nu va face inbunatatiri si o politica nu numai de a atrage clientii ci si de ai pastra. Nu-i greu sa ajungi pe primul loc dar mai greu e sa te mentii pe primul loc. Eu zic ca ar fi frumos sa aiba o politica de fidelitate fata de clienti si sa nu-i fugareasca ci sa- i mentina.

#6
pytonu

pytonu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 27.06.2005
Noua oferta e binevenita pentru viitorii posesori, dar pentru cei care au deja kitul a fost o dezamagire crunta.La cat s-a batut toba "dincolo" cu marile modificari ....au fost total neseriosi. Asteptam cu totul alceva nu o oferta economica promotionala. Ar fi trebuit sa ramanem asa  :surprise: nu asa :rant:
Oricum subiectul e depasit. Am inghitit galusca mergem mai departe.Ferice de cei care au CATV.
Ma abtin de ieri seara sa nu postez cuvinte plastice.

#7
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,480
  • Înscris: 30.08.2003
Moo. asta este lumea in IT si Telecomunicatii. Ofertele de Craciuni de obicei rup gara targului. Asta se practica si in strainatate. Sau uitati-va la ofertele de telefonie mobila. Eu nu m-am plans niciodata ca am luat telefonul meu Zapp cu 129 USD si acum este 39 ... asta este. Asta este lumea in carea traim. Este o oferta superba de a a aduce noi abonati la Digi. Cand am cumparat eu jijiul stiam ca o sa apara o oferta de promotie foarte buna insa aveam nevoie si am luat-o. Si nu regret nici un pic. Si sa stiti, o sa avem si noi o surpriza in curand ... una foarte placuta si nesperata. N-am dreptul sa zic ce este dar va fii o oferta OK...

#8
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,480
  • Înscris: 30.08.2003
Daca ai vedea cele 2 receptoare noi, nu ai mai zice asa ceva. Una este aboslut o bomba uriasa ... celalat cred ca va tintii numai un anumit target din abonatii Digi, insa tot este una superba si foarte utila pentru unii. Mai vb. noi peste cativa saptamni (OK, a doua sigur ca nu va aparea inainte de primavara, dar eu personal o sa-l astept)

#9
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,979
  • Înscris: 06.09.2004
Nu mai sariti asa de fund in sus. Toate firmele din lume ofera facilitati pt. noii abonati. Si voi (noi) ati (am) avut atunci cind ne-am abonat. Au tot intrat canale, s-a dat gratis HBO si Cinemax... Companiile de telefonie mobila nu fac la fel? Uita-te la ofertele lor. Telefonul pe care ti l-ai luat acum un an cu 150 dolari acum e 19 dolari. Du-te si fa scandal la Connex si Orange!
Nu te obliga nimeni sa ramii la Digi. Ai cablu, Focus, Max, antena UIF...
In al doilea rind pe forumul RDI s-a spus ca in curind urmeaza ceva si pentru vechii abonati. Nici eu nu sint fan Digi. Dar incercati sa fiti realisti. E cea mai buna oferta de pe piata.

#10
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003
Mo, io acum in decembrie, fac abonamente la clientii care au facut anu trecut pe vremea asta :)
Deci..... rezultatul? E mai bine sa te abonezi decat sa ramai client fidel.
RCS va asteapta cu bratele deschise, la fel si Connex-Vodafone si Orange.

#11
pytonu

pytonu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 27.06.2005

Citat

Daca ai vedea cele 2 receptoare noi, nu ai mai zice asa ceva. Una este aboslut o bomba uriasa ... celalat cred ca va tintii numai un anumit target din abonatii Digi
Ahaaa , deci intentia a fost lansarea stirilor despre noul receptor si probabil acces la internet, dar ceva s-a intamplat si a aparut doar stirea cu promotia altfel nu inteleg de ce s-a batut atata tam tam.

#12
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,480
  • Înscris: 30.08.2003
Nu stiu care a fost intentia lui Fanta. Eu am stirile mele din alta surse ... si eu nu lansez bombe :)

#13
A Viszkis

A Viszkis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 15.11.2005

Citat

Veti mai plati abonamentul digi de la 1 ianuarie 2006 ?
Io da, ca-s multumit de serviciile lor. Pana nu demult aveam CATV de la ASStral, unde pt 25 canale plateam 310.000 lei, iar daca vroiam toata grila (40 programe), ma costa 550.000 lei.

Citat

Cumparati o noua conserva pentru a beneficia de oferta gratis , reziliati vechile contracte , iar glorioasa conducere de la RCS-RDS va constata ca va avea cam acelasi numar de abonati in continuare.
Io am 3 conserve in casa, nici una nu e cumparata, asa ca n-am de ce sa reziliez contractul. Oferta actuala nu e asa confortabila pt mine, unul care nu vrea sa investeasca 6 milioane in conserve, care dupa 1 an iese din garantie, si daca va avea vreo problema, sa mai cheltui cateva sute de mii de lei. Mentionez, ca 2 dintre cele 3 conserve sunt din lotul ian 2005, si nu apare nicaieri, ca fiind inchiriat, deci nu platesc nimic in afara abonamentului.

Citat

NU este normal ca un vechi abonat sa nu mai valoreze nimic
Si la companiile mobile asa este situatia, nu numai la digi.

#14
beerman

beerman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 29.06.2005
Toti ati atins puncte esentiale. Aveti mare dreptate!

Vizualizare mesajisr2002, pe Dec 7 2005, 18:10, a scris:

In al doilea rind pe forumul RDI s-a spus ca in curind urmeaza ceva si pentru vechii abonati. Nici eu nu sint fan Digi. Dar incercati sa fiti realisti. E cea mai buna oferta de pe piata.

Sper ca va fi si pentru noi (mai) bine! Cred ca se poate!

Mai stie cineva ce e cu canalul test?

#15
becali

becali

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 10.10.2003
se stie ca va fi TV 1000, nu se stie de cand :D

#16
costelinon1

costelinon1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 15.10.2005

Vizualizare mesajmsv, pe Dec 7 2005, 12:39, a scris:

....
La fel procedeaza toti, asa ca nu stii ce sa faci!

#17
Nautilus

Nautilus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 21.05.2004
Sal,
oare cu noua promotie , cu pachetul de baza Gratis , se poate inchiria decoderul?
sau gratis e , numai daca cumperi tot kit-ul?

#18
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Vizualizare mesajNautilus, pe Dec 9 2005, 20:28, a scris:

Sal,
oare cu noua promotie , cu pachetul de baza Gratis , se poate inchiria decoderul?
sau gratis e , numai daca cumperi tot kit-ul?

Oferta cu baza gratis 1 an se aplica numai daca cumperi decoderul si faci contract pe 2 ani.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate