Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Skoda Roomster

- - - - -
  • Please log in to reply
314 replies to this topic

#73
WildChild

WildChild

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 1,972
  • Înscris: 11.05.2006
Nu dati cu oua stricate, dar se pare ca sunt singurul care are un fetis cu dricurile :D , iar Roomster mi se pare super misto. Daca as fi familist cu un buget de pana in 20.000 de Euro, asta ar fi prima optiune (bine ca nu sunt). Nu spun ca e super frumusete, dar are o linie care imi place, spre deosebire de alte monstruozitati de MPV-uri derivate din dube. Asa sunt eu, mai freaky! :P

#74
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
scuza-ma insa un Peugeot partner combi arata mult mai bine decat chestia asta. Sau un caddy life. chiar si break-ul mcv arata mai bine dpdv exterior. In interior insa roomsteru arata mult mai bine

#75
WildChild

WildChild

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 1,972
  • Înscris: 11.05.2006

 romaximusro, on Oct 24 2006, 11:19, said:

scuza-ma insa un Peugeot partner combi arata mult mai bine decat chestia asta. Sau un caddy life. chiar si break-ul mcv arata mai bine dpdv exterior. In interior insa roomsteru arata mult mai bine
Nu incerca sa-mi bagi pareri pe gat! De gustibus non est disputandum, si tot ce ai enumerat tu acolo mi se pare a fi un lant de utilitare/MPV-uri/whatever boccii rau de tot, culminand cu MCV-ul. E parerea mea si mi-o asum, poate ca altora li se par sexy... :notangel:

#76
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
nu iti bagam nimic pe gat. Sorry daca ai inteles asta. Insa mi se pare ciudat ca cuiva ii place roomsteru. Din cauza ca are linii care nu se pupa una cu alta, din cauza ca e ciudata, din cauza ca spatele ala e de kko fata de linia laterala  etc.

Eu daca as cumpara masina asta probabil as face-o doar pentru interior , care e superfain.

#77
WildChild

WildChild

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 1,972
  • Înscris: 11.05.2006

 romaximusro, on Oct 24 2006, 11:39, said:

nu iti bagam nimic pe gat. Sorry daca ai inteles asta. Insa mi se pare ciudat ca cuiva ii place roomsteru.
Mie mi s-a parut (si inca mi se pare) ca fata Seriei 7 (E65/66) este printre cele mai urate parti frontale ale unei masini de serie, ever (vb de varianta ininte de facelift). Nici eu nu i-am inteles pe cei care au cumparat aceasta masina din ratiuni de ordin estetic - mai ales ca s-a vandut mult mai bine decat predecesoarea, pe care inca o consider printre cele mai frumoase limuzine de lux. Inseamna ca nu au facut masina aia pentru unii ca mine, simplu!
Spun ca e o diferenta intre a zice "mie imi place/nu-mi place" si a zice "e urata/e frumoasa [...] pentru ca asa zic eu".
Scuze de OFF-TOPIC. :notangel:

#78
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
ca tot veni vorba de BMW seria 7 generatia anterioara si eu gandesc la fel ca tine. Una dintre cele mai stilate, frumoase si tot ce vrei tu ,limuzine ce au existat si exista pe piata.  :inlove:

#79
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
am vazut o armata de roomstere de astea la Cheile Gradistei, urate masini.

#80
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006
s-a dat cineva cu acest dric cu pedigree?

#81
701

701

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 16.06.2004
Eu si este super tare. Motorizarile pe benzina sunt super-sprintare , masina este extrem de mare la interior, finisajele sunt de f buna calitate, standardul de baza este generos. Motorizarea Diesel este mult mai linistita decat PD-urile de pe Octavia, Fabia si Golf iar preturile, o sa vedeti, o sa moara de ciuda Maximus u cazanu' lui de Logan :D

#82
sorin mok

sorin mok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 05.04.2005

 701, on Oct 24 2006, 21:36, said:

Eu si este super tare. Motorizarile pe benzina sunt super-sprintare , masina este extrem de mare la interior, finisajele sunt de f buna calitate, standardul de baza este generos. Motorizarea Diesel este mult mai linistita decat PD-urile de pe Octavia, Fabia si Golf iar preturile, o sa vedeti, o sa moara de ciuda Maximus u cazanu' lui de Logan :D


Asta inseamna ca daca ar avea 6 locuri (habar n-am), ar cam taia-o pe Logan de la portie!

#83
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

 701, on Oct 25 2006, 07:36, said:

Eu si este super tare. Motorizarile pe benzina sunt super-sprintare , masina este extrem de mare la interior, finisajele sunt de f buna calitate, standardul de baza este generos. Motorizarea Diesel este mult mai linistita decat PD-urile de pe Octavia, Fabia si Golf iar preturile, o sa vedeti, o sa moara de ciuda Maximus u cazanu' lui de Logan :D
de la ce scor? nu de alta dar ma ameninta nevasta ca ma vrea mort si vreau sa imi aleg dricul singur  :D

#84
701

701

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 16.06.2004
Are 5 locuri insa locurile din spate sunt reglabile in toate pozitiile si felurile. Incepe cum spunea cineva pe la 12.000 si se termina pe la 18.000 unul super-echipat 1.9 TDI PD. Insa standardul este foarte generos. Si inca ceva:
"interior de o calitate foarte slaba, chiar si prima generatie de skoda Fabia avea materiale mai bune ca roomster-ul "
Ca de obicei, acesta este un citat din Romaximus care vorbeste fara sa stie despre ce. Amice, spre diferenta de tine, eu am condus aceasta masina ( si multe altele in afara de Logan, nu ca tine) si stiu despre ce vorbesc - tu doar ocupi spatiu pe-aici. Vezi ca la Meridian cauta astia aplaudaci ca tine ca-s "Porti Deschise" zilele astea - du-te si baga o cheie de-aia moka in contact la Logan, poate iti mai 'tragi" un tomberon, ca sa faci pereche.

#85
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

 701, on Oct 24 2006, 21:54, said:

Are 5 locuri insa locurile din spate sunt reglabile in toate pozitiile si felurile. Incepe cum spunea cineva pe la 12.000 si se termina pe la 18.000 unul super-echipat 1.9 TDI PD. Insa standardul este foarte generos. Si inca ceva:
"interior de o calitate foarte slaba, chiar si prima generatie de skoda Fabia avea materiale mai bune ca roomster-ul "
Ca de obicei, acesta este un citat din Romaximus care vorbeste fara sa stie despre ce. Amice, spre diferenta de tine, eu am condus aceasta masina ( si multe altele in afara de Logan, nu ca tine) si stiu despre ce vorbesc - tu doar ocupi spatiu pe-aici. Vezi ca la Meridian cauta astia aplaudaci ca tine ca-s "Porti Deschise" zilele astea - du-te si baga o cheie de-aia moka in contact la Logan, poate iti mai 'tragi" un tomberon, ca sa faci pereche.


amice, imi arati si mie unde am spus asta?De ce nu spui ca ceva mai jos am spus ca interiorul nu e asa de rau?   da nah.. de ce sa spui adevarul, cand poti sa spui numai jumate din el..

Edited by romaximusro, 25 October 2006 - 22:31.


#86
portoland

portoland

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 25.08.2006

Quote

portoland...daca maximus e prologan...tu esti obsesiv proskoda....nici makar impartial...( sa fii multumit cu motorizare 55CP...la masina mai gra de 1 tona )
PS ...mie imi plac Fabiile...dar mi-as lua una cu minim 64CP ( adik varianta 1.s HTP cu 12V ...hi hi)

amice... te invit sa citesti ce-am scris acolo pe topic, nu sa asculti la prostiile lui maximus... n-am zis ca motorul de 55cp e extraordinar ci doar m-am opus unei critici nejustificata prin duritatea ei... daca ai fi citi cu atentie ai fi aflat ca eu am 64cp...hi..hi..

si ca sa nu zici ca n-am zis nimic de roomster: da, designul nu e reusit. probabil au vrut sa faca ceva care sa uimeasca, dar au cam dat-o chix. iar pentru greutatea initiala a masini doar motorul de 64 nu stiu daca e suficient, avand in vedere faptul ca pe masina vor mai merge ceva 400-500 de kg cel putin... e putin cam trasa de par de data asta.....

sa-ti spun sincer nici noua Fabia nu ma incanta prea mult ca design....

Edited by portoland, 25 October 2006 - 23:10.


#87
portoland

portoland

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 25.08.2006
veti fi surprinsi, dar unora le place:
channel4 despre Roomster, dupa un drivetest
Assets
Loads of room, extraordinary design, very versatile seating, well made, quiet, comfortable and surprising fun to drive. Good value too.

Drawbacks
You can't fully hide boot contents, gloveboxes are small, no FSI engines and that's about it.

Verdict
Here's a car of the future, very useful, highly individual-looking and great to live with. It's rational with a wacky twist, and sets Skoda up as its own creative force.

mai mult la> http://www.channel4....a/roomster/682/

#88
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
buhaha .. i-au dat roomsterului 3 stele din 5 la performante :) oare le plac englezilor masinile submotorizate? :))

Edited by romaximusro, 26 October 2006 - 23:05.


#89
portoland

portoland

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 25.08.2006
nu stiu ce sa-ti spun... se pare ca le plac motoarele astea.  :) vezi ca au si un test cu Fabia din 2000 si zic si ceva si de motoarele de 1,2. (am pus linkul pe topicul de la avantaj)

#90
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
nu neg asta, insa mi se pare hilar sa dai atatea stele unei masini care e destul de slab motorizata. Adica sunt motorizari cam pe la acelasi nivel cu alta masina mult hulita pe aici, la greutati comparabile.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate