Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...
 O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...
 Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook
 

GoClever Quantum 4

- - - - -
  • Please log in to reply
1162 replies to this topic

#325
Bilea

Bilea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 05.11.2013
Eu am dat ieri comanda, si tocmai pe 15 imi ajunge :(

#326
cryss95

cryss95

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 27.07.2013
eu am dat de pe 28

#327
laro73

laro73

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 06.11.2013
Imi explica si mie cineva cum se schimba sunetul de apel - in afara celor de fabrica ( 5 sau 6 buc). Mersi.

#328
edyaldea

edyaldea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 02.03.2007
Cum am facut eu setarile si se aude bine.
Instalezi din google play mtk engineering.
apoi intri in mtk settings.
apoi in hardware testing in sectiunea audio
si apoi faci setarile urmatoare:
Normal mode:
Sip,level 0
value is o-255...punem si noi 255 si set
max vol 0-16- ..punem 150 si set
Faci click pe sip si alegi "sph" si "sph 2" si pui  40 la fiecare. (daca e asa o lasi 40)
LoudSpeaker Mode:
Ring - ramane asa , pe ring
Level - de la 0 la 6 , pui pe 6
Value is : 0-255  scriii 200 si dai Set in dreapta
Max.vol : 0-160 scrii 120 si dai Set in dreapta
Sper ca e de ajutorPosted Image

#329
kraiova00

kraiova00

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 07.11.2012
imi puteti spune si mie un lucru sigur cu bateria? cum fac cu formatatul?

#330
Bilea

Bilea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 05.11.2013

View Postkraiova00, on 07 noiembrie 2013 - 17:31, said:

imi puteti spune si mie un lucru sigur cu bateria? cum fac cu formatatul?
Pui la incarcat telefonul de 3 ori ca cate 8 ore ;) !

#331
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004
HUA!!!!!!!! CEL.ro... CEL MAI DE KKT magazin online din Romania!!!

PS revin cu povestea, momentan sunt prea plin de nervi!

#332
dany b.

dany b.

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.10.2007
Salutare, vreau sa-mi cumpar si eu acest tel. dar as dori sa stiu cate ceva despre el ! 1- cum merge netul 3g de la rds,cum se incarca, cum ruleaza clipurile,etc... 2- cum filmeaza camera acestui tel. !? poate cineva pune un film facut cu el ziua  afara ?  3 - cat de solid e geamul displayului, e mai rigid sau mai moale, ca gorilla glass sigur nu e !?   4 - cati mb. ram  are 512, sau... !  Multumesc anticipat !

#333
cryss95

cryss95

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 27.07.2013

View Postnanashu, on 07 noiembrie 2013 - 18:38, said:

HUA!!!!!!!! CEL.ro... CEL MAI DE KKT magazin online din Romania!!!

PS revin cu povestea, momentan sunt prea plin de nervi!

ce ai patit?zine si noua ca sa stim sa ne ferim

#334
florinyan

florinyan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 09.06.2010
Unde sunt frate tonurile de apel ca eu nu le gasesc???

#335
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004

View Postcryss95, on 07 noiembrie 2013 - 19:30, said:

ce ai patit?zine si noua ca sa stim sa ne ferim

pai, sa o iau cu inceputul:

18.octombrie... fac comanda pentru un Q4 negru... ma suna o fata daca confirm comanda sau nu, o confirm... primesc mail cu numarul comenzii si un alt mail de la o tipa care zice ca se ocupa de comanda mea.
.... astept ca toata lumea, caut ca si voi pe net info despre telefonul asta (ca sa avem idee la ce ne asteptam)

5 noiembrie, ora 16.20... primesc telefon de la o tipa de la Cel ca telefonul meu NEGRU! a ajuns si se poate ridica de la sediu. ii spun ca, probabil, pana la sf saptamanii, joi sau vineri, o sa ajung sa-l iau. spune bine, este rezervat si va asteptam

AZI, 7 noiembrie, ora 16.20 ajung la sediul Cel (dupa ce tai Bucurestiul in doua la o ora destul de aglomerata)... merg si spun numarul comenzii 3xxxx, fata ma intreaba numele, il confirm si... si... surpriza, NU MAI AVEM PE NEGRU! Cine v-a spus sa veniti sa-l luati?... A, Raluca... inteleg, nu mai avem, asta este, ori vreti pe alb, ori anulati comanda ori asteptati pana pe 15 (sau cel mai probabil dupa!)

Mai fata - zic - cum sa "nu mai fie" cand a fost precomandat, rezervat, confirmat, etc...
SI CE AFLU: "pai da, ele au fost conform precomenzilor dar au fost foarte multe sosite cu probleme - ecrane care nu functionau, ba nu se auzea in casca, altele nu recunosteau cartelele gsm, etc. si au fost trimise la service!"... "dar pe alb chiar nu vreti"?

Deci, m-am dus bou si m-am intors vaca! Pe banii mei, pe timpul meu, pe nervii mei... Asta este, il iau ca pe UN SEMN (poate chiar merita sa mai pun 100euro si sa-mi iau alt smart Posted Image )! Am fost Cetatean EUROPEAN si nu am vrut sa iau unul alb. Punct.

Voi faceti ce vreti, eu m-am lamurit.


PS. acum stau si ma intreb, daca ce am aflat acolo este adevarat (si nu au incercat astfel sa-si acopere proasta gestionare a comenzilor), daca ele sunt trimise in service pentru "remedieri", oare ce se intimpla cu ele dupa "vindecare"??? Se repara si "sosesc" in lotul de pe 15... sa o sa le vedem in lista de produse de Black Friday?

A bon entendeur, salut!

Edited by nanashu, 07 November 2013 - 20:06.


#336
cryss95

cryss95

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 27.07.2013

View Postnanashu, on 07 noiembrie 2013 - 20:05, said:

pai, sa o iau cu inceputul:

18.octombrie... fac comanda pentru un Q4 negru... ma suna o fata daca confirm comanda sau nu, o confirm... primesc mail cu numarul comenzii si un alt mail de la o tipa care zice ca se ocupa de comanda mea.
.... astept ca toata lumea, caut ca si voi pe net info despre telefonul asta (ca sa avem idee la ce ne asteptam)

5 noiembrie, ora 16.20... primesc telefon de la o tipa de la Cel ca telefonul meu NEGRU! a ajuns si se poate ridica de la sediu. ii spun ca, probabil, pana la sf saptamanii, joi sau vineri, o sa ajung sa-l iau. spune bine, este rezervat si va asteptam

AZI, 7 noiembrie, ora 16.20 ajung la sediul Cel (dupa ce tai Bucurestiul in doua la o ora destul de aglomerata)... merg si spun numarul comenzii 3xxxx, fata ma intreaba numele, il confirm si... si... surpriza, NU MAI AVEM PE NEGRU! Cine v-a spus sa veniti sa-l luati?... A, Raluca... inteleg, nu mai avem, asta este, ori vreti pe alb, ori anulati comanda ori asteptati pana pe 15 (sau cel mai probabil dupa!)

Mai fata - zic - cum sa "nu mai fie" cand a fost precomandat, rezervat, confirmat, etc...
SI CE AFLU: "pai da, ele au fost conform precomenzilor dar au fost foarte multe sosite cu probleme - ecrane care nu functionau, ba nu se auzea in casca, altele nu recunosteau cartelele gsm, etc. si au fost trimise la service!"... "dar pe alb chiar nu vreti"?

Deci, m-am dus bou si m-am intors vaca! Pe banii mei, pe timpul meu, pe nervii mei... Asta este, il iau ca pe UN SEMN (poate chiar merita sa mai pun 100euro si sa-mi iau alt smart Posted Image )! Am fost Cetatean EUROPEAN si nu am vrut sa iau unul alb. Punct.

Voi faceti ce vreti, eu m-am lamurit.


PS. acum stau si ma intreb, daca ce am aflat acolo este adevarat (si nu au incercat astfel sa-si acopere proasta gestionare a comenzilor), daca ele sunt trimise in service pentru "remedieri", oare ce se intimpla cu ele dupa "vindecare"??? Se repara si "sosesc" in lotul de pe 15... sa o sa le vedem in lista de produse de Black Friday?

A bon entendeur, salut!

asa am patit si eu ma suna cineva ieri si imi zice ca azi imi ajunge telefonu,azi sun la ei sa intreb dece nu mia ajuns telefonu si sulpriza nu mai este pe stoc,dece dracu mia zis ca ajunge azi daca el nu mai era pe stoc,dar eu am  acceptat unu pe alb

#337
Bilea

Bilea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 05.11.2013

View Postcryss95, on 07 noiembrie 2013 - 20:15, said:


asa am patit si eu ma suna cineva ieri si imi zice ca azi imi ajunge telefonu,azi sun la ei sa intreb dece nu mia ajuns telefonu si sulpriza nu mai este pe stoc,dece dracu mia zis ca ajunge azi daca el nu mai era pe stoc,dar eu am  acceptat unu pe alb
Nu cred ca ele au fost trimise cu probleme , ci eu au dorit sa onoreze comenzile online, deoarece asa cum scrie si pe site, comenzile online au prioritate . :) Poate e asa , poate nu ! Vom vedea pe 15 !

#338
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004
pai probabil s-a intors lumea cu telefoanele la ei pe motiv ca aveau anumite "bube" si, ca sa-i linisteasca, le-au schimbat cu cele care erau deja rezervate si inca nu fusesera ridicate (al meu, al tau, alele ;))

revin si ma intreb, oare ce se intampla cu alea "reparate"? le dau "de noi" celor care le asteapta dupa 15 noiembrie???

View PostBilea, on 07 noiembrie 2013 - 20:27, said:

Nu cred ca ele au fost trimise cu probleme , ci eu au dorit sa onoreze comenzile online, deoarece asa cum scrie si pe site, comenzile online au prioritate . Posted Image Poate e asa , poate nu ! Vom vedea pe 15 !
pai eu cum am comandat? 100% online din data de 18 octombrie! ba am si renuntzat la KDO

#339
maximus22

maximus22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 15.01.2012
Azi am primit si eu unul pe negru ,sincer se misca bine,exclud camera din peisaj ca nu ma intereseaza ,am o mica problema am schimbat cartele si nu tine minte setarea la ceas si data,mai butonez la el si revin cu amanunte,imi pare rau ptr ce a-ti patit voi dar sincer am fost peste ei si singura lor problema este ca au foarte multe comenzi si putine aparate ,cred ca le tin in service sa puna limba romana in meniu si de aici poate si aceste mici defecte (parerea mea).

#340
quantumfallout2

quantumfallout2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.11.2013
Salutare tuturor, primul meu post pe formulul acesta, sper sa nu fac vreo boacana :))

In primul rand, as dori sa le multumesc celor care au adus contributii valoroase de-a lungul threadului, cu informatii si linkuri practice si utile.

Review scurt la tel: in opinia mea, telefonul merita achizitionat in special daca esti un tech geek si vrei ceva capabil la un pret imbatabil pt a-ti baga mainile in el, sa-l modezi, sa actualizezi, troubleshoot-uiesti si sa inveti Android-ul la nivel administrativ. Daca doriti ceva fara probleme, la care sa nu stati sa cautati si sa modati, ori sa fie de calitate mai mult ca un accesoriu, personal nu-l consider o optiune viabila.

Review detaliat: Mai intai, toate problemele raportate de-a lungul timpului pe formurile poloneze sau rusesti au fost adevarate. Cel putin in cazul meu (varianta pe negru) s-au adeverit. Ca aspect telefonul este placut, se simte "bine" din toate punctele de vedere, ecran bun, inchegat. Insa are un "feel" incontestabil de copie a telefoanelor premium. Asa ca in permanenta cand il tin in mana si il butonez am un sentiment ciudat si de multumire (ca seamana a fi premium) si de deziluzie (ca e o copie si nu un original).

Pachetul nu a fost sigilat. E posibil ca verificarile si ulterior trmiterea aparatelor neconforme in service sa fie un caz adevarat. Telefonul "se misca" bine, conectat la wi-fi merge brici (2-3 MB/s pana in 7m de router sau AP si ~300KB/s la 20m si printre 2 pereti de beton). Castile cu care vine, nu doar ca sunt inconfortabile si de un plastic ordinar, dar cand ce conectez baraie constant si muzica se aude prost. Am pus niste casti (fara microfon pe fir) diferite si mi-a revenit inima la loc, sunetul se auzea mult mai bine si nu mai exista acel barait puternic, ca o interferenta.

Daca luminozitate ecranului este setata pe Auto, in cazul meu ecranul flicare la interval de ~1 de la mai luminos la mai intunecat incontinuu. Am setat luminozitatea ecranului manual si nu am mai observat aceasta fluctuatie, iarasi un mare hop in urma caruia credeam ca e Dead On Arrival. Camera ... nu are sens sa intru in detalii, este la nivelul celor din anul 2000, multi purici, culori amestecate, artefacte, in principal are toate defectele de imagine ce pot aparea la o poza digitala. In schimb led-ul blitz-ului este puternic si poti sa-l folosesti pe post de lanterna.

Convorbirile telefonice sunt extrem de proaste. Am incercat prin metoda cu Service Code sa introduc valorile mentionate aici pe form manual, insa cand reintram in Sph sau Mic, nu se pastrau. Am incercat si MTK Engineering Mode si asa cel putin valorile se pastreaza, insa nu observ o imbunatatire clara a calitatii convorbirii dupa. Practic interlocutorul ma aude cu zgomot de fundal ridicat, aude ca de la departare si neclar. Eu aud persoana care vorbeste la fel, de mi-e si rusine sa le tot zic oamenilor sa repete pt ca nu inteleg clar ce spun.

Bluetooth se misca acceptabil. Folia lui de protectie am irosit-o pt ca nu stiut sa o montez cum trebuie, am dezlipit-o si am reincercat (asta a facut sa prinda tot felul de impuritati si zeci de bule mici de aer) am dezlipit-o si reincercat sa o lipesc, mai rau si nici nu mai prindea atat de bine. Skin-ul de spate, arata f bine, insa nu l-am lipit inca. telefonul oricum are un aspect satisfacator si in opinia mea chiar peste media smartphone-urilor de anul trecut.

Legat de ringtones... nu stiu de ce au complicat atat de mult interfata Android 4.2.2. Nu este deloc intuitiv, ai nevoie de acomodare, butonul din stanga actioneaza ca un click dreapta pe Windows, iar in Settings > nu mai se gaseste Sounds (care era f explicit ce face si usor de folosit). In fine acum poti schimba melodia din Settings > Audio profiles > in dreapta la General.

In concluzie, desi am sperat ca noile generatii de procesoare mobile vor scadea preturile la mobilele cu android, nu s-a intamplat asa (cel putin in Ro) si ma bucur ca nu am anulat comanda, pt ca la pretul asta ... nu cred sa mai ai alternativa la alte magazine din tara.

Butonare placuta/productiva si sper sa nu aveti nevoie de expedieri in service :)

#341
fklco

fklco

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 30.03.2008
Eu am precomandat unu alb pentru gagica, acum vr-o doua saptamani, si a venit azi.
Ca prima impresie cat am putut sa ma joc cu el (adica vro 3 ore), este OK telefonul, este alb pe fata si alb sidefat pe capac, arata frumusel si este "incleiat" bine nu scartiie capacele pe el.
Cutia a venit desigilata. (deci posibil sa fi trecut pe la service)
Incarcatorul arata ordinar, zici ca e dala de 5 lei de le vand tzigani la semafor.
Are folie de protectie in cutie, aplicarea foliei va va strica ziua ... este al draku de greu sa o potrivesti sau poate nu ma pricep eu.

Telefonul se misca surprinzator de bine si rapid, nu am sesizat nici o ezitare sau lag in functionare.
Ecranul arata OK si nu este foarte sensibil la atingere cum e la samsunguri (consider asta un mare avantaj nu un defect ca eu am degetele mai tabacite si tot timpul dau pe linga butoane)
Placa wireless prinde semnal super bine, merg cartele de 3G de la digi.
Nu am instalat nimic deoarece pentru un utilizator fara pretentii are preinstalat tot ce iti trebuie.
Are Google Play

Pentru pretentiile mele care am doar telefoane care se aud de iti sparg urechea, se aude cam incet dar clar, Gagica in schimb zice ca se aude foarte bine.
Cel cu care vorbesti te aude perfect.
Spre rusinea mea nu am descoperit butonul de comutat pe Speaker in timpul convorbiri, cine stie poate nu o avea functia asta ... inca mai caut.

Parerea mea la prima "butonare" e ca Se Merita telefonul daca nu s-o strica intre timp, pentru un utilizator fara pretentii e super telefon (mai ales pentru o Gagica care sta pe mess, citeste un mail, se da pe facebook, web) basca ca toate vin gata instalate.

Camera e de tot rahatu, dar merge .

Per total eu zic ca merita daca te tine 2 ani.

Edited by fklco, 07 November 2013 - 21:19.


#342
Alex1948

Alex1948

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 06.02.2013

View Postedyaldea, on 07 noiembrie 2013 - 17:01, said:

Cum am facut eu setarile si se aude bine.
Instalezi din google play mtk engineering.
apoi intri in mtk settings.
apoi in hardware testing in sectiunea audio
si apoi faci setarile urmatoare:
Normal mode:
Sip,level 0
value is o-255...punem si noi 255 si set
max vol 0-16- ..punem 150 si set
Faci click pe sip si alegi "sph" si "sph 2" si pui  40 la fiecare. (daca e asa o lasi 40)
LoudSpeaker Mode:
Ring - ramane asa , pe ring
Level - de la 0 la 6 , pui pe 6
Value is : 0-255  scriii 200 si dai Set in dreapta
Max.vol : 0-160 scrii 120 si dai Set in dreapta
Sper ca e de ajutorPosted Image

Parca asta am mai scris-o si eu si nu trebuie sa instalezi nimic , are el nativ - EngineerMode , doar tastezi ce am scris eu

View Postquantumfallout2, on 07 noiembrie 2013 - 21:06, said:

Salutare tuturor, primul meu post pe formulul acesta, sper sa nu fac vreo boacana Posted Image)

In primul rand, as dori sa le multumesc celor care au adus contributii valoroase de-a lungul threadului, cu informatii si linkuri practice si utile.

Review scurt la tel: in opinia mea, telefonul merita achizitionat in special daca esti un tech geek si vrei ceva capabil la un pret imbatabil pt a-ti baga mainile in el, sa-l modezi, sa actualizezi, troubleshoot-uiesti si sa inveti Android-ul la nivel administrativ. Daca doriti ceva fara probleme, la care sa nu stati sa cautati si sa modati, ori sa fie de calitate mai mult ca un accesoriu, personal nu-l consider o optiune viabila.

Review detaliat: Mai intai, toate problemele raportate de-a lungul timpului pe formurile poloneze sau rusesti au fost adevarate. Cel putin in cazul meu (varianta pe negru) s-au adeverit. Ca aspect telefonul este placut, se simte "bine" din toate punctele de vedere, ecran bun, inchegat. Insa are un "feel" incontestabil de copie a telefoanelor premium. Asa ca in permanenta cand il tin in mana si il butonez am un sentiment ciudat si de multumire (ca seamana a fi premium) si de deziluzie (ca e o copie si nu un original).

Pachetul nu a fost sigilat. E posibil ca verificarile si ulterior trmiterea aparatelor neconforme in service sa fie un caz adevarat. Telefonul "se misca" bine, conectat la wi-fi merge brici (2-3 MB/s pana in 7m de router sau AP si ~300KB/s la 20m si printre 2 pereti de beton). Castile cu care vine, nu doar ca sunt inconfortabile si de un plastic ordinar, dar cand ce conectez baraie constant si muzica se aude prost. Am pus niste casti (fara microfon pe fir) diferite si mi-a revenit inima la loc, sunetul se auzea mult mai bine si nu mai exista acel barait puternic, ca o interferenta.

Daca luminozitate ecranului este setata pe Auto, in cazul meu ecranul flicare la interval de ~1 de la mai luminos la mai intunecat incontinuu. Am setat luminozitatea ecranului manual si nu am mai observat aceasta fluctuatie, iarasi un mare hop in urma caruia credeam ca e Dead On Arrival. Camera ... nu are sens sa intru in detalii, este la nivelul celor din anul 2000, multi purici, culori amestecate, artefacte, in principal are toate defectele de imagine ce pot aparea la o poza digitala. In schimb led-ul blitz-ului este puternic si poti sa-l folosesti pe post de lanterna.

Convorbirile telefonice sunt extrem de proaste. Am incercat prin metoda cu Service Code sa introduc valorile mentionate aici pe form manual, insa cand reintram in Sph sau Mic, nu se pastrau. Am incercat si MTK Engineering Mode si asa cel putin valorile se pastreaza, insa nu observ o imbunatatire clara a calitatii convorbirii dupa. Practic interlocutorul ma aude cu zgomot de fundal ridicat, aude ca de la departare si neclar. Eu aud persoana care vorbeste la fel, de mi-e si rusine sa le tot zic oamenilor sa repete pt ca nu inteleg clar ce spun.

Bluetooth se misca acceptabil. Folia lui de protectie am irosit-o pt ca nu stiut sa o montez cum trebuie, am dezlipit-o si am reincercat (asta a facut sa prinda tot felul de impuritati si zeci de bule mici de aer) am dezlipit-o si reincercat sa o lipesc, mai rau si nici nu mai prindea atat de bine. Skin-ul de spate, arata f bine, insa nu l-am lipit inca. telefonul oricum are un aspect satisfacator si in opinia mea chiar peste media smartphone-urilor de anul trecut.

Legat de ringtones... nu stiu de ce au complicat atat de mult interfata Android 4.2.2. Nu este deloc intuitiv, ai nevoie de acomodare, butonul din stanga actioneaza ca un click dreapta pe Windows, iar in Settings > nu mai se gaseste Sounds (care era f explicit ce face si usor de folosit). In fine acum poti schimba melodia din Settings > Audio profiles > in dreapta la General.

In concluzie, desi am sperat ca noile generatii de procesoare mobile vor scadea preturile la mobilele cu android, nu s-a intamplat asa (cel putin in Ro) si ma bucur ca nu am anulat comanda, pt ca la pretul asta ... nu cred sa mai ai alternativa la alte magazine din tara.

Butonare placuta/productiva si sper sa nu aveti nevoie de expedieri in service Posted Image

Dragule ai scris aproape o nuvela despre acest phone , dar nu am prea priceput nimik.Mari lucruri nu ai zis de el .Probabil nu ai avut nici timp sa-l "butonezi". Despre EngineerMode , doar am mai scris cum si ce , se pastreaza sau nu acele valori si cum anume influenteaza tel.Nu ai zis nimik de launcher , ce launcher are cum lucra , este foarte important la un telefon.Ce-i daca JB 4.2.2.Setari diferite , la diverse phone-uri cu acelasi SO.Aici mai conteaza si kernelul (in primul rand) si mai ales cum au bibilit polonezii aia softul , ca tel. e facut tot in China.Ai incercat un alt launcher ?

Sau , ROOT-eaza telul , pune-i si un CWM recovery , sterge tot ce nu-ti convine din ce-au pus aia pe tel , in system , (poti sa stergi  60% din aplicatiile puse de baietzii ai pe ei , chiar si logo-ul , iti faci unul personalizat) si atunci e OK.Ai scapat de o gramada de chestii aiurea pe care le-au pus aia pe phone.

Asta mi se pare o  "zisa" la obiect despre acest phone :

"Telefonul se misca surprinzator de bine si rapid, nu am sesizat nici o ezitare sau lag in functionare.
Ecranul arata OK si nu este foarte sensibil la atingere cum e la samsunguri (consider asta un mare avantaj nu un defect ca eu am degetele mai tabacite si tot timpul dau pe linga butoane)
Placa wireless prinde semnal super bine, merg cartele de 3G de la digi.
Nu am instalat nimic deoarece pentru un utilizator fara pretentii are preinstalat tot ce iti trebuie.
Are Google Play" - nu am copiat tot  ce a scris colegul de forum- @fklco

Asta e un alt launcher pus pe acest phone , se misca impecabil - poza 1

Asta este altul , la fel de bun. - poza 2

Attached Files


Edited by Alex1948, 07 November 2013 - 22:53.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate