Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN
 Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV
 Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...
 Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...
 

"Educational plot stamp" - cum scap de ea?

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
IoanaIonescu

IoanaIonescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.10.2013
Am primit de la un client un fisier care ma avertiza la deschidere ca are aceasta "Educational plot stamp" si ca daca continui fisierul va fi printat cu acest scris pe toate laturile foii.

Am facut greseala sa copiez ceva din fisier in altul facut de mine in ACAD 2009 si am salvat (din greseala...), iar acuma nu mai pot sa scap de plot stamp-ul asta.
Scrie si sus si jos si stanga si dreapta: PRODUCED BY AN AUTODESK EDUCATIONAL PRODUCT.

Va rog din suflet, ajutati-ma! Cum scap de prostia asta?

Am incercat sa-mi copiez elementele din desenul meu in alt desen si se copiaza tot cu plot stamp-ul asta. Desenul pe care mi l-a corupt e o matrita din care iau elemente ca sa fac altele si acuma pe orice fac cu elemente din acest desen se printeaza cu prostia asta pe toate laturile. Arata ca naiba!!!

#2
Adi blondu

Adi blondu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 05.01.2007
To convert educational plot stamp dwg file to normal file , you need to do the following things:
1. After opening the file , in the command line , type : dxfout
2. Save it with a file name .
3. in the command line , type : dxfin
4. Browse the newly saved file.
5. Lastly save it as the newly stamp free file.
Done.
To convert educational plot stamp dwg file to normal file , you need to do the following things: 1. After opening the file , in the command line , type : dxfout2. Save it with a file name .3. in the command line , type : dxfin4. Browse the newly saved file.5. Lastly save it as the newly stamp free file.Done.



[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/S_mtZ803aPA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Adi blondu, 09 October 2013 - 10:16.


#3
IoanaIonescu

IoanaIonescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.10.2013
Multumesc mult de tot!!!!!!!!!!!! Sa-ti dea Dumnezeu sanatate! :) M-ai scapat de o tona de munca :D

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate