Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

ZOPO ZP980

- - - - -
  • Please log in to reply
146 replies to this topic

#19
marius_optimist

marius_optimist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 11.03.2012
Doar ca Optimus G e single sim si zopo e dual sim, deci am scapat de 2 telefoane din buzunar, ecran parca e doar 4.7 fata de 5 iar rezolutia ecranului parca nu e 1980*1080. Unul din cele ai tari puncte ale lui zp980 e ecranul la care imaginile sunt cristal, si faptul ca imi face schimb automat intre cele 2 simuri pt 3G direct din softul producatorului la care am si OTA update. Eu unul sunt patit si cu samsung cand am luat telefon din gama business (cand inca mai aveau asa ceva) si la aprosimativ 1 ani si 8 luni ii pica touch-ul, curios e ca si cel schimbat in garantie a picat cam la aceeasi perioada, cea ce ma face sa suspectez ca era "defect de fabricatie" sau asa o fi programat?.

#20
blodwings

blodwings

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,625
  • Înscris: 22.08.2007
As vrea si eu sa il iau...
Merge bine?
Sa il iau din Romania sau din China de pe zopomobileshop_com?
Ceva probleme?

Le: Baietii de la ro droid sunt seriosi sau mai bine caut in alta parte?

Multumesc.

Edited by blodwings, 22 October 2013 - 14:32.


#21
dodotr

dodotr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 13.10.2013
Poti sa-l comanzi din America de pe etotalk si sa plaatesti taxe vama;e si tva sau de pe Amazon.uk si platesti doar taxa de transport....nu stiu daca se poate plati ramburs-platesti cand primesti coletul. Si eu as vrea sa stiu parerea  unuia care il are deja.

#22
ardeleanulcj

ardeleanulcj

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 22.10.2013
Am telefonul de o saptamana....in afara faptului ca nu suporta mhl, nu am de ce sa ma plang....l-am luat mai mult pentru testari si dezvoltare aplicatii la firma pentru procesorul mkt...nu stiu care e pretul in romania...am Inteles undeva la 370-390euro pt versiunea 2GB-Ram si 32 Gb....eu am cumparat din germania cam tot pe acolo, dar am 24 luni garantie si am mai primit al doilea accu, o husa ti flip, un incarcator masina si o folie de schimb...daca mai ai intrebari ma poti contacta

#23
blodwings

blodwings

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,625
  • Înscris: 22.08.2007
Din China nu se platesc taxe si nici TVA - ii rog sa imi treaca o valoare imfima pe factura Posted Image
Ideea e daca merita sau nu. Momentan am un Acer S500, insa as vrea ceva mai ok. Am vazut ca e ok oarecum si la capitolul postvanzare (solutii root, a aparut si MIUIV5 pentru el, etc.)
Amazon UK suna bine. Cam in cat timp ajunge?
Pentru cei care-l au, va intelegeti bine? Se spune (parca mai sus) ca quad-core-ul asta papa, bateria cum e ca anduranta? Finisajele? Posted Image

LE: ZOPO ZP990 e mai ok? Nu e mare diferenta de pret si vad ca o da a la LG G2 ca design.

Edited by blodwings, 22 October 2013 - 21:38.


#24
marius_optimist

marius_optimist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 11.03.2012

View Postblodwings, on 22 octombrie 2013 - 14:21, said:

Le: Baietii de la ro droid sunt seriosi sau mai bine caut in alta parte?

Da sunt super ok din punctul meu de vedere, am avut mai multe achizitii de la ei si niciodata n-am avut probleme.

Vezi tu ca valoarea aceea infima sa nu dea de banuit (adica sa nu o pui atat de mica sa bata la ochi) si sa iti impuna vamesul la valoarea de pe site, ca stiu si ei cum e cu aranjarea facturilor ca si traiesc in lumea reala si stiu cum se "descurca" tot omu.
Ps. chiar si ei ca doar si ei sunt oameni.

Telefonul e super ok, sg punct al lui e bateria, dar cum inainte am avut un lenovo p780 la care bateria ma tinea 6 zile si il utilizam mai mult pe net , la zp980 care ma tine 2-3 zile cu dat pe net mediu spre putin, e o diferenta, Insa ecranul, ramul, romul si faptul ca e o idee mai ingust compenseaza bateria pt moment.

#25
laziotiby

laziotiby

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 13.03.2012
Avem pe stoc Zopo ZP980 2Gb RAM, 32Gb si Zopo ZP990 Captain S 2Gb RAM, 32Gb, garantat cele mai mici preturi. Pentru mai multe detalii :


http://mercador.ro/i...gb-ID14kht.html


http://mercador.ro/i...gb-ID14kjz.html

#26
marius_optimist

marius_optimist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 11.03.2012
Referitor la baterie, pot spune ca depinde cum tragi de telefon. Saptamana trecuta aveam 3 zile si nu folosisem netul mai mult de 10-12 MB de date in aceasta perioada iar bateria imi arata 50% pe la pranz si am reusit sa am pana la 12 noaptea putin peste 6 ore de vorbit insa in 4 mari convorbriri una de 30 de minute 2 convorbiri de cate 120 de minute si ultima de 98 de minute si toate ultimele 3 au fost legate, daca nu inchidea automat vodafonele la 120 minute convorbirea erau o singura convorbire, iar cand am terminat ultima convorbirea am apucat doar sa inchid apelul si a si plans ca mai are 15% din baterie si sa-l incarc. In rest nu mai am ce spune totul este la fel ca cea ce am spus si in posturile trecute, ecran imagine etc. Pozele cu camera din spate ies mai mult decat ok care are 13mp nu comparat cu un dslr sau o compacta din categoria bridge. Blitul e mult mai bun decat ma astepta. Camera din fata este de 5mp dar interpolata si cu setarea de 4x3 la format face poze si de 8mp, partea mai ciudata e ca nu are zoom, cea din fata

#27
krisul

krisul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 25.10.2007
Ma intereseaza varianta cu 2GB RAM: in tarisoara noastra se gaseste pe undeva? Ma refer la un comerciant serios (care ofera garantie etc), nu pe okazii - am incercat pe goagal, dar nu am gasit nimic, poate ma directionati voi.
Multumesc

#28
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Din cate stiu nu prea exista magazin care sa ofere garantie pentru produsele ce nu se vand oficial in Romania (Zopo, unele modele de Lenovo, Huawei, etc.), asa ca sansele sa gasesti un astfel de magazin sunt extrem de mici.

#29
krisul

krisul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 25.10.2007
Am gasit pe pc-tablet.ro. A achizitionat cineva de la ei? Imi puteti da o recomandare? Ei spun ca asigura garantia (24 luni) in service-ul propriu.

#30
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012

View Postkrisul, on 23 noiembrie 2013 - 10:45, said:

Imi puteti da o recomandare?

Eu am cumparat o tableta de la ei si m-a mancat in dos pana am reusit sa o brickuiesc, le-am spus adevarul si contrar asteptarilor mele mi-au reparat-o fara sa ma coste nimic.
Deci din partea mea au un +

#31
maharu567

maharu567

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 17.07.2007
Mi-am luat si eu un zopo zp 980, varianta de 2gb/32gb. Nu sunt cine stie ce incantat de el dar merge la banii astia. Camera  e mai degraba de 5mpx si cam multe sacadari. In rest e ok... Ma enerveaza ca nu pot sa-l fac sa sune pe sim 2 cand vb pe sim 1 si invers. Stie cineva vreo varianta. Citisem ca e dual sim activ...

#32
ardeleanulcj

ardeleanulcj

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 22.10.2013

View Postmaharu567, on 24 noiembrie 2013 - 03:02, said:

Mi-am luat si eu un zopo zp 980, varianta de 2gb/32gb. Nu sunt cine stie ce incantat de el dar merge la banii astia. Camera  e mai degraba de 5mpx si cam multe sacadari. In rest e ok... Ma enerveaza ca nu pot sa-l fac sa sune pe sim 2 cand vb pe sim 1 si invers. Stie cineva vreo varianta. Citisem ca e dual sim activ...

Nu inteleg cum iti sacadeaza telefonul? Si eu am aceeasi configuratie ca si a ta si merge foarte bine. Nicaieiri nu scrie despre acest telefon ca ar fi dualsim activ...peste tot scrie ca este dualsim standby, de altfel sunt destul de putine telefoane pe piata cu dualsim activ (HTC One - are o varinata asa dar e la aproape triplu pret fata de ce ai cumparat). Poti sa faci daca portare de pe un sim pe altul, asta ca sa sune cand vorbesti de pe sim-ul principal.
Despre camera nu comentez, dar are multe deficiente, nu stiu inca daca e parte de soft sau parte de hard, inclin sa cred ca este hard.
Daca ma deranjeaza ceva la acest telefon este lfexibilitatea lui, cat de usor poti sa-l indoi cu mainile. Nu trebuie un efort mare, pur si simplu se indoaie, ceea ce poate duce la spargerea display-ului.
Despre baterie pot sa spun ca ar fi fost ideal una mai mare, dar avand in vedere ca am primit doua baterii nu ma pot plange. Eu cam forjez bateria, cu net cu telefoane etc, ma tine cam o zi, dar avand doua baterii pot sa spun ca ma tine undeva la 2 zile, ceea ce este ok pentru un telefon cu un display asa mare.
Cam atat as acea eu de comentat dupa, aproape o luna de utilizare.

#33
maharu567

maharu567

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 17.07.2007
Cum spui tu sa portez numerele? Sa fac call forward? La vodafone nu merge pe cartela...

#34
ardeleanulcj

ardeleanulcj

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 22.10.2013

View Postmaharu567, on 24 noiembrie 2013 - 13:30, said:

Cum spui tu sa portez numerele? Sa fac call forward? La vodafone nu merge pe cartela...

Exact, call forwarding...mie-mi merge. Am o cartela de la firma si una privata. Ce de la firma e Orange si cea privata e vodafone. Am facut call forwarding si e ok in momentul de fata, ma folosesc de cele doua cartele, pot sa sun cand de pe una cand de pe alta. Nu stiu faza cu cartela de la vodafone, pentru ca eu am abonament.

#35
maharu567

maharu567

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 17.07.2007
Nu prea e populat forum ul asta deloc. Asa putina lume sa aiba telefonul asta?!

#36
ardeleanulcj

ardeleanulcj

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 22.10.2013

View Postmaharu567, on 25 noiembrie 2013 - 16:57, said:

Nu prea e populat forum ul asta deloc. Asa putina lume sa aiba telefonul asta?!

Nu prea cred, dar sunt alte site-uri de forumuri despre acest tel, unde ma gandesc ca e lumea mult mai activa...temele tratate aici sunt destul de suprafata...cum arata, cum merge, de unde cumpar, etc....

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate