Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

WAAMY - O noua "afacere" in Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
PROMETEU-PH

PROMETEU-PH

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.12.2013
CARITASUL A REVENIT CU IDENTITATE ITALIANA...:). ORICE FIRMA CARE SE RESPECTA,ARE UN SEDIU..LA EI SEDIUL NU EXISTA,TIN SEMINARII PRIN HOTELURI (2 LA NR.)..UNUL PTR . PROSTI (PACALITII)..Posted Image  UNUL PTR DESTEPTI(CEI CARE CISTIGA). Posted Image .    AU PROCES IN ITALIA PTR. CEALALTA PLATFORMA (NEXT WOLD EVOLUTION) , SAU GINDIT CA PTR.ROMANIA TARA TUTUROR POSIBILITATILOR ,SA SE * NASCA* - WAAMY-...ASA CA PUNETE DE GASIT *FRAIERI*..PROBLEMA ESTE,CA SI GASESC..IN MARE PARTE DNI-DNE DE VIRSTA A 2-3A...TOTI BANII STRINGINDUSE INTR-UN SINGUR CONT *AL LIDERULUI*..A.C...DIN SIBIU...CARE II TRANSFERA IN ITALIA.Posted Image .CONTRACTELE FACUTE SE SCHIMBA DUPA BUNUL LOR PLAC, FARA A-I AVERTIZA PE *COLABORATORI*, TOTI SUNT LA BUNUL PLAC AL *FIRMEI*-*LIDERULUI*.......IN CURIND VOM ASISTA LA SPIRALA FACUTA DE *AVATARI* IN JURUL *LIDERULUI*.Posted Image TOATA AFACEREA ESTE PREZENTATA CA UN MLM ..SERIOS?...FRATILOR..ROMANI..TREZITIVA LA REALITATE..Posted Image ..TEAPA ITALIANA ESTE LA NOI IN TARA...VORBITI SI SCRIETI DESPRE ASTA..*NU* MAI LASATI CA ALTE PERSOANE SA SE PACALEASCA, VORBITI..CEI CARE CUNOSC FENOMENUL..*** INFORMATIVA *** PE GOOGLE DESPRE FIRMA SI  VETI AFLA ADEVARUL ,CAUTATI BINE,PTR CA *ADEVARUL*..AU INCERCAT SA BANEZE TOT CE SE AFLA POSTAT PE GOOGLE,PE YOU TUBE..ETC..   OAMENI BUNI,NU MAI ARUNCATI BANII PE FEREASTRA,FELICITARI CELUI CARE A RIDICAT ACEASTA PROBLEMA.DACA CONTINUATI DISCUTIA,PROMETEU VA VA RASPUNDE INTREBARILOR VOASTRE.    A *PUPINCURISTII* AVATARI WAAMY..SA MA SCUTEASCA DE INJURATURI...TIC TAC -TIC TAC-TIC TAC PTR VOI,Posted Image ..    SARBATORI FERICITE,OAMENI BUNI..FACETILE PLACERILE COPIILOR VOSTRII..NU UMPLETI BUZUNARUL *** WAAMY ***! DESCHIDETI OCHII-NU DESCHIDETI SI PUNGA...UN SALUT DE LA PROMETEU PTR. OAMENII CORECTI SI DESTEPTI CARE VA AFLATI AICI,EU CU VOI AM DISCUTAT.PE CURIND. Posted Image Posted Image Posted Image    . Posted Image WAAMYPosted Image

#20
BlueHazard

BlueHazard

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,347
  • Înscris: 18.06.2010
Asa este, dupa cum zice Prometeu (desi textul dansului lasa de dorit, e un chin sa citesti).
Intr-adevar, lider "tepar" este Andrei C. din Sibiu

#21
SunnyGoldfish

SunnyGoldfish

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 17.04.2013
Acum cativa ani un prieten ma sunat si mi-a zis daca nu vreau sa lucrez pe o gramada de bani dar nu mia dat prea multe detalii,asa zisu interviu era defapt o prezentare a unei scheme piramidale[delphin international],mie mi se pare simplu daca castigarea de bani costa in aducerea mai multor oameni in schema e schema piramidala ,poate la inceput cativa vor castiga niste banuti dar dupa aceea foarte  multi vor ramane cu buza umflata

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WSK8sx5Zzjk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by SunnyGoldfish, 06 February 2014 - 00:41.


#22
PROMETEU-PH

PROMETEU-PH

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.12.2013
Buna ziua bluehazard..:)...nu stiam ca un text poate dansa..:), toata viata inveti cite ceva ../  si NICHITA STANESCU ESTE GREU DE CITIT PTR. UNII ..acum,avem liberul arbitru de a alege cum citim..printre rinduri,peste rinduri..din 2 in 2..:)...EU CRED ca este important mesajul..cine citeste ca un om normal,intelege...daca eram nichita stanescu scriam ca el..:)..daca eram eminescu scriam in versuri..etc..MESAJUL ESTE IMPORTANT SI BUNA CREDINTA DE A INFORMA SI PE ALTII, RESTUL ESTE POVESTE...:).  UFFF,IAR SCIU IN BALANS-DANS...HAHAHAAA...MA IERTI NU?:) .    PS: HAI,TE ROG..SA NU NE MAI LUAM PESTE PICIOR,SI SA AVEM UN TEL COMUN,SA INFORMAM CUM PUTEM SI PE ALTII  CRED CA ESTE MAI IMPORTANT,DECIT SA FACEM ANALIZA PE TEXT..:).OK. O ZI BUNA! te las in *dans-balans*  ( daca sint greu de citit,este simplu...nu,ma citii..: ) . O ZI BUNA!Posted Image Posted Image -NU PICATI IN CAPCANA WAAMY-Posted Image -SALUTARE TUTUROR!

#23
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
Deci ma invita un prieten la un seminar. Eu ii ascult pe aia 3 ore si el castiga 10 euro.
Unde e teapa? Ca eu aia nu am inteles.
Si pana la urma ce e waamy asta? un joc gen second life?

Edited by AMETHIST, 11 February 2014 - 11:12.


#24
PROMETEU-PH

PROMETEU-PH

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.12.2013
  Salut AMETHIST ! Asa incepe totul,esti chemat la curs,prietenul cistiga 10eu/tine..apoi esti invitat sa intri in *afacere* dind ptr. inceput *doar* 750eu.,semnind un contract vai de capul lui(tu,neavind drepturi doar obligatii,litigiile se fac in italia..si tot asa)..Daca intri in *afacere*..tu trebuie sa aduci oameni care sa dea banii astia la rindul lor,tu avind un procent(teoretic,ptr ca nu vezi nimic) ,este joc,afacere piramidala.WAAMY este o platforma de 2 bani...nici macar  1% nu este ca second life..se vrea a fi de socializare..dar ea nu exista :). Se dau bonuri de benzina ..ei zic ca iei benzina cu 4 ron..tentant nu? doar ca dai 300eu pe aceste bonuri..iesind la pretul real al benzinei de fapt....etc...sint multe magarii pe care le  fac..orice seminar se plateste,orice hirtie se plateste,..la ei totul se plateste..iau bani din orice,beneficieaza doar cei care sint in preajma lui ANDREI CALOS DIN SIBIU, cei care tin seminariile prin tara, restul SINT NUMAI PIERZATORI, ti se vb urit doar doar renunti,esti banat pe platforma daca ridici vreo probl.  pe care vrei sa o lamuresti, este pur si simplu LEGEA TACERII. CUM AM MAI ZIS ,nu au sediu,numai prin hoteluri tin seminariile,schimbindule f des,sa-si piarda urma..banii ii incaseaza andrei c. intr-un cont personal,nu se dau chitante,nimic..si ii livreaza in ita. de unde este firma. ESTE UN REZUMAT SCURT,sper sa fii inteles in mare despre ce este vb.    ps: cred ca in curind vor devenii o secta..:)..asa se comporta :))).  SÎnt f. multe de spus,concluzia?   O PIRAMIDA !(de regula sint numai oameni in virsta usor de fraierit...care,cred intr-un profit care nu vine niciodata..din pacate ptr.ei). ASA ca..nu dati banii pe prostii,luati bomboane la copii..:).  Sper sa-ti fi fost de ajutor sa intelegi in mica parte fenomenul.Salutare, sa ai o zi buna.Posted Image Posted Image

#25
HBL

HBL

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.11.2013
Eu sunt de acord cu Amethist, care e problema ta, prometeus? ca tu nu castigi 10 euro asa ca prietenul care ti-a aratat aplicatia?
Experienta mea: m-am intalnit cu o prietena, mi-a aratat online aplicatia WAAMY si apoi m-am dus sa ascult explicatiile legate de afacere, pentru ca ma interesa un venit suplimentar.
In primul rand ca ai publicat date false, se propune o investitie de 300 euro, nu de 750. De banii astia primesti tocmai posibilitatea sa castigi 10 euro multumita fiecarui cont creat. Care de fapt sunt 11 dar pot fi si 18. Depinde de cat de activ esti.
Sunt curioasa daca prometeu a participat vreodata la una din intalnirile acelea "in hoteluri" pentru a asculta cap-coada explicatiile legate de proiect.
Si la final, prometeus, nu esti obligat! Asa cum nu esti obligat sa investesti bani in Herbalife (ma ocup eu de 4 ani si castigurile mele lunare sunt peste media de salariu national oricum, daca te intereseaza, contacteaza-ma, eu mi-am recuperat investitia in 5 luni de zile), in parfumuri sau in cafea (organogold pare ca atrage mai nou, desi o cafea la plic costa 8 lei circa). Bei 2 pe zi inseamna 500 de lei lunar numai cafeaua...
prometeu tu cu ce te ocupi in viata de zi cu zi, in afara de critic de arta?
o zi buna!

#26
HBL

HBL

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.11.2013

View PostCataOlar, on 03 noiembrie 2013 - 10:33, said:

HBL ( si toti ceilalti care partizanati intens cauza )...oricat ati coafa-o, in esenta tot piramida se cheama. Ca e Amway/Waamy, Herbalife, NuSkin, spamspamspamspam...sunt niste palmasi la baza care vand si din vanzarile respective un procent merge la mentor/indrumator sau cum ii mai zice. Si mentorul mentorului ia si el comision. Si mentorul mentorului mentorului...Si tot asa.... Si palmasii aia spera ca intr-o zi o sa convinga alti palmasi sa intre in sistem sa ia si ei 0,7% in loc de 0,5% comision...
Ca fiecare taraba isi vopseste gardul pe dinafara altfel nu schimba cu nimic ce e inauntru si principiul de functionare. Va place sa (va) amagiti cu texte din brosuri si cartulii propagandistice, dar all that aside, toti sunteti o apa si un pamant.

ai dreptate... hai sa gandim impreuna acum: mergi la kaufland si cumperi o conserva de peste, ca sa-ti potolesti foamea. PRODUCATORUL acelei conserve o vinde la iesirea din fabrica lui cu 2 lei bucata. El e unicul corect. TRANSPORTATORUL la engrossist (cu TIR-ul catre depozite imense) adauga 1 leu. ENGROSS-istul adauga 1 leu. Daca marfa sta mai mult in depozit, se mai adauga 1 leu, caci depozitul ala costa bani doar. MAGAZINUL care cumpara de la engrossist adauga 1 leu pentru TRANSPORT plus 1 leu drept comision (adaos comercial ii mai spune). Statul adauga 24% TVA. Si uite asa, tu fraierul care vroiai sa cumperi o conserva de peste, te duci la raft si o cumperi cu 9 lei. Frumos circuit, nu? CIne castiga? O retea de distributie (nu calcula leii, caci finalul l-am pus estimativ, caci pe retea mai exista si riscuri si daune etc, ghici unde se reflecta acestea? Tot in pretul final platit de fraierul la raft cand cumpara).

Orice retea de distributie neconventionala, numita network marketing, asa ca tampitii aia pe care i-ai mentionat: Herbalife, Zepter, Amway, Nuskin, Metabond, Organogold etc, au niste castiguri pe retea, ca si in reteaua de distributie clasica de mai sus.

Care-i problema? Cu siguranta problema o are cel care nu face parte nici din prima, nici din a doua retea.

Adica doar cumpara cu 9 lei o conserva de peste, fara sa isi puna mintea la contributie sa faca un business, fie el clasic, fie in sistem network marketing.

Spor la criticat!

#27
PROMETEU-PH

PROMETEU-PH

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.12.2013
Buna ziua ! ( celor inteligenti de aici, nu si tie HBL ).  AM O INTREBARE : ESTI CUMVA NOUA CONTABILA LA NOUA FIRMA? CE PENIBILA ESTI...TEA INTREBAT CINEVA DE SANATATE,CU CE TE OCUPI?TI LECTII DE MORALITATE?TU TE-AI GASIT? UN MARE LOOOL ..AM FOST INFORMAT DE CINEVA CA MI-AI SCRIS..NU AR FI FRUMOS SA NU-TI RASPUND..NU-I ASA?:)    In 1 rind nu esti in masura sa ne dai tu lectii..ai un caracter josnic,deci nu primim lectii de la tine, DOARE SI SUPARA ADEVARUL?CRED SI EU,INCERCI SA PUI WAAMY INTR-O LUMINA BUNA?DEGEABA...POATE PTR. CEI SLABI DE INGER MERGE..NU SI PTR. NOI !!!  APROPO ..PLATITI TAXE SI IMPOZITE..STATULUI? CUM?...AI RASPUNS? MA IEI CU CONSERVE..CU FORNETTI...POATE ASTA SERVESTI TU,CIND ESTI OFTICATA CA NU AI BANI DE CHIRIE..SAU,IN LIPSA UNUI SOT...PFFFF MA INTREBI CU CE MA OCUP? * CRITIC DE ARTA* ..MAI ALES DE TEPARI...SI..STI CE?CHIAR MA PRICEP..:)..APROPO DE ASTA..DE 2 LUNI NU MAI INTRU PE PLATFORMA AIA DE 2 BANI..ORICUM NU AI CE FACE ACOLO, NUMAI CA LUMEA NEMULTUMITA VB CU MINE,ASA AM AFLAT CA MI-AI SCRIS..I-MI ZICI DE CITE ORI SAU SCHIMBAT CONTRACTELE WAAMY? A-TI INCEPUT SA CERETI MAI PUTINI BANI PTR. CA NU VA MAI MERGE, FI MAI EXPLICITA IN DETALII...INCEPE CU PLATFORMA NEXT...IAO CU INCEPUTUL..DACA ZACE ATITA CORECTITUDINE IN TINE ! italienii si slovenii unde sint?doar romanii au pus boticul?vaivaivai..(va dau o veste prosta acum : au inceput si romanii sa se destepte )...si vei ajunge si tu,si ceilalti tot la FORNETTI SI CONSERVE. LOOOL, A.C.(AER CONDITIONAT) MARELE LIDER..SE COMPARA CU FACEBOOK...2LOOOL..STAU SI MA INTREB DACA STATI BINE CU CAPUTUL...AM INDOIELI...AS MAI  STA LA BIRFA..DAR MA DUC SA FAC CEVA BANI REALI..poate ma apuc sa vind fornetti v-as avea de clienti..ma gindesc la asta..:)))))))... PS: fi desteapta nu mai ma provoca,nu vei cistiga niciodata cu mine..taci si veziti de pacalelile tale,cit mai tine,am si alte lucruri mai bune de facut..! SUCCES IN CONTABILITATE LA NOUA FIRMA CU 5000RON CAPITAL..LOOL..( AUZI ,FIRMA DE EVENIMENTE..) , HAI PA,FORNETTI SI  CONSERVE VINDE LA ALTII NU NOUA ! SA AI O ZI BUNA,DESI STIU CA NU AI..( FI DESTEAPTA MACAR 1 DATA INGROAPA SECUREA RAZBOIULUI, VEI PIERDE RAZBOIUL..). ...........................................................................................CIAO !:))).....KEEP WAAMYING...DAR NU AICI !LOOOL!

#28
CataOlar

CataOlar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 16.01.2007
Lasa ironiile finute, ca nu prind. Fortezi comparatiile....Fiecare etapa din flow-ul operational/logistic la care faci referire are o justificare (acoperire) monetara. Producatorul ca transforma materii prime in produs finit, transportatorul ca il duce in depozit/magazin, depozitul/magazinul ca il pune pe raft si il vinde. Toate astea se intampla cu niste costuri care se reflecta in pretul final al produsului. Si cu niste adaosuri peste aceste costuri, ca de-aia sunt operatori economici, sa faca profit, nu munca in folosul obstesc. Asa ca nu te repezi sa ii cataloghezi ca fiind incorecti....Si mai intervine si statul, care fiind stat, isi ia partea leului (chiar de mai multe ori) in tot lantul asta trofic. Ce vreau sa spun e ca inteleg si accept ca desi produsul iese pe poarta fabricii cu pretul de 1 leu, il luam de pe raft cu 9 lei. Daca vrei sa il iei cu 1 leu te duci la poarta fabricii si rogi frumos pe cineva sa ti-l vanda. Desi ma indoiesc, acela fiind pret de en-gros.
Trecand la Ponzi-urile moderne ( toate MLM-urile enumerate mai sus: Waamy, Herbalife, Amway, spamspamspamspam, etc. ) intre producator si consumatorul final vad doar o gramada de bullshit ( retele, pietre pretioase, creat de conturi pe net, ascultat povesti prin sali de conferinte de la hotel, vanzare, re-vanzare, re-re-vanzare), activitati fara nici un fel de valoare economica per se. Dar cu acelasi impact asupra pretului final al produsului ca si toate etapele dintr-un flow clasic.

Apropo, se da bon fiscal/chitanta/factura la vanzarea prin MLM? Ca n-am primit niciodata si am cumparat de la mai multi MLM-isti de astia...Cum va descurcati cu Fiscul si platile catre bugetul de stat?

#29
matei2014

matei2014

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.04.2014

View PostPROMETEU-PH, on 03 aprilie 2014 - 08:23, said:

Buna ziua ! ( celor inteligenti de aici, nu si tie HBL ).  AM O INTREBARE : ESTI CUMVA NOUA CONTABILA LA NOUA FIRMA? CE PENIBILA ESTI...TEA INTREBAT CINEVA DE SANATATE,CU CE TE OCUPI?TI LECTII DE MORALITATE?TU TE-AI GASIT? UN MARE LOOOL ..AM FOST INFORMAT DE CINEVA CA MI-AI SCRIS..NU AR FI FRUMOS SA NU-TI RASPUND..NU-I ASA?Posted Image In 1 rind nu esti in masura sa ne dai tu lectii..ai un caracter josnic,deci nu primim lectii de la tine, DOARE SI SUPARA ADEVARUL?CRED SI EU,INCERCI SA PUI WAAMY INTR-O LUMINA BUNA?DEGEABA...POATE PTR. CEI SLABI DE INGER MERGE..NU SI PTR. NOI !!!  APROPO ..PLATITI TAXE SI IMPOZITE..STATULUI? CUM?...AI RASPUNS? MA IEI CU CONSERVE..CU FORNETTI...POATE ASTA SERVESTI TU,CIND ESTI OFTICATA CA NU AI BANI DE CHIRIE..SAU,IN LIPSA UNUI SOT...PFFFF MA INTREBI CU CE MA OCUP? * CRITIC DE ARTA* ..MAI ALES DE TEPARI...SI..STI CE?CHIAR MA PRICEP..Posted Image..APROPO DE ASTA..DE 2 LUNI NU MAI INTRU PE PLATFORMA AIA DE 2 BANI..ORICUM NU AI CE FACE ACOLO, NUMAI CA LUMEA NEMULTUMITA VB CU MINE,ASA AM AFLAT CA MI-AI SCRIS..I-MI ZICI DE CITE ORI SAU SCHIMBAT CONTRACTELE WAAMY? A-TI INCEPUT SA CERETI MAI PUTINI BANI PTR. CA NU VA MAI MERGE, FI MAI EXPLICITA IN DETALII...INCEPE CU PLATFORMA NEXT...IAO CU INCEPUTUL..DACA ZACE ATITA CORECTITUDINE IN TINE ! italienii si slovenii unde sint?doar romanii au pus boticul?vaivaivai..(va dau o veste prosta acum : au inceput si romanii sa se destepte )...si vei ajunge si tu,si ceilalti tot la FORNETTI SI CONSERVE. LOOOL, A.C.(AER CONDITIONAT) MARELE LIDER..SE COMPARA CU FACEBOOK...2LOOOL..STAU SI MA INTREB DACA STATI BINE CU CAPUTUL...AM INDOIELI...AS MAI  STA LA BIRFA..DAR MA DUC SA FAC CEVA BANI REALI..poate ma apuc sa vind fornetti v-as avea de clienti..ma gindesc la asta..Posted Image))))))... PS: fi desteapta nu mai ma provoca,nu vei cistiga niciodata cu mine..taci si veziti de pacalelile tale,cit mai tine,am si alte lucruri mai bune de facut..! SUCCES IN CONTABILITATE LA NOUA FIRMA CU 5000RON CAPITAL..LOOL..( AUZI ,FIRMA DE EVENIMENTE..) , HAI PA,FORNETTI SI  CONSERVE VINDE LA ALTII NU NOUA ! SA AI O ZI BUNA,DESI STIU CA NU AI..( FI DESTEAPTA MACAR 1 DATA INGROAPA SECUREA RAZBOIULUI, VEI PIERDE RAZBOIUL..). ...........................................................................................CIAO !Posted Image)).....KEEP WAAMYING...DAR NU AICI !LOOOL!
  
Colega !!
Ce putem face in privinta acestor delincventi?!
Andrei Calos mi-a raspuns prin trei nume diferite , la sesizarile mele, privind faptul ca ""deseori nu reusesc sa ma loghez", folosind mereu alt nume si spunandu-mi, ca doar eu am problema asta si de fapt ar fi 80 de oameni pe platforma care "zboara dupa cadouri""
Te felicit pentru inteligenta ta .
O FOSTA COLEGA PE WAAMY !
O PRIMAVARA FRUMOASA.

Invit pe aceasta cale pe toti acei care se simt inselati sa vorbeasca.





https://www.facebook...100008123499612

Edited by matei2014, 04 April 2014 - 11:42.


#30
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,134
  • Înscris: 04.02.2011
Pagina nu (mai) există.

View PostCataOlar, on 03 aprilie 2014 - 21:43, said:



Apropo, se da bon fiscal/chitanta/factura la vanzarea prin MLM? Ca n-am primit niciodata si am cumparat de la mai multi MLM-isti de astia...Cum va descurcati cu Fiscul si platile catre bugetul de stat?
Păi fiecare distribuitor e pe pielea lui cum s-ar spune, schemele respective sunt bine puse la punct din punct de vedere legal, altfel intrau cu mascații peste ei la un asemenea nivel.
Și nu mai băgați amway/herbalife și alte firme în aceleași oală, sunt firme cu CA de miliarde, Că produsele lor nu au cel mai bun raport preț/calitate, e altceva, dar asta nu înseamnă că-s un căcat, altfel renunțau oamenii de mult timp la ele.

#31
PROMETEU-PH

PROMETEU-PH

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.12.2013
Buna ziua , matei2014! Eu stiu ca, in viata cind apa nu stinge focul, trebuie luptat foc contra foc :). acum...fiecare intelege ce vrea !  PS : nu sint in masura sa dau sfaturi,dar eu asa as face ! este un raspuns din politete , + ca fiecare care sinteti implicati, trebuie sa va luati singuri deciziile, cind ati intrat in *  joc *, trebuia sa va luati si masuri de precautie :) , sint posibilitati de a va recupera banii, * stringetii cu usa *..posibilitati sint multiple,alegeti una dintre ele dupa posibilitatile fiecaruia,1 : dispui de bani=avocat..etc....2: nu dispui de bani=publicitate(ziar,tv..)..etc...3,4,5...GINDITI SI REUSITI !!!.:) , O ZI BUNA TUTUROR !   INCA UN PS: :)...PE MINE, M-A DERANJAT ATITUDINEA LIDERULUI,COMPORTAMENTUL FATA DE CEI  DE PE PLATFORMA SI  AROGANTA !(altfel,nu este *razboiul*  meu  Posted Image ),daca as fi pierdut bani,ar fi fost recuperati de mult printr-o metoda mult mai simpla,dar asta-i alta poveste.DACA observ schimbari in bine in comportamentul si atitudinea lui(asta spunindu-mi cei care stau pe platf.,PTR. ca sint PORTAVOCEA multora dintre ei ,si ei nu pot vb. acolo...EU AM TACUT,NU MA VA MAI INTERESA SUBIECTUL)......STIU CA ACEST MESAJ VA AJUNGE SI LA EL,SI SPER SA INTELEAGA,NU AM NIMIC PERSONAL CU ACEST PROIECT,CI DOAR CU ATITUDINEA LUI FATA DE OAMENI!  exista o vb din romani : CAPUL PLECAT SABIA NU-L TAIE !..VAD VREO SCHIMBARE ,BEM CAFEAUA IMPREUNA Posted Image ,NUUU.........CONTINUI SA VB IN NUMELE CELOR DE PE PLATF.,( intentionam sa fie un mesaj scurt acum,dar stiu ca mesajul ajunge si la el).......O ZI BUNA SOFTPEDIA,SI OAMENILOR INTELIGENTI DE AICI.:) !!!Posted Image

#32
Spadan

Spadan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 22.11.2009
Incearca sa folosesti cratimele si celelalte semnea de punctuatie unde trebuie. De asemenea, nu mai tipa la noi (asa se considera cand scrii cu litere mari).

#33
PROMETEU-PH

PROMETEU-PH

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.12.2013
   PFFF...ALT ILUMINAT...FACI ANALIZA PE TEXT?LOOOL...nici nu-mi dadeam seama ca *tip* daca nu-mi spuneai TU...eu vb cu un scop,sa-mi ajunga mesajul unde trebuie,si ..inca CEVA : nu esti obligat sa citesti ce scriu..textul nuPosted Image  este ptr. tonti..ufaa..scuze,TOTI !!!   PS :  TEXTUL ESTE EXCLUSIV PENTRU Posted Image  *** Spadan ***...sa invoc citatul cu paiul din ochi? Posted Image hahaha...am mai spus undeva mai sus,lasati analizele pe text,altul este scopul, DAR Spadan nu te-ai prins..pacat..ok,ai grija sa nu-mi dai like..din ala..ce-o mai fi si like..o fi lache?:))))))... HAI,ASTEPT O NOUA ANALIZA PE TEXT SI INVATATURI DESPRE * COMPUTERE*...LOOOOOOOL..( nu ti-am scris cu rautate,dar sint satul de ,deontologi din astia ca tine..asta daca n-ai vreun scop anume..) ok,nu-ti place de mine,nu ma citesti,nu-i bai, OBSERV CA NU AI SCRIS NIMIC DESPRE SUBIECT..oare de ce? ! ok, o zi buna si tie..!!!  Posted Image Posted Image ....pot sa mai zic ceva?:))  *VAZUI*  :), O GRESEALA IN TEXTUL TAU..* CELELALTE SEMNEA*...daa,nu ai apucat sa corectezi..sint INDULGENT DN .PROFESOR !!!...SERIOS: O ZI BUNA !pace?:) Posted Image

#34
roarke

roarke

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 98
  • Înscris: 09.12.2010
HBL, nu mai preaslavi sistemul piramidal din care faci parte, ca si asa sint prea multi manipulati si prosti pe lumea asta.

#35
aumih16

aumih16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 22.09.2018
se numesc mlm multi level network! ca se fac pe calculator! acum asa este la moda!

dar cat de sigure sunt aceste afaceri!

ca in fond vad ca este si nebunia asta! intre amway zepter herbalife nu skin oriflame avon sephora! etc o lupta desigur care inseamna un singur lucru! care este cel mai bun!

pe piata!

#36
aumih16

aumih16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 22.09.2018
oricum acest waamy m-am convins asemanarea izbitoare cu cea a lui herbalife! e cam acelasi lucru!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate