Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 

My Dream Residence - Pipera

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
depp14

depp14

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 16.09.2013
Hello,

Despre acest ansamblu ce parere aveti? Vad ca sunt scoase la vanzare apartamente, in poze si plan arata bine.. Pretul este okish..
Dar, cum am vazut ca fiecare complex are un dar.. Acesta ce hibe are din cunostintele voastre? :)

M-am lamurit de curand despre felicity si metorpolis, am toate asteptarile de bine si pt acesta :))

#2
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Pai din cate stiu a fost in insolventa si a fost vandut de creditori, nu e terminat si nu par sa mai construiasca ceva. Trec destul de des pe langa el.
Pe vremea cand cautam casa aveau preturi nesimtite rau.

Ce nu ti-a placut Felicity? La mine problema principala a fost accesul si pustietatea din zona. Eu am cautat tot in nord si dupa ce le-am vazut cred ca pe toate din zona aia (de la Metropolis la Felicity, North Lane si City Lights si m-am oprit in Cosmopolis. Arunca un ochi si pe acolo. Nu e paradisul pe pamant dar au preturi decente si calitate ok.

#3
depp14

depp14

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 16.09.2013
Cosmopolis e ok, dar e cel mai indepartat.. e un mare minus pentru mine.
Felicity, da e in camp! Cu preturi care initial atrag dar nu sunt corecte pentru ce ofera.. plus ca are fosa septica, intretinere la dezvoltator, drum defectuos, etc.
Metropolis mi se pare f urat. Cu calea ferata la 50 m de complex si finisaje pe care trebuie sa le dai jos sa le faci din nou. Pluus o compartimentare urata, multi metri utili aruncati in holuri prea mari..

Acest MyDream e inca in constructie? Cum s-ar vinde apartamentele atunci? O sa ma duc azi o tura pe acolo..
As prefera totusi ceva in jos soseaua de centura :)

#4
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Dimineata daca vrei sa iesi din My Dream tot in centura te duci pentru ca Soseaua Pipera e blocata. Eu fac pana la Piata Presei intre 15 si 25 min, functie de cum e traficul in Baneasa. E intr-adevar mai departe dar distantele le acoperi repede pentru ca ai infrastructura in jur.

#5
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,488
  • Înscris: 18.06.2007
ansamblul este finalizat din 2008, doar că au fost probleme legate de constructor (insolvență-faliment etc).
În vară am cumpărat un apartament aici (sunt câteva de vânzare)

#6
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,488
  • Înscris: 18.06.2007
deoarece discuția s-a mutat în 5-7 persoane care mi-au trimis mesaje private, postez aici câteva fotografii.
nu sunt dezvoltator sau agent imobliar, sunt un simplu locatar (aproape că sunt singurul Posted Image))) )

pozele sunt din vara anului 2014.

Attached Files


Edited by bobalex18, 23 February 2015 - 13:52.


#7
Bebe_miezu

Bebe_miezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 23.07.2014

 bobalex18, on 23 februarie 2015 - 13:51, said:

deoarece discuția s-a mutat în 5-7 persoane care mi-au trimis mesaje private, postez aici câteva fotografii.
nu sunt dezvoltator sau agent imobliar, sunt un simplu locatar (aproape că sunt singurul Posted Image))) )

pozele sunt din vara anului 2014.
Pe bune esti singurul in tot blocul?

#8
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,488
  • Înscris: 18.06.2007
nu chiar :)) dar aproape
în blocul în care stau, când am început demersurile să cumpăr apartamentul locuiau 5 persoane. acum că au mai venit niște prieteni și tot așa ne-am strâns 22 de persoane. adică 10-15 apartamente din 60 :))
partea bună e că bancă plătește cheltuielile ca un proprietar, că altfel am înnebuni.

#9
Mirel_Dima

Mirel_Dima

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.12.2015
Salutare!
  Sunt nou pe forum, am creat contul in mod expres acestui Topic deschis de voi in urma cu ceva vreme. Eu si sotia mea suntem in cautarea unui apartament, in principiu cu 3 camere sau daca nu, doua, dar cu posibilitatea de a putea fi recompartimentat (cel putin de a putea crea un spatiu pentru viitorul copil).
  Am cautat cat mai multe informatii despre zona asta My Dream Residence - GreenVista si am gasit pareri impartite din diverse momente. Mai poate veni cineva cu informatii legate de Randamentul Termic in interiorul apartamentelor, probleme de orice natura (intreruperi de apa, de energie, de mentenanta)? O intretinere reala lunara, pe timp de vara/iarna? ce servicii sunt obligatorii, care sunt cele la care poti renunta? Ambientul din zona? Preturi actualizate?
Multumesc frumos!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate